Bp Kopiec: liczy się uczciwa praca nad wspólnym dobrem 2015-11-12

"Liczy się uczciwa praca nad wspólnym dobrem" -powiedział w gliwickiej katedrze bp Jan Kopiec. 11 listopada, w rocznicę odzyskania niepodległości biskup gliwicki przewodniczył Mszy św. odprawianej w intencji Ojczyzny.

Więcej...

Pierwszy stały diakon diecezji gliwickiej 2015-11-07

Pierwszego stałego diakona w diecezji gliwickiej wyświęcił w czasie Mszy św. w parafii św. Anny w Babicach ordynariusz tej diecezji bp Jan Kopiec.

Więcej...

Uroczystość Wszystkich Świętych w diecezji gliwickiej 2015-11-02

Procesje z relikwiami, kolorowe pochody i bale wszystkich świętych, wspólne procesje i modlitwy na cmentarzach. Między innymi takie wydarzenia towarzyszyły wiernym w lepszym przeżyciu uroczystości Wszystkich Świętych.

Więcej...

Bp Kopiec konsekrował kościół św. Jacka: ta świątynia ma być domem modlitwy 2015-10-25

W sobotę 24 października, po siedemnastu latach budowy i dwunastu latach funkcjonowania parafii, biskup gliwicki Jan Kopiec konsekrował kościół pw. Św. Jacka w Gliwicach – Sośnicy.

Więcej...

Biskup gliwicki konsekrował pierwsze wdowy w diecezji 2015-10-14

We wtorek 13 października w czasie wieczornej Mszy św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gliwicach, biskup gliwicki Jan Kopiec wprowadził trzy kobiety do stanu wdów konsekrowanych. To pierwsze wdowy konsekrowane w diecezji gliwickiej.

Więcej...

XV Dzień Papieski w diecezji gliwickiej 2015-10-12

W tegoroczne świętowanie Dnia Papieskiego w diecezji gliwickiej włączyły się wszystkie parafie, różne grupy i stowarzyszenia działające. Głównym punktem była Msza św. w gliwickiej katedrze, pod przewodnictwem biskupa Jana Kopca.

Więcej...

Gliwice: Msza św. w intencji uchodźców 2015-09-24

Odpowiadając na apel papieża Franciszka, w środę 23 września wieczorem biskup gliwicki Jan Kopiec odprawił w gliwickiej katedrze Mszę św. w intencji uchodźców.

Więcej...

Diecezjalne dożynki w rudzkim sanktuarium 2015-09-21

W niedzielę 20 września do sanktuarium Matki Boskiej Pokornej w Rudach przyjechali działkowcy i ogrodnicy, aby podziękować Bogu za zebrane w tym roku plony. Mszy św. dziękczynnej przewodniczył biskup gliwicki Jan Kopiec.

Więcej...

Gliwice: nocna pielgrzymka młodzieży 2015-09-19

Po raz dziewiąty młodzież diecezji gliwickiej odbyła pieszą pielgrzymkę do sanktuarium Matki Boskiej Pokornej w Rudach. Pielgrzymka rozpoczęła się w gliwickiej katedrze w sobotę 19 września o północy, a zakończyła Mszą św. w Rudach, której przewodniczył biskup Jan Kopiec.

Więcej...

Odnaleźć w sobie herosa – pielgrzymi z Gliwic dotarli na Jasną Górę 2015-08-22

„W obuwiu czy bosa - pielgrzymka jest dla herosa” – z pieśnią na ustach na Jasną Górę przybyła jedna z najstarszych - 369. Piesza Pielgrzymka Gliwicka, a zarazem 23. diecezjalna. Pielgrzymi weszli na Jasną Górę w 11 grupach po pokonaniu 130 km.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook