Papież

Za dwa tygodnie papież pobłogosławi w Watykanie 20 par małżeńskich 2014-09-01

Za dwa tygodnie papież pobłogosławi w Watykanie 20 par małżeńskich

W niedzielę 20 września papież Franciszek przyjmie w bazylice św. Piotra w Watykanie przysięgę małżeńską od 20 par diecezji rzymskiej. Będzie to pierwszy tego rodzaju obrzęd, który poprowadzi obecny Ojciec Święty. Przyszła ceremonia wpisuje się w przygotowania do Synodu Biskupów nt. rodziny, który w październiku odbędzie się w Rzymie.

Więcej...

Chrześcijanie mają żyć w świecie, czerpiąc siły z Ewangelii 2014-08-31

Chrześcijanie mają żyć w świecie, czerpiąc siły z Ewangelii

Chrześcijanie, żyjąc w świecie i zintegrowani z dzisiejszą rzeczywistością, winni zawsze czerpać siły z Ewangelii i być solą ziemi – przypomniał Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański 31 sierpnia. Po odmówieniu modlitwy i udzieleniu zgromadzonym na Placu św. Piotra w Watykanie wiernym błogosławieństwa apostolskiego papież pozdrowił pielgrzymów z Rzymu, Włoch i zagranicy, m.in. parlamentarzystów katolickich z różnych krajów.

Więcej...

Franciszek odpowiedział na „List pisany łzami” z Iraku 2014-08-30

Franciszek odpowiedział na „List pisany łzami” z Iraku

Franciszek zadzwonił do ks. Behnama Benoki - irackiego kapłana pracującego w obozie dla uchodźców w Ankawie. Była to odpowiedź papieża na „List pisany łzami”, jaki od niego otrzymał. Przekazał go Ojcu Świętemu jeden z dziennikarzy, który podróżował z nim do Korei Południowej. Ks. Benoka przesłał list swemu przyjacielowi sms-ami, a dziennikarz przepisał je i wręczył Franciszkowi.

Więcej...

Franciszek oburzony likwidacją slumsów w Buenos Aires 2014-08-28

Franciszek oburzony likwidacją slumsów w Buenos Aires

Papież rozpłakał się na wiadomość o likwidacji slumsów Villa Lugano w Buenos Aires. Napisał o tym osobiście w prywatnym e-mailu do Gustavo Very - założyciela organizacji charytatywnej La Alamenda, która wspierała mieszkańców tej dzielnicy nędzy. Mieszkało w niej 700 rodzin, w tym wiele dzieci. W ubiegłym tygodniu władze argentyńskiej stolicy zdecydowały się na likwidację slumsów pod pretekstem walki z przestępczością.

Więcej...

Papież Franciszek: jedność i świętość Kościoła wymaga nieustannego nawrócenia 2014-08-27

Papież Franciszek: jedność i świętość Kościoła wymaga nieustannego nawrócenia

O znaczeniu nawrócenia dla jedności i świętości wspólnot chrześcijańskich mówił dziś papież podczas audiencji ogólnej. Franciszek zaapelował też o modlitwę w intencji jedności chrześcijan. Jego słów na placu św. Piotra wysłuchało około 25 tys. wiernych.

Więcej...

Każdy z nas wezwany jest do wiary, na której Chrystus może budować Kościół 2014-08-24

Każdy z nas wezwany jest do wiary, na której Chrystus może budować Kościół

O znaczeniu naszej osobistej relacji z Bogiem, zaangażowaniu w budowanie mocnej wiary, na której Chrystus mógłby budować swój Kościół mówił papież Franciszek przed modlitwą „Anioł Pański”.

Więcej...

Papieski telefon do rodziców zamordowanego dziennikarza 2014-08-23

Papieski telefon do rodziców zamordowanego dziennikarza

W czwartek wieczorem Ojciec Święty zatelefonował do rodziców amerykańskiego reportera Jamesa Foleya, brutalnie zamordowanego przez bojowników Kalifatu Islamskiego w Iraku, aby im wyrazić swoje współczucie - podało Radio Watykańskie. Jak donosi amerykański jezuita James Martin, mieszkający w Richmond w stanie New Hampshire rodzice Foleya, są wzruszeni i wdzięczni za tę inicjatywę papieża Franciszka.

Więcej...

Papież: Modlę się, by Koreańczycy podjęli proces braterstwa i pojednania 2014-08-20

Papież: Modlę się, by Koreańczycy podjęli proces braterstwa i pojednania

"Modliliśmy się i także teraz się modlimy, aby wszystkie dzieci ziemi koreańskiej, cierpiące z powodu konsekwencji wojen i podziałów mogły podjąć proces braterstwa i pojednania" - powiedział Ojciec Święty podsumowując podczas środowej audiencji ogólnej swoją zakończoną 18 sierpnia pielgrzymkę do Korei. W auli Pawła VI zgromadziło się około 10 tys. wiernych.

Więcej...

Papież z dziennikarzami o Iraku, Chinach, Ziemi Świętej i "okrucieństwie" świata 2014-08-20

Papież z dziennikarzami o Iraku, Chinach, Ziemi Świętej i "okrucieństwie" świata

O gotowości udania się do Iraku, otwartości na dialog z Chinami, znaczeniu modlitwy o pokój w Ziemi Świętej, "okrucieństwie" świata, "cierpieniu" Półwyspu Koreańskiego, kolejnych podróżach, relacji z Benedyktem XVI mówił papież Franciszek w rozmowie z dziennikarzami w drodze powrotnej z Seulu do Rzymu.

Więcej...

Papieska podróż nie dla VIP-ów 2014-08-19

Papieska podróż nie dla VIP-ów

Na Filipinach trwają przygotowania do wizyty papieża Franciszka, który odwiedzi ten dalekowschodni archipelag w dniach 15-19 stycznia 2015 r. Wcześniej - od 12 do 15 stycznia - złoży wizytę w Sri Lance.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook