Skazana boromeuszka "w duchu skruchy" cofnęła zażalenie na wyrok sądu 2014-06-27

Skazana boromeuszka "w duchu skruchy" cofnęła zażalenie na wyrok sądu

Przebywająca od miesiąca w więzieniu s. Bernadeta (Agnieszka F.) cofnęła wniosek o zawieszenie kary. Boromeuszka oświadczyła, że zażalenie cofnęła "w duchu skruchy" za to, co wydarzyło się w ośrodku wychowawczym, którego była dyrektorką.

Więcej...

Posadzono "potomka" 450-letniego dębu "Cysters" 2014-06-26

Posadzono "potomka"  450-letniego dębu "Cysters"

W pocysterskim opactwie w Rudach Raciborskich posadzono jednego z potomków 450-letniego dębu „Cysters”. Sadzonki oprócz Rud, trafiły do 23 miejsc w całej Polsce i zostaną posadzone na Szlaku Cysterskim.

Więcej...

Gliwice: koronacja ikony Matki Boskiej Nieustającej Pomocy 2014-06-22

W czasie uroczystej Mszy św. odprawionej 22 czerwca w południe w gliwickiej katedrze metropolita krakowski, kardynał Stanisław Dziwisz, ukoronował ikonę Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, która na co dzień odbiera cześć w kościele parafialnym Podwyższenia Krzyża Świętego w Gliwicach, nad którym opiekę sprawują ojcowie redemptoryści.

Więcej...

Koronacja gliwickiej ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy 2014-06-22

W kościele katedralnym pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Gliwicach ukoronowano ikonę Matki Bożej Nieustającej Pomocy. To przy tym obrazie przez dziesiątki lat wierni z Gliwic i okolic wypraszali u Maryi wiele łask.

Więcej...

Gliwice: koronacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy (zapowiedź) 2014-06-19

Kard. Stanisław Dziwisz w najbliższą niedzielę 22 czerwca przewodniczył będzie uroczystości koronacji gliwickiej ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Maryjny wizerunek znajduje się w prowadzonej przez ojców redemptorystów parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, natomiast koronacja odbędzie się w gliwickiej katedrze pw. św. Apostołów Piotra i Pawła.

Więcej...

Diecezja gliwicka: 15 lat po wizycie św. Jana Pawła II 2014-06-18

Mszą św. odprawioną we wtorek wieczorem w gliwickiej katedrze diecezjanie podziękowali za kanonizację Jana Pawła II i za jego wizytę w diecezji gliwickiej przed piętnastu laty.

Więcej...

Rusinowice: 20 lat Ośrodka Rehabilitacyjnego w Rusinowicach 2014-06-15

Mszę św. dziękczynną za 20 lat działalności Ośrodka Rehabilitacyjnego w Rusinowicach odprawiono w sobotę w mieszczącej się w placówce kaplicy pod wezwaniem św. Michała Archanioła. Liturgii przewodniczył Arcybiskup Zygmunt Zimowski, Przewodniczący Papieskiej Rady do spraw Duszpasterstwa Służby Zdrowia. Ośrodek, którego pomysłodawcą był nieżyjący już bp Czesław Domin, pomógł dotychczas ponad 21 tysiącom pacjentów.

Więcej...

Nowi misjonarze z diecezji gliwickiej 2014-06-15

Tydzień temu, w Uroczystości Zesłania Ducha Świętego oraz w sobotę, 14 czerwca, w wigilię Niedzieli Trójcy Świętej, odbyły się Msze św. z obrzędem posłania dwojga misjonarzy z diecezji gliwickiej, którzy od września rozpoczną swoją pracę w Czadzie i Boliwii.

Więcej...

Diecezja gliwicka 2014-06-13

Dane teleadresowe

Więcej...

Święcenia kapłańskie w gliwickiej katedrze 2014-06-07

W sobotę w gliwickiej katedrze w trakcie uroczystej Mszy św., w czasie której biskup gliwicki Jan Kopiec udzielił święceń prezbiteratu siedmiu diakonom.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook