Poznańska Akademicka Procesja Bożego Ciała 2016-05-30

Poznańska Akademicka Procesja Bożego Ciała

– Ta procesja jest nam potrzebna, żebyśmy na nowo odświeżyli w sobie wiarę i przekonanie, że Jezus jest Bogiem, który nam nieustannie towarzyszy i chce być z nimi w naszej codzienności – mówił do uczestników Akademickiej Procesji Bożego Ciała, która przeszła w niedzielę wieczorem przez centrum Poznania, biskup pomocniczy Damian Bryl.

Więcej...

Ponad 45 tys. jednozłotówek w finale akcji „Kilometry Caritas” 2016-05-30

Ponad 45 tys. jednozłotówek w finale akcji „Kilometry Caritas”

45,874 tys. jednozłotówek zebrano podczas akcji charytatywnej „Kilometry Caritas”, której finał odbył się podczas IX Ogólnopolskiego Festynu Rodzinnego Caritas z okazji Dnia Matki i Dziecka w Poznaniu. Caritas Archidiecezji Poznańskiej zajęła drugie miejsce spośród dziesięciu diecezjalnych Caritas w akcji zbierania monet o nominale 1 zł.

Więcej...

Pniewy: św. Urszula Ledóchowska patronką miasta 2016-05-29

W Pniewach ogłoszono dziś św. Urszulę Ledóchowską patronką tego miasta, w którym powołała ona do istnienia Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Jezusa Konającego, zwane urszulankami szarymi. Uroczystej Mszy św. sprawowanej na rynku miejskim przewodniczył abp Stanisław Gądecki.

Więcej...

Poznań: dziś wieczorem ulicami miasta po raz pierwszy przejdzie Akademicka Procesja Bożego Ciała 2016-05-29

Z poznańskiego klasztoru Ojców Dominikanów wyruszy dziś wieczorem po raz pierwszy Akademicka Procesja Bożego Ciała zainicjowana przez Duszpasterstwo Akademickie działające u dominikanów. Do udziału w niej zaproszeni są wszyscy młodzi ludzie studiujący w stolicy Wielkopolski.

Więcej...

Obra: święcenia u oblatów 2016-05-28

W kościele przyseminaryjnym św. Jakuba Apostoła Większego w Obrze 28 maja odbyła się uroczystość święceń prezbiteratu i diakonatu. Sakramentu alumnom Wyższego Seminarium Duchownego Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej udzielił biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej Grzegorz Balcerek.

Więcej...

IX Festyn Rodzinny z okazji Dnia Matki i Dziecka z Caritas Archidiecezji Poznańskiej (zapowiedź) 2016-05-27

Finał akcji charytatywnej „Kilometry Caritas”, występy młodych artystów, warsztaty teatralne, zabawa w wirtualnej rzeczywistości, pokaz automobili i największego ciągnika świata, pokazy straży pożarnej i policji oraz gry i zabawy to atrakcje zaplanowane dla najmłodszych podczas IX Ogólnopolskiego Festynu Rodzinnego Caritas z okazji Dnia Matki i Dziecka. Tradycyjne świętowanie będzie miało miejsce 29 maja na poznańskim Ostrowie Tumskim.

Więcej...

Abp Gądecki: im bliżej jesteśmy Jezusa, tym bliżej siebie nawzajem 2016-05-27

Abp Gądecki: im bliżej jesteśmy Jezusa, tym bliżej siebie nawzajem

Im bliżej jesteśmy Jezusa, tym bliżej jesteśmy siebie nawzajem - powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki podczas głównej wielkopolskiej procesji, która w uroczystość Bożego Ciała przeszła ulicami Poznania. Metropolita poznański wezwał wszystkich do narodowego pojednania.

Więcej...

Abp Gądecki: im bliżej jesteśmy Jezusa, tym bliżej jesteśmy siebie nawzajem 2016-05-26

Im bliżej jesteśmy Jezusa, tym bliżej jesteśmy siebie nawzajem - powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki podczas głównej wielkopolskiej procesji, która w uroczystość Bożego Ciała przeszła ulicami Poznania. Metropolita poznański wezwał wszystkich do narodowego pojednania.

Więcej...

TVP 1 przeprowadzi transmisję z procesji Bożego Ciała w Poznaniu 2016-05-24

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa telewizyjna Jedynka transmitować będzie Mszę św. i całą procesję eucharystyczną z Poznania. W 1050. rocznicę Chrztu Polski procesję w stolicy Wielkopolski poprowadzi przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Więcej...

Buk: spotkanie członków Wspólnot Przymierza Miłosierdzia z całego kraju 2016-05-23

W Buku koło Poznania odbył się Misericordia Fest, dwudniowe spotkanie członków Wspólnot Przymierza Miłosierdzia z całej Polski. Uczestniczyło w nim ponad 700 osób. Wziął w nim także udział jeden z założycieli Przymierza Miłosierdzia o. Enrique Porcu.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook