Odnaleźć w sobie herosa – pielgrzymi z Gliwic dotarli na Jasną Górę 2015-08-22

„W obuwiu czy bosa - pielgrzymka jest dla herosa” – z pieśnią na ustach na Jasną Górę przybyła jedna z najstarszych - 369. Piesza Pielgrzymka Gliwicka, a zarazem 23. diecezjalna. Pielgrzymi weszli na Jasną Górę w 11 grupach po pokonaniu 130 km.

Więcej...

Boromeuszki zamykają Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Zabrzu 2015-08-17

Siostry boromeuszki zostały zobligowane do zamknięcia Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Zabrzu z końcem sierpnia - poinformowała KAI s. Claret Król. Do tego czasu siostry zakonne zapewniają dzieciom opiekę i pomoc psychologiczną oraz podejmują starania o "zapewnienie wszystkim wychowankom odpowiednich miejsc" po zamknięciu ośrodka.

Więcej...

Rudy: odpust w uroczystość Wniebowzięcia NMP 2015-08-15

W uroczystość Wniebowzięcia NMP w diecezjalnym sanktuarium w Rudach odbyły się uroczyste obchody odpustowe. Mszy św. przewodniczył emerytowany biskup pomocniczy diecezji gliwickiej Gerard Kusz, który w tym dniu świętował trzydziestą rocznicę święceń biskupich.

Więcej...

Gliwice: Kościół, gdzie odmówiono pierwszą nowennę do MB Nieustającej Pomocy ogłoszony sanktuarium 2015-06-28

Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Gliwicach został 27 czerwca ustanowiony przez biskupa gliwickiego Jana Kopca diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Właśnie w tym kościele w 1951 roku odprawiono pierwszą w Polsce nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uroczystość była zarazem inauguracją obchodów jubileuszu 150. rocznicy przekazania ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy zgromadzeniu redemptorystów przez bł. Piusa IX.

Więcej...

Rudy: pielgrzymka rodzin diecezji gliwickiej 2015-06-21

W sobotę w Sanktuarium Matki Boskiej Pokornej w Rudach odbyła się pielgrzymka rodzin diecezji gliwickiej. Mszy św. odprawionej w Bazylice przewodniczył biskup senior Gerard Kusz. Tegoroczna pielgrzymka zgromadziła kilkadziesiąt rodzin z całej diecezji. Wiele z nich jest związanych z kościelnymi ruchami.

Więcej...

„Mamy być ludźmi dobrymi” - bp Kopiec bierzmował wychowanków szkoły specjalistycznej 2015-06-21

W sobotę 20 czerwca biskup Jan Kopiec przewodniczył Mszy św. w Specjalistycznym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lublińcu.

Więcej...

Biskup ze Sri Lanki z wizytą w diecezji gliwickiej 2015-06-16

Wizytę w Kurii Diecezjalnej w Gliwicach złożył dziś bp Joseph Ponniah, ordynariusz diecezji Batticaola na Sri Lance i spotkał się z biskupem gliwickim.

Więcej...

Diecezja gliwicka będzie miała nowe sanktuarium 2015-06-14

W sobotę 27 czerwca w czasie uroczystej Mszy św. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Gliwicach, w którym znajduje się słynący łaskami obraz Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, biskup gliwicki Jan Kopiec ogłosi podniesienie tego kościoła do rangi diecezjalnego sanktuarium.

Więcej...

Gliwice: Marsz dla życia i rodziny 2015-06-14

W niedzielę 14 czerwca w gliwickiej katedrze odprawiona została Msza św., po której ulicami miasta przeszedł „Marsz dla życia i rodziny”. Inicjatorem była m.in. Szkoła Nowej Ewangelizacji działająca w diecezji gliwickiej.

Więcej...

Bp Kopiec do neoprezbiterów: z wami jesteśmy bogatsi 2015-05-23

W sobotę 23 maja w gliwickiej katedrze biskup Jan Kopiec wyświęcił czterech nowych prezbiterów.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook