Jan Paweł II

34. rocznica zamachu na Jana Pawła II 2015-05-13

34. rocznica zamachu na Jana Pawła II

Mija 34. rocznica zamachu na Jana Pawła II. W bocznej części Placu św. Piotra w Watykanie umieszczona jest płyta, upamiętniająca zamach na papieża-Polaka 13 maja 1981 r.

Więcej...

Papież Wojtyła był hymnem życia nawet w cierpieniu 2015-04-02

Papież Wojtyła był hymnem życia nawet w cierpieniu

Spuścizna Jana Pawła II jest hymnem ku czci jego życia, jest jego świadectwem, które nam pozostawił - powiedział kard. Leonardo Sandri, prefekt Kongregacji Kościołów Wschodnich.

Więcej...

Co pozostało do realizacji z nauczania św. Jana Pawła II? 2015-04-02

Co pozostało do realizacji z nauczania św. Jana Pawła II?

2 kwietnia przypada 10. rocznica śmierci św. Jana Pawła II; z tej okazji zapytaliśmy naszych rozmówców o to, co nam pozostało do realizacji z nauczania św. Jana Pawła II z różnych obszarów jego nauczania.

Więcej...

Ks. Kwiatkowski: w archiwach Wojtyły spotkałem żywego człowieka 2015-04-02

Ks. Kwiatkowski: w archiwach Wojtyły spotkałem żywego człowieka

Krakowskie i rzymskie archiwalia Karola Wojtyły, które jeszcze nie zostały w pełni opublikowane, nie zawierają sensacji, ale okruchy, którymi trzeba się karmić – mówi w rozmowie z KAI ks. Przemysław Kwiatkowski. Wykładowca duchowości małżeńskiej w myśli Karola Wojtyły wyznaje, że nigdy nie spotkał Jana Pawła II, ale dzięki dokumentom spoczywającym w archiwach poznał żywego człowieka.

Więcej...

Ruszyła kampania wyborcza Karola Wojtyły 2015-03-18

Ruszyła kampania wyborcza Karola Wojtyły

"Karol Wojtyła - Twój kandydat w codziennych wyborach" - takim hasłem Centrum Myśli Jana Pawła II przypomina o 10. rocznicy śmierci papieża. Od poniedziałku na ulicach Warszawy przechodnie mogą zobaczyć "wyborcze" billboardy, a to tylko jeden z elementów prowadzonej przez instytucję kampanii.

Więcej...

Filmy dla dzieci o polskich świętych i błogosławionych będzie można zobaczyć w TV 2015-01-27

Od 29 stycznia w TVP Kraków i od 30 stycznia w Dziecięcym Kanale Telewizji Polskiej TVP ABC będzie można oglądać filmy o najbardziej znanych polskich świętych i błogosławionych z serii „Aureola – od Stanisława do Karola”. Zostały one zrealizowane przez Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej Promyczek z Nowego Sącza i TVP Kraków, dzięki wsparciu i życzliwości wielu ludzi dobrej woli.

Więcej...

Doroczne spotkanie włodarzy miast papieskich 2015-01-15

Doroczne spotkanie włodarzy miast papieskich

Doroczne spotkanie opłatkowe prezydentów, burmistrzów i wójtów miejscowości, które gościły Jana Pawła II odbyło się 14 stycznia w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie. Jak podkreśla ks. prałat Jan Drob, prezes zarządu Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, miasta te mogą się szczycić tym, że odwiedził je Jan Paweł II i jest to dla nich okazja do wielkiej promocji.

Więcej...

2 kwietnia Dniem Papieża Jana Pawła II w Kanadzie 2015-01-02

2 kwietnia Dniem Papieża Jana Pawła II w Kanadzie

Parlament Kanady ustanowił 2 kwietnia Dniem Papieża Jana Pawła II. Będzie on obchodzony co roku.

Więcej...

Będzie uchwała ws. ustanowienia 2015 r. Rokiem św. Jana Pawła II 2014-11-28

Będzie uchwała ws. ustanowienia 2015 r. Rokiem św. Jana Pawła II

Uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2015 Rokiem św. Jana Pawła II chcą zaproponować posłowie Platformy Obywatelskiej. W przyszłym roku będzie obchodzona 10. rocznica śmierci i pierwsza rocznica kanonizacji papieża Polaka. Projekt poparli w większości członkowie sejmowej komisji kultury i środków przekazu.

Więcej...

Andrzej Grajewski o śledztwie ws. zamachu na Jana Pawła II 2014-05-25

Andrzej Grajewski o śledztwie ws. zamachu na Jana Pawła II

Inspiratorem zamachu na Jana Pawła II był komunistyczny reżim w Moskwie – twierdzi Andrzej Grajewski. Historyk zauważa, że zakończone właśnie polskie śledztwo dostarcza wielu nieznanych dotąd informacji, potwierdzających, że organizatorami zamachu były bułgarskie komunistyczne służby specjalne.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook