Jan Paweł II

Ruszyła kampania wyborcza Karola Wojtyły 2015-03-18

Ruszyła kampania wyborcza Karola Wojtyły

"Karol Wojtyła - Twój kandydat w codziennych wyborach" - takim hasłem Centrum Myśli Jana Pawła II przypomina o 10. rocznicy śmierci papieża. Od poniedziałku na ulicach Warszawy przechodnie mogą zobaczyć "wyborcze" billboardy, a to tylko jeden z elementów prowadzonej przez instytucję kampanii.

Więcej...

Filmy dla dzieci o polskich świętych i błogosławionych będzie można zobaczyć w TV 2015-01-27

Od 29 stycznia w TVP Kraków i od 30 stycznia w Dziecięcym Kanale Telewizji Polskiej TVP ABC będzie można oglądać filmy o najbardziej znanych polskich świętych i błogosławionych z serii „Aureola – od Stanisława do Karola”. Zostały one zrealizowane przez Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej Promyczek z Nowego Sącza i TVP Kraków, dzięki wsparciu i życzliwości wielu ludzi dobrej woli.

Więcej...

Doroczne spotkanie włodarzy miast papieskich 2015-01-15

Doroczne spotkanie włodarzy miast papieskich

Doroczne spotkanie opłatkowe prezydentów, burmistrzów i wójtów miejscowości, które gościły Jana Pawła II odbyło się 14 stycznia w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie. Jak podkreśla ks. prałat Jan Drob, prezes zarządu Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, miasta te mogą się szczycić tym, że odwiedził je Jan Paweł II i jest to dla nich okazja do wielkiej promocji.

Więcej...

2 kwietnia Dniem Papieża Jana Pawła II w Kanadzie 2015-01-02

2 kwietnia Dniem Papieża Jana Pawła II w Kanadzie

Parlament Kanady ustanowił 2 kwietnia Dniem Papieża Jana Pawła II. Będzie on obchodzony co roku.

Więcej...

Będzie uchwała ws. ustanowienia 2015 r. Rokiem św. Jana Pawła II 2014-11-28

Będzie uchwała ws. ustanowienia 2015 r. Rokiem św. Jana Pawła II

Uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2015 Rokiem św. Jana Pawła II chcą zaproponować posłowie Platformy Obywatelskiej. W przyszłym roku będzie obchodzona 10. rocznica śmierci i pierwsza rocznica kanonizacji papieża Polaka. Projekt poparli w większości członkowie sejmowej komisji kultury i środków przekazu.

Więcej...

Andrzej Grajewski o śledztwie ws. zamachu na Jana Pawła II 2014-05-25

Andrzej Grajewski o śledztwie ws. zamachu na Jana Pawła II

Inspiratorem zamachu na Jana Pawła II był komunistyczny reżim w Moskwie – twierdzi Andrzej Grajewski. Historyk zauważa, że zakończone właśnie polskie śledztwo dostarcza wielu nieznanych dotąd informacji, potwierdzających, że organizatorami zamachu były bułgarskie komunistyczne służby specjalne.

Więcej...

Spotkanie uzdrowionych za przyczyną Jana Pawła II 2014-04-28

Spotkanie uzdrowionych za przyczyną Jana Pawła II

Spotkanie uzdrowionych za wstawiennictwem Jana Pawła II: prawniczki z Kostaryki Floribeth Mora Diaz i Siostry Marie Simon-Pierre. Spotkały się one w Rzymie przed Mszą św. kanonizacyjną Jana Pawła II i Jana XXIII.

Więcej...

Jan Paweł II - wspominamy 2014-04-27

Jan Paweł II - wspominamy

Prezentujemy kronikę filmową przedstawiającą pontyfikat Jana Pawła II. Przed beatyfikacją papieża-Polaka, filmy obrazujące, rok po roku, główne wydarzenia pontyfikatu przygotował Watykański Ośrodek Telewizyjny (materiał z 2011 r.).

Więcej...

To papież moich czasów! 2014-04-27

To papież moich czasów!

To papież moich czasów! – tak o Janie Pawle II mówi David Horňák, pochodzący z Czech, ale mieszkający w Wielkiej Brytanii pielgrzym, który samotnie przybył do Rzymu na kanonizację Jana XXIII i Jana Pawła II.

Więcej...

Floribeth Mora Diaz o swoim uzdrowieniu za wstawiennictwem Jana Pawła II 2014-04-25

Floribeth Mora Diaz o swoim uzdrowieniu za wstawiennictwem Jana Pawła II

O swoim cudownym uzdrowieniu za wstawiennictwem Jana Pawła II z nieoperacyjnego tętniaka mózgu opowiedziała w czwartek w Watykanie na spotkaniu z dziennikarzami Floribeth Mora Diaz. Uzdrowienie zostało uznane za cud potrzebny do kanonizacji papieża Polaka.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook