Oświadczenie kurii gliwickiej ws. niestosownego zachowania księdza 2015-02-26

Oświadczenie kurii gliwickiej ws. niestosownego zachowania księdza

Głębokie ubolewanie i zaskoczenie zachowaniem księdza przyłapanego na paleniu marihuany wyraziła w oświadczeniu kuria gliwicka. W oświadczeniu poinformowano też, że do czasu zakończenia postępowania policji w tej sprawie 26-letni wikariusz jednej z gliwickich parafii został zawieszony we wszystkich czynnościach kapłańskich.

Więcej...

Gliwice: Wielkopostny dzień skupienia dla proboszczów 2015-02-21

W pierwszą sobotę Wielkiego Postu księża proboszczowie diecezji gliwickiej przeżywali doroczny dzień skupienia.

Więcej...

80. rocznica urodzin biskupa seniora Jana Wieczorka 2015-02-09

W niedziele 8 lutego biskup senior gliwicki Jan Wieczorek obchodził 80. rocznicę urodzin. Z tej okazji przewodniczył uroczystej Mszy św. odprawionej w Sanktuarium Matki Boskiej Pokornej w Rudach.

Więcej...

Nagroda dla Biskupa Gerarda Kusza 2015-01-19

W sobotę 17 stycznia o godzinie 17.00 w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbyła się uroczystość wręczenia Laurów Umiejętności i Kompetencji 2014, przyznawanych przez Regionalna Izbę Gospodarczą w Katowicach. W tym roku Kryształowym Laurem Umiejętności wyróżniony został biskup senior Gerard Kusz.

Więcej...

Krzyż ŚDM przybył do Gliwic 2015-01-19

W sobotę 17 stycznia czasie wieczornej Mszy św. w gliwickiej katedrze uroczyście przywitano w diecezji symbole Światowych Dni Młodzieży: krzyż i ikonę Matki Bożej Salus Populi Romani.

Więcej...

Msza prymicyjna biskupa Adama Wodarczyka - pierwszego bp. z Tarnowskich Gór 2015-01-19

Msza prymicyjna biskupa Adama Wodarczyka - pierwszego bp. z Tarnowskich Gór

W niedzielę 18 stycznia nowy biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej - Adam Wodarczyk, odprawił Mszę św. prymicyjną w swojej rodzinnej parafii Maki Boskiej Uzdrowienia Chorych w Tarnowskich Górach, prowadzonej przez ojców kamilianów.

Więcej...

Bp Kopiec odprawił Mszę św. w intencji górników 2015-01-19

W niedzielę o godzinie 15.00 w parafii św. Jacka w Gliwicach – Sośnicy biskup gliwicki Jan Kopiec odprawił Mszę św. w intencji górników.

Więcej...

Noc konfesjonałów na Śląsku (zapowiedź) 2014-12-22

Po raz kolejny w okresie przedświątecznym wierni diecezji gliwickiej będą mieli okazję do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania w godzinach nocnych. Praktyka ubiegłych lat pokazała, że taka okazja jest potrzebna, szczególnie dla osób, które w ciągu dnia są zajęte pracą czy przygotowaniem do świąt.

Więcej...

Gliwice: konsekracja kościoła pw. Matki Boskiej Kochawińskiej 2014-11-30

W I Niedzielę Adwentu bp Jan Kopiec dokonał konsekracji kościoła pw. Matki Boskiej Kochawińskiej w Gliwicach, w którym posługę duszpasterską sprawują ojcowie jezuici. W uroczystej Mszy św. uczestniczyło ponad dwudziestu kapłanów, szczególnie jezuici na czele z prowincjałem o. Jakubem Kołaczem SJ, a także licznie zgromadzeni wierni.

Więcej...

Gliwice: dziękczynienie za posługę bp. Gerarda Kusza 2014-11-23

W uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w gliwickiej katedrze w południe odprawiona została Msza św. dziękczynna z okazji siedemdziesiątej piątej rocznicy urodzin biskupa Gerarda Kusza, a także za jego posługę jako biskupa pomocniczego diecezji gliwickiej.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook