Gliwice: konsekracja kościoła pw. Matki Boskiej Kochawińskiej 2014-11-30

W I Niedzielę Adwentu bp Jan Kopiec dokonał konsekracji kościoła pw. Matki Boskiej Kochawińskiej w Gliwicach, w którym posługę duszpasterską sprawują ojcowie jezuici. W uroczystej Mszy św. uczestniczyło ponad dwudziestu kapłanów, szczególnie jezuici na czele z prowincjałem o. Jakubem Kołaczem SJ, a także licznie zgromadzeni wierni.

Więcej...

Gliwice: dziękczynienie za posługę bp. Gerarda Kusza 2014-11-23

W uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w gliwickiej katedrze w południe odprawiona została Msza św. dziękczynna z okazji siedemdziesiątej piątej rocznicy urodzin biskupa Gerarda Kusza, a także za jego posługę jako biskupa pomocniczego diecezji gliwickiej.

Więcej...

Biskup Gerard Kusz przechodzi na emeryturę 2014-11-15

Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację bp. Gerarda Kusza z pełnienia posługi biskupa pomocniczego diecezji gliwickiej – ogłosiła dziś (15 listopada) w południe Nuncjatura Apostolska w Polsce. Zgodnie z decyzją bp Kusz przechodzi na emeryturę.

Więcej...

Papież przyjął rezygnację bp. Gerarda Kusza 2014-11-15

Papież przyjął rezygnację bp. Gerarda Kusza

Papież Franciszek przyjął rezygnację bp. Gerarda Kusza z pełnienia posługi biskupa pomocniczego diecezji gliwickiej, w związku z osiągnięciem przezeń wieku emerytalnego.

Więcej...

Proboszcz kościoła, z którego skradziono relikwie, modli się w intencji ich odnalezienia 2014-10-08

Z pocysterskiego kościoła, obecnie sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach Wielkich w diecezji gliwickiej skradziono relikwie św. Walentego i bł. Karoliny Kózkówny. Kościół był dobrze zabezpieczony, więc kradzież musiała być dużo wcześniej przemyślana i przygotowana. Ks. proboszcz Rafał Wyleżoł nie traci nadziei, że relikwie się odnajdą i wrócą na swoje miejsce w świątyni i modli się w tej intencji w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Więcej...

„Nie przestawajcie szukać prawdy” - inauguracja roku akademickiego w Gliwicach 2014-10-07

Bp Jan Kopiec przewodniczył Mszy św. na rozpoczęcie nowego roku akademickiego 6 października wieczorem. W gliwickiej katedrze zgromadzili się na modlitwie studenci i pracownicy wyższych uczelni.

Więcej...

Gliwice: inauguracja roku akademickiego na Politechnice Śląskiej 2014-10-01

"W poszukiwaniu prawdy" to tytuł wykładu inauguracyjnego, jaki metropolita katowicki abp Wiktor Skworc wygłosił na rozpoczęcie nowego roku akademickiego na Politechnice Śląskiej 1 października 2014 r w Gliwicach. Dla gliwickiej uczelni jest to rok jubileuszowy. W tym roku przypada siedemdziesiąta rocznica jej powstania.

Więcej...

Pracownicy Caritas na bruk z powodu NFZ 2014-10-01

Pracownicy Caritas na bruk z powodu NFZ

W poniedziałek upłynął okres trzymiesięcznego wypowiedzenia dla pracowników Stacji Opieki Caritas w diecezji gliwickiej i opolskiej, którzy stracili pracę, gdyż NFZ nie podpisał kontraktów z ich placówkami.

Więcej...

Odpust w Ośrodku Rehabilitacyjnym w Rusinowicach 2014-09-29

Jak co roku w ostatnią niedzielę września w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym w Rusinowicach odbył się odpust ku czci Świętego Rafała Archanioła, patrona kaplicy, która znajduje się w ośrodku. Ośrodek w Rusinowicach obchodzi dwudziestolecie działalności.

Więcej...

Nocna pielgrzymka młodzieży do sanktuarium w Rudach 2014-09-20

19 września o północy w gliwickiej katedrze św. św. Piotra i Pawła rozpoczęło się nabożeństwo, po którym blisko 500 osób wyruszyło w pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Boskiej Pokornej w Rudach.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook