Koncert Pasyjny w Sokołowie Podlaskim 2015-03-23

Różne oblicza cierpienia, jego wielkość i moc, płynącą z zakorzenienia go w cierpieniu zbawczym Chrystusa, ukazanego w poetyckiej i muzycznej formie, były tematem przewodnim przejmującego koncertu, który odbył się wieczorem 22 marca w Sokołowskim Ośrodku Kultury w Sokołowie Podlaskim.

Więcej...

Przygotowania do ŚDM 2016 tematem spotkań bp. Pikusa z władzami regionu 2015-03-19

Bp Tadeusz Pikus zaprosił do Drohiczyna wójtów i burmistrzów gmin i miast z terenu diecezji drohiczyńskiej. Spotkanie, które odbyło się 19 marca, dotyczyło głównie współpracy z władzami i samorządami lokalnymi przy organizacji Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016 w diecezji drohiczyńskiej.

Więcej...

Bp Pikus: „ Żołnierze Wyklęci” byli obrońcami prawdziwych wartości 2015-03-02

- Żołnierze wyklęci przez komunistów byli niezłomnymi obrońcami prawdziwych wartości - powiedział biskup drohiczyński Tadeusz Pikus podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Sokołowie Podlaskim.

Więcej...

Drohiczyn: Diecezjalny Dzień Formacji Pastoralnej przed ŚDM 2016 2015-02-14

W ramach stałej formacji kapłanów oraz katolików świeckich diecezji drohiczyńskiej 14 lutego, w ostatnią sobotę przed Wielkim Postem, w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie odbył się Diecezjalny Dzień Formacji Pastoralnej.

Więcej...

Powstał film: „Brańsk na Podlasiu – miasto Sprawiedliwych” 2015-02-05

„Brańsk na Podlasiu – miasto Sprawiedliwych” - to film, który wpisuje się w nurt badań, prowadzonych nad upamiętnieniem Polaków ratujących Żydów w czasie II wojny światowej. Polscy bohaterowie zostaną upamiętnieni w Kaplicy Pamięci, która będzie się znajdowała w nowym kościele pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

Więcej...

Hajnówka: diecezjalna Modlitwa o Jedność Chrześcijan 2015-02-02

Diecezjalne modlitwy ekumeniczne diecezji drohiczyńskiej z udziałem duchowieństwa i wiernych Kościoła katolickiego i Cerkwi prawosławnej miały miejsce w Hajnówce 1 lutego.

Więcej...

Ludzie, którzy dali się uwieść Chrystusowi – zakonna modlitwa w Drohiczynie 2015-02-01

W przeżywanym obecnie Roku Życia Konsekrowanego, członkowie zgromadzeń zakonnych z terenu diecezji drohiczyńskiej przybyli wieczorem 31 stycznia na zaproszenie bp. Tadeusza Pikusa do Drohiczyna na wspólną modlitwę. Poprzedziła ona, obchodzony w święto Ofiarowanie Pańskiego, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

Więcej...

„Święto serca” – spotkanie Caritas Diecezji Drohiczyńskiej 2015-01-26

Działalność Caritas, to prawdziwe święto serca, powiedział biskup drohiczyński Tadeusz Pikus, rozpoczynając noworoczne spotkanie Caritas Diecezji Drohiczyńskiej, które odbyło się 25 stycznia w Bielsku Podlaskim.

Więcej...

Świąteczne spotkanie „Podlaskiego Dziedzictwa Kultury” w Drohiczynie 2015-01-18

Ludzie kultury z diecezji drohiczyńskiej uczestniczyli 17 stycznia w noworocznym spotkaniu stowarzyszenia „Podlaskie Dziedzictwo Kultury”, które odbyło się 17 stycznia w Drohiczynie. Gospodarzem był biskup drohiczyński Tadeusz Pikus. Obecny był również biskup senior Antoni Dydycz oraz burmistrz Drohiczyna Wojciech Borzym. Zebranych powitała i złożyła świąteczne życzenia senator RP Maria Koc, a prowadzili je Alina Symonowicz oraz ks. kan. dr Łukasz Gołębiewski.

Więcej...

Bp Pikus spotkał się z sołtysami z diecezji drohiczyńskiej 2015-01-13

O potrzebę ożywienia ducha miłości zaapelował biskup drohiczyński Tadeusz Pikus podczas spotkania opłatkowego z sołtysami z diecezji drohiczyńskiej, które odbyło się 12 stycznia w Narwi.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook