Proboszcz kościoła, z którego skradziono relikwie, modli się w intencji ich odnalezienia 2014-10-08

Z pocysterskiego kościoła, obecnie sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach Wielkich w diecezji gliwickiej skradziono relikwie św. Walentego i bł. Karoliny Kózkówny. Kościół był dobrze zabezpieczony, więc kradzież musiała być dużo wcześniej przemyślana i przygotowana. Ks. proboszcz Rafał Wyleżoł nie traci nadziei, że relikwie się odnajdą i wrócą na swoje miejsce w świątyni i modli się w tej intencji w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Więcej...

„Nie przestawajcie szukać prawdy” - inauguracja roku akademickiego w Gliwicach 2014-10-07

Bp Jan Kopiec przewodniczył Mszy św. na rozpoczęcie nowego roku akademickiego 6 października wieczorem. W gliwickiej katedrze zgromadzili się na modlitwie studenci i pracownicy wyższych uczelni.

Więcej...

Gliwice: inauguracja roku akademickiego na Politechnice Śląskiej 2014-10-01

"W poszukiwaniu prawdy" to tytuł wykładu inauguracyjnego, jaki metropolita katowicki abp Wiktor Skworc wygłosił na rozpoczęcie nowego roku akademickiego na Politechnice Śląskiej 1 października 2014 r w Gliwicach. Dla gliwickiej uczelni jest to rok jubileuszowy. W tym roku przypada siedemdziesiąta rocznica jej powstania.

Więcej...

Pracownicy Caritas na bruk z powodu NFZ 2014-10-01

Pracownicy Caritas na bruk z powodu NFZ

W poniedziałek upłynął okres trzymiesięcznego wypowiedzenia dla pracowników Stacji Opieki Caritas w diecezji gliwickiej i opolskiej, którzy stracili pracę, gdyż NFZ nie podpisał kontraktów z ich placówkami.

Więcej...

Odpust w Ośrodku Rehabilitacyjnym w Rusinowicach 2014-09-29

Jak co roku w ostatnią niedzielę września w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym w Rusinowicach odbył się odpust ku czci Świętego Rafała Archanioła, patrona kaplicy, która znajduje się w ośrodku. Ośrodek w Rusinowicach obchodzi dwudziestolecie działalności.

Więcej...

Nocna pielgrzymka młodzieży do sanktuarium w Rudach 2014-09-20

19 września o północy w gliwickiej katedrze św. św. Piotra i Pawła rozpoczęło się nabożeństwo, po którym blisko 500 osób wyruszyło w pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Boskiej Pokornej w Rudach.

Więcej...

Kard. Marx w rocznicę wojny: Kościół musi być budowniczym mostów i niosącym pokój! 2014-09-01

Kard. Marx w rocznicę wojny: Kościół musi być budowniczym mostów i niosącym pokój!

Kościół musi być budowniczym mostów i niosącym pokój. Nasze doświadczenia związane z wojną zobowiązują nas by nieść świadectwo pokoju – mówił w gliwickiej katedrze przewodniczący Episkopatu Niemiec kard. Reinhard Marx, podczas Mszy św. sprawowanej z abp. Stanisławem Gądeckim jako wspólne upamiętnienie 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej przez biskupów z Polski i Niemiec.

Więcej...

Biskupi Polski i Niemiec wspólnie upamiętnili 75. rocznicę wybuchu II wojny 2014-09-01

Biskupi Polski i Niemiec wspólnie upamiętnili 75. rocznicę wybuchu II wojny

Dzieło polsko-niemieckiego przebaczenia jest tak oczywiste jak architektura naszych europejskich domów - powiedział kard. Reinhard Marx, podczas Mszy sprawowanej wraz z przewodniczącym polskiego Episkopatu z okazji 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Więcej...

Abp Skworc: Niech już nie będzie więcej wojny ! 2014-09-01

- Niech już nie będzie więcej wojny, złej przygody, z której nie ma odwrotu. Niech już nie będzie więcej wojny, kłębowiska walki i przemocy – apelował abp Skworc pod budynkiem dawnej gliwickiej radiostacji w niedzielę 31 sierpnia wieczorem, gdzie zgromadzili się duchowni, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych oraz pobliscy mieszkańcy. Siedemdziesiąt pięć lat temu w tym miejscu hitlerowska prowokacja zapoczątkowała II Wojnę Światową.

Więcej...

Gliwice: rozpoczęła się Msza św. upamiętniająca 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej (krótka) 2014-08-31

Z udziałem biskupów polskich i niemieckich i ok. 2 tys. osób 31 sierpnia wieczorem w gliwickiej katedrze rozpoczęła się Msza św. upamiętniająca 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Eucharystii przewodniczą abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i kard. Reinhard Marx, przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook