Koszalin: inauguracja roku w Wyższym Seminarium Duchownym 2014-10-11

Uroczysta inauguracja roku akademickiego w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie odbyła się w sobotę 12 października. Mszy św. w kaplicy seminaryjnej przewodniczył bp Edward Dajczak. Koncelebrowali pozostali biskupi diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej oraz księża odpowiedzialni za formację kandydatów do kapłaństwa. W roku akademickim 2014/2015 do koszalińskiego seminarium zgłosiło się 11 kandydatów. Formację rozpoczną od tzw. roku propedeutycznego. W sumie w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej do kapłaństwa przygotowuje się 48 kleryków.

Więcej...

Bp Zadarko: turystyka religijna w kręgu mojej duszpasterskiej troski 2014-10-09

Turystyka religijna będzie w kręgu duszpasterskiej troski bp. Krzysztofa Zadarko, przewodniczącego Rady Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek, który od kilku miesięcy kieruje pracami tego gremium. Według szacunków, rocznie ok. 7 mln Polaków pielgrzymuje do miejsc kultu autokarami, samochodami czy pociągiem. W ostatnich latach coraz więcej osób podejmuje trud pątniczy na rowerze, a nawet biegnąc do miejsc świętych.

Więcej...

Skrzatusz: tysiące wiernych na odpuście diecezjalnym w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej 2014-09-22

Prawie 8 tys. osób wzięło udział w uroczystościach odpustowych w głównym sanktuarium diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej pw. Matki Bożej Bolesnej. Mszy św. w niedzielę 21 września przewodniczył bp Edward Dajczak. Koncelebrowali z nim biskupi i ponad 50 kapłanów.

Więcej...

Koszalin: rozprawa przeciwko diecezji o zadośćuczynienie za czyny pedofilne 2014-09-12

Dziś w Sądzie Okręgowym w Koszalinie druga rozprawa w procesie cywilnym, który wytoczył diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, parafii św. Wojciecha w Kołobrzegu oraz byłemu księdzu Zbigniewowi R. poszkodowany Marcin. K. Domaga się przeprosin w prasie i 200 tys. zł. zadośćuczynienia. Zeznania mają złożyć jeszcze przed południem m.in. poprzedni biskupi koszalińsko-kołobrzescy: kard. Kazimierz Nycz i abp Marian Gołębiewski.

Więcej...

1,5 tys. osób na Marszu dla Jezusa 2014-09-08

1,5 tys. osób na Marszu dla Jezusa

To nie jest jeszcze jedna procesja, ani manifestacja. To jest wielkie, wspaniałe świadectwo naszej wiary. Wychodzimy na ulice zjednoczeni ze sobą i z uśmiechem na ustach, aby budzić po drodze tych, którzy śpią - mówił bp Krzysztof Zadarko podczas Mszy św. na rozpoczęcie Marszu dla Jezusa w Słupsku.

Więcej...

Koszalin: 4 tys. osób na Pielgrzymce Rodzin 2014-08-16

Sanktuarium na Górze Chełmskiej już po raz 18. w Uroczystość Wniebowzięcia NMP stało się miejscem spotkania rodzin. Mszy św. przewodniczył kard. Kazimierz Nycz. - Rodzina musi być miejscem formacji i ewangelizacji - mówił metropolita warszawski.

Więcej...

Bp Bronakowski: abstynencja nie może być traktowana jako dziwactwo 2014-08-03

Bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości uczestniczył w sobotę w 24. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Trzeźwości na Górę Chełmską w Koszalinie. Spotkanie odbyło się w 30. rocznicę duszpasterstwa trzeźwości diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. "Abstynencja nie że być traktowana jako dziwactwo" - powiedział bp Bronakowski.

Więcej...

Ewangelizacja przy okazji "Sunrise" 2014-08-01

Ewangelizacja przy okazji "Sunrise"

W nadmorskim kurorcie ponad 300 osób z całej Polski wzięło udział w akcji ewangelizacyjnej pod patronatem bp. Edwarda Dajczaka. Była to już 2. edycja "Przystani z Jezusem".

Więcej...

Zakończyła się 6. edycja "Ewangelizacji nadmorskiej" 2014-07-25

Zakończyła się 6. edycja "Ewangelizacji nadmorskiej"

W tym roku w pasie nadmorskim diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej trzy grupy ewangelizatorów odwiedziły w ciągu tygodnia 12 miejscowości. Każdej z grup przewodził kapłan. Wśród ponad 100 uczestników akcji, były osoby z całej Polski.

Więcej...

Skrzatusz: pielgrzymka duchowieństwa 2014-06-14

Do skrzatuskiego sanktuarium 14 czerwca przyjechało 10 biskupów i ponad 150 prezbiterów, aby modlić się o umocnienie w powołaniu. Oprócz pasterzy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, w Skrzatuszu pojawili się wszyscy biskupi metropolii szczecińsko-kamieńskiej z abp. Andrzejem Dzięgą na czele. Przyjechał także prezydent Koszalina Piotr Jedliński z małżonką.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook