Diecezja drohiczyńska od lat pomaga Kościołowi na Wschodzie 2014-12-05

Granicząca z Białorusią diecezja drohiczyńska od lat pomaga Kościołowi na Wschodzie. Odpowiada nie tylko na ogólnopolskie apele o wsparcie, ale też na prośby sąsiadów, którzy znaleźli się w szczególnie trudnych sytuacjach. W liczne dzieła pomocy angażował się już poprzedni biskup drohiczyński Antoni Dydycz, obecny - bp Tadeusz Pikus - jest zasłużonym prekursorem duszpasterstwa w Związku Radzieckim. W niedzielę 7 grudnia w kościołach całej Polski obchodzony będzie Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie.

Więcej...

W Drohiczynie powołano Diecezjalny Komitet Organizacyjny ŚDM Kraków 2016 2014-11-15

14 listopada br. w Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie biskup Tadeusz Pikus powołał oficjalnie Diecezjalny Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Więcej...

Łochów: Pomnik Ignacego Jana Paderewskiego odsłonięty i poświęcony 2014-11-12

W Święto Niepodległości Polski w Łochowie został odsłonięty i poświęcony pomnik wielkiego polityka i muzyka, Ignacego Jana Paderewskiego. Łochów i okolice są związane z jego osobą oraz jego żony Heleny.

Więcej...

Drohiczyn: konferencja o kard. Świątku, niezłomnym świadku wiary – w setną rocznicę urodzin 2014-11-09

Konferencja poświęcona niezłomnemu kapłanowi, kard. Kazimierzowi Świątkowi z okazji 100. rocznicy jego urodzin odbyła się 8 listopada w Wyższym Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Urodzony na Polesiu kard. Świątek, już jako dziecko zesłaniec na Syberię, jako ksiądz spędził 10 lat w sowieckich łagrach. Zmarł w 2011 r. w wieku 96 lat.

Więcej...

Rekolekcje księży Kościoła Greckokatolickiego z Białorusi w Drohiczynie 2014-11-05

Od 4 do 7 listopada w Drohiczynie odbywają się rekolekcje kapłańskie dla księży Kościoła Greckokatolickiego na Białorusi.

Więcej...

„Pragnę żyć!” – konferencja w Drohiczynie 2014-10-26

Interdyscyplinarna dyskusja o bezpieczeństwie i godności życia ludzkiego odbyła się 25 października w Drohiczynie w ramach konferencji pt. „Pragnę żyć!”. "Dobro nie może być osiągane niegodziwymi sposobami, a zasad moralnych nigdy nie wolno zawiesić" – przestrzegał bp Tadeusz Pikus.

Więcej...

Bioetyka tematem międzyseminaryjnego spotkania profesorów w Drohiczynie 2014-10-23

23 października w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie odbyło się kolejne, cykliczne spotkanie profesorów seminariów duchownych z Białegostoku, Łomży, Ełku, Siedlec i Drohiczyna.

Więcej...

Drohiczyn: upamiętnienie 100. rocznicy urodzin ks. kard. Kazimierza Świątka 2014-10-22

Wczoraj, 21 października, minęła 100. rocznica urodzin ks. kard Kazimierza Świątka, wielkiego świadka wiary z czasów komunizmu, kapłana diecezji pińskiej, z której powstała diecezja drohiczyńska. Jego następca, obecny biskup piński Antoni Dziemianko zaprasza na Eucharystię w intencji kard. Świątka w dziękczynieniu Bogu za jego posługę i świadectwo życia, która zostanie odprawiona w katedrze pińskiej 25 października o godz. 12.00. 8 listopada natomiast, w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie, odbędzie się sympozjum naukowe, poświęcone życiu ks. kard. Kazimierza Świątka z udziałem historyków oraz osób z nim związanych.

Więcej...

20 lat działalności Caritas Diecezji Drohiczyńskiej 2014-10-20

W tym roku przypada 20-lecie działalności Caritas Diecezji Drohiczyńskiej. Okazją do dziękczynienia Bogu i ludziom za wszelkie otrzymane i wyświadczone dobro była uroczysta gala, która odbyła się w Drohiczynie w niedzielę 19 października.

Więcej...

Patronalne święto służby zdrowia w Hajnówce 2014-10-19

W święto patrona lekarzy, św. Łukasza Apostoła, dyrektorzy placówek medycznych, lekarze, pielęgniarki i kapelani szpitali z terenu diecezji drohiczyńskiej spotkali się w Hajnówce, aby uczcić swego patrona i modlić się w intencji służby zdrowia.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook