Diecezjalny etap XX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej w Drohiczynie 2016-04-26

Diecezjalny etap XX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej w Drohiczynie

26 kwietnia, 28 osób ze szkół w diecezji drohiczyńskiej wzięło udział w etapie diecezjalnym XX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej zorganizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, który odbywał się w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie.

Więcej...

Wojewódzki etap Ogólnopolskiej Olimpiady „Myśli Jana Pawła II” w Ciechanowcu 2016-04-23

Wojewódzki etap Ogólnopolskiej Olimpiady „Myśli Jana Pawła II” w Ciechanowcu

Biskup drohiczyński Tadeusz Pikus uczestniczył w podsumowaniu etapu wojewódzkiego VIII Ogólnopolskiej Olimpiady „Myśli Jana Pawła II” dla szkół województwa podlaskiego, który odbył się 22 kwietnia w Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu.

Więcej...

Drohiczyn: pogrzeb misjonarza ks. Jana Bogusza 2016-04-05

Drohiczyn: pogrzeb misjonarza ks. Jana Bogusza

W poniedziałek, 4 kwietnia, w Drohiczynie i Topczewie odbyły się uroczystości pogrzebowe ks. prał. Jana Bogusza. Misjonarz posługujący w Brazylii zmarł 31 marca w wieku 84 lat.

Więcej...

Nowa przeorysza klasztoru benedyktynek w Drohiczynie 2016-04-03

Nowa przeorysza klasztoru benedyktynek w Drohiczynie

Watykańska Kongregacja ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego mianowała „ad nutum Sanctae Sedes” – „na prośbę Stolicy Apostolskiej” s. Klarę Helenę Lechoszest OSB z Opactwa Benedyktynek w Przemyślu przeoryszą – administratorką Klasztoru „Wszystkich Świętych” w Drohiczynie. Zastąpiła ona piastującą ten urząd od 23 lat s. Józefę Olendzką OSB.

Więcej...

Bp Tadeusz Pikus w Poniedziałek Wielkanocny u benedyktynek 2016-03-28

Bp Tadeusz Pikus w Poniedziałek Wielkanocny u benedyktynek

W Poniedziałek Wielkanocny biskup drohiczyński Tadeusz Pikus celebrował, zgodnie z tradycją przejętą po swoim poprzedniku, Eucharystię w kościele p.w. Wszystkich Świętych, przy klasztorze sióstr benedyktynek w Drohiczynie.

Więcej...

Bp Pikus: chrześcijanin dwa razy się rodzi, a raz umiera 2016-03-27

Bp Pikus: chrześcijanin dwa razy się rodzi, a raz umiera

Chrześcijanin dwa razy się rodzi, a raz umiera. Narodziny z ciała prowadzą do śmierci, zaś z ducha do życia wiecznego w królestwie Bożym - napisał bp Tadeusz Pikus w wielkanocnym przesłaniu do wiernych. Biskup drohiczyński celebrował Mszę rezurekcyjną w katedrze Trójcy Świętej w Drohiczynie.

Więcej...

Bp Tadeusz Pikus przewodniczył Liturgii Męki Pańskiej w Kamionnie 2016-03-26

Bp Tadeusz Pikus przewodniczył Liturgii Męki Pańskiej w Kamionnie

Biskup drohiczyński Tadeusz Pikus w Wielki Piątek przewodniczył w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Kamionnie Liturgii Męki Pańskiej.

Więcej...

Bp Pikus: kapłan żyje dla Boga i dla ludzi 2016-03-24

Bp Pikus: kapłan żyje dla Boga i dla ludzi

O stałej potrzebie rozważania daru, jakim został przez Chrystusa obdarowany każdy kapłan, mający żyć zarówno dla Boga, jak też dla ludzi mówił biskup drohiczyński Tadeusz Pikus, który przewodniczył Mszy św. Krzyżma w drohiczyńskiej katedrze. W liturgii uczestniczyło ponad 200 kapłanów.

Więcej...

Drohiczyn: przedświąteczne spotkanie osób zakonnych z biskupem 2016-03-23

Drohiczyn: przedświąteczne spotkanie osób zakonnych z biskupem

Delegacje sióstr zakonnych z terenu diecezji drohiczyńskiej spotkały się 23 marca z bp. Tadeuszem Pikusem podczas przedświątecznego spotkania w drohiczyńskiej kurii. Biskup drohiczyński podkreślił znacznie zgromadzeń i wspólnot zakonnych w życiu diecezji, wspierających nurt jej duszpasterskich działań swoja modlitwą, świadectwem i pracą.

Więcej...

Ciechanowiec: XIX Konkurs Palm 2016-03-20

Ciechanowiec: XIX Konkurs Palm

„Miłosierdzie to zdolność kochania tego, który nie zasługuje na miłość” - powiedział biskup drohiczyński, który w Niedzielę Palmową uczestniczył w Ciechanowcu w uroczystym zakończeniu XIX Regionalnego Konkursu na Wykonanie Palmy Wielkanocnej, zorganizowanego przez Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka, Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem oraz parafię pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook