Bp Kopiec poświęcił „Okno życia” w Gliwicach 2015-03-26

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego w klasztorze Sióstr Boromeuszek w Gliwicach biskup gliwicki Jan Kopiec poświęcił „Okno życia”, w którym matki, które nie chcą zachować swojego dziecka po porodzie będą mogły je oddać pod troskliwą opiekę. Patronat nad tą akacją objął Caritas Diecezji Gliwickiej.

Więcej...

Oświadczenie kurii gliwickiej ws. niestosownego zachowania księdza 2015-02-26

Oświadczenie kurii gliwickiej ws. niestosownego zachowania księdza

Głębokie ubolewanie i zaskoczenie zachowaniem księdza przyłapanego na paleniu marihuany wyraziła w oświadczeniu kuria gliwicka. W oświadczeniu poinformowano też, że do czasu zakończenia postępowania policji w tej sprawie 26-letni wikariusz jednej z gliwickich parafii został zawieszony we wszystkich czynnościach kapłańskich.

Więcej...

Gliwice: Wielkopostny dzień skupienia dla proboszczów 2015-02-21

W pierwszą sobotę Wielkiego Postu księża proboszczowie diecezji gliwickiej przeżywali doroczny dzień skupienia.

Więcej...

80. rocznica urodzin biskupa seniora Jana Wieczorka 2015-02-09

W niedziele 8 lutego biskup senior gliwicki Jan Wieczorek obchodził 80. rocznicę urodzin. Z tej okazji przewodniczył uroczystej Mszy św. odprawionej w Sanktuarium Matki Boskiej Pokornej w Rudach.

Więcej...

Nagroda dla Biskupa Gerarda Kusza 2015-01-19

W sobotę 17 stycznia o godzinie 17.00 w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbyła się uroczystość wręczenia Laurów Umiejętności i Kompetencji 2014, przyznawanych przez Regionalna Izbę Gospodarczą w Katowicach. W tym roku Kryształowym Laurem Umiejętności wyróżniony został biskup senior Gerard Kusz.

Więcej...

Krzyż ŚDM przybył do Gliwic 2015-01-19

W sobotę 17 stycznia czasie wieczornej Mszy św. w gliwickiej katedrze uroczyście przywitano w diecezji symbole Światowych Dni Młodzieży: krzyż i ikonę Matki Bożej Salus Populi Romani.

Więcej...

Msza prymicyjna biskupa Adama Wodarczyka - pierwszego bp. z Tarnowskich Gór 2015-01-19

Msza prymicyjna biskupa Adama Wodarczyka - pierwszego bp. z Tarnowskich Gór

W niedzielę 18 stycznia nowy biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej - Adam Wodarczyk, odprawił Mszę św. prymicyjną w swojej rodzinnej parafii Maki Boskiej Uzdrowienia Chorych w Tarnowskich Górach, prowadzonej przez ojców kamilianów.

Więcej...

Bp Kopiec odprawił Mszę św. w intencji górników 2015-01-19

W niedzielę o godzinie 15.00 w parafii św. Jacka w Gliwicach – Sośnicy biskup gliwicki Jan Kopiec odprawił Mszę św. w intencji górników.

Więcej...

Noc konfesjonałów na Śląsku (zapowiedź) 2014-12-22

Po raz kolejny w okresie przedświątecznym wierni diecezji gliwickiej będą mieli okazję do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania w godzinach nocnych. Praktyka ubiegłych lat pokazała, że taka okazja jest potrzebna, szczególnie dla osób, które w ciągu dnia są zajęte pracą czy przygotowaniem do świąt.

Więcej...

Gliwice: konsekracja kościoła pw. Matki Boskiej Kochawińskiej 2014-11-30

W I Niedzielę Adwentu bp Jan Kopiec dokonał konsekracji kościoła pw. Matki Boskiej Kochawińskiej w Gliwicach, w którym posługę duszpasterską sprawują ojcowie jezuici. W uroczystej Mszy św. uczestniczyło ponad dwudziestu kapłanów, szczególnie jezuici na czele z prowincjałem o. Jakubem Kołaczem SJ, a także licznie zgromadzeni wierni.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook