Bp Pikus do organistów i kościelnych: bliskość ołtarza zobowiązuje do bliskości z Bogiem i ludźmi 2014-09-20

Fizyczna bliskość zobowiązuje, by czynić wszystko, by dążyć do bliskości z Bogiem i ludźmi - powiedział bp Tadeusz Pikus do uczestników diecezjalnego spotkanie organistów i kościelnych, które odbyło się 20 września w kościele benedyktynek w Drohiczynie.

Więcej...

Bp Pikus apeluje o pomoc humanitarną dla Ukrainy 2014-09-20

Z apelem o pomoc Ukrainie zwrócił się do diecezjan biskup drohiczyński Tadeusz Pikus. Za pośrednictwem Caritas, w diecezji zostanie przeprowadzona zbiórka żywności, środków higienicznych, materiałów opatrunkowych ale także materiałów budowlanych.

Więcej...

Biskup drohiczyński i minister rolnictwa na Dożynki Diecezjalnych w Miedznie 2014-09-06

Diecezjalne Dziękczynienie za plony w diecezji drohiczyńskiej odbyło się 6 września, w sanktuarium maryjnym w Miedznie. Głównym punktem uroczystości Eucharystia, celebrowana przez biskupa drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa. W uroczystości uczestniczył m.in. minister rolnictwa Marek Sawicki.

Więcej...

Inauguracja roku katechetycznego w Drohiczynie 2014-08-30

Uroczysta inauguracja roku katechetycznego 2014/2015 w diecezji drohiczyńskiej miała miejsce 30 sierpnia w Drohiczynie. Na zaproszenie dyrektora Wydziału Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego kurii drohiczyńskiej ks. kan. Krzysztofa Mielnickiego, przybyli na nią katecheci świeccy i siostry zakonne, zatrudnione w katechizacji na terenie diecezji drohiczyńskiej.

Więcej...

Serpelice nad Bugiem: bp Pikus spotkał się uczestnikami Golgoty Młodych 2014-08-25

Niedzielną Mszę św. dla uczestników Golgoty Młodych w Serpelicach nad Bugiem celebrował biskup drohiczyński Tadeusz Pikus. Eucharystię koncelebrowali kapucyni - organizatorzy spotkania ewangelizacyjnego, miejscowy proboszcz oraz duszpasterze towarzyszący młodzieży z całej Polski.

Więcej...

Trwa Golgota Młodych 2014-08-24

Trwa Golgota Młodych

W piątek 22 sierpnia wieczorem w Serpelicach nad Bugiem rozpoczęła się Golgota Młodych. Na tegoroczne spotkanie, organizowane przez braci kapucynów, przybyło blisko 700 osób z całej Polski, by rozmawiać o swojej wierze, modlić się i słuchać muzyki.

Więcej...

Relikwie św. Marii Magdaleny w Słochach Annopolskich 2014-08-21

Słochy Annopolskie, niewielka miejscowość pod Siemiatyczami, przeżywała w środę uroczyste chwile. W tym dniu przybyły tam peregrynujące po Polsce od 16 sierpnia relikwie Krzyża Pańskiego i św. Marii Magdaleny. Zwierzchnik polskiego prawosławia abp Sawa podkreślił, że to wydarzenie jest największym darem dla naszej ojczyzny.

Więcej...

Biskupi drohiczyńscy na poświęceniu cerkwi w Słochach Annopolskich 2014-08-21

Biskupi drohiczyńscy na poświęceniu cerkwi w Słochach Annopolskich

Biskup drohiczyński Tadeusz Pikus i bp senior Antoni Dydycz uczestniczyli 20 sierpnia w uroczystości poświęcenia cerkwi prawosławnej w Słochach Annopolskich. Przybyli tam na zaproszenie prawosławnego dziekana siemiatyckiego i proboszcza parafii prawosławnej Świętych Apostołów Piotra i Pawła ks. mitrata Andrzeja Jakimiuka w Siemiatyczach oraz Komitetu Budowlanego Cerkwi p.w. Św. Równej Apostołom Marii Magdaleny i Świętych Męczenników Chełmskich i Podlaskich.

Więcej...

Prezydent RP na prawosławnych obchodach święta Przemienienia 2014-08-20

Prezydent RP na prawosławnych obchodach święta Przemienienia

Uroczysta liturgia pod przewodnictwem zwierzchnika polskiego prawosławia abp. Sawy zakończyła trwające od poniedziałku na Górze Grabarce prawosławne obchody święta Przemienienia Pańskiego. Wzięła w nich udział delegacja mnichów z greckiej Góry Athos, którzy przybyli do Polski z relikwiami Świętego Krzyża i św. Marii Magdaleny. Po raz drugi to najważniejsze dla prawosławia sanktuarium odwiedził także prezydent RP Bronisław Komorowski wraz z małżonką. - Tutaj bije serce polskiego prawosławia – powiedział o Górze Grabarce.

Więcej...

Hajnówka: bp Pikus poświęcił monumentalny krzyż na grobach poległych w 1920 r. 2014-08-15

Monumentalny krzyż – pomnik na bezimiennych grobach żołnierzy polskich, poległych w wolnie z bolszewikami w 1920 roku poświęcił dziś w Hajnówce bp Tadeusz Pikus. Biskup drohiczyński celebrował polową Mszę św. w intencji poległych za ojczyznę.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook