Neoprezbiterzy błogosławili diecezję świdnicką ze szczytu Wielkiej Sowy 2016-05-24

24 maja w godzinę Miłosierdzia Bożego, w kaplicy na Wielkiej Sowie – najwyższym szczycie Gór Sowich (1015 m n.p.m.), zaliczanych do Korony Gór Polskich, księża prymicjanci pobłogosławili całą diecezję świdnicką.

Więcej...

Świdnica: siedmiu kapłanów dla diecezji 2016-05-21

Bądźcie kapłanami konfesjonału, i z cierpliwością czekajcie na tych, którzy pragną pojednać się z Bogiem w sakramencie pokuty - mówił w homilii biskup świdnicki Ignacy Dec, zwracając się do siedmiu nowo wyświęconych kapłanów, którzy 21 maja w świdnickiej katedrze przyjęli święcenia prezbiteratu.

Więcej...

Świdnica: sympozjum nt. „Oblicze miłosierdzia. Od św. Jana Pawła II do papieża Franciszka” 2016-05-18

Droga do wielkości w Kościele prowadzi poprzez dobrą, gorliwą, wytrwałą modlitwę, ponieważ człowiekowi do szczęścia, do normalnego życia, potrzebny jest Bóg i Jego miłosierdzie. Ci, którzy odwracają się od Boga, albo spychają Go na margines życia, lub gdy traktują Go jedynie, jako jakiś dodatek, nigdy nie zaznają pokoju i nie poznają smaku życia. Brak modlitwy jest źródłem sporów, kłótni, wojen, zazdrości, a także i zła, które prowadzi do zatracenia – mówił bp Ignacy Dec w homilii 17 maja, w katedrze świdnickiej, podczas Eucharystii rozpoczynającej sympozjum nt.: „Oblicze miłosierdzia. Od św. Jana Pawła II do papieża Franciszka”.

Więcej...

Bp Dec: duszą całego Kościoła jest Duch Święty, którego oblubieńcem jest św. Jana Paweł II 2016-05-15

Kościół jest święty, ponieważ jego duszą jest Duch Święty, który Go wzmacnia na różnych płaszczyznach Jego działalności, zaś św. Jan Paweł II, jest Jego oblubieńcem – mówił bp Ignacy Dec. Biskup świdnicki 15 maja przewodniczył w katedrze uroczystej Eucharystii w intencji Świdniczan za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, w ramach XI edycji Dni Jana Pawła II „Pamięć i obecność”.

Więcej...

Bp Bałabuch: Duch Święty każdego dnia powołuje nas do współpracy 2016-05-15

Duch Święty nie działa z pominięciem człowieka, lecz powołuje go do współpracy i obdarza pewnymi uzdolnieniami i możliwościami, których sam z siebie nie byłby w stanie wydobyć – mówił bp Adama Bałabuch. Biskup pomocniczy diecezji świdnickiej przewodniczył uroczystej Eucharystii podczas diecezjalnego nocnego czuwania w wigilię Zesłania Ducha Świętego w kościele pw. Maryi Matki Kościoła w Dzierżoniowie.

Więcej...

Świdnica: bp Bałabuch udzielił święceń diakonatu pięciu alumnom 2016-05-09

Dzisiejsi uczniowie Dobrego Pasterza nie mogą nie słuchać Jezusa i wędrować za kimś innym. Trzeba z mocą wyznawać wiarę! Z odwagą mówić dzisiejszemu światu o Bożej Obecności i zbawczej miłości wobec każdego człowieka - mówił do kandydatów do święceń bp Adam Bałabuch.

Więcej...

Bardo Śl.: nowenna przed 50. rocznicą koronacji figury Matki Bożej 2016-05-07

Bp Adam Bałabuch, biskup pomocniczy diecezji świdnickiej, przewodniczył 7 maja w sanktuarium maryjnym w Bardzie, uroczystościom inaugurującym nowennę przed obchodami 50. rocznicy koronacji figury Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej: „Maryja uczy nas służby i troski o drugiego człowiekowi” – mówił hierarcha.

Więcej...

Bp Bałabuch: każdego dnia chronimy duchowe i materialne dobro człowieka 2016-05-04

Mając za wzór świętego Floriana, każdego dnia chrońmy duchowe i materialne dobro człowieka – mówił do strażaków biskup Adam Bałabuch, przewodnicząc Mszy św. w katedrze świdnickiej, 4 maja, we wspomnienie św. Floriana – patrona strażaków i kominiarzy.

Więcej...

Bardo Śląskie: unikatowe odkrycie przy renowacji zabytkowej figury Matki Bożej Bardzkiej 2016-04-20

We wtorek 19 kwietnia, zaprezentowano podczas konferencji prasowej efekty konserwacji oraz sensacyjne wyniki badań metodą węgla radioaktywnego C14 dotyczących datowania figury Matki Bożej Bardzkiej. Z badań przeprowadzonych przez prof. Marka Krąpca, wynika, że drewno lipowe, z którego wykonana jest figura Matki Bożej Bardzkiej jest datowana na 1010 rok.

Więcej...

Unikatowe odkrycie przy renowacji figury Matki Bożej Bardzkiej 2016-04-20

Unikatowe odkrycie przy renowacji figury Matki Bożej Bardzkiej

We wtorek 19 kwietnia, zaprezentowano podczas konferencji prasowej efekty konserwacji oraz sensacyjne wyniki badań metodą węgla radioaktywnego C14 dotyczących datowania figury Matki Bożej Bardzkiej. Z badań przeprowadzonych przez prof. Marka Krąpca, wynika, że drewno lipowe, z którego wykonana jest figura Matki Bożej Bardzkiej jest datowana na 1010 rok.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook