Moja diecezja

Gniezno: ks. prof. Antoni Siemianowski dziękował za 60 lat posługi kapłańskiej 2016-05-25

Filozof, zasłużony wykładowca poznańskiego UAM i gnieźnieńskiego seminarium duchownego, autor ponad 170 publikacji, recenzji i książek ks. prof. Antoni Siemianowski dziękował 25 maja za 60-lecie posługi kapłańskiej. Wraz z duchownym modlili się jego przyjaciele i najbliżsi.

Więcej...

Płock: jubileusze 25-lecia kapłaństwa 2016-05-25

Dziewiętnastu księży z diecezji płockiej, którzy w 1991 roku przyjęli święcenia kapłańskie z rąk bp. Zygmunta Kamińskiego, obchodziło 25 maja swój kapłański jubileusz. Mszy św. w ich intencji w kaplicy Dobrego Pasterza w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku przewodniczył bp Piotr Libera: „Nie podniesiemy grzeszników, jeśli ludzie nie zobaczą, że jest w nas miłość bratnia” – zaakcentował w homilii.

Więcej...

Płock: pogrzeb dzieci zmarłych przed narodzeniem 2016-05-25

Zbiorowy pochówek dzieci, które zmarły przed narodzeniem, odbył się 25 maja na zabytkowym cmentarzu przy ul. Kobylińskiego w Płocku. W Pomniku-Grobie Dzieci Zmarłych przed Narodzeniem pochowane zostały prochy osiemnaściorga dzieci, które matki poroniły w płockich szpitalach.

Więcej...

Diecezja tarnowska: ok. siedmiu tysięcy pielgrzymów przyjedzie na Dni w Diecezjach 2016-05-25

Prawie siedem tysięcy osób chce przyjechać do diecezji tarnowskiej w tygodniu poprzedzającym Światowe Dni Młodzieży - to najnowsze dane Diecezjalnego Biura ŚDM w Tarnowie.

Więcej...

Spycimierz słynący z kwietnych dywanów zaprasza na Boże Ciało 2016-05-25

Pomimo suszy, a przez to i mniejszej w tym roku ilości kwiatów, parafianie ze Spycimierza (woj. łódzkie) w diecezji włocławskiej, tradycyjnie ubiorą trasę procesji Bożego Ciała w kwietne dywany. Jej przygotowanie jest bardzo pracochłonne, rozpoczyna się już kilka dni przed uroczystością zbieraniem kwiatów z pól, łąk i ogrodów, z których zostaną ułożone kwietne kobierce.

Więcej...

Kościół trzech błogosławionych - stulecie warszawskiej parafii Matki Bożej Królowej Polski 2016-05-25

Warszawska parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski na warszawskim Marymoncie obchodzi stulecie istnienia. Niewielki kościół "na Górce" przechowuje pamięć o bł. Stanisławie Papczyńskim, bł. Jerzym Matulewiczu, bł. Michale Sopoćce, i ks. Zygmuncie Trószyńskim. Proboszcz parafii, ks. Marcin Jurak MIC zwraca uwagę, że obchody stulecia działalności zbiegają się z kanonizacją założyciela księży marianów o. Papczyńskiego, planowanej na 5 czerwca w Rzymie.

Więcej...

Kapłaństwo i Miłosierdzie - Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów w Drohiczynie 2016-05-25

25 maja w Drohiczynie odbył się kolejny Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów, zainicjowany przez biskupa drohiczyńskiego seniora Antoniego Dydycza, w dniu rocznicy śmierci pierwszego biskupa drohiczyńskiego śp. Władysława Jedruszuka, a kontynuowany przez obecnego ordynariusza ks. bpa Tadeusza Pikusa. Celem jego jest wspólna kapłańska modlitwa oraz świętowanie jubileuszy kapłańskich.

Więcej...

Gniezno: kapłani wyświęceni 25 lat temu dziękowali za powołanie i kapłaństwo 2016-05-25

Księża świętujący ćwierćwiecze święceń kapłańskich dziękowali 25 maja wraz z Prymasem Polski abp. Wojciechem Polakiem oraz bp. seniorem Bogdanem Wojtusiem, wówczas rektorem gnieźnieńskiego seminarium duchownego, za dar powołania i wszystkie łaski, jakimi Bóg obdarzył ich w ciągu tych minionych 25 lat.

Więcej...

60 z ponad 100 samorządów podpisało umowy o współpracy z Komitetem Organizacyjnym ŚDM 2016-05-25

60 z ponad 100 samorządów podpisało już umowy o współpracy z Komitetem Organizacyjnym ŚDM. W środę, 25 maja, w krakowskiej kurii odbyło się spotkanie przedstawicieli gmin stref zakwaterowania pielgrzymów podczas ŚDM z kard. Stanisławem Dziwiszem.

Więcej...

Beskidy: zwyczaje góralskie związane z Bożym Ciałem 2016-05-25

Jutro w Kościele katolickim obchodzona jest uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana potocznie Bożym Ciałem. Do żywych zwyczajów górali beskidzkich związanych z tym świętem wciąż należy uczestniczenie w procesji w ludowych strojach. Z każdego ołtarza zdobionego zielonymi brzózkami urywa się także kawałek gałązki.

Więcej...
Następna »

Informacje z diecezji

Mapa diecezji Koszalińsko-kołobrzeska Krakowska Kielecka Tarnowska Rzeszowska Przemyska Sandomierska Bielsko-żywiecka Katowicka Świdnicka Sosnowiecka Gliwicka Opolska Kaliska Wrocławska Legnicka Zielonogórsko-gorzowska Poznańska Szczecińsko-kamieńska Gnieźnieńska Bydgoska Pelplińska Gdańska Siedlecka Radomska Częstochowska Łódzka Włocławska Łowicka Warszawsko-praska Warszawska Płocka Toruńska Elbląska Warmińska Drohiczyńska Białostocka Łomżyńska Ełcka Zamojsko-lubaczowska Lubelska Wrocławsko-gdańska (greckokatolicka) Przemysko-warszawska (greckokatolicka) Ordynariat Polowy Wojska Polskiego

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook