Bp Dajczak: Ewangelia ma coś do powiedzenia samorządowcom, wierzącym i niewierzącym 2015-01-09

Ponad 100 przedstawicieli lokalnych władz z terenu diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej przyjechało 8 stycznia na spotkanie opłatkowe do Centrum Edukacyjno-Formacyjnego. - Niezależnie od poglądów, czy przynależności partyjnej, spotykamy się właśnie w tym, że w centrum naszego zainteresowania ma być człowiek - powiedział do nich bp Edward Dajczak.

Więcej...

Koszalin: ponad 5 tys. osób na Orszaku Trzech Króli 2015-01-06

W stolicy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Orszak Trzech Króli odbył się już po raz czwarty. - Dzisiejsze święto jest radosnym obchodem tej prawdy, że Bóg nie jest zarezerwowany wyłącznie dla wtajemniczonych. Bóg zapragnął objawić się i zamieszkać w sercach ludzi, wszystkich, bez wyjątku - mówił biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Krzysztof Zadarko w homilii podczas Mszy św. poprzedzającej Orszak.

Więcej...

Koszalin: potrzebujący pomagają potrzebującym 2014-12-23

Na rynku przed koszalińskim ratuszem 23 grudnia kilkaset osób, a wśród nich wielu bezdomnych, uczestniczyło w wigilii miejskiej. Przygotowaniem i wydawaniem posiłku zajęli się podopieczni schroniska prowadzonego przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta. - Jezus też przyszedł do nas w ubóstwie, aby pokazać, że dostęp do Niego mogą mieć wszyscy - mówił do przybyłych bp Edward Dajczak.

Więcej...

Dalsze przesłuchania świadków w procesie przeciw diecezji 2014-11-29

Dalsze przesłuchania świadków w procesie przeciw diecezji

W Sądzie Okręgowym w Koszalinie odbyła się w piątek trzecia rozprawa, w której stroną pozwaną jest diecezja koszalińsko-kołobrzeska. Ofiara molestowania seksualnego, Marcin K., domaga się od diecezji, kołobrzeskiej parafii pw. św. Wojciecha oraz byłego księdza Zbigniewa R. zadośćuczynienia w wysokości 200 tys. zł. oraz przeprosin w prasie.

Więcej...

Koszalin: dziś rozprawa przeciwko diecezji o zadośćuczynienie za czyny pedofilne 2014-11-28

To już trzecia rozprawa w procesie cywilnym, który wytoczył diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, parafii św. Wojciecha w Kołobrzegu oraz byłemu księdzu Zbigniewowi R. poszkodowany Marcin. K. Mężczyzna domaga się przeprosin w prasie i 200 tys. zł. zadośćuczynienia za skutki działań byłego księdza, który dopuścił się czynów pedofilnych.

Więcej...

Rzecznik diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej: pobity kapłan jest w stanie krytycznym 2014-11-06

Brutalnie pobity ks. Krzysztof Ziemnicki, proboszcz parafii pw. św. Stefana w Barwicach jest w stanie krytycznym i przebywa na oddziale intensywnej terapii Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. W całej diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej trwają modlitwy w intencji jego powrotu do zdrowia.

Więcej...

Wierni modlą się za bestialsko pobitego proboszcza 2014-11-04

W kościele św. Stefana w Barwicach w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej we wtorek 4 listopada wielu mieszkańców miasta uczestniczyło w modlitwie za swojego proboszcza. - Możemy zrobić chociaż tyle - mówią. Dzień wcześniej ks. Krzysztof Ziemnicki został napadnięty i brutalnie pobity.

Więcej...

Pobity proboszcz z Barwic w ciężkim stanie - kuria apeluje o modlitwę 2014-11-04

O modlitwę w intencji ciężko pobitego w brutalnym napadzie ks. Krzysztofa Ziemnickiego zaapelowała kuria koszalińsko-kołobrzeska. 65-letni proboszcz parafii św. Stefana w Barwicach w nocy z poniedziałku na wtorek był operowany w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie. 3 listopada doznał ciężkich obrażeń podczas napadu na plebanię.

Więcej...

Koszalin: inauguracja roku w Wyższym Seminarium Duchownym 2014-10-11

Uroczysta inauguracja roku akademickiego w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie odbyła się w sobotę 12 października. Mszy św. w kaplicy seminaryjnej przewodniczył bp Edward Dajczak. Koncelebrowali pozostali biskupi diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej oraz księża odpowiedzialni za formację kandydatów do kapłaństwa. W roku akademickim 2014/2015 do koszalińskiego seminarium zgłosiło się 11 kandydatów. Formację rozpoczną od tzw. roku propedeutycznego. W sumie w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej do kapłaństwa przygotowuje się 48 kleryków.

Więcej...

Bp Zadarko: turystyka religijna w kręgu mojej duszpasterskiej troski 2014-10-09

Turystyka religijna będzie w kręgu duszpasterskiej troski bp. Krzysztofa Zadarko, przewodniczącego Rady Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek, który od kilku miesięcy kieruje pracami tego gremium. Według szacunków, rocznie ok. 7 mln Polaków pielgrzymuje do miejsc kultu autokarami, samochodami czy pociągiem. W ostatnich latach coraz więcej osób podejmuje trud pątniczy na rowerze, a nawet biegnąc do miejsc świętych.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook