Życzenia biskupów diecezji zamojsko-lubaczowskiej 2015-12-25

„Niech przychodząca do nas w Bożym Dzieciątku ‘Odwieczna Miłość’ znajdzie w naszych sercach fundament wiary, miłosierdzia oraz prawdy i zaowocuje w nas wzajemną miłością, dającą pokój, zgodę, przebaczenie i życzliwość” – piszą w życzeniach bp Marian Rojek, ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej i biskup pomocniczy Mariusz Leszczyński.

Więcej...

Druga parafia w Polsce ma relikwie I stopnia św. Małgorzaty Marii Alacoque 2015-10-16

Druga parafia w Polsce ma relikwie I stopnia św. Małgorzaty Marii Alacoque

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tomaszowie Lubelskim jest drugą w Polsce, która otrzymała relikwie pierwszego stopnia św. Małgorzaty Marii Alacoque.

Więcej...

Bp Leszczyński: wartości materialne są potrzebne, ale wyżej stoją dobra duchowe 2015-10-11

Na właściwą hierarchię wartości wskazywał bp Mariusz Leszczyński, który podczas Dnia Papieskiego przewodniczył Mszy św. w konkatedrze w Lubaczowie. Biskup pomocniczy diecezji zamojsko-lubaczowskiej wskazywał, że wartości materialne są potrzebne, ale wyżej stoją dobra duchowe.

Więcej...

Bp Leszczyński: tylko dobro i miłość może nas ocalić 2015-09-27

W tej trudnej rzeczywistości, w której żyjemy, tylko dobro i miłość będzie mogło nas ocalić – powiedział bp Mariusz Leszczyński, który w niedzielę przewodniczył Mszy św. z okazji odpustu ku czci św. Michała Archanioła w Płazowie.

Więcej...

Sanktuarium św. Antoniego w Radecznicy bazyliką mniejszą 2015-09-07

W pierwszą niedzielę września Sanktuarium św. Antoniego w Radecznicy otrzymało decyzją papieża Franciszka tytuł Bazyliki Mniejszej i dołączyło do grona świątyń szczególnie związanych z Kościołem rzymskim oraz Ojcem Świętym. Uroczystej Eucharystii przewodniczył abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce.

Więcej...

Bp Rojek: lekcje religii są potrzebne w szkołach 2015-09-02

O wartości katechezy i wychowania chrześcijańskiego w szkole pisze bp Marian Rojek w liście na nowy rok katechetyczny i 25. rocznicę powrotu katechezy do szkół. Ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej stwierdza, że wobec postulatów usuwania religii z placówek oświatowych, wszyscy jako chrześcijanie „jesteśmy wezwani do odpowiedzialnego sprzeciwu wobec takich działań”.

Więcej...

Zamość: Sanktuarium św. Antoniego w Radecznicy za tydzień bazyliką 2015-08-29

6 września 2015 r. w Radecznicy – Częstochowie Lubelszczyzny, pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego w Polsce abp. Celestino Migliore, odbędzie się uroczyste ogłoszenie tytułu i godności Bazyliki Mniejszej dla tamtejszego sanktuarium św. Antoniego.

Więcej...

Arturo Mari: ostatnie spotkanie z Janem Pawłem II było najpiękniejszym dniem w moim życiu 2015-06-03

Mimo że trudny, to był najpiękniejszy dzień w moim życiu – mówił o swoim ostatnim spotkaniu z Janem Pawłem II Arturo Mari. Osobisty fotograf papieski spotkał się we wtorek w Miejskiej Bibliotece Publicznej z mieszkańcami Lubaczowa. Ojciec Święty odwiedził to miasto 2 i 3 czerwca 1991 r.

Więcej...

Lubaczów: samorządowcy z Podkarpacia i Lubelszczyzny zawierzyli się Matce Bożej 2015-05-08

Polska pozostanie w kręgu państw szanujących wolność sumienia, bądź przesunie się w kierunku koncepcji państwa ograniczającego prawa swoich obywateli – przestrzegał bp Mieczysław Cisło podczas Mszy św. odpustowej w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie. W czwartek, 7 maja, zgromadzili się tam samorządowcy z woj. podkarpackiego i lubelskiego, aby zawierzyć swoje „małe ojczyzny” opiece Matki Bożej. Uczynili to przed tym samym obrazem, przed którym śluby lwowskie złożył w 1656 r. król Jan Kazimierz.

Więcej...

Biskupi diecezji zamojsko-lubaczowskiej: potrzebujemy mocnej wiary, żywej nadziei i gorącej miłości 2015-04-06

Potrzebujemy mocnej wiary, żywej nadziei i gorącej miłości, aby nie ulec zastraszeniu ze strony wrogów chrześcijaństwa – napisali biskupi diecezji zamojsko-lubaczowskiej Marian Rojek i Mariusz Leszczyński w życzeniach do diecezjan na tegoroczną Wielkanoc.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook