Bp Zadarko: papież Franciszek wyciąga rękę do tych, którzy są w beznadziejnej sytuacji 2016-04-24

Podczas III Pielgrzymki Akcji Katolickiej i Rad Parafialnych do sanktuarium diecezjalnego w Skrzatuszu, biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Krzysztof Zadarko, który jest także delegatem Konferencji Episkopatu Polski ds. Imigrantów, odniósł się do bieżącej sytuacji w Europie. - Ja ufam papieżowi. On wyciąga rękę do tych, którzy absolutne są w beznadziejnej sytuacji - powiedział biskup, odnosząc się do niedawnego gestu Franciszka, który z wyspy Lesbos zabrał na pokład samolotu muzułmańskich uchodźców.

Więcej...

Koszalin: IV Forum Charyzmatyczne 2016-04-23

Na hali "Gwardii" zgromadziło się niemal 400 osób. Organizatorzy, czyli koszalińska Szkoła Nowej Ewangelizacji, Odnowa w Duchu Świętym oraz Szkoła Maryi, zaproponowali uczestnikom temat "W mocy Słowa". - Można łatwo ulec postawie, która wyraża się w stwierdzeniu "Już wiem". Kiedy idziemy na spotkanie z Bożym słowem, nie możemy iść z takim nastawieniem. Właściwy stan ducha to gotowość - powiedział bp Edward Dajczak 22 kwietnia podczas Mszy św. otwierającej spotkanie.

Więcej...

KEP w Poznaniu: w sprawach migrantów najważniejszy jest głos Ewangelii 2016-04-15

W sprawie migrantów Kościół musi działać apolitycznie, a w zgodności z Ewangelią - powiedział dziś podczas obrad Episkopatu w Poznaniu bp Krzysztof Zadarko. Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Imigrantów wyraził też zaniepokojenie postawą Polaków wobec problemu uchodźców.

Więcej...

Jasna Góra: 1,5 tys. maturzystów z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej 2016-03-19

- Uczcie się więcej niż kiedykolwiek, bo jesteście przed maturą. Trzeba się uczyć, żeby wiedzieć. Nie wolno tego bagatelizować. Ale w takim razie, po co nam jest potrzebna do matury Jasna Góra? Wiedza potrafi bardzo wiele, ale nie potrafi uczynić człowieka człowiekiem. Ta pielgrzymka jest dla maturzystów, którzy chcą wiedzieć, ale także bardzo chcą być w pełni ludźmi - powiedział bp Edward Dajczak młodym zgromadzonym 18 marca w jasnogórskiej bazylice.

Więcej...

Koszalin: 20. rocznica śmierci bp. Czesława Domina 2016-03-15

Mszy św. 15 marca w katedrze, gdzie pochowany jest śp. bp Domin, przewodniczył obecny ordynariusz koszalińsko-kołobrzeski bp Edward Dajczak. - Przyszedł tu i tutaj dopełnił życia, złożony ciężką i bardzo bolesną chorobą nowotworową. Szybko przekroczył granice Domu Ojca, ale w tym krótkim czasie pobytu między nami pozostawił po sobie takie dzieła, które sprawiają, że dzisiaj diecezja może inaczej żyć - powiedział pasterz diecezji o swoim poprzedniku.

Więcej...

Bp Dajczak: uczynić Jezusa sensem swojego życia to za mało 2016-02-02

Bp Edward Dajczak 2 lutego przewodniczył Mszy św. w katedrze z okazji Dnia Życia Konsekrowanego. Do Koszalina przyjechali przedstawiciele zgromadzeń zakonnych z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. - Uczynić Jezusa sensem swojego życia to za mało. Po co być biskupem, kapłanem, zakonnikiem, jeśli nie przyprowadzamy innych do Niego? - pytał biskup w homilii.

Więcej...

Bp Cieślik: modlitwa jest podstawową drogą do jedności 2016-01-26

Ostatnie spotkanie w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej tradycyjnie odbyło się 25 stycznia w kościele pw. MB Częstochowskiej w Darłowie. Uczestniczyło w nim kilkadziesiąt osób.

Więcej...

Bp Dajczak: nie wolno nam tego roku zmarnować 2015-12-13

Ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej bp Edward Dajczak otworzył 13 grudnia Drzwi Święte w katedrze. - Rozpoczynamy dziś bardzo ważny rok. Chcemy w nim zobaczyć Boga takiego, jakim jest, a nie wymyślonego przez człowieka. Jeśli zaś chcemy zobaczyć prawdziwe oblicze Boga, musimy zapatrzyć się w Jezusa Chrystusa, który jest miłosierny - powiedział biskup w homilii.

Więcej...

Bp Dajczak: Rok Jubileuszowy to cudowne zamieszanie wokół miłosierdzia 2015-12-09

Najpierw musimy spojrzeć w górę, na Boga, aby móc uczynić konkretny gest wobec człowieka - powiedział bp Edward Dajczak 9 grudnia w Koszalinie na specjalnej konferencji prasowej z okazji Roku Miłosierdzia. Na konferencji obecni byli także bp Krzysztof Zadarko, który reprezentował diecezjalną Caritas, oraz ks. Radosław Siwiński, dyrektor Domu Miłosierdzia.

Więcej...

Koszalin: rabunek w sanktuarium na Górze Chełmskiej 2015-11-25

Nieznani sprawcy obrabowali i zdewastowali Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej w Koszalinie. - Dwóch mężczyzn weszło do otwartej kapliczki. Wyrwali ze ściany tablicę z wotami. Ukradli ją i po pięciu minutach opuścili sanktuarium - wyjaśnia przebieg zdarzenia komendant I Komisariatu Policji w Koszalinie Artur Lachowicz.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook