Maturzyści z diecezji drohiczyńskiej na Jasnej Górze 2015-04-10

Tysiącosobowa grupa maturzystów ze szkół parafii diecezji drohiczyńskiej, którym towarzyszyli dyrektorzy placówek, nauczyciele, wychowawcy oraz duszpasterze młodzieży, przybyli 9 kwietnia na Jasną Górę, aby wziąć udział w czuwaniu modlitewnym pod hasłem: „Błogosławieni czystego serca…”

Więcej...

Bp Pikus: jesteśmy powołani do życia w blasku Zmartwychwstania 2015-04-06

W Poniedziałek Wielkanocny bp Tadeusz Pikus celebrował, tak jak czynił to co roku jego poprzednik, Eucharystię w kościele p.w. Wszystkich Świętych przy klasztorze sióstr benedyktynek w Drohiczynie. „Jesteśmy powołani nie do życia w cieniu śmierci, ale w blasku Zmartwychwstania – w kazaniu biskup drohiczyński.

Więcej...

Bp Pikus: Chrystus wprowadził nowy czas – czas zmartwychwstania 2015-04-05

Biskup drohiczyński Tadeusz Pikus w poranek Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego poprowadził procesję rezurekcyjną oraz celebrował uroczystą Eucharystię w katedrze pw. Trójcy Świętej w Drohiczynie. Uczestniczyli w niej także inni kapłani pracujący w Drohiczynie, siostry zakonne, rektor i alumni Wyższego Seminarium Duchownego, członkowie bractwa rycerskiego, władze miasta, mieszkańcy i goście.

Więcej...

Bp Tadeusz Pikus w Wieki Piątek w Mielniku 2015-04-03

Biskup drohiczyński Tadeusz Pikus w Wielki Piątek przewodniczył w kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w Mielniku nad Bugiem Liturgii Męki Pańskiej oraz nabożeństwu Drogi Krzyżowej na ulicach tej miejscowości.

Więcej...

Msza św. Krzyżma w Drohiczynie 2015-04-02

205 kapłanów pracujących i przebywających na terenie diecezji drohiczyńskiej przybyło w Wielki Czwartek przed południem do katedry pw. Trójcy Świętej w Drohiczynie. Biskup drohiczyński Tadeusza Pikus przewodniczył koncelebrowanej wraz seniorem bp. Antonim Dydyczem i kapłanami Mszy Świętej Krzyżma.

Więcej...

Koncert Pasyjny w Sokołowie Podlaskim 2015-03-23

Różne oblicza cierpienia, jego wielkość i moc, płynącą z zakorzenienia go w cierpieniu zbawczym Chrystusa, ukazanego w poetyckiej i muzycznej formie, były tematem przewodnim przejmującego koncertu, który odbył się wieczorem 22 marca w Sokołowskim Ośrodku Kultury w Sokołowie Podlaskim.

Więcej...

Przygotowania do ŚDM 2016 tematem spotkań bp. Pikusa z władzami regionu 2015-03-19

Bp Tadeusz Pikus zaprosił do Drohiczyna wójtów i burmistrzów gmin i miast z terenu diecezji drohiczyńskiej. Spotkanie, które odbyło się 19 marca, dotyczyło głównie współpracy z władzami i samorządami lokalnymi przy organizacji Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016 w diecezji drohiczyńskiej.

Więcej...

Bp Pikus: „ Żołnierze Wyklęci” byli obrońcami prawdziwych wartości 2015-03-02

- Żołnierze wyklęci przez komunistów byli niezłomnymi obrońcami prawdziwych wartości - powiedział biskup drohiczyński Tadeusz Pikus podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Sokołowie Podlaskim.

Więcej...

Drohiczyn: Diecezjalny Dzień Formacji Pastoralnej przed ŚDM 2016 2015-02-14

W ramach stałej formacji kapłanów oraz katolików świeckich diecezji drohiczyńskiej 14 lutego, w ostatnią sobotę przed Wielkim Postem, w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie odbył się Diecezjalny Dzień Formacji Pastoralnej.

Więcej...

Powstał film: „Brańsk na Podlasiu – miasto Sprawiedliwych” 2015-02-05

„Brańsk na Podlasiu – miasto Sprawiedliwych” - to film, który wpisuje się w nurt badań, prowadzonych nad upamiętnieniem Polaków ratujących Żydów w czasie II wojny światowej. Polscy bohaterowie zostaną upamiętnieni w Kaplicy Pamięci, która będzie się znajdowała w nowym kościele pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook