Gliwice: zakończenie Roku Życia Konsekrowanego 2016-01-30

Ponad 500 osób konsekrowanych uczestniczyło w sobotę 30 stycznia w uroczystościach zakończenia Roku Życia Konsekrowanego w diecezjach opolskiej i gliwickiej. Mszy św. w gliwickiej katedrze przewodniczył biskup opolski Andrzej Czaja, a homilię wygłosił biskup gliwicki Jan Kopiec.

Więcej...

Bp Kopiec: najważniejsze jest to, że mędrcy rozpoznali Boga 2016-01-06

- Najważniejsze jest to, że mędrcy rozpoznali Boga - mówił w uroczystość Objawienia Pańskiego, w rocznicę swoich święceń biskupich, biskup diecezji gliwickiej Jan Kopiec, który przewodniczył w katedrze uroczystej Mszy św.

Więcej...

Gliwice: inauguracja Jubileuszowego Roku Miłosierdzia 2015-12-13

„Postarajmy się, aby ta doniosła uroczystość była początkiem zmiany w naszym życiu. Byśmy uznali, że miłosierdzie jest potrzebne w życiu każdego z nas” – takimi słowami biskup gliwicki Jan Kopiec zakończył Mszę św., która była uroczystą inauguracją Jubileuszu Roku Miłosierdzia w diecezji. Msza inaugurująca Rok Święty odprawiona została w parafii Bożego Miłosierdzia w Gliwicach.

Więcej...

Zabrze: uroczystości Barbórkowe w diecezji gliwickiej 2015-12-04

„Każdego roku 4 grudnia w naszych rzeczywistościach na tej ziemi, pełnej bogactwa, którym jest węgiel, gromadzimy się, aby w dzień świętej patronki pomyśleć o sobie w kategoriach, które zawsze powinny nieść ze sobą ładunek nadziei” – powiedział bp Jan Kopiec. Biskup gliwicki przewodniczył Mszy św. Barbórkowej w kościele Krzyża Świętego w Zabrzu dla górników z kopalni w Makoszowach. Modlitwą obdarzył wszystkich górników z diecezji gliwickiej.

Więcej...

Gliwice: inauguracja Jubileuszu Chrztu Polski 2015-11-29

W sobotę o godzinie 17.00 w gliwickiej katedrze odbyły się nieszpory z I Niedzieli Adwentu, a następnie Msza św., które były inauguracją obchodów jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski. Nieszporom i Mszy przewodniczył biskup gliwicki Jan Kopiec.

Więcej...

Tarnowskie Góry: dzień skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy 2015-11-29

W sobotę 28 czerwca ponad 100 nadzwyczajnych szafarzy spotkało się w parafii św. Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach na dniu skupienia.

Więcej...

Bp Kopiec: liczy się uczciwa praca nad wspólnym dobrem 2015-11-12

"Liczy się uczciwa praca nad wspólnym dobrem" -powiedział w gliwickiej katedrze bp Jan Kopiec. 11 listopada, w rocznicę odzyskania niepodległości biskup gliwicki przewodniczył Mszy św. odprawianej w intencji Ojczyzny.

Więcej...

Pierwszy stały diakon diecezji gliwickiej 2015-11-07

Pierwszego stałego diakona w diecezji gliwickiej wyświęcił w czasie Mszy św. w parafii św. Anny w Babicach ordynariusz tej diecezji bp Jan Kopiec.

Więcej...

Uroczystość Wszystkich Świętych w diecezji gliwickiej 2015-11-02

Procesje z relikwiami, kolorowe pochody i bale wszystkich świętych, wspólne procesje i modlitwy na cmentarzach. Między innymi takie wydarzenia towarzyszyły wiernym w lepszym przeżyciu uroczystości Wszystkich Świętych.

Więcej...

Bp Kopiec konsekrował kościół św. Jacka: ta świątynia ma być domem modlitwy 2015-10-25

W sobotę 24 października, po siedemnastu latach budowy i dwunastu latach funkcjonowania parafii, biskup gliwicki Jan Kopiec konsekrował kościół pw. Św. Jacka w Gliwicach – Sośnicy.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook