Zamość: o wojnie i pokoju na XX Międzynarodowych Dniach Filmu Religijnego SACROFILM 2015-02-22

XX Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego SACROFILM rozpoczęły się w Zamościu. Myślą przewodnią tegorocznej edycji jest hasło „O wojnie i pokoju w spotkaniach w drodze do jednego Ojca”. Jako pierwszy, przy pełnej sali pokazano film w reżyserii Harolda Cronka pt. „Bóg nie umarł”.

Więcej...

Zamość: biskupi składają diecezjanom życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok 2014-12-25

Mówmy ludziom, że warto wierzyć w obecność Boga – piszą biskupi Marian Rojek i Mariusz Leszczyński, składając życzenia mieszkańcom diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Więcej...

Janek Mela: potrafię podziękować Bogu za każde trudne doświadczenie 2014-11-29

- Potrafię podziękować Bogu za każde trudne doświadczenie, wierzę, że jest w tym jakiś sens – mówi Janek Mela, pierwszy niepełnosprawny, który zdobył dwa bieguny Ziemi. W piątek 28 listopada był on gościem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie.

Więcej...

Bp Rojek podczas Marszu Wszystkich Świętych: święty to nie świętoszek 2014-10-31

– Zwołujemy prowokacyjne święte ruszenie – mówił bp Marian Rojek podczas Mszy św. rozpoczynającej Marsz Wszystkich Świętych w Tomaszowie Lubelskim. Przeszedł on ulicami miasta w piątek. W barwnym pochodzie niesiono relikwie świętych i błogosławionych. Biskup zamojsko-lubaczowski w homilii zwrócił uwagę na to, czym się różni święty od świętoszka.

Więcej...

Abp Skworc do służby zdrowia: stajecie na straży życia! Jesteście ludźmi sumienia! 2014-10-20

W niedzielne popołudnie, w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbyła się diecezjalna pielgrzymka Służby Zdrowia, podczas której abp Wiktor Skworc pobłogosławił sztandar Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych Polskich (KSPiPP) oddziału katowickiego.

Więcej...

Lubaczów: rozpoczął się Tydzień Kultury Chrześcijańskiej 2014-10-19

„Jan Paweł II – Wielki Święty XXI wieku” to hasło rozpoczętego w niedzielę XXVIII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Lubaczowie. Na program złożą się koncerty i wykłady. Każdego dnia odprawiana będzie również Msza święta w lubaczowskiej konkatedrze.

Więcej...

Bp Rojek: pomagajmy wszystkim matkom 2014-07-02

Uczmy się pomagać wszystkim matkom, z gotowością poniesienia trudności i rezygnacji z samego siebie – zachęcał bp Marian Rojek w Sanktuarium Maryjnym w Krasnobrodzie w diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Hierarcha poprowadził rozważania Apelu Jasnogórskiego, który rozpoczął obchody odpustu Matki Bożej Krasnobrodzkiej.

Więcej...

Diecezja zamojsko-lubaczowska 2014-06-13

Dane teleadresowe

Więcej...

Diecezja zamojsko-lubaczowska: jutro „Święta niedziela” 2014-05-03

Pod hasłem „Święta niedziela” 4 maja w diecezji zamojsko-lubaczowskiej rozpoczyna się duszpasterska inicjatywa nawołująca do świętowania Dnia Pańskiego, zorganizowana przez Wydział Duszpasterstwa Ogólnego.

Więcej...

Wielkanocne życzenia biskupów diecezji zamojsko-lubaczowskiej 2014-04-20

Aby Chrystus Zmartwychwstały, pozwolił każdemu doświadczyć tajemnicy radości wielkanocnej – życzą biskupi diecezji zamojsko-lubaczowskiej: ordynariusz Marian Rojek i biskup pomocniczy Mariusz Leszczyński.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook