Europa

Kościół czci dziś patronkę Europy - św. Katarzynę ze Sieny 2015-04-29

Kościół czci dziś patronkę Europy - św. Katarzynę ze Sieny

Kościół katolicki wspomina dziś św. Katarzynę ze Sieny (1347-80), mistyczkę i stygmatyczkę, doktora Kościoła i patronkę Europy. Choć była niepiśmienna, utrzymywała kontakty z najwybitniejszymi ludźmi swojej epoki. Przyczyniła się znacząco do odnowy moralnej XIV-wiecznej Europy i odbudowania autorytetu Kościoła.

Więcej...

Wkład państw UE w finanse Kościołów 2013-09-10

Wkład państw UE w finanse Kościołów

W związku z toczącą się dyskusją na temat Funduszu Kościelnego w Polsce i zastąpienia go dobrowolną asygnatą podatkową, publikujemy ponownie analizę, jak analogiczne kwestie są regulowane w rożnych krajach Unii Europejskiej.

Więcej...

Biskupi apelują do UE 2013-05-21

Biskupi apelują do UE

O większą przejrzystość finansową zaapelowali w liście otwartym do Unii Europejskiej dwaj biskupi: afrykański i europejski. - Naglącym wyzwaniem jest wprowadzenie w życie reform strukturalnych niezbędnych do walki z oszustwami podatkowymi i brakiem przejrzystości systemu finansowego - napisali abp Gabriel Mbilingi, wiceprzewodniczący Sympozjum Konferencji Biskupich Afryki i Madagaskaru (SECAM) i bp Ludwig Schwarz, ordynariusz Linzu w Austrii.

Więcej...

Biskupi na "Dzień Europy" 2013-05-09

Biskupi na "Dzień Europy"

Z okazji obchodzonego w czwartek "Dnia Europy" biskupi naszego kontynentu wezwali jego mieszkańców by nie tracili nadziei, będąc świadomymi, że jak stwierdził bł. Jan Paweł II "Jezus Chrystus jest źródłem nadziei dla Europy".

Więcej...

Mitologiczny konflikt nauki i wiary 2013-04-09

Spotkanie odpowiedzialnych za duszpasterstwo akademickie w krajach Europy odbyło się od 4 do 7 kwietnia w Issy-les-Moulineaux koło Paryża. 40 biskupów, kapelanów i świeckich z 22 krajów obradowało pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego, kierującego komisją ds. katechezy, szkół i uniwersytetów Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE).

Więcej...

Kliknij raz - za życiem! 2013-04-08

Kliknij raz - za życiem!

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zachęca do włączenia się w akcję "Jeden z Nas". W tym roku potrzeba milion podpisów. Więcej informacji na www.jedenznas.pl

Więcej...

Biskupi po raz pierwszy spotkają się w Polsce 2013-02-03

Biskupi po raz pierwszy spotkają się w Polsce

Będzie to duże i ważne wydarzenie dla Kościoła w Polsce i naszego kraju, gdyż od roku 1971, czyli roku utworzenia wspólnego komitetu, obrady będą toczyć się po raz pierwszy w Polsce - powiedział w rozmowie z KAI bp Wojciech Polak, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski.

Więcej...

Kościoły razem za wspieraniem rodzin 2013-01-19

Kościoły razem za wspieraniem rodzin

„Europa i polityka rodzinna” - to tytuł dokumentu ogłoszonego 18 stycznia przez Komisję „Kościół i Społeczeństwo” Konferencji Kościołów Europejskich (KEK), zrzeszającej Kościoły protestanckie, anglikańskie i prawosławne naszego kontynentu.

Więcej...

Francuski episkopat wzywa do dyskusji 2013-01-17

Francuski episkopat wzywa do dyskusji

„Większość polityczna, bez uszczerbku dla dobrego funkcjonowania demokracji, nie może pomijać reakcji, jakie w tak wielu rodakach wzbudza kontrowersyjny projekt «małżeństwa dla wszystkich»” - czytamy w opublikowanym 16 stycznia komunikacie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Francji.

Więcej...

Prezydent Hollande dąży do załagodzenia napięć 2013-01-09

Prezydent Hollande dąży do załagodzenia napięć

Wtorkowe spotkanie prezydenta François Hollande’a z przedstawicielami głównych wspólnot wyznaniowych Francji wskazuje na dążenia do załagodzenia napięć we wzajemnych relacjach – twierdzą na łamach katolickiego dziennika „La Croix” François-Xavier Maigre i Bernard Gorce.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook