Bp Dajczak: Credo nie można zamienić na "sądzimy" albo "my głosujemy" 2015-09-20

Na odpust do Skrzatusza, głównego sanktuarium diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, przybyło 20 września ponad 6 tys. pielgrzymów. - Wolność nie rodzi się przez fakt, że wprowadzamy coś zasadą większości głosów. Wolność zależy od tego, czy my wszyscy jesteśmy związani słowem Tego Jedynego, który jest naszym Panem, Bogiem i wolnością. Ten, który jest samą Miłością, tworzy jedyną bezpieczną przestrzeń dla świata - mówił bp Edward Dajczak w homilii.

Więcej...

Papież przyjął rezygnację bp. Pawła Cieślika 2015-09-20

Papież przyjął rezygnację bp. Pawła Cieślika

Papież Franciszek przyjął rezygnację bp. Pawła Cieślika z pełnienia posługi biskupa pomocniczego diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, w związku z osiągnięciem przezeń wieku emerytalnego.

Więcej...

Skrzatusz: 5 tys. młodych czuwało przy symbolach ŚDM 2015-09-20

Doroczne Spotkanie Młodych w Skrzatuszu rozpoczęło się wprowadzeniem kopii Krzyża Światowych Dni Młodzieży i cudownej figury Matki Bożej Bolesnej. - Chcę, żebyście patrzyli na przemian na krzyż i na naszą Matkę, która trzyma ciało Syna w ramionach. Ona nieustannie nam Go podaje - witał ponad pięciotysięczną rzeszę młodych diecezjan bp Edward Dajczak. Ordynariusz diecezji był z nimi przez cały dzień, do późnej nocy modlił się, uczestniczył w konferencjach i słuchał koncertów.

Więcej...

Nie zawiedźmy Chrystusa – bp Krzysztof Zadarko w rozmowie z KAI o uchodźcach 2015-09-15

Nie zawiedźmy Chrystusa – bp Krzysztof Zadarko w rozmowie z KAI o uchodźcach

Byłoby fatalnie, gdyby uchodźcy nie doświadczyli od nas chrześcijańskiej postawy. Zawiedlibyśmy Chrystusa, który nigdzie nie stawiał żadnych kryteriów: rasy, języka, a nawet religii – mówi w rozmowie z KAI bp Krzysztof Zadarko. Przewodniczący Rady KEP ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek oraz delegat ds. Imigracji uważa, że przy współpracy Kościoła i struktur państwa, Polska jest w stanie przyjąć nawet 30 tys. uchodźców.

Więcej...

Bp Dajczak: kiedy przekracza się przykazania, nie ma już żadnych granic 2015-08-15

Tłumy wiernych przybyły 15 sierpnia do sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej, aby wziąć udział w 19. Diecezjalnej Pielgrzymce Rodzin. Mszy św. przewodniczył bp Edward Dajczak. - Dzisiejsze święto przypomina nam, że o człowieka i ludzkie wartości będzie się toczyła walka, w pewnym sensie niemalże bezlitosna, do ostatniej chwili istnienia tego świata - powiedział w homilii ordynariusz koszalińsko-kołobrzeski.

Więcej...

Skrzatusz: wyruszyła 33. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę 2015-08-01

Mszy św. 1 sierpnia na rozpoczęcie koszalińsko-kołobrzeskiej pielgrzymki przewodniczył bp Edward Dajczak. Koncelebrowało z nim ponad 20 kapłanów, którzy w różny sposób posługują pielgrzymom podczas drogi. - Jeżeli nie żyję, tak jak wierzę i myślę, to zaczynam myśleć i wierzyć tak jak żyję, a wtedy zaczyna się dramat nieprawości, obłudy i nieprawdy - powiedział biskup w homilii do ponad 450 uczestników pielgrzymki.

Więcej...

Kołobrzeg: trwa "Przystań z Jezusem" 2015-07-25

Jedna z większych letnich akcji ewangelizacyjnych odbywa się przy okazji festiwalu muzyki transowej "Sunrise". - Jezus mówi: uzdrawiajcie chorych i mówcie im, że przybliżyło się Królestwo Boże. To znaczy: nie myślcie tylko o niebie. Troska o całego człowieka to także gest i uśmiech - powiedział do ponad 160 uczestników akcji biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak.

Więcej...

Nad Bałtykiem: ewangelizacja na plaży 2015-07-17

Nad Bałtykiem: ewangelizacja na plaży

W nadbałtyckich kurortach trwa "Ewangelizacja nadmorska", jedna ze sztandarowych akcji duszpasterskich w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kilkadziesiąt osób głosi Dobrą Nowinę na plażach i deptakach. - Jesteśmy katolikami! Przyjechaliśmy z całej Polski na zaproszenie biskupa Edwarda Dajczaka! - mówią uczestnicy akcji.

Więcej...

Kołobrzeg: rozpoczął się XV Międzynarodowy Festiwal „Muzyka w Katedrze” 2015-07-10

XV Międzynarodowy Festiwal „Muzyka w Katedrze” rozpoczął się w czwartek w kołobrzeskiej bazylice konkatedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, koncertem w wykonaniu Baltic Neopolis Orchestra ze Szczecina. Festiwal odbywać się będzie w każdy czwartek aż do 27 sierpnia. Wydarzenie objęli patronatem biskup koszalińsko-kołobrzeski bp Edward Dajczak, prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek i poseł Marek Hok.

Więcej...

Bp Dajczak na vlogu o odpoczynku wakacyjnym: bez spotkania ze sobą i Bogiem coś się wymyka 2015-07-07

Bez chwil sam na sam ze sobą, bez zadumy, bez spotkania ze sobą i z Bogiem - coś się wymyka. Życzę wam w wakacje takich chwil ze sobą, wspaniałych i odradzających wewnętrznie - mówi bp Edward Dajczak na swoim "videoblogu bez piuski". Biskup koszalińsko-kołobrzeski radzi na nim, jak odpoczywać podczas wakacji.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook