Kard. Marx w rocznicę wojny: Kościół musi być budowniczym mostów i niosącym pokój! 2014-09-01

Kard. Marx w rocznicę wojny: Kościół musi być budowniczym mostów i niosącym pokój!

Kościół musi być budowniczym mostów i niosącym pokój. Nasze doświadczenia związane z wojną zobowiązują nas by nieść świadectwo pokoju – mówił w gliwickiej katedrze przewodniczący Episkopatu Niemiec kard. Reinhard Marx, podczas Mszy św. sprawowanej z abp. Stanisławem Gądeckim jako wspólne upamiętnienie 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej przez biskupów z Polski i Niemiec.

Więcej...

Biskupi Polski i Niemiec wspólnie upamiętnili 75. rocznicę wybuchu II wojny 2014-09-01

Biskupi Polski i Niemiec wspólnie upamiętnili 75. rocznicę wybuchu II wojny

Dzieło polsko-niemieckiego przebaczenia jest tak oczywiste jak architektura naszych europejskich domów - powiedział kard. Reinhard Marx, podczas Mszy sprawowanej wraz z przewodniczącym polskiego Episkopatu z okazji 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Więcej...

Abp Skworc: Niech już nie będzie więcej wojny ! 2014-09-01

- Niech już nie będzie więcej wojny, złej przygody, z której nie ma odwrotu. Niech już nie będzie więcej wojny, kłębowiska walki i przemocy – apelował abp Skworc pod budynkiem dawnej gliwickiej radiostacji w niedzielę 31 sierpnia wieczorem, gdzie zgromadzili się duchowni, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych oraz pobliscy mieszkańcy. Siedemdziesiąt pięć lat temu w tym miejscu hitlerowska prowokacja zapoczątkowała II Wojnę Światową.

Więcej...

Gliwice: rozpoczęła się Msza św. upamiętniająca 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej (krótka) 2014-08-31

Z udziałem biskupów polskich i niemieckich i ok. 2 tys. osób 31 sierpnia wieczorem w gliwickiej katedrze rozpoczęła się Msza św. upamiętniająca 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Eucharystii przewodniczą abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i kard. Reinhard Marx, przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec.

Więcej...

Gliwice: dziś modlitwa polskich i niemieckich biskupów w 75. rocznicę II wojny światowej 2014-08-31

Msza w gliwickiej katedrze - głównym punktem modlitwy biskupów w rocznicę II wojny światowej Przewodniczący Episkopatów Polski i Niemiec wspólnie odprawią Mszę świętą 31 sierpnia w Gliwicach. Będzie to główny punkt rozpoczynającej się dzisiaj wizyty kard. Reinharda Marxa w Polsce, której celem jest m.in. wspólne upamiętnienie przez biskupów polskich i niemieckich 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Więcej...

W niedzielę polsko-niemiecka modlitwa biskupów upamiętni 75. rocznicę II wojny światowej 2014-08-30

W niedzielę polsko-niemiecka modlitwa biskupów upamiętni 75. rocznicę II wojny światowej

W najbliższą niedzielę, w wigilię 75-rocznicy wybuchu II wojny światowej przewodniczący Episkopatów Polski i Niemiec będą wspólnie modlić się o pokój w Gliwicach - w miejscu słynnej prowokacji, którą Hitler wykorzystał jako pretekst do rozpoczęcia działań wojennych. 1 września kard. Reinhard Marx odwiedzi Muzeum Powstania Warszawskiego i grób ks. Jerzego Popiełuszki w stolicy. Specjalne słowo z okazji rocznicy wybuchu wojny ogłosi też Konferencja Episkopatu Polski.

Więcej...

Msza w gliwickiej katedrze - głównym punktem modlitwy biskupów w rocznicę II wojny światowej 2014-08-20

Przewodniczący Episkopatów Polski i Niemiec wspólnie odprawią Mszę świętą 31 sierpnia w Gliwicach. Będzie to główny punkt wizyty kard. Reinharda Marxa w Polsce, której celem jest m.in. wspólne upamiętnienie przez biskupów polskich i niemieckich 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Więcej...

Przewodniczący Episkopatów Polski i Niemiec upamiętnią 75. rocznicę II wojny światowej 2014-08-20

Pojednanie między Niemcami a Polakami po historii przemocy, wspólna przyszłość narodów w zjednoczonej Europie oraz wkład Niemiec i Polski do pokoju, wolności i solidarności na świecie – to główne powody wizyty w Polsce przewodniczącego Episkopatu Niemiec kard. Reinharda Marxa. Biskupi polscy i niemieccy wspólnie upamiętnią 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Więcej...

Rudy: niemiecki biskup na odpuście metropolii górnośląskiej 2014-08-15

W Starym Opactwie i bazylice w Rudach odbyły się dzisiaj główne uroczystości odpustowe ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Mszy św. z tej okazji przewodniczył bp Wolfgang Ipolt, ordynariusz diecezji Görlitz.

Więcej...

Skazana boromeuszka "w duchu skruchy" cofnęła zażalenie na wyrok sądu 2014-06-27

Skazana boromeuszka "w duchu skruchy" cofnęła zażalenie na wyrok sądu

Przebywająca od miesiąca w więzieniu s. Bernadeta (Agnieszka F.) cofnęła wniosek o zawieszenie kary. Boromeuszka oświadczyła, że zażalenie cofnęła "w duchu skruchy" za to, co wydarzyło się w ośrodku wychowawczym, którego była dyrektorką.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook