Jan Paweł II

Polscy biskupi przy grobie św. Jana Pawła II 2015-10-23

Polscy biskupi przy grobie św. Jana Pawła II

Święty Jan Paweł II "jest dla nas wielkim skarbem, jeszcze nieodkrytym, jeszcze nieodkopanym" - mówił przy jego grobie w bazylice św. Piotra w Watykanie abp Henryk Hoser. W liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II przebywający w Rzymie Polacy zgromadzili się przy jego grobie w bazylice św. Piotra. Uczestniczyli tam we Mszy św., której przewodniczył ordynariusz warszawsko-praski.

Więcej...

Ks. prof. Waldemar Chrostowski w rozmowie z KAI: Papież globalny. Jan Paweł II na znaczkach 2015-10-15

Ks. prof. Waldemar Chrostowski w rozmowie z KAI: Papież globalny. Jan Paweł II na znaczkach

Setki serii, tysiące znaczków – chyba nie ma zakątka świata, w którym nie ukazałyby się znaczki z podobizną Jana Pawła II. O fascynacji osobą papieża Wojtyły i wartości dokumentalnej znaczków mówi w wywiadzie dla KAI kolekcjoner i wybitny znawca tematu ks. prof. Waldemar Chrostowski.

Więcej...

XV Dzień Papieski świętowano w 18 krajach świata 2015-10-13

XV Dzień Papieski świętowano w 18 krajach świata

Koncerty, modlitwy, miasteczka rodzinne oraz zbiórki pieniężne na rzecz uzdolnionej ubogiej młodzieży - złożyły się w niedzielę 11 października na ogólnopolskie obchody jubileuszowego XV Dnia Papieskiego. Biskupi podkreślali w homiliach, że przyszłość ludzkości i Polski zależy od rodzin. Nawiązywali w ten sposób do hasła tegorocznego Dnia Papieskiego „Jan Paweł II – patron rodziny”.

Więcej...

18 września - święto św. Stanisława Kostki 2015-09-18

18 września - święto św. Stanisława Kostki

Święto Stanisława Kostki, patrona młodzieży oraz współpatrona Polski i Litwy obchodzi Kościół katolicki 18 września. Św. Stanisław był klerykiem jezuickim, do zakonu wstąpił wbrew woli rodziców, pokonując ogromne przeciwności. Odznaczał się bardzo głęboką pobożnością i zdolnością kontemplacji. Zmarł w Rzymie, mając 18 lat.

Więcej...

Tegoroczny Dzień Papieski pod znakiem rodziny 2015-08-13

Tegoroczny Dzień Papieski pod znakiem rodziny

Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia" przygotowuje się do XV Dnia Papieskiego, który odbędzie się 11 października br. Tegoroczny Dzień Papieski będzie obchodzony pod hasłem "Jan Paweł II - Patron Rodziny" w całej Polsce, a także w parafiach i instytucjach polonijnych za granicą.

Więcej...

34. rocznica zamachu na Jana Pawła II 2015-05-13

34. rocznica zamachu na Jana Pawła II

Mija 34. rocznica zamachu na Jana Pawła II. W bocznej części Placu św. Piotra w Watykanie umieszczona jest płyta, upamiętniająca zamach na papieża-Polaka 13 maja 1981 r.

Więcej...

Papież Wojtyła był hymnem życia nawet w cierpieniu 2015-04-02

Papież Wojtyła był hymnem życia nawet w cierpieniu

Spuścizna Jana Pawła II jest hymnem ku czci jego życia, jest jego świadectwem, które nam pozostawił - powiedział kard. Leonardo Sandri, prefekt Kongregacji Kościołów Wschodnich.

Więcej...

Co pozostało do realizacji z nauczania św. Jana Pawła II? 2015-04-02

Co pozostało do realizacji z nauczania św. Jana Pawła II?

2 kwietnia przypada 10. rocznica śmierci św. Jana Pawła II; z tej okazji zapytaliśmy naszych rozmówców o to, co nam pozostało do realizacji z nauczania św. Jana Pawła II z różnych obszarów jego nauczania.

Więcej...

Ks. Kwiatkowski: w archiwach Wojtyły spotkałem żywego człowieka 2015-04-02

Ks. Kwiatkowski: w archiwach Wojtyły spotkałem żywego człowieka

Krakowskie i rzymskie archiwalia Karola Wojtyły, które jeszcze nie zostały w pełni opublikowane, nie zawierają sensacji, ale okruchy, którymi trzeba się karmić – mówi w rozmowie z KAI ks. Przemysław Kwiatkowski. Wykładowca duchowości małżeńskiej w myśli Karola Wojtyły wyznaje, że nigdy nie spotkał Jana Pawła II, ale dzięki dokumentom spoczywającym w archiwach poznał żywego człowieka.

Więcej...

Ruszyła kampania wyborcza Karola Wojtyły 2015-03-18

Ruszyła kampania wyborcza Karola Wojtyły

"Karol Wojtyła - Twój kandydat w codziennych wyborach" - takim hasłem Centrum Myśli Jana Pawła II przypomina o 10. rocznicy śmierci papieża. Od poniedziałku na ulicach Warszawy przechodnie mogą zobaczyć "wyborcze" billboardy, a to tylko jeden z elementów prowadzonej przez instytucję kampanii.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook