Gliwice: Kościół, gdzie odmówiono pierwszą nowennę do MB Nieustającej Pomocy ogłoszony sanktuarium 2015-06-28

Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Gliwicach został 27 czerwca ustanowiony przez biskupa gliwickiego Jana Kopca diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Właśnie w tym kościele w 1951 roku odprawiono pierwszą w Polsce nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uroczystość była zarazem inauguracją obchodów jubileuszu 150. rocznicy przekazania ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy zgromadzeniu redemptorystów przez bł. Piusa IX.

Więcej...

Rudy: pielgrzymka rodzin diecezji gliwickiej 2015-06-21

W sobotę w Sanktuarium Matki Boskiej Pokornej w Rudach odbyła się pielgrzymka rodzin diecezji gliwickiej. Mszy św. odprawionej w Bazylice przewodniczył biskup senior Gerard Kusz. Tegoroczna pielgrzymka zgromadziła kilkadziesiąt rodzin z całej diecezji. Wiele z nich jest związanych z kościelnymi ruchami.

Więcej...

„Mamy być ludźmi dobrymi” - bp Kopiec bierzmował wychowanków szkoły specjalistycznej 2015-06-21

W sobotę 20 czerwca biskup Jan Kopiec przewodniczył Mszy św. w Specjalistycznym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lublińcu.

Więcej...

Biskup ze Sri Lanki z wizytą w diecezji gliwickiej 2015-06-16

Wizytę w Kurii Diecezjalnej w Gliwicach złożył dziś bp Joseph Ponniah, ordynariusz diecezji Batticaola na Sri Lance i spotkał się z biskupem gliwickim.

Więcej...

Diecezja gliwicka będzie miała nowe sanktuarium 2015-06-14

W sobotę 27 czerwca w czasie uroczystej Mszy św. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Gliwicach, w którym znajduje się słynący łaskami obraz Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, biskup gliwicki Jan Kopiec ogłosi podniesienie tego kościoła do rangi diecezjalnego sanktuarium.

Więcej...

Gliwice: Marsz dla życia i rodziny 2015-06-14

W niedzielę 14 czerwca w gliwickiej katedrze odprawiona została Msza św., po której ulicami miasta przeszedł „Marsz dla życia i rodziny”. Inicjatorem była m.in. Szkoła Nowej Ewangelizacji działająca w diecezji gliwickiej.

Więcej...

Bp Kopiec do neoprezbiterów: z wami jesteśmy bogatsi 2015-05-23

W sobotę 23 maja w gliwickiej katedrze biskup Jan Kopiec wyświęcił czterech nowych prezbiterów.

Więcej...

Diecezja gliwicka ma 6 nowych diakonów 2015-05-09

W sobotę 9 maja w Sanktuarium Matki Boskiej Pokornej w Rudach biskup senior Gerard Kusz udzielił święceń diakonatu sześciu alumnom piątego roku Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu.

Więcej...

Rudy: „Noc w Starym Opactwie” 2015-05-04

W dniach od 28 kwietnia do 3 maja w pocysterskim opactwie w Rudach można było zażyć kulturalnej uczty. Cykl wielu imprez w tych dniach miał zachęcić do odwiedzania miejsca, które niegdyś tętniło życiem cysterskich mnichów.

Więcej...

Gliwice: Msza w intencji Ojczyzny 2015-05-04

Gliwickie obchody uroczystości Matki Bożej Królowej Polski oraz uchwalenia Konstytucji 3 Maja, rozpoczęły się od celebracji uroczystej Mszy Świętej, której w gliwickiej katedrze przewodniczył bp Jan Kopiec, który wygłosił tez homilię

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook