Drohiczyn: podczas Mszy Krzyżma przekazano Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia 2014-04-17

Prośmy Boga, by nasze kapłaństwo było iskrą Miłosierdzia, bo widocznie epoka, w której żyjemy potrzebuje tego – mówił dziś do księży bp Antoni Dydycz. Administrator apostolski diecezji drohiczyńskiej przewodniczył w katedrze pw. Trójcy Świętej w Drohiczynie Mszy Krzyżma. Na jej zakończenie. delegacje ze wszystkich parafii otrzymały zapalone lampiony z Kanonizacyjną Iskrą Miłosierdzia Bożego.

Więcej...

Ciechanowiec: XVII Regionalny Konkurs na Wykonanie Palmy Wielkanocnej 2014-04-13

W Niedzielę Palmową w Ciechanowcu odbyło się uroczyste zakończenie XVII Regionalnego Konkursu na Wykonanie Palmy Wielkanocnej, zorganizowanego przez Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem oraz parafię pw. Trójcy Przenajświętszej.

Więcej...

„Noc Nikodema i Dzień dla Pana" w Drohiczynie 2014-04-12

„Pan Jezus ofiaruje nam znacznie więcej niż my ofiarowaliśmy Jemu w tych 24 godzinach” – powiedział administrator apostolski diecezji drohiczyńskiej bp Antoni Dydycz.

Więcej...

Bp Pikus do diecezjan 2014-04-01

Bp Pikus do diecezjan

Największą pomocą jest zawsze modlitwa, która dodaje mocy i budzi zaufanie. Jeżeli sobie zaufamy, to wspólnie na pewno będziemy przynosić owoce dobra - powiedział bp Tadeusz Pikus do wiernych z diecezji drohiczyńskiej.

Więcej...

Idę do wszystkich ludzi ziemi drohiczyńskiej 2014-03-29

Idę do wszystkich ludzi ziemi drohiczyńskiej

Tuż po godz. 12.00, po południowej modlitwie Anioł Pański, kard. Kazimierz Nycz w obecności biskupów, księży i mediów ogłosił decyzję papieża Franciszka o nominacji bp pomocniczego archidiecezji warszawskiej Tadeusza Pikusa na ordynariusza diecezji drohiczyńskiej.

Więcej...

Bp Tadeusz Pikus nowym biskupem drohiczyńskim 2014-03-29

Bp Tadeusz Pikus nowym biskupem drohiczyńskim

Biskup Tadeusz Pikus, 64-letni biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej, został mianowany przez papieża Franciszka biskupem drohiczyńskim. Zastąpił on na tym stanowisku bp. Antoniego Dydycza OFMCap, który w związku z ukończeniem 75. roku życia odchodzi na emeryturę.

Więcej...

Drohiczyn: Nocna Droga Krzyżowa Mężczyzn 2014-03-27

W ramach „Nocy Nikodema i Dnia dla Pana" ogłoszonego przez papieża Franciszka w nocy z 11 na 12 kwietnia odbędzie się Drohiczyńska Nocna Droga Krzyżowa Mężczyzn, a w katedrze będzie trwała całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu i stała możliwość spowiedzi.

Więcej...

„Verba Sacra” w Siemiatyczach 2014-03-10

List do Rzymian świętego Pawła został zaprezentowany w Siemiatyczach w ramach ogólnopolskiego projektu „Verba Sacra”, w którym znani aktorzy prezentują od wielu lat różne księgi Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu. Interpretacje tekstu Listu do Rzymian podjął się pochodzący z Siemiatycz Dariusz Kowalski - aktor Teatru Nowego w Łodzi, znany też z wielu ról filmowych.

Więcej...

Czas zwolnienia, aby zapytać, kim jesteśmy 2014-03-05

Czas zwolnienia, aby zapytać, kim jesteśmy

Do wsłuchania się w głębię sumienia zaapelował biskup drohiczyński Antoni Dydycz w Środę Popielcową. Celebrował on Eucharystię w drohiczyńskiej katedrze p.w. Trójcy Świętej.

Więcej...

Bp Dydycz apeluje o wszechstronne wsparcie Ukrainy 2014-02-22

Nie możemy pozostawić Ukrainy samej sobie w tym nieszczęściu – apeluje bp Antoni Dydycz. W sobotę 21 lutego biskup drohiczyński wystosował specjalne przesłanie do diecezjan o wszechstronne wsparcie Ukrainy. Zachęca w nim do zaangażowania, by modlitwa, współczucie i pomoc materialna przyspieszyły pełne pojednanie.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook