„Święto serca” – spotkanie Caritas Diecezji Drohiczyńskiej 2015-01-26

Działalność Caritas, to prawdziwe święto serca, powiedział biskup drohiczyński Tadeusz Pikus, rozpoczynając noworoczne spotkanie Caritas Diecezji Drohiczyńskiej, które odbyło się 25 stycznia w Bielsku Podlaskim.

Więcej...

Świąteczne spotkanie „Podlaskiego Dziedzictwa Kultury” w Drohiczynie 2015-01-18

Ludzie kultury z diecezji drohiczyńskiej uczestniczyli 17 stycznia w noworocznym spotkaniu stowarzyszenia „Podlaskie Dziedzictwo Kultury”, które odbyło się 17 stycznia w Drohiczynie. Gospodarzem był biskup drohiczyński Tadeusz Pikus. Obecny był również biskup senior Antoni Dydycz oraz burmistrz Drohiczyna Wojciech Borzym. Zebranych powitała i złożyła świąteczne życzenia senator RP Maria Koc, a prowadzili je Alina Symonowicz oraz ks. kan. dr Łukasz Gołębiewski.

Więcej...

Bp Pikus spotkał się z sołtysami z diecezji drohiczyńskiej 2015-01-13

O potrzebę ożywienia ducha miłości zaapelował biskup drohiczyński Tadeusz Pikus podczas spotkania opłatkowego z sołtysami z diecezji drohiczyńskiej, które odbyło się 12 stycznia w Narwi.

Więcej...

Drohiczyn: bp Pikus przełamał się opłatkiem z członkami KSM i stypendystami FDNT 2015-01-10

Wspólne spotkanie opłatkowe członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz stypendystów Fundacji „Dzieła Nowego Tysiąclecia" i ich rodzin odbyło się 10 stycznia w Drohiczynie. Rozpoczęła je Eucharystia, celebrowana w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego przez biskupa drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa.

Więcej...

II Orszak Trzech Króli w Bielsku Podlaskim i Siemiatyczach 2015-01-06

W Uroczystość Objawienie Pańskiego, 6 stycznia w Bielsku Podlaskim po raz drugi został zorganizowany Orszak Trzech Króli. Orszak rozpoczęła Eucharystia, celebrowana w parafii pw. Najświętszej Opatrzności Bożej przez biskupa drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa.

Więcej...

Spotkanie opłatkowe władz z ks. bp. Tadeuszem Pikusem 2015-01-03

Zgodnie z dwudziestoletnią tradycją, 3 stycznia w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie odbyło się doroczne spotkanie opłatkowe przedstawicieli władz państwowych, samorządowych oraz służb różnych szczebli z biskupem drohiczyńskim Tadeuszem Pikusem.

Więcej...

Bp Pikus: aby nic nie przysłoniło nadziei, płynącej z przyjścia Chrystusa 2014-12-26

Biskup drohiczyński Tadeusz Pikus w swym przesłaniu na tegoroczne Boże Narodzenie, a także podczas Pasterki, w drohiczyńskiej katedrze i Eucharystii, celebrowanej 25 grudnia w konkatedrze w Sokołowie Podlaskim, zaapelował o otwarcie się na nadzieję, jaką niesie każdemu człowiekowi Chrystus.

Więcej...

Bp Pikus: otwórzmy się na nadzieję, którą niesie Chrystus 2014-12-25

Biskup drohiczyński Tadeusz Pikus w swym przesłaniu na tegoroczne Boże Narodzenie, a także podczas Pasterki w drohiczyńskiej katedrze oraz Eucharystii, celebrowanej 25 grudnia w konkatedrze w Sokołowie Podlaskim, zaapelował o otwarcie się na nadzieję, jaką niesie każdemu człowiekowi Chrystus. Każdy człowiek powinien się osobiście otworzyć i nie pozwolić, aby nawet największe troski przysłoniły tę nadzieję - powiedział.

Więcej...

Diecezja drohiczyńska od lat pomaga Kościołowi na Wschodzie 2014-12-05

Granicząca z Białorusią diecezja drohiczyńska od lat pomaga Kościołowi na Wschodzie. Odpowiada nie tylko na ogólnopolskie apele o wsparcie, ale też na prośby sąsiadów, którzy znaleźli się w szczególnie trudnych sytuacjach. W liczne dzieła pomocy angażował się już poprzedni biskup drohiczyński Antoni Dydycz, obecny - bp Tadeusz Pikus - jest zasłużonym prekursorem duszpasterstwa w Związku Radzieckim. W niedzielę 7 grudnia w kościołach całej Polski obchodzony będzie Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie.

Więcej...

W Drohiczynie powołano Diecezjalny Komitet Organizacyjny ŚDM Kraków 2016 2014-11-15

14 listopada br. w Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie biskup Tadeusz Pikus powołał oficjalnie Diecezjalny Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook