XV Dzień Papieski w diecezji gliwickiej 2015-10-12

W tegoroczne świętowanie Dnia Papieskiego w diecezji gliwickiej włączyły się wszystkie parafie, różne grupy i stowarzyszenia działające. Głównym punktem była Msza św. w gliwickiej katedrze, pod przewodnictwem biskupa Jana Kopca.

Więcej...

Gliwice: Msza św. w intencji uchodźców 2015-09-24

Odpowiadając na apel papieża Franciszka, w środę 23 września wieczorem biskup gliwicki Jan Kopiec odprawił w gliwickiej katedrze Mszę św. w intencji uchodźców.

Więcej...

Diecezjalne dożynki w rudzkim sanktuarium 2015-09-21

W niedzielę 20 września do sanktuarium Matki Boskiej Pokornej w Rudach przyjechali działkowcy i ogrodnicy, aby podziękować Bogu za zebrane w tym roku plony. Mszy św. dziękczynnej przewodniczył biskup gliwicki Jan Kopiec.

Więcej...

Gliwice: nocna pielgrzymka młodzieży 2015-09-19

Po raz dziewiąty młodzież diecezji gliwickiej odbyła pieszą pielgrzymkę do sanktuarium Matki Boskiej Pokornej w Rudach. Pielgrzymka rozpoczęła się w gliwickiej katedrze w sobotę 19 września o północy, a zakończyła Mszą św. w Rudach, której przewodniczył biskup Jan Kopiec.

Więcej...

Odnaleźć w sobie herosa – pielgrzymi z Gliwic dotarli na Jasną Górę 2015-08-22

„W obuwiu czy bosa - pielgrzymka jest dla herosa” – z pieśnią na ustach na Jasną Górę przybyła jedna z najstarszych - 369. Piesza Pielgrzymka Gliwicka, a zarazem 23. diecezjalna. Pielgrzymi weszli na Jasną Górę w 11 grupach po pokonaniu 130 km.

Więcej...

Boromeuszki zamykają Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Zabrzu 2015-08-17

Siostry boromeuszki zostały zobligowane do zamknięcia Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Zabrzu z końcem sierpnia - poinformowała KAI s. Claret Król. Do tego czasu siostry zakonne zapewniają dzieciom opiekę i pomoc psychologiczną oraz podejmują starania o "zapewnienie wszystkim wychowankom odpowiednich miejsc" po zamknięciu ośrodka.

Więcej...

Rudy: odpust w uroczystość Wniebowzięcia NMP 2015-08-15

W uroczystość Wniebowzięcia NMP w diecezjalnym sanktuarium w Rudach odbyły się uroczyste obchody odpustowe. Mszy św. przewodniczył emerytowany biskup pomocniczy diecezji gliwickiej Gerard Kusz, który w tym dniu świętował trzydziestą rocznicę święceń biskupich.

Więcej...

Gliwice: Kościół, gdzie odmówiono pierwszą nowennę do MB Nieustającej Pomocy ogłoszony sanktuarium 2015-06-28

Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Gliwicach został 27 czerwca ustanowiony przez biskupa gliwickiego Jana Kopca diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Właśnie w tym kościele w 1951 roku odprawiono pierwszą w Polsce nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uroczystość była zarazem inauguracją obchodów jubileuszu 150. rocznicy przekazania ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy zgromadzeniu redemptorystów przez bł. Piusa IX.

Więcej...

Rudy: pielgrzymka rodzin diecezji gliwickiej 2015-06-21

W sobotę w Sanktuarium Matki Boskiej Pokornej w Rudach odbyła się pielgrzymka rodzin diecezji gliwickiej. Mszy św. odprawionej w Bazylice przewodniczył biskup senior Gerard Kusz. Tegoroczna pielgrzymka zgromadziła kilkadziesiąt rodzin z całej diecezji. Wiele z nich jest związanych z kościelnymi ruchami.

Więcej...

„Mamy być ludźmi dobrymi” - bp Kopiec bierzmował wychowanków szkoły specjalistycznej 2015-06-21

W sobotę 20 czerwca biskup Jan Kopiec przewodniczył Mszy św. w Specjalistycznym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lublińcu.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook