ekai.pl
Piątek, 10 września 2010 Św. Pulcherii, cesarzowej
Idą ze Szczecina na Jasną Górę
pk/ms, Szczecin, 2010-07-29
FotoKAI
Prawie 300 osób wyruszyło dzisiaj w 26. Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, aby po przejściu ponad 500 km dotrzeć 13 sierpnia przed Cudowny Obraz.
W myśl tegorocznego hasła "Szczecińska zmienia" pątnicy idą ze swoimi intencjami, ale też z nadzieją na życiowe przemiany. - Łatwiej nawiązuje się kontakty, bo to jednak zamknięta grupa i atmosfera na pielgrzymce jest niesamowita i poznaje się tylu ludzi i tyle dobroci się spotyka od mieszkańców i gospodarzy. W pierwszym momencie to zadziwia, że jeszcze coś takiego istnieje - powiedziała pielgrzymująca po raz trzeci Ola.
- Człowiek uczy się przede wszystkim tego, że drugi człowiek jest dobry, że to dobro jest gdzieś w człowieku. Na co dzień zapomina się takie rzeczy, a podczas pielgrzymki przypominamy sobie, że ludzie są dobrzy - uzmysławia sobie Paulina, pielgrzymująca po raz drugi.
Dziś przed wymarszem Mszę św. w sanktuarium na os. Słonecznym odprawił abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński. - Jasna Góra to miejsce, gdzie zawsze byliśmy wolni, gdzie lepiej rozumieliśmy sprawy narodu i sprawy rodziny, sprawy ojczyzny i swoje osobiste, gdzie wszyscy jakoś skuteczniej się z Bogiem dogadywaliśmy - mówił w homilii abp Dzięga. - Idziecie do miejsca szczególnego i nieście ten obraz Pomorza Zachodniego, jego nadzieje i jego problemy na Jasną Górę, przed tronem Królowej Polski o tych sprawach powiedzcie.
- Jeśli ktoś chce być bliżej Boga i rozwijać swoje życie duchowe, to z tego co wiem, to jest najlepszy sposób na to - powiedziała Justyna, która idzie w pielgrzymce drugi raz. Wcześniej jednak zrezygnowała drugiego dnia pielgrzymowania. Teraz ma szczególną intencję i dlatego, chce wytrwać do końca. - Idę prosić Matkę Boską o potomstwo, jestem w małżeństwie już 3 lata, chcemy mieć dzidziusia, do tej pory się nie udawało, więc idę prosić o dziecko - powiedziała Justyna.
Ci, którzy nie mogli pójść w pieszej pielgrzymce, mogą ofiarować swoją modlitwę za pątników włączając się do duchowej grupy. Codziennie w wybranych kościołach w Szczecinie odbywają się nabożeństwa w intencji pielgrzymów. W tym roku grupy pielgrzymkowe powstają w internecie na portalach społecznościowych, a wideorelacje z samej wędrówki będą dostępne na www.szczecinska.pl.
Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę rozpoczęła się już w niedzielę, kiedy pierwsi jej uczestnicy wyszli z Łukęcina. Ta grupa pokona w sumie 621 kilometrów.Komentarze (0)
-
Najchętniej czytane
-
Chętnie komentowane
Reklama
Zapowiedzi wydarzeń
- Jasna Góra: XIV Pielgrzymka Czytelników i Przyjaciół Tygodnika Katolickiego „Niedziela”
- Dzień Papieski: modlitwy, spotkanie i koncert „Santo Subito!”
- Lublin: Ekumeniczna debata o krzyżu
- 15. Międzynarodowy Festiwal Organowy w Zabrzu
- V Sztafeta Pamięci im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki
- Konferencja „Biblia o finansach”
Polecamy
- Warszawa: w niedzielę koncert „W hołdzie Janowi Pawłowi II”
- Międzynarodowa Konferencja o „szlakach św. Jakuba”
- Pan Bóg ma plan dla każdego z nas
- Uroczystości dziękczynne za beatyfikację ks. Popiełuszki
- „Tydzień z Ewangelią” o nadziei
- Trwają zapisy do Akademii Liderów Nowoczesnej Ewangelizacji
- Międzynarodowa konferencja „Rola Kościoła katolickiego w procesie integracji europejskiej”
- „Wolność” Jana Pawła II
- X Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński

