„Pragnę żyć!” – konferencja w Drohiczynie 2014-10-26

Interdyscyplinarna dyskusja o bezpieczeństwie i godności życia ludzkiego odbyła się 25 października w Drohiczynie w ramach konferencji pt. „Pragnę żyć!”. "Dobro nie może być osiągane niegodziwymi sposobami, a zasad moralnych nigdy nie wolno zawiesić" – przestrzegał bp Tadeusz Pikus.

Więcej...

Bioetyka tematem międzyseminaryjnego spotkania profesorów w Drohiczynie 2014-10-23

23 października w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie odbyło się kolejne, cykliczne spotkanie profesorów seminariów duchownych z Białegostoku, Łomży, Ełku, Siedlec i Drohiczyna.

Więcej...

Drohiczyn: upamiętnienie 100. rocznicy urodzin ks. kard. Kazimierza Świątka 2014-10-22

Wczoraj, 21 października, minęła 100. rocznica urodzin ks. kard Kazimierza Świątka, wielkiego świadka wiary z czasów komunizmu, kapłana diecezji pińskiej, z której powstała diecezja drohiczyńska. Jego następca, obecny biskup piński Antoni Dziemianko zaprasza na Eucharystię w intencji kard. Świątka w dziękczynieniu Bogu za jego posługę i świadectwo życia, która zostanie odprawiona w katedrze pińskiej 25 października o godz. 12.00. 8 listopada natomiast, w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie, odbędzie się sympozjum naukowe, poświęcone życiu ks. kard. Kazimierza Świątka z udziałem historyków oraz osób z nim związanych.

Więcej...

20 lat działalności Caritas Diecezji Drohiczyńskiej 2014-10-20

W tym roku przypada 20-lecie działalności Caritas Diecezji Drohiczyńskiej. Okazją do dziękczynienia Bogu i ludziom za wszelkie otrzymane i wyświadczone dobro była uroczysta gala, która odbyła się w Drohiczynie w niedzielę 19 października.

Więcej...

Patronalne święto służby zdrowia w Hajnówce 2014-10-19

W święto patrona lekarzy, św. Łukasza Apostoła, dyrektorzy placówek medycznych, lekarze, pielęgniarki i kapelani szpitali z terenu diecezji drohiczyńskiej spotkali się w Hajnówce, aby uczcić swego patrona i modlić się w intencji służby zdrowia.

Więcej...

Nagrodzono laureatów IX Ogólnopolskiego Konkursu „Jan Paweł II w oczach dziecka” 2014-10-17

16 października w Muzeum w Bielsku Podlaskim odbyła się uroczystość wręczenia nagród IX ogólnopolskiej edycji konkursu zatytułowanego „Jan Paweł II w oczach dziecka".

Więcej...

Nowy rok akademicki w WSD w Drohiczynie rozpoczęty 2014-10-03

2 października odbyła się inauguracja roku akademickiego 2014/2015 w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie. Uroczystość rozpoczęła Eucharystia, której w kaplicy seminaryjnej przewodniczył biskup drohiczyński Tadeusz Pikus.

Więcej...

Bp Pikus: Relacje polsko-rosyjskie uzdrowić może modlitwa, post i jałmużna (WYWIAD) 2014-09-24

O diecezji drohiczyńskiej jako miejscu pokojowego spotkania katolicyzmu z prawosławiem - mówi KAI bp drohiczyński Tadeusz Pikus. Mówi też o trudnościach w dalszym dialogu pomiędzy Kościołem katolickim w Polsce a Rosyjskim Kościołem Prawosławnym, gdyż ten ostatni nie cieszy się autonomią od państwa. Dodaje, że polsko-rosyjskie relacje może uzdrowić modlitwa, post i jałmużna.

Więcej...

Bp Pikus do organistów i kościelnych: bliskość ołtarza zobowiązuje do bliskości z Bogiem i ludźmi 2014-09-20

Fizyczna bliskość zobowiązuje, by czynić wszystko, by dążyć do bliskości z Bogiem i ludźmi - powiedział bp Tadeusz Pikus do uczestników diecezjalnego spotkanie organistów i kościelnych, które odbyło się 20 września w kościele benedyktynek w Drohiczynie.

Więcej...

Bp Pikus apeluje o pomoc humanitarną dla Ukrainy 2014-09-20

Z apelem o pomoc Ukrainie zwrócił się do diecezjan biskup drohiczyński Tadeusz Pikus. Za pośrednictwem Caritas, w diecezji zostanie przeprowadzona zbiórka żywności, środków higienicznych, materiałów opatrunkowych ale także materiałów budowlanych.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook