Bp Rojek w liście do diecezjan: Syn Boży towarzyszy nam w każdej chwili życia 2013-12-25

Syn Boży zamieszkał pośród nas, pozostał z nami w tabernakulum, towarzyszy nam w każdej chwili życia – napisał bp Marian Rojek w liście na Boże Narodzenie do świeckich i duchownych z diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Więcej...

Zmarł ks. infułat Stanisław Cały 2013-11-14

Zmarł ks. infułat Stanisław Cały

Ks. Infułat dr Stanisław Cały, kapłan archidiecezji lwowskiej, zmarł 13 listopada w Domu Księży Emerytów we Wrocławiu. Miał 92 lata.

Więcej...

W Hrubieszowie poświęcono Tablicę Wołyńską 2013-09-09

Z udziałem biskupa pomocniczego diecezji zamojsko-lubaczowskiej Mariusza Leszczyńskiego, odbyły się 7 i 8 września w Hrubieszowie uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Sokalskiej oraz poświęcenie tablicy ufundowanej w hołdzie poległym i pomordowanym mieszkańcom Wołynia, Ziemi Sokalskiej i Hrubieszowskiej.

Więcej...

Ponad tysiąc osób na Exodusie Młodych 2013-08-23

Ponad tysiąc osób na Exodusie Młodych

W Zwierzyńcu k. Zamościa dobiega końca IV Exodus Młodych – spotkanie młodzieży diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Wzięło w nim udział ponad 1100 osób, czyli więcej niż rok temu. Temat przewodni to: Nowe Życie.

Więcej...

W niedzielę w Zamościu zachęta do włączenia się w Krucjatę Różańcową 2013-07-19

W niedzielę w Zamościu w kościele rektoralnym przy ul. Kolegiackiej 3, podczas wszystkich Mszy świętych będzie głoszona Krucjata Różańcowa za Ojczyznę, wręczane deklaracje przystąpienia do tej modlitwy, będą także rozprowadzane materiały Krucjaty. Wszystkich zainteresowanych i chętnych do pomocy zaprasza ks. rektor Jan Zdzisław Ciżmiński.

Więcej...

Pierwsze dziecko uratowane w zamojskim Oknie Życia 2013-07-02

Pierwsze dziecko uratowane w zamojskim Oknie Życia

Noworodek zawinięty w biały ręcznik trafił wieczorem 30 czerwca do Okna Życia w Zamościu. Chłopiec został przekazany do szpitala.

Więcej...

Majdan Sopocki: Msza św. i koncert Fioretti dla mam 2013-05-25

Msza św. połączona z nabożeństwem majowym i koncert franciszkańskiego zespołu Fioretti będzie formą modlitwy i wdzięczności parafii w Majdanie Sopockim (diecezja zamojsko-lubaczowska) w przeddzień przypadającego jutro Dnia Matki. Początek o 18.00.

Więcej...

Zamość: po raz pierwszy przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny 2013-05-25

Po raz pierwszy w Zamościu zostanie jutro zorganizowany Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się Mszą św. o 11.30 w kościele Matki Bożej Królowej Polski. O 13.00 manifestacja wyruszy w kierunku zamojskiego Rynku. Marsze pod hasłem „Kierunek: Rodzina” odbędą się tego dnia w ponad 100 miastach Polski.

Więcej...

Bp Rojek do bierzmowanych: dzielcie się bogactwem darów Ducha Świętego 2013-05-24

Jesteście posłani do swoich rówieśników i domowników, aby dzielić się bogactwem siedmiorakich darów, które stały się waszym udziałem – napisał w przesłaniu do bierzmowanych diecezji zamojsko-lubaczowskiej bp Marian Rojek. Jutro, 25 maja, w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim odbędzie się VI Diecezjalna Pielgrzymka Bierzmowanych.

Więcej...

Lubaczów: Gwiazda Kazachstanu w konkatedrze lubaczowskiej 2013-05-08

Gwiazda Kazachstanu – jeden z 12 ołtarzy adoracji Najświętszego Sakramentu – od 7 do 16 maja będzie znajdować się w konkatedrze lubaczowskiej – Sanktuarium najświętszej Maryi Panny Łaskawej.

Więcej...

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook