Nagroda dla Biskupa Gerarda Kusza 2015-01-19

W sobotę 17 stycznia o godzinie 17.00 w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbyła się uroczystość wręczenia Laurów Umiejętności i Kompetencji 2014, przyznawanych przez Regionalna Izbę Gospodarczą w Katowicach. W tym roku Kryształowym Laurem Umiejętności wyróżniony został biskup senior Gerard Kusz.

Więcej...

Krzyż ŚDM przybył do Gliwic 2015-01-19

W sobotę 17 stycznia czasie wieczornej Mszy św. w gliwickiej katedrze uroczyście przywitano w diecezji symbole Światowych Dni Młodzieży: krzyż i ikonę Matki Bożej Salus Populi Romani.

Więcej...

Msza prymicyjna biskupa Adama Wodarczyka - pierwszego bp. z Tarnowskich Gór 2015-01-19

Msza prymicyjna biskupa Adama Wodarczyka - pierwszego bp. z Tarnowskich Gór

W niedzielę 18 stycznia nowy biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej - Adam Wodarczyk, odprawił Mszę św. prymicyjną w swojej rodzinnej parafii Maki Boskiej Uzdrowienia Chorych w Tarnowskich Górach, prowadzonej przez ojców kamilianów.

Więcej...

Bp Kopiec odprawił Mszę św. w intencji górników 2015-01-19

W niedzielę o godzinie 15.00 w parafii św. Jacka w Gliwicach – Sośnicy biskup gliwicki Jan Kopiec odprawił Mszę św. w intencji górników.

Więcej...

Noc konfesjonałów na Śląsku (zapowiedź) 2014-12-22

Po raz kolejny w okresie przedświątecznym wierni diecezji gliwickiej będą mieli okazję do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania w godzinach nocnych. Praktyka ubiegłych lat pokazała, że taka okazja jest potrzebna, szczególnie dla osób, które w ciągu dnia są zajęte pracą czy przygotowaniem do świąt.

Więcej...

Gliwice: konsekracja kościoła pw. Matki Boskiej Kochawińskiej 2014-11-30

W I Niedzielę Adwentu bp Jan Kopiec dokonał konsekracji kościoła pw. Matki Boskiej Kochawińskiej w Gliwicach, w którym posługę duszpasterską sprawują ojcowie jezuici. W uroczystej Mszy św. uczestniczyło ponad dwudziestu kapłanów, szczególnie jezuici na czele z prowincjałem o. Jakubem Kołaczem SJ, a także licznie zgromadzeni wierni.

Więcej...

Gliwice: dziękczynienie za posługę bp. Gerarda Kusza 2014-11-23

W uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w gliwickiej katedrze w południe odprawiona została Msza św. dziękczynna z okazji siedemdziesiątej piątej rocznicy urodzin biskupa Gerarda Kusza, a także za jego posługę jako biskupa pomocniczego diecezji gliwickiej.

Więcej...

Biskup Gerard Kusz przechodzi na emeryturę 2014-11-15

Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację bp. Gerarda Kusza z pełnienia posługi biskupa pomocniczego diecezji gliwickiej – ogłosiła dziś (15 listopada) w południe Nuncjatura Apostolska w Polsce. Zgodnie z decyzją bp Kusz przechodzi na emeryturę.

Więcej...

Papież przyjął rezygnację bp. Gerarda Kusza 2014-11-15

Papież przyjął rezygnację bp. Gerarda Kusza

Papież Franciszek przyjął rezygnację bp. Gerarda Kusza z pełnienia posługi biskupa pomocniczego diecezji gliwickiej, w związku z osiągnięciem przezeń wieku emerytalnego.

Więcej...

Proboszcz kościoła, z którego skradziono relikwie, modli się w intencji ich odnalezienia 2014-10-08

Z pocysterskiego kościoła, obecnie sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach Wielkich w diecezji gliwickiej skradziono relikwie św. Walentego i bł. Karoliny Kózkówny. Kościół był dobrze zabezpieczony, więc kradzież musiała być dużo wcześniej przemyślana i przygotowana. Ks. proboszcz Rafał Wyleżoł nie traci nadziei, że relikwie się odnajdą i wrócą na swoje miejsce w świątyni i modli się w tej intencji w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook