Papież

Papież: Życie chrześcijańskie jest „walką” przeciwko diabłu 2014-10-30

Papież: Życie chrześcijańskie jest „walką” przeciwko diabłu

Życie chrześcijańskie jest „walką” przeciwko diabłu, światu i namiętnościom ciała - powiedział Franciszek podczas porannej Mszy św. w Domu Świętej Marty. Komentując fragment z Listu świętego Pawła Apostoła do Efezjan (Ef 6,10-20), papież podkreślił, że diabeł istnieje, a my „musimy z nim walczyć” uzbroiwszy się w prawdę.

Więcej...

Kościół jest rzeczywistością widzialną i zarazem duchową 2014-10-29

Kościół jest rzeczywistością widzialną i zarazem duchową

O relacji między widzialną a duchową naturą Kościoła mówił papież Franciszek podczas audiencji ogólnej w Watykanie. Podkreślił, że niezależnie od ludzkich słabości jest on naprawdę narzędziem łaski i widzialnym znakiem miłości Boga wobec całego rodzaju ludzkiego.

Więcej...

Franciszek: trzeba wejść do Kościoła, a nie zatrzymywać się na progu 2014-10-28

Franciszek: trzeba wejść do Kościoła, a nie zatrzymywać się na progu

Kościół tworzy Jezus, nie patrząc na nasze grzechy, ale na serce człowieka i pragnie go uleczyć – powiedział Ojciec Święty podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. Zachęcił chrześcijan, by czuli się członkami Kościoła, nie zatrzymując się na jego progu.

Więcej...

Miłość jest miarą wiary, a wiara jest duszą miłości 2014-10-26

Miłość jest miarą wiary, a wiara jest duszą miłości

W świetle słowa Jezusa, miłość jest miarą wiary, a wiara jest duszą miłości - powiedział Franciszek podczas modlitwy Anioł Pański w Watykanie. W obecności tysięcy wiernych zgromadzonych na placu św. Piotra papież podkreślił, że "nie możemy już więcej oddzielać życia religijnego od służby na rzecz braci, tych konkretnych braci, których spotykamy. Nie możemy już więcej oddzielać modlitwy, spotkania z Bogiem w sakramentach, od wysłuchania bliźniego, od bliskości jego życia, szczególnie jego ran".

Więcej...

Papież z Domu Św. Marty: wszyscy muszą włączyć się w budowę jedności Kościoła 2014-10-24

Papież z Domu Św. Marty: wszyscy muszą włączyć się w budowę jedności Kościoła

Każdy chrześcijanin jest powołany do działania na rzecz jedności Kościoła - powiedział Ojciec Święty podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. Franciszek podkreślił, że jedność Kościoła jest dziełem Ducha Świętego i musimy dać się mu na tej drodze prowadzić.

Więcej...

Papież o handlu ludźmi i karze śmierci 2014-10-24

Papież o handlu ludźmi i karze śmierci

Potrzebę rozwijania sprawiedliwości respektującej godność i prawa osoby ludzkiej podkreślił papież Franciszek, spotykając się z delegacją Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawa Karnego. W obszernym przemówieniu poruszył szereg problemów związanych z wymiarem sprawiedliwości i walką z przestępczością. Wskazał, m.in. na niebezpieczeństwa takich manipulacji, jak wzywanie do zemsty i przemocy przez media czy polityków, i to nie tylko w stosunku do winnych, ale nawet tylko podejrzanych.

Więcej...

Franciszek: Kościół jest Ciałem Chrystusa 2014-10-22

Franciszek: Kościół jest Ciałem Chrystusa

Kościół jest Ciałem Chrystusa, bo to Duch Pański łączy nas ze sobą, w chrzcie stajemy się jego częścią, skąd wypływa głęboka komunia miłości - powiedział Ojciec Święty, podczas audiencji ogólnej. Na placu św. Piotra katechezy Franciszka wysłuchało około 45 tys. wiernych. Wcześniej papież spotkał się w auli Pawła VI z piłkarzami Bayern Monachium, którzy we wtorek wieczorem pokonali zespół Romy 7:1.

Więcej...

Papież: Kościół-Oblubienica czeka na swego Oblubieńca 2014-10-15

Papież: Kościół-Oblubienica czeka na swego Oblubieńca

Do życia obecnością Pana Jezusa i żarliwym oczekiwaniem Jego przyjścia zachęcił wspólnoty Kościoła Ojciec Święty podczas audiencji ogólnej. Kwestii eschatologicznej nadziei poświęcił papież swoją katechezę na placu św. Piotra. Jego słów wysłuchało około 30 tys. wiernych.

Więcej...

Czy nasze życie chrześcijańskie ogranicza się do pozorów? 2014-10-14

Czy nasze życie chrześcijańskie ogranicza się do pozorów?

Czy nasze życie chrześcijańskie ogranicza się do pozorów, czy też jest życiem wiary, która działa przez miłość? Takie pytanie postawił Franciszek podczas porannej Mszy św. w Domu Świętej Marty. Zaznaczył, że wiara nie ogranicza się jedynie do odmawiania "Credo", ale wymaga oderwania się od zachłanności i chciwości, aby móc dawać innym, zwłaszcza ubogim.

Więcej...

Papież do ojców synodalnych: mówcie szczerze i pokornie słuchajcie 2014-10-06

Papież do ojców synodalnych: mówcie szczerze i pokornie słuchajcie

Do szczerego, otwartego wypowiadania tego, co odczuwają za konieczne w Panu oraz pokornego słuchania siebie nawzajem zachęcił Franciszek ojców synodalnych otwierając w poniedziałek rano pierwszą kongregację generalną III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów. Obraduje on nad tematem „Wyzwania duszpasterskie dla rodziny w kontekście nowej ewangelizacji”.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook