Papież

Papież Franciszek w encyklice ekologicznej wzywa do dialogu nad stanem Ziemi 2015-06-18

Papież Franciszek w encyklice ekologicznej wzywa do dialogu nad stanem Ziemi

O podjęcie dialogu nad stanem Ziemi, zerwania z obojętnością oraz realizację wypływającej z Ewangelii troski o rzeczywistość stworzoną zaapelował papież Franciszek w pierwszej w dziejach Kościoła encyklice całkowicie poświęconej ochronie naturalnego środowiska człowieka, „Laudato si'” - "Pochwalony bądź". Przypomniał, że każdy z nas jest częścią przyrody i od niej zależy, zaś aktualne zagrożenia wymagają zdecydowanego „nawrócenia ekologicznego”.

Więcej...

Franciszek: Bóg szczególnie miłuje ludzi prostych i pokornych 2015-06-14

Franciszek: Bóg szczególnie miłuje ludzi prostych i pokornych

Bóg szczególnie miłuje ludzi prostych i pokornych - powiedział papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym południową modlitwę „Anioł Pański” na placu św. Piotra w Watykanie.

Więcej...

Franciszek do kapłanów: świat woła o świadectwo 2015-06-13

Franciszek do kapłanów: świat woła o świadectwo

Świat czeka dziś na świadków i tacy mają być kapłani - powiedział w piątek papież Franciszek tysiącu księżom z 90 krajów, związanych na co dzień z Międzynarodowym Ruchem Odnowy Charyzmatycznej.

Więcej...

Papież w Domu św. Marty: chrześcijanie winni służyć bezinteresownie 2015-06-11

Papież w Domu św. Marty: chrześcijanie winni służyć bezinteresownie

Droga, służba, darmowość – to trzy słowa, na których oparł Franciszek swe kazanie podczas czwartkowej Mszy św. w kaplicy Domu św. Marty w Watykanie. Podkreślił, że uczeń Chrystusa jest powołany do wędrowania, aby bezinteresownie służyć i głosić Ewangelię, przezwyciężając w sobie złudne przekonanie, jakoby „zbawienie pochodziło z bogactw”.

Więcej...

Franciszek: choroba i cierpienie mogą być dla rodziny szkołą życia 2015-06-10

Franciszek: choroba i cierpienie mogą być dla rodziny szkołą życia

O chorobie i cierpieniu w życiu rodziny mówił papież Franciszek podczas audiencji ogólnej 10 czerwca. Podkreślił, że doświadczenia te mogą także służyć umacnianiu więzi rodzinnych oraz wspólnoty kościelnej. Słów papieża na placu św. Piotra wysłuchało około 15 tys. wiernych.

Więcej...

Papież przypomina rolę i znaczenie Eucharystii w życiu Kościoła i wiernych 2015-06-08

Papież przypomina rolę i znaczenie Eucharystii w życiu Kościoła i wiernych

Eucharystia, będąc źródłem miłości dla życia Kościoła, jest szkołą miłości i solidarności - przypomniał Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański w Watykanie. Zachęcił, aby uroczystość Bożego Ciała była natchnieniem i pokarmem dla każdego wiernego. Po odmówieniu modlitwy maryjnej i udzieleniu zebranym na placu św. Piotra błogosławieństwa apostolskiego papież wspomniał o swej podróży do Sarajewa i pozdrowił pielgrzymów z całego świata.

Więcej...

Franciszek w drodze do Rzymu: niebawem decyzje w sprawie Medjugorie 2015-06-07

Franciszek w drodze do Rzymu: niebawem decyzje w sprawie Medjugorie

Pomimo intensywnego dnia w Sarajewie Ojciec Święty w drodze powrotnej do Rzymu spotkał się z dziennikarzami i odpowiedział na ich pytania. Potwierdził m.in. zamiar odwiedzenia Francji, choć nie określił daty, zapowiedział, że niebawem można oczekiwać decyzji w sprawie autentyczności objawień w Medjugorie i przestrzegł, iż konsumpcjonizm jest rakiem społeczeństwa.

Więcej...

Papież spotka się z członkami inicjatywy młodych katolików i prawosławnych 2015-06-02

Papież spotka się z członkami inicjatywy młodych katolików i prawosławnych

Przybywając 6 czerwca z wizytą do Sarajewa papież Franciszek spotka się m.in. z członkami wyjątkowej w tym regionie inicjatywy, w której współpracują młodzi katolicy i prawosławni. Wspólny projekt "Koracajmo zajedno" (Idźmy razem) prowadzi tam bośniacka młodzież różnych wyznań.

Więcej...

Franciszek u św. Marty: Bóg buduje na słabości 2015-06-01

Franciszek u św. Marty: Bóg buduje na słabości

O tym, że zwycięstwo miłości Boga wobec człowieka objawiło się w pozornej klęsce krzyża oraz o pokusie odrzucenia Boga w obliczu naszych niepowodzeń mówił papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty.

Więcej...

Franciszek: budujmy wspólnoty kościelne odzwierciedlające blask Trójcy Świętej 2015-05-31

Franciszek: budujmy wspólnoty kościelne odzwierciedlające blask Trójcy Świętej

Zostało nam powierzone zadanie budowania wspólnot kościelnych, które byłyby coraz bardziej rodziną, zdolnych do odzwierciedlania blasku Trójcy Świętej i ewangelizacji nie tylko słowami, ale także z mocą miłości Boga, jaka w nas jest - przypomniał Franciszek podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański w Watykanie.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook