„Muzyka może być objawieniem Boga” - Święto Muzyki Kościelnej w Drohiczynie 2015-11-22

„Muzyka może być objawieniem Boga” -  Święto Muzyki Kościelnej w Drohiczynie

Chóry z parafii: św. O. Pio, węgrowskiej bazyliki, parafii katedralnej w Drohiczynie oraz członkowie chórów z Pobikier, parafii św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach i z Sokołowskiego Ośrodka Kultury przybyli do Drohiczyna na Święto Muzyki Kościelnej przy Dniu Św. Cecylii. Obecni byli także organiści, a organizatorami tego muzyczno – formacyjnego spotkania było Duszpasterstwo Muzyki Kościelnej pod kierunkiem ks. Wiesława Niemyjskiego.

Więcej...

Diecezjalne spotkanie zakonne w Roku Życia Konsekrowanego w Miedznie 2015-11-21

Diecezjalne spotkanie zakonne w Roku Życia Konsekrowanego w Miedznie

21 listopada w kończącym się Roku Życia Konsekrowanego, członkowie zgromadzeń zakonnych z diecezji drohiczyńskiej wzięli w udział modlitewnym spotkaniu, które odbyło się w diecezjalnym sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Miedznie.

Więcej...

Czeremsza: modlitwa za zmarłych kapłanów diecezji drohiczyńskiej 2015-11-19

Czeremsza: modlitwa za zmarłych kapłanów diecezji drohiczyńskiej

Zgodnie z tradycją diecezji drohiczyńskiej, uroczyste Nieszpory i Eucharystia za zmarłych kapłanów, celebrowane w listopadzie w różnych parafach, zostały w tym roku odprawione 18 listopada w kościele parafialnym w Czeremsze.

Więcej...

Bp Pikus: w Święto Niepodległości myślimy o ludziach, którzy dawali życie pokoleniom 2015-11-12

Bp Pikus: w Święto Niepodległości myślimy o ludziach, którzy dawali życie pokoleniom

Biskup drohiczyński Tadeusz Pokus w Święto Niepodległości wraz z modlitwą za Ojczyznę przewodniczył w Narwi dziękczynieniu za 260 lat istnienia tamtejszej zabytkowej świątyni. - Myśląc o ludziach, którzy oddawali życie za ojczyznę oraz o tych, którzy tworzyli takie dzieła, jak ta wyjątkowa świątynia, dziękujemy im, za to, że dawali życie pokoleniom” – powiedział bp Pikus.

Więcej...

Konferencja nt. sakramentu pokuty 2015-10-25

Konferencja nt. sakramentu pokuty

24 października w Wyższym Seminarium Duchownym miała miejsce konferencja naukowa, połączona z aspektami pastoralnymi dla kapłanów i kleryków, poświęcona sakramentowi pokuty.

Więcej...

Drohiczyn: 20-lecie diecezjalnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży 2015-10-18

Drohiczyn: 20-lecie diecezjalnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

Wspólną modlitwą i agapą świętowano 20-lecie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej. Podczas jubileuszowej gali nadano tytuły honorowych członków KSM oraz wręczono odznaczenia za działalność na rzecz młodzieży.

Więcej...

Odnowa w Duchu Świętym z trzech diecezji w Rudce 2015-10-10

Odnowa w Duchu Świętym z trzech diecezji w Rudce

III Archidiecezjalny Dzień Jedności Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym odbył się 10 października w Zespole Szkól Centrum Kształcenie Rolniczego im. ks. Krzysztofa Kluka w Rudce.

Więcej...

Bp Pikus: seminarium to uczelnia dotykająca losu i przeznaczenia 2015-10-01

Bp Pikus: seminarium to uczelnia dotykająca losu i przeznaczenia

1 października odbyła się inauguracja roku akademickiego 2015/2016 w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie. Uroczystość rozpoczęła Eucharystia, której w kaplicy seminaryjnej przewodniczył biskup drohiczyński Tadeusz Pikus. Nowy rok formacyjny rozpoczęło 34 alumnów.

Więcej...

Diecezjalne Forum Światowych Dnia Młodzieży w Drohiczynie 2015-09-26

Diecezjalne Forum Światowych Dnia Młodzieży w Drohiczynie

Diecezjalne Forum Światowych Dni Młodzieży odbyło się 26 września w Drohiczynie. Na spotkanie przybyli duszpasterze oraz delegacje młodzieży, mających koordynować i pomagać w przygotowaniu Światowych Dni Młodzieży w parafiach. Tematyka spotkania dotyczyła organizacji i przeżywania Światowych Dni Młodzieży - Kraków 2016 w diecezji drohiczyńskiej oraz wypracowanie konkretnej współpracy w tym dziele.

Więcej...

Dzień Młodzieży w Serpelicach wpisany w przygotowania do ŚDM 2015-09-15

Dzień Młodzieży w Serpelicach wpisany w przygotowania do ŚDM

Ponad 1200 młodych ludzi, głównie gimnazjalistów i uczniów szkół średnich, przybyło na kolejny Diecezjalny Dzień Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej, który odbył się 14 września, w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego na Kalwarii Podlaskiej w Serpelicach nad Bugiem.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook