Jan Paweł II

Będzie uchwała ws. ustanowienia 2015 r. Rokiem św. Jana Pawła II 2014-11-28

Będzie uchwała ws. ustanowienia 2015 r. Rokiem św. Jana Pawła II

Uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2015 Rokiem św. Jana Pawła II chcą zaproponować posłowie Platformy Obywatelskiej. W przyszłym roku będzie obchodzona 10. rocznica śmierci i pierwsza rocznica kanonizacji papieża Polaka. Projekt poparli w większości członkowie sejmowej komisji kultury i środków przekazu.

Więcej...

Andrzej Grajewski o śledztwie ws. zamachu na Jana Pawła II 2014-05-25

Andrzej Grajewski o śledztwie ws. zamachu na Jana Pawła II

Inspiratorem zamachu na Jana Pawła II był komunistyczny reżim w Moskwie – twierdzi Andrzej Grajewski. Historyk zauważa, że zakończone właśnie polskie śledztwo dostarcza wielu nieznanych dotąd informacji, potwierdzających, że organizatorami zamachu były bułgarskie komunistyczne służby specjalne.

Więcej...

Spotkanie uzdrowionych za przyczyną Jana Pawła II 2014-04-28

Spotkanie uzdrowionych za przyczyną Jana Pawła II

Spotkanie uzdrowionych za wstawiennictwem Jana Pawła II: prawniczki z Kostaryki Floribeth Mora Diaz i Siostry Marie Simon-Pierre. Spotkały się one w Rzymie przed Mszą św. kanonizacyjną Jana Pawła II i Jana XXIII.

Więcej...

Jan Paweł II - wspominamy 2014-04-27

Jan Paweł II - wspominamy

Prezentujemy kronikę filmową przedstawiającą pontyfikat Jana Pawła II. Przed beatyfikacją papieża-Polaka, filmy obrazujące, rok po roku, główne wydarzenia pontyfikatu przygotował Watykański Ośrodek Telewizyjny (materiał z 2011 r.).

Więcej...

To papież moich czasów! 2014-04-27

To papież moich czasów!

To papież moich czasów! – tak o Janie Pawle II mówi David Horňák, pochodzący z Czech, ale mieszkający w Wielkiej Brytanii pielgrzym, który samotnie przybył do Rzymu na kanonizację Jana XXIII i Jana Pawła II.

Więcej...

Floribeth Mora Diaz o swoim uzdrowieniu za wstawiennictwem Jana Pawła II 2014-04-25

Floribeth Mora Diaz o swoim uzdrowieniu za wstawiennictwem Jana Pawła II

O swoim cudownym uzdrowieniu za wstawiennictwem Jana Pawła II z nieoperacyjnego tętniaka mózgu opowiedziała w czwartek w Watykanie na spotkaniu z dziennikarzami Floribeth Mora Diaz. Uzdrowienie zostało uznane za cud potrzebny do kanonizacji papieża Polaka.

Więcej...

U Jana Pawła II widziałem Franciszkowe dobro 2014-04-24

U Jana Pawła II widziałem Franciszkowe dobro

Zawsze widziałem Karola Wojtyłę jako postać świętą, wspaniałą, świetlaną - powiedział KAI fotograf Adam Bujak. Przez 43 lata fotografował on przyszłego świętego jako biskupa i kardynała, a potem przez cały jego pontyfikat aż do śmierci w 2005 roku.

Więcej...

Jana Pawła II dialog międzyreligijny i z ateistami 2014-04-24

Jana Pawła II dialog międzyreligijny i z ateistami

Mimo, że był surowym krytykiem ateizmu, Jan Paweł II rozmawiał z ateistami. Podkreślał, jak ważna w tym dialogu jest chęć porozumienia z obu stron, szukania rzeczy wspólnych, gdyż do prawdy prowadzi wiele dróg - uważa ks. Jan Sochoń. Z kolei, zdaniem Jacka Moskwy, budowaniu wspólnoty ekumenicznej i dialogu z religiami niechrześcijańskimi - wskazywał papież - musi towarzyszyć wysiłek głębokiego oczyszczenia pamięci oraz świadomość, że nawet pojednanie nie oznacza zamazywania różnic.

Więcej...

Wikariat miłości - Teresa Skawińska opowiada o młodym ks. Karolu Wojtyle 2014-04-23

Wikariat miłości - Teresa Skawińska opowiada o młodym ks. Karolu Wojtyle

Zanim nastąpił "pontyfikat miłości" Jana Pawła II, wcześniej w jego pracy kapłańskiej był "wikariat miłości" - uważa Teresa Skawińska, autorka książki "On rozda miłość" o młodym ks. Karolu Wojtyle. W rozmowie z KAI opowiada o początkach jego pracy z młodzieżą akademicką w krakowskiej parafii św. Floriana. Rozmowę przeprowadzono w 2007 r., niedługo przed śmiercią Teresy Skawińskiej.

Więcej...

23 kwietnia prezentacja filmu o świadectwach świętości Jana Pawła II 2014-04-22

23 kwietnia prezentacja filmu o świadectwach świętości Jana Pawła II

Spotkanie z postulatorem procesu kanonizacyjnego Jana Pawła II, ks. Sławomirem Oderem oraz reżyserem Piotrem Dziubakiem zapowiadające niezwykły film "Jan Paweł II - Santo Subito. Świadectwa Świętości" odbędzie się 23 kwietnia w Warszawie. Na konferencję prasowa zapraszają: KAI, TIM Cinema i Centrum Myśli Jana Pawła II.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook