Drohiczyn: Diecezjalny Dzień Formacji Pastoralnej przed ŚDM 2016 2015-02-14

W ramach stałej formacji kapłanów oraz katolików świeckich diecezji drohiczyńskiej 14 lutego, w ostatnią sobotę przed Wielkim Postem, w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie odbył się Diecezjalny Dzień Formacji Pastoralnej.

Więcej...

Powstał film: „Brańsk na Podlasiu – miasto Sprawiedliwych” 2015-02-05

„Brańsk na Podlasiu – miasto Sprawiedliwych” - to film, który wpisuje się w nurt badań, prowadzonych nad upamiętnieniem Polaków ratujących Żydów w czasie II wojny światowej. Polscy bohaterowie zostaną upamiętnieni w Kaplicy Pamięci, która będzie się znajdowała w nowym kościele pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

Więcej...

Hajnówka: diecezjalna Modlitwa o Jedność Chrześcijan 2015-02-02

Diecezjalne modlitwy ekumeniczne diecezji drohiczyńskiej z udziałem duchowieństwa i wiernych Kościoła katolickiego i Cerkwi prawosławnej miały miejsce w Hajnówce 1 lutego.

Więcej...

Ludzie, którzy dali się uwieść Chrystusowi – zakonna modlitwa w Drohiczynie 2015-02-01

W przeżywanym obecnie Roku Życia Konsekrowanego, członkowie zgromadzeń zakonnych z terenu diecezji drohiczyńskiej przybyli wieczorem 31 stycznia na zaproszenie bp. Tadeusza Pikusa do Drohiczyna na wspólną modlitwę. Poprzedziła ona, obchodzony w święto Ofiarowanie Pańskiego, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

Więcej...

„Święto serca” – spotkanie Caritas Diecezji Drohiczyńskiej 2015-01-26

Działalność Caritas, to prawdziwe święto serca, powiedział biskup drohiczyński Tadeusz Pikus, rozpoczynając noworoczne spotkanie Caritas Diecezji Drohiczyńskiej, które odbyło się 25 stycznia w Bielsku Podlaskim.

Więcej...

Świąteczne spotkanie „Podlaskiego Dziedzictwa Kultury” w Drohiczynie 2015-01-18

Ludzie kultury z diecezji drohiczyńskiej uczestniczyli 17 stycznia w noworocznym spotkaniu stowarzyszenia „Podlaskie Dziedzictwo Kultury”, które odbyło się 17 stycznia w Drohiczynie. Gospodarzem był biskup drohiczyński Tadeusz Pikus. Obecny był również biskup senior Antoni Dydycz oraz burmistrz Drohiczyna Wojciech Borzym. Zebranych powitała i złożyła świąteczne życzenia senator RP Maria Koc, a prowadzili je Alina Symonowicz oraz ks. kan. dr Łukasz Gołębiewski.

Więcej...

Bp Pikus spotkał się z sołtysami z diecezji drohiczyńskiej 2015-01-13

O potrzebę ożywienia ducha miłości zaapelował biskup drohiczyński Tadeusz Pikus podczas spotkania opłatkowego z sołtysami z diecezji drohiczyńskiej, które odbyło się 12 stycznia w Narwi.

Więcej...

Drohiczyn: bp Pikus przełamał się opłatkiem z członkami KSM i stypendystami FDNT 2015-01-10

Wspólne spotkanie opłatkowe członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz stypendystów Fundacji „Dzieła Nowego Tysiąclecia" i ich rodzin odbyło się 10 stycznia w Drohiczynie. Rozpoczęła je Eucharystia, celebrowana w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego przez biskupa drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa.

Więcej...

II Orszak Trzech Króli w Bielsku Podlaskim i Siemiatyczach 2015-01-06

W Uroczystość Objawienie Pańskiego, 6 stycznia w Bielsku Podlaskim po raz drugi został zorganizowany Orszak Trzech Króli. Orszak rozpoczęła Eucharystia, celebrowana w parafii pw. Najświętszej Opatrzności Bożej przez biskupa drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa.

Więcej...

Spotkanie opłatkowe władz z ks. bp. Tadeuszem Pikusem 2015-01-03

Zgodnie z dwudziestoletnią tradycją, 3 stycznia w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie odbyło się doroczne spotkanie opłatkowe przedstawicieli władz państwowych, samorządowych oraz służb różnych szczebli z biskupem drohiczyńskim Tadeuszem Pikusem.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook