Koszalin: święcenia prezbiteratu 2015-05-23

W koszalińskiej katedrze 23 maja bp Edward Dajczak wyświęcił trzech nowych kapłanów. Ordynariusz diecezji przypomniał, że do właściwego pełnienia posługi kapłańskiej niezbędna jest cnota pokory. - Jak wielka jest jej siła i jak bardzo jej brak pozbawia człowieka siły - powiedział w homilii.

Więcej...

Skrzatusz: 1,5 tys. osób na Pielgrzymce Żywego Różańca 2015-05-09

Tegoroczna 3. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca przebiegająca pod hasłem "Matka Boża Fatimska wzywa do nawrócenia" zgromadziła, jak podają organizatorzy, 1,5 tys. wiernych i ponad 50 kapłanów, którzy przybyli ze wszystkich stron diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Więcej...

Skrzatusz: pielgrzymka osób konsekrowanych 2015-05-02

80 sióstr i kilkunastu kapłanów reprezentujących różne zgromadzenia zakonne działające w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej przybyło 2 maja do sanktuarium w Skrzatuszu. Pielgrzymka wpisała się w obchody Roku Życia Konserowanego. - Cała diecezja jest wdzięczna za waszą obecność i wasze działanie. Chcielibyśmy, aby powołań zakonnych było jak najwięcej, aby ta szczególna misja, którą spełniacie, mogła zrodzić piękne owoce - mówił do zgromadzonych biskup pomocniczy Paweł Cieślik.

Więcej...

Koszalin: ponad pół tysiąca ministrantów na majówce w seminarium 2015-05-02

Ponad pół tysiąca ministrantów wzięło udział w majówce w koszalińskim seminarium. Uczestnicy spotkania modlili się wspólnie na pierwszym w tym roku nabożeństwie majowym. Wzięli udział w przygotowanej przez kleryków zabawie: "God's Talent" i obejrzeli widowisko historyczne zaprezentowane przez grupę rekonstrukcyjną. Z ministrantami spotkał się także koszalińsko-kołobrzeski bp pomocniczy Krzysztof Zadarko.

Więcej...

Skrzatusz: odbędzie się III Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji 2015-04-24

W ostatni weekend maja - 28-31 - odbędzie się III Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji. Jego tematem przewodnim będzie: Ewangelizacja środowisk wiejskich, Skarb w roli. Miejscem Kongresu będzie sanktuarium Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Skrzatuszu, na terenie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Więcej...

Skrzatusz: spotkanie nt. III Kongresu Nowej Ewangelizacji 2015-03-31

„Jak głosić nadzieję tym, którzy jej nie mają?” – takie pytanie w pierwszym dniu spotkania Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji KEP postawił biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak. Robocze spotkanie Zespołu w dn. 30-31 marca w całości było poświęcone przygotowaniom do III Kongresu Nowej Ewangelizacji, który pod koniec maja odbędzie się w Skrzatuszu koło Piły. Tematem spotkania będzie ewangelizacja w środowiskach wiejskich.

Więcej...

Ponad 4 tys. osób na czuwaniach wielkopostnych 2015-03-29

W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej 28 marca zakończyła się tegoroczna edycja wielkopostnych czuwań młodych pod hasłem: "Krzyż stał się mi bramą". Na wieczorne spotkania modlitewne prowadzone przez bp. Edwarda Dajczaka przyszło w sumie ponad 4 tys. młodych ludzi.

Więcej...

Bp Dajczak: jesteśmy kimś więcej niż zlepkiem komórek 2015-03-28

W Pile w ramach diecezjalnych obchodów Dnia Świętości Życia, 28 marca odbył się pierwszy pogrzeb dzieci utraconych. Nie jesteśmy tylko zlepkiem komórek. Jesteśmy ludźmi, a to coś znacznie więcej – podkreślił bp Edward Dajczak.

Więcej...

Ugoda i koniec procesu przeciwko diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej 2015-03-21

Ugoda i koniec procesu przeciwko diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

Głośna sprawa przeciwko diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej i parafii pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu zakończyła się ugodą i umorzeniem.

Więcej...

Koszalin: doszło do ugody pomiędzy Marcinem K. a stroną kościelną w procesie o zadośćuczynienie 2015-03-20

Przed Sądem Okręgowym w Koszalinie doszło dziś do ugody Marcina K. ze stroną kościelną. Mężczyzna, molestowany w przeszłości przez duchownego diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej domagał się od tej diecezji, parafii pw. św. Wojciecha w Kołobrzegu oraz byłego księdza Zbigniewa R. zadośćuczynienia w wysokości 200 tys. zł. oraz przeprosin w prasie. Teraz zdecydował się wycofać swój pozew, a diecezja i parafia mają pokryć koszty jego terapii.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook