Jan Paweł II

Tegoroczny Dzień Papieski pod znakiem rodziny 2015-08-13

Tegoroczny Dzień Papieski pod znakiem rodziny

Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia" przygotowuje się do XV Dnia Papieskiego, który odbędzie się 11 października br. Tegoroczny Dzień Papieski będzie obchodzony pod hasłem "Jan Paweł II - Patron Rodziny" w całej Polsce, a także w parafiach i instytucjach polonijnych za granicą.

Więcej...

34. rocznica zamachu na Jana Pawła II 2015-05-13

34. rocznica zamachu na Jana Pawła II

Mija 34. rocznica zamachu na Jana Pawła II. W bocznej części Placu św. Piotra w Watykanie umieszczona jest płyta, upamiętniająca zamach na papieża-Polaka 13 maja 1981 r.

Więcej...

Papież Wojtyła był hymnem życia nawet w cierpieniu 2015-04-02

Papież Wojtyła był hymnem życia nawet w cierpieniu

Spuścizna Jana Pawła II jest hymnem ku czci jego życia, jest jego świadectwem, które nam pozostawił - powiedział kard. Leonardo Sandri, prefekt Kongregacji Kościołów Wschodnich.

Więcej...

Co pozostało do realizacji z nauczania św. Jana Pawła II? 2015-04-02

Co pozostało do realizacji z nauczania św. Jana Pawła II?

2 kwietnia przypada 10. rocznica śmierci św. Jana Pawła II; z tej okazji zapytaliśmy naszych rozmówców o to, co nam pozostało do realizacji z nauczania św. Jana Pawła II z różnych obszarów jego nauczania.

Więcej...

Ks. Kwiatkowski: w archiwach Wojtyły spotkałem żywego człowieka 2015-04-02

Ks. Kwiatkowski: w archiwach Wojtyły spotkałem żywego człowieka

Krakowskie i rzymskie archiwalia Karola Wojtyły, które jeszcze nie zostały w pełni opublikowane, nie zawierają sensacji, ale okruchy, którymi trzeba się karmić – mówi w rozmowie z KAI ks. Przemysław Kwiatkowski. Wykładowca duchowości małżeńskiej w myśli Karola Wojtyły wyznaje, że nigdy nie spotkał Jana Pawła II, ale dzięki dokumentom spoczywającym w archiwach poznał żywego człowieka.

Więcej...

Ruszyła kampania wyborcza Karola Wojtyły 2015-03-18

Ruszyła kampania wyborcza Karola Wojtyły

"Karol Wojtyła - Twój kandydat w codziennych wyborach" - takim hasłem Centrum Myśli Jana Pawła II przypomina o 10. rocznicy śmierci papieża. Od poniedziałku na ulicach Warszawy przechodnie mogą zobaczyć "wyborcze" billboardy, a to tylko jeden z elementów prowadzonej przez instytucję kampanii.

Więcej...

Filmy dla dzieci o polskich świętych i błogosławionych będzie można zobaczyć w TV 2015-01-27

Od 29 stycznia w TVP Kraków i od 30 stycznia w Dziecięcym Kanale Telewizji Polskiej TVP ABC będzie można oglądać filmy o najbardziej znanych polskich świętych i błogosławionych z serii „Aureola – od Stanisława do Karola”. Zostały one zrealizowane przez Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej Promyczek z Nowego Sącza i TVP Kraków, dzięki wsparciu i życzliwości wielu ludzi dobrej woli.

Więcej...

Doroczne spotkanie włodarzy miast papieskich 2015-01-15

Doroczne spotkanie włodarzy miast papieskich

Doroczne spotkanie opłatkowe prezydentów, burmistrzów i wójtów miejscowości, które gościły Jana Pawła II odbyło się 14 stycznia w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie. Jak podkreśla ks. prałat Jan Drob, prezes zarządu Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, miasta te mogą się szczycić tym, że odwiedził je Jan Paweł II i jest to dla nich okazja do wielkiej promocji.

Więcej...

2 kwietnia Dniem Papieża Jana Pawła II w Kanadzie 2015-01-02

2 kwietnia Dniem Papieża Jana Pawła II w Kanadzie

Parlament Kanady ustanowił 2 kwietnia Dniem Papieża Jana Pawła II. Będzie on obchodzony co roku.

Więcej...

Będzie uchwała ws. ustanowienia 2015 r. Rokiem św. Jana Pawła II 2014-11-28

Będzie uchwała ws. ustanowienia 2015 r. Rokiem św. Jana Pawła II

Uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2015 Rokiem św. Jana Pawła II chcą zaproponować posłowie Platformy Obywatelskiej. W przyszłym roku będzie obchodzona 10. rocznica śmierci i pierwsza rocznica kanonizacji papieża Polaka. Projekt poparli w większości członkowie sejmowej komisji kultury i środków przekazu.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook