Papież

Papież: naszej duszy towarzyszą dwie niewiasty - Maryja i Kościół 2014-09-15

Papież: naszej duszy towarzyszą dwie niewiasty - Maryja i Kościół

Tak jak bez Maryi nie byłoby Jezusa, tak bez Kościoła nie możemy iść naprzód. Te dwie niewiasty, dwie matki towarzyszą trzeciej - naszej duszy, obdarzając nas niezawodną nadzieją - stwierdził Franciszek podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty.

Więcej...

Trzeba opłakiwać wszystkie ofiary szaleństwa wojny 2014-09-13

Trzeba opłakiwać wszystkie ofiary szaleństwa wojny

O nawrócenie serc i przejście od chciwości, nietolerancji, żądzy władzy do opłakiwania wszystkich ofiar szaleństwa wojny zaapelował papież podczas Mszy św. sprawowanej w mauzoleum w Fogliano di Redipulgia w intencji ofiar I wojny światowej i konfliktów zbrojnych toczących się obecnie na świecie. Na tamtejszym cmentarzu pochowano ponad 100 tysięcy żołnierzy włoskich poległych w I wojnie światowej podczas krwawych walk nad Soczą. Wcześniej Ojciec Święty samotnie modlił się na pobliskim cmentarzu żołnierzy austriacko-węgierskich, ówczesnych wrogów Włoch, i złożył tam wiązankę kwiatów.

Więcej...

Papież odwiedzi Turcję w ostatnich dniach listopada 2014-09-13

Papież odwiedzi Turcję w ostatnich dniach listopada

Stolica Apostolska potwierdziła, że Ojciec Święty odwiedzi Turcją w ostatnich dniach listopada - donosi agencja CNS. Rzecznik Watykanu stwierdził, że trwają prace organizacyjne i w piątek rano nadeszło zaproszenie od prezydenta kraju, Recepa Tayypa Erdogana. Jednakże data i program wizyty nie są jeszcze określone.

Więcej...

25 listopada papież przemówi w Parlamencie Europejskim 2014-09-12

25 listopada papież przemówi w Parlamencie Europejskim

25 listopada Ojciec Święty uda się do Strasburga, gdzie przemówi do eurodeputowanych w Parlamencie Europejskim - podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Więcej...

Kościół-matka uczy nas miłosierdzia 2014-09-10

 Kościół-matka uczy nas miłosierdzia

Kościół będąc matką uczy nas dzieł miłosierdzia i czyni to nie prowadząc teoretyczne wykłady, ale naucza przykładem, a słowa służą do wyjaśnienia znaczenia jego gestów - powiedział Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Jego słów na placu św. Piotra, według danych Prefektury Domu Papieskiego wysłuchało około 30 tys. wiernych. Wcześniej w auli Pawła VI Franciszek spotkał się z chorymi.

Więcej...

Papież: Jak Maryja, pozwólmy, by Bóg podążał z nami 2014-09-08

Papież: Jak Maryja, pozwólmy, by Bóg podążał z nami

Patrząc na historię Maryi, zadajmy sobie pytanie, czy pozwalamy, aby Bóg szedł z nami - zachęcił papież Franciszek podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. Ojciec Święty podkreślił, że Bóg jest obecny zarówno w rzeczach wielkich, jak i w małych, i cierpliwie podąża z nami, mimo, że jesteśmy grzesznikami.

Więcej...

Wszyscy jesteśmy grzesznikami, potrzebującymi przebaczenia 2014-09-07

Wszyscy jesteśmy grzesznikami, potrzebującymi przebaczenia

Wszyscy jesteśmy grzesznikami, potrzebującymi przebaczenia przypomniał dziś papież Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański na placu św. Piotra w Rzymie. Niedzielną refleksję poświęcił tematowi upomnienia braterskiego we wspólnocie wierzących

Więcej...

Papież przyjął prezydenta Panamy, szefa rządu Andorry, nuncjusza przy ONZ oraz kard. Müllera 2014-09-06

Papież przyjął prezydenta Panamy, szefa rządu Andorry, nuncjusza przy ONZ oraz kard. Müllera

Na poszczególnych audiencjach Ojciec Święty przyjął dziś prezydenta Panamy, Juana Carlosa Varelę Rodrígueza, szefa rządu Androrry, Antonio Martí i Petita, stałego przedstawiciela Stolicy Apostolskiej przy ONZ oraz Organizacji Państw Amerykańskich, abp. Bernardito C. Auzę, a także prefekta Kongregacji Nauki Wiary, kard. Gerharda Ludwiga Müllera.

Więcej...

Ks. Lombardi o spotkaniu papieża z Szimonem Peresem i jordańskim księciem 2014-09-05

Ks. Lombardi o spotkaniu papieża z Szimonem Peresem i jordańskim księciem

Papież Franciszek „z uwagą i zainteresowaniem” wysłuchał propozycji Szimona Peresa, by utworzyć „ONZ religii” - powiedział dziś dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiego ks. Federico Lombardi SJ.

Więcej...

Nasze grzechy uprzywilejowanym miejscem spotkania z Jezusem 2014-09-04

Nasze grzechy uprzywilejowanym miejscem spotkania z Jezusem

Uprzywilejowanym miejscem spotkania z Jezusem Chrystusem są nasze grzechy. Tam, gdzie nie ma tego spotkania, kościoły chylą się ku upadkowi, a chrześcijanie stają się letni - powiedział Franciszek podczas porannej Mszy św. w Domu Świętej Marty.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook