Skrzatusz: odbędzie się III Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji 2015-04-24

W ostatni weekend maja - 28-31 - odbędzie się III Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji. Jego tematem przewodnim będzie: Ewangelizacja środowisk wiejskich, Skarb w roli. Miejscem Kongresu będzie sanktuarium Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Skrzatuszu, na terenie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Więcej...

Skrzatusz: spotkanie nt. III Kongresu Nowej Ewangelizacji 2015-03-31

„Jak głosić nadzieję tym, którzy jej nie mają?” – takie pytanie w pierwszym dniu spotkania Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji KEP postawił biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak. Robocze spotkanie Zespołu w dn. 30-31 marca w całości było poświęcone przygotowaniom do III Kongresu Nowej Ewangelizacji, który pod koniec maja odbędzie się w Skrzatuszu koło Piły. Tematem spotkania będzie ewangelizacja w środowiskach wiejskich.

Więcej...

Ponad 4 tys. osób na czuwaniach wielkopostnych 2015-03-29

W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej 28 marca zakończyła się tegoroczna edycja wielkopostnych czuwań młodych pod hasłem: "Krzyż stał się mi bramą". Na wieczorne spotkania modlitewne prowadzone przez bp. Edwarda Dajczaka przyszło w sumie ponad 4 tys. młodych ludzi.

Więcej...

Bp Dajczak: jesteśmy kimś więcej niż zlepkiem komórek 2015-03-28

W Pile w ramach diecezjalnych obchodów Dnia Świętości Życia, 28 marca odbył się pierwszy pogrzeb dzieci utraconych. Nie jesteśmy tylko zlepkiem komórek. Jesteśmy ludźmi, a to coś znacznie więcej – podkreślił bp Edward Dajczak.

Więcej...

Ugoda i koniec procesu przeciwko diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej 2015-03-21

Ugoda i koniec procesu przeciwko diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

Głośna sprawa przeciwko diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej i parafii pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu zakończyła się ugodą i umorzeniem.

Więcej...

Koszalin: doszło do ugody pomiędzy Marcinem K. a stroną kościelną w procesie o zadośćuczynienie 2015-03-20

Przed Sądem Okręgowym w Koszalinie doszło dziś do ugody Marcina K. ze stroną kościelną. Mężczyzna, molestowany w przeszłości przez duchownego diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej domagał się od tej diecezji, parafii pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu oraz byłego księdza Zbigniewa R. zadośćuczynienia w wysokości 200 tys. zł. oraz przeprosin w prasie. Teraz zdecydował się wycofać swój pozew, a diecezja i parafia mają pokryć koszty jego terapii.

Więcej...

Bp Dajczak do młodzieży: Bóg nie chce, żebyście wegetowali 2015-03-12

Ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej przewodniczył Mszy św. na zakończenie rekolekcji wielkopostnych dla młodzieży ponadgimnazjalnej. Na hali widowiskowo-sportowej, która jest największym krytym obiektem w Koszalinie, od 9 do 11 marca każdego dnia gromadziło się ponad 2 tys. osób. - Jeszcze wczoraj uważałam się za neopogankę - mówiła jedna z uczennic w czasie godziny świadectw.

Więcej...

Koszalin: zakończyły się obrady Krajowej Rady KSM 2015-03-01

Do Centrum Edukacyjno-Formacyjnego przyjechało ponad 80 osób reprezentujących zarządy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w różnych diecezjach w Polsce. Z delegatami spotkał się także bp Edward Dajczak. - Nie można ciągle czekać, że ludzie do nas przyjdą. W różnych miejscach w Polsce można jeszcze się łudzić, że da się w duszpasterstwie stosować ciągle te same metody, co przed wiekami. My już złudzeń nie mamy. Wiemy, że trzeba szukać nowych sposobów i form głoszenia Ewangelii - mówił do młodych ordynariusz koszalińsko-kołobrzeski.

Więcej...

Koszalin: ponad 2 tys. gimnazjalistów na wielkopostnych rekolekcjach 2015-02-26

Na koszalińskiej hali "Gwardii" w środę 25 lutego zakończyły się trzydniowe rekolekcje wielkopostne dla uczniów gimnazjów prowadzone przez Szkołę Nowej Ewangelizacji. Po raz pierwszy odbyły się one w jednym miejscu dla wszystkich szkół. Jak podkreślił bp Edward Dajczak, taka propozycja jest próbą realizacji wezwania papieża Franciszka do szukania nowych form dotarcia do młodych z Dobrą Nowiną.

Więcej...

Bp Zadarko: posypanie popiołem nie oznacza unicestwienia 2015-02-18

W koszalińskiej katedrze Mszy św. w Środę Popielcową przewodniczył biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Krzysztof Zadarko. - Panu Bogu nie chodzi o nasze unicestwienie. On chce, abyśmy żyli. Dlatego przez ten gest, znak upokorzenia, dochodzimy do wiary w zmartwychwstanie, bo zmartwychwstanie jest właśnie powstaniem z prochu do nowego życia - mówił biskup.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook