Drohiczyn: 20. rocznica sakry biskupa seniora Antoniego Dydycza 2014-07-08

Dwudziesta rocznica sakry biskupiej biskupa seniora drohiczyńskiego Antoniego Dydycza przypada 10 lipca. Tego dnia w diecezji odbędą się modlitwy za posługę jej długoletniego ordynariusza.

Więcej...

Dzień radości w Sanktuarium w Ostrożanach 2014-07-07

Uroczystości z okazji 27. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Ostrożańskiej odbyły się 6 lipca w Sanktuarium Matki Bożej w Ostrożanach. Podczas Eucharystii biskup drohiczyński Tadeusz Pikus dokonał poświęcenia repliki srebrnej szaty Matki Bożej oraz naprawionych koron papieskich.

Więcej...

Poświęcenie naprawionych koron i nowej szaty w rocznicę koronacji Matki Bożej Ostrożańskiej - zapowiedź 2014-07-03

W niedzielę 6 lipca sanktuarium Matki Bożej w Ostrożanach przeżywać będzie kolejną, 27. rocznicę koronacji papieskimi diademami, słynącego z łask obrazu Matki Bożej. Głównym punktem uroczystości będzie Eucharystia, celebrowana o godzinie 12.00 na ołtarzu polowym przez biskupa drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa. Dokona on także poświęcenia naprawionych papieskich koron i nowej szaty, umieszczonych na obrazie.

Więcej...

Bp Pikus poświęcił Park Linowy NOE i siłownię w Broku 2014-07-02

Bp drohiczyński Tadeusz Pikus odprawił uroczystą Eucharystię oraz poświęcił Park Linowy NOE i siłownię 2 lipca w Nadbużańskim Ośrodku Edukacji w Broku. Powstał tam największy w tej części Polski Park Linowy NOE. Poświęcenie jego miało miejsce podczas trwających tam tygodniowych warsztatów „Misja KSM–owicza”.

Więcej...

Drohiczyn: samorządowcy spotkali się z nowym biskupem 2014-06-25

Starostowie, burmistrzowie i wójtowie z terenu diecezji drohiczyńskiej spotkali się 25 czerwca w Drohiczynie z bp. Tadeuszem Pikusem. Samorządowcy zaprezentowali nowemu biskupowi drohiczyńskiemu powiaty, gminy i miasta, w których pracują. Podjęto też inicjatywę współpracy instytucji diecezjalnych z samorządowymi w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku i „godnego przyjęcia spodziewanych gości”.

Więcej...

Drohiczyn: pierwszy Podlaski Dzień Kultury Chrześcijańskiej 2014-06-23

Ukazanie dziedzictwa kulturowego regionu i wpływu chrześcijaństwa na jego kształt i rozwój służył pierwszy Podlaski Dzień Kultury Chrześcijańskiej, który odbył się 22 czerwca. Spotkanie stało się okazją do prezentacji programów artystycznych i działalności ośrodków związanych z działalnością kulturalną.

Więcej...

Bp Pikus: Katecheci muszą nauczać sercem i umieć słuchać 2014-06-22

Katecheci muszą nauczać sercem i umieć słuchać - mówił bp Tadeusz Pikus sobotę 21 czerwca w Drohiczynie na zakończeniu roku katechetycznego w diecezji drohiczyńskiej. Na spotkanie przybyli katecheci świeccy i siostry zakonne zatrudnione w katechizacji.

Więcej...

Święcenie kapłańskie w Drohiczynie 2014-06-14

14 czerwca w katedrze p.w. Trójcy Świętej w Drohiczynie bp Tadeusz Pikus udzielił święceń kapłańskich dwóm diakonom Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. W homilii biskup drohiczyński przypomniał, że istotą kapłaństwa jest pełnienie woli Boga Ojca. „ Nie ma innej posługi, jak pełnić wolę Ojca”, podkreślił. Kapłan nie daje swojej woli Bogu, ale przyjmuje wolę Boga i stara się według tej woli żyć, kontynuował.

Więcej...

Diecezja drohiczyńska 2014-06-13

Dane teleadresowe

Więcej...

Drohiczyn: pierwsza konferencja Stowarzyszenia Podlaskie Dziedzictwo Kultury 2014-06-08

7 czerwca w Podlaskim Centrum Dialogu w Drohiczynie odbyła się pierwsza konferencja, zorganizowana przez Stowarzyszenie Podlaskie Dziedzictwo Kultury, zatytułowana: „Mój Kościół – Mój Papież – Moja Ojczyzna”.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook