Pierwsza grupa XXV Pieszej Pielgrzymki Drohiczyńskiej na Jasną Górę już na trasie 2015-07-30

30 lipca pod hasłem „ Życie w obfitości” na trasę wyruszyła pierwsza, Zielona Grupa, tegorocznej jubileuszowej XXV Drohiczyńskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę.

Więcej...

Rozpoczęła się Peregrynacja Symboli Światowych Dni Młodzieży w diecezji drohiczyńskiej 2015-07-26

W Ciechanowcu późnym wieczorem 25 lipca w diecezji drohiczyńskiej rozpoczęła się peregrynacja Krzyża i Ikony Matki Bożej Salus Populi Romani Światowych Dni Młodzieży.

Więcej...

Drohiczyn: "Przez muzykę do Boga" - rozpoczęły się rekolekcje ze św. Hildegardą 2015-07-08

Pierwsze rekolekcje zorganizowane przez benedyktynki w oparciu o utwory św. Hildegardy z Bingen rozpoczęły się 8 lipca w Drohiczynie. Przybyło na nie ponad dwadzieścia uzdolnionych wokalnie kobiet z całej Polski.

Więcej...

Koronacja obrazu Matki Bożej w Domanowie 2015-06-28

W niedzielę 28 czerwca 2015 roku na ołtarzu polowym, ustawionym przed świątynią w Domanowie, gdzie znajduje się łaskami słynący obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem, biskup drohiczyński Tadeusz Pikus dokonał aktu jego koronacji.

Więcej...

Drohiczyn: zakończenie roku katechetycznego 2015-06-27

W Drohiczynie odbyło się 27 czerwca zakończenie roku katechetycznego 2014 / 2015 w diecezji drohiczyńskiej. Na spotkanie przybyli katecheci świeccy i siostry zakonne zatrudnione w katechizacji.

Więcej...

Bp Pikus: kapłaństwo to nie jest umowa o pracę, ale umowa o życie 2015-06-20

20 czerwca w Sanktuarium w Łazówku biskup drohiczyński Tadeusz Pikus udzielił święceń prezbiteratu trzem diakonom. Wszyscy tegoroczni neoprezbiterzy pochodzą z parafii diecezji drohiczyńskiej, ukończyli Wyższe Seminarium Duchowne w Drohiczynie, a na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie obronili prace magisterskie. Nowi księża to ks. Krzysztof Nagórny z parafii Domanowo, ks. Emil Skobel z parafii Rudka oraz ks. Łukasz Wojewódzki z parafii Łazówek.

Więcej...

Głosić Chrystusa, nie siebie - święcenia diakonatu w Drohiczynie 2015-06-19

Biskup drohiczyński Tadeusz Pikus udzieli święceń diakonatu sześciu alumnom piątego roku Wyższego Seminarium Duchownego 19 czerwca w katedrze p.w. Trójcy Świętej. Na uroczystość przybył także biskup senior Antoni Dydycz, kapłani z diecezji siedleckiej, drohiczyńskiej i z Białorusi, w tym proboszczowie parafii, z których pochodzą wyświęceni diakoni oraz zakonnicy, siostry zakonne, rodziny i przyjaciele.

Więcej...

Drohiczyn: 60. rocznica ślubów zakonnych bp. Antoniego Dydycza 2015-06-13

Św. Antoni z Padwy, czczony jest w Drohiczynie od dawna. Jego obraz, obecnie znajdujący się w bocznym ołtarzu pofranciszkańskiego kościoła, został cudownie ocalony wśród niewielu zabytków drohiczyńskich świątyń przed zniszczeniem podczas sowieckiej i niemieckiej okupacji.

Więcej...

Drohiczyn: Dzień Podlasia w 16. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II 2015-06-11

Dzień Podlasia upamiętniający 16. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II obchodzono 10 czerwca w całej diecezji drohiczyńskiej.

Więcej...

Szesnaście języków to za mało – rozmowa z nowym rzecznikiem KEP 2015-06-10

Szesnaście języków to za mało – rozmowa z nowym rzecznikiem KEP

Biblia jest moją ojczyzną – mówi KAI wybrany 9 czerwca br. na rzecznika Konferencji Episkopatu Polski ks. dr Paweł Rytel-Andrianik. Jego dziadek był więźniem obozu w Treblince, dlatego pasją księdza jest historia relacji polsko-żydowskich, zwłaszcza pomoc Żydom podczas II wojny światowej. Nowy rzecznik jest współpracownikiem wielu mediów, poliglotą i wykładowcą Pisma Świętego, m.in. na Papieskim Uniwersytecie Świętego Krzyża w Rzymie.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook