Gliwice: święcenia kapłańskie przyjęło sześciu diakonów 2016-05-15

Pochodzą z różnych części diecezji, do tego wydarzenia przygotowywali się przez sześć lat formacji. Sześciu diakonów, absolwentów Wyższego Międzydiecezjialnego Seminarium Duchownego w Opolu 14 maja, w przeddzień Uroczystości Zesłania Ducha Świętego przyjęło święcenia prezbiteratu.

Więcej...

Bp Kusz: Duch Święty jest w was 2016-05-08

7 maja w diecezji gliwickiej w dwóch różnych kościołach odbyły się dzisiaj święcenia. Biskup Jan Kopiec udzielił święceń diakonatu i prezbiteratu w parafii w Wielowsi, a w bazylice w Rudach biskup Gerard Kusz udzielił święceń diakonatu dwóm klerykom WMSD w Opolu.

Więcej...

Bp Kopiec: do miłosierdzia trzeba dążyć 2016-04-03

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego bp Jan Kopiec przewodniczył Mszy św. w diecezjalnym Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Gliwicach. - Miłosierdzia potrzebuje każdy z nas. To nie jest coś po prostu nam dane. Miłosierdzie powinno się stać celem, do którego będziemy dążyć - mówił ordynariusz gliwicki.

Więcej...

Gliwice: biskupi i prezbiterzy diecezji gliwickiej koncelebrowali Mszę Krzyżma 2016-03-24

W Wielki Czwartek w gliwickiej katedrze biskup Jan Kopiec przewodniczył Mszy Krzyżma. Podczas liturgii poświęcone zostały oleje używane w Kościele przez następny rok, zaś księża odnowili swoje przyrzeczenia kapłańskie.

Więcej...

Bp Kopiec: kim jest dla mnie Jezus Chrystus? 2016-03-21

Tradycyjnie w Niedzielę Palmową młodzież diecezji gliwickiej spotkała się w swojej katedrze, aby pod przewodnictwem biskupa Jana Kopca i biskupów seniorów uczestniczyć w Eucharystii z okazji Światowego Dnia Młodzieży.

Więcej...

Gliwice: papieskie odznaczenia dla kościelnego, Józefa Wloki 2016-02-29

W III Niedziele Wielkiego Postu 28 lutego, kościelny parafii św. Anny w Zabrzu, pan Józef Wloka świętował pięćdziesiątą rocznicę swojej posługi. Z tej okazji dziękczynnej Mszy św. przewodniczył biskup Jan Kopiec, który także przekazał jubilatowi papieskie odznaczenie.

Więcej...

Gliwice: zakończenie Roku Życia Konsekrowanego 2016-01-30

Ponad 500 osób konsekrowanych uczestniczyło w sobotę 30 stycznia w uroczystościach zakończenia Roku Życia Konsekrowanego w diecezjach opolskiej i gliwickiej. Mszy św. w gliwickiej katedrze przewodniczył biskup opolski Andrzej Czaja, a homilię wygłosił biskup gliwicki Jan Kopiec.

Więcej...

Bp Kopiec: najważniejsze jest to, że mędrcy rozpoznali Boga 2016-01-06

- Najważniejsze jest to, że mędrcy rozpoznali Boga - mówił w uroczystość Objawienia Pańskiego, w rocznicę swoich święceń biskupich, biskup diecezji gliwickiej Jan Kopiec, który przewodniczył w katedrze uroczystej Mszy św.

Więcej...

Gliwice: inauguracja Jubileuszowego Roku Miłosierdzia 2015-12-13

„Postarajmy się, aby ta doniosła uroczystość była początkiem zmiany w naszym życiu. Byśmy uznali, że miłosierdzie jest potrzebne w życiu każdego z nas” – takimi słowami biskup gliwicki Jan Kopiec zakończył Mszę św., która była uroczystą inauguracją Jubileuszu Roku Miłosierdzia w diecezji. Msza inaugurująca Rok Święty odprawiona została w parafii Bożego Miłosierdzia w Gliwicach.

Więcej...

Zabrze: uroczystości Barbórkowe w diecezji gliwickiej 2015-12-04

„Każdego roku 4 grudnia w naszych rzeczywistościach na tej ziemi, pełnej bogactwa, którym jest węgiel, gromadzimy się, aby w dzień świętej patronki pomyśleć o sobie w kategoriach, które zawsze powinny nieść ze sobą ładunek nadziei” – powiedział bp Jan Kopiec. Biskup gliwicki przewodniczył Mszy św. Barbórkowej w kościele Krzyża Świętego w Zabrzu dla górników z kopalni w Makoszowach. Modlitwą obdarzył wszystkich górników z diecezji gliwickiej.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook