Bielsk Podlaski: wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2015-09-01

Bielsk Podlaski: wojewódzka inauguracja roku szkolnego

Eucharystia celebrowana przez biskupa drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa w bazylice p.w. Narodzenia NMP i św. Mikołaja w Bielsku Podlaskim rozpoczęła uroczystości inauguracji nowego roku szkolnego 2015/2016 w województwie podlaskim.

Więcej...

Inauguracja roku katechetycznego w Drohiczynie 2015-08-29

Inauguracja roku katechetycznego w Drohiczynie

29 sierpnia w Drohiczynie miała miejsce uroczysta inauguracja roku katechetycznego 2015/2016 w diecezji drohiczyńskiej. Na zaproszenie dyrektora Wydziału Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego ks. kan. dr. Krzysztofa Mielnickiego, przybyli na nią katecheci świeccy i siostry zakonne, zatrudnione w katechizacji na terenie diecezji drohiczyńskiej.

Więcej...

"Godni życia" - IX Golgota Młodych w Serpelicach nad Bugiem 2015-08-24

"Godni życia" - IX Golgota Młodych w Serpelicach nad Bugiem

Odbywająca się od 21 do 25 sierpnia pod hasłem "Godni życia" IX Golgota Młodych w Serpelicach nad Bugiem dobiega końca. To ogólnopolskie spotkanie młodzieży zostało zorganizowane po raz dziewiąty przez Zakon Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Warszawskiej. Uczestniczy w nim blisko 800 młodych ludzi z całej Polski.

Więcej...

Konsekracja konkatedry w Sokołowie Podlaskim i dziękczynienie za 600 lat tamtejszych świątyń 2015-08-24

Konsekracja konkatedry w Sokołowie Podlaskim i dziękczynienie za 600 lat tamtejszych świątyń

23 sierpnia podczas Eucharystii, której przewodniczył Prymas Polski abp Wojciech Polak, obył się obrzęd uroczystego poświęcenia kościoła p.w. Niepokalanego Serca NMP w Sokołowie Podlaskim, który jest konkatedrą diecezji drohiczyńskiej. Aktu tego dokonał biskup drohiczyński Tadeusz Pikus.

Więcej...

Św. Roch - patronem Sokołowa Podlaskiego 2015-08-17

Stolica Apostolska ogłosiła św. Rocha patronem Sokołowa Podlaskiego. Watykański dokument odczytano podczas Mszy odpustowej 16 sierpnia, której w sokołowskiej konkatedrze przewodniczył biskup drohiczyński Tadeusz Pikus.

Więcej...

Jubileuszowa XXV Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska dotarła na Jasną Górę 2015-08-13

Ponad 700 pątników XXV Drohiczyńskiej Pielgrzymki Pieszej dotarło 13 sierpnia przed południem na Jasną Górę. Witał ich i wprowadzał biskup drohiczyński Tadeusz Pikus. Poszczególne grupy pokonały od 324 do 428 kilometrów.

Więcej...

Pątnicy z pielgrzymki drohiczyńskiej przy Znakach ŚDM na Apelu w Grębkowie 2015-08-03

Pielgrzymi pięciu grup Jubileuszowej XXV Drohiczyńskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę, spotkali się wieczorem 2 sierpnia, przy znakach Światowych Dni Młodzieży, podczas Apelu Jasnogórskiego w Grębkowie.

Więcej...

Inauguracja Jubileuszowej Pieszej Pielgrzymki Drohiczyńskiej i peregrynacja Symboli ŚDM 2015-08-01

Oficjalna inauguracja Jubileuszowej XXV Drohiczyńskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę odbyła się 1 sierpnia po Mszy Świętej, celebrowanej w katedrze pw. Trójcy Świętej w Drohiczynie przez biskupa seniora Antoniego Dydycza. Na Eucharystii obecne były, pielgrzymujące po diecezji drohiczyńskiej, Symbole Światowych Dni Młodzieży. Rozpoczęły one swój pobyt w dekanacie drohiczyńskim, a zostały przywiezione z Popradu na Słowacji, gdzie w przewie pielgrzymowania po diecezji drohiczyńskiej, towarzyszyły na spotkaniu młodzieży z całej Słowacji, przygotowującej się do przeżycia ŚDM Kraków 2016.

Więcej...

Obchody upamiętniające Romów i Sinti zamordowanych w Treblince 2015-07-31

Obchody upamiętniające Romów i Sinti zamordowanych w Treblince

Trudno określić dokładną liczbę Romów zamordowanych w Treblince, a wręcz jest to niemożliwie. Szacuje się, że sięga ona 3-4 tysięcy – podkreślano podczas uroczystości upamiętniających Romów i Sinti, zamordowanych na terenie obozu zagłady i obozu pracy w Treblince. Spotkanie odbyło się 30 lipca i zgromadziło zarówno przedstawicieli narodowości romskiej, władze kościelne z biskupem drohiczyńskim Tadeuszem Pikusem na czele, a także władze państwowe i samorządowe.

Więcej...

Pierwsza grupa XXV Pieszej Pielgrzymki Drohiczyńskiej na Jasną Górę już na trasie 2015-07-30

30 lipca pod hasłem „ Życie w obfitości” na trasę wyruszyła pierwsza, Zielona Grupa, tegorocznej jubileuszowej XXV Drohiczyńskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook