W niedzielę polsko-niemiecka modlitwa biskupów upamiętni 75. rocznicę II wojny światowej 2014-08-30

W niedzielę polsko-niemiecka modlitwa biskupów upamiętni 75. rocznicę II wojny światowej

W najbliższą niedzielę, w wigilię 75-rocznicy wybuchu II wojny światowej przewodniczący Episkopatów Polski i Niemiec będą wspólnie modlić się o pokój w Gliwicach - w miejscu słynnej prowokacji, którą Hitler wykorzystał jako pretekst do rozpoczęcia działań wojennych. 1 września kard. Reinhard Marx odwiedzi Muzeum Powstania Warszawskiego i grób ks. Jerzego Popiełuszki w stolicy. Specjalne słowo z okazji rocznicy wybuchu wojny ogłosi też Konferencja Episkopatu Polski.

Więcej...

Msza w gliwickiej katedrze - głównym punktem modlitwy biskupów w rocznicę II wojny światowej 2014-08-20

Przewodniczący Episkopatów Polski i Niemiec wspólnie odprawią Mszę świętą 31 sierpnia w Gliwicach. Będzie to główny punkt wizyty kard. Reinharda Marxa w Polsce, której celem jest m.in. wspólne upamiętnienie przez biskupów polskich i niemieckich 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Więcej...

Przewodniczący Episkopatów Polski i Niemiec upamiętnią 75. rocznicę II wojny światowej 2014-08-20

Pojednanie między Niemcami a Polakami po historii przemocy, wspólna przyszłość narodów w zjednoczonej Europie oraz wkład Niemiec i Polski do pokoju, wolności i solidarności na świecie – to główne powody wizyty w Polsce przewodniczącego Episkopatu Niemiec kard. Reinharda Marxa. Biskupi polscy i niemieccy wspólnie upamiętnią 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Więcej...

Rudy: niemiecki biskup na odpuście metropolii górnośląskiej 2014-08-15

W Starym Opactwie i bazylice w Rudach odbyły się dzisiaj główne uroczystości odpustowe ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Mszy św. z tej okazji przewodniczył bp Wolfgang Ipolt, ordynariusz diecezji Görlitz.

Więcej...

Skazana boromeuszka "w duchu skruchy" cofnęła zażalenie na wyrok sądu 2014-06-27

Skazana boromeuszka "w duchu skruchy" cofnęła zażalenie na wyrok sądu

Przebywająca od miesiąca w więzieniu s. Bernadeta (Agnieszka F.) cofnęła wniosek o zawieszenie kary. Boromeuszka oświadczyła, że zażalenie cofnęła "w duchu skruchy" za to, co wydarzyło się w ośrodku wychowawczym, którego była dyrektorką.

Więcej...

Posadzono "potomka" 450-letniego dębu "Cysters" 2014-06-26

Posadzono "potomka"  450-letniego dębu "Cysters"

W pocysterskim opactwie w Rudach Raciborskich posadzono jednego z potomków 450-letniego dębu „Cysters”. Sadzonki oprócz Rud, trafiły do 23 miejsc w całej Polsce i zostaną posadzone na Szlaku Cysterskim.

Więcej...

Gliwice: koronacja ikony Matki Boskiej Nieustającej Pomocy 2014-06-22

W czasie uroczystej Mszy św. odprawionej 22 czerwca w południe w gliwickiej katedrze metropolita krakowski, kardynał Stanisław Dziwisz, ukoronował ikonę Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, która na co dzień odbiera cześć w kościele parafialnym Podwyższenia Krzyża Świętego w Gliwicach, nad którym opiekę sprawują ojcowie redemptoryści.

Więcej...

Koronacja gliwickiej ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy 2014-06-22

W kościele katedralnym pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Gliwicach ukoronowano ikonę Matki Bożej Nieustającej Pomocy. To przy tym obrazie przez dziesiątki lat wierni z Gliwic i okolic wypraszali u Maryi wiele łask.

Więcej...

Gliwice: koronacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy (zapowiedź) 2014-06-19

Kard. Stanisław Dziwisz w najbliższą niedzielę 22 czerwca przewodniczył będzie uroczystości koronacji gliwickiej ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Maryjny wizerunek znajduje się w prowadzonej przez ojców redemptorystów parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, natomiast koronacja odbędzie się w gliwickiej katedrze pw. św. Apostołów Piotra i Pawła.

Więcej...

Diecezja gliwicka: 15 lat po wizycie św. Jana Pawła II 2014-06-18

Mszą św. odprawioną we wtorek wieczorem w gliwickiej katedrze diecezjanie podziękowali za kanonizację Jana Pawła II i za jego wizytę w diecezji gliwickiej przed piętnastu laty.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook