Papież

Jubileusz Miłosierdzia osób konsekrowanych z Ojcem Świętym 2016-02-02

Jubileusz Miłosierdzia osób konsekrowanych z Ojcem Świętym

Tysiące zakonnic i zakonników, obchodzących na zakończenie Roku Życia Konsekrowanego swój Jubileusz Miłosierdzia, przybyło do Watykanu, wypełniając Aulę Pawła VI. W odpowiedzi na ich entuzjazm Papież odłożył przygotowane wcześniej przemówienie i przemówił do nich wprost od serca. Wskazał, że osoby zakonne mają być prorokami. Misję tę wypełniają, idąc drogą ubóstwa, czystej miłości dającej całemu Kościołowi ojcostwo i macierzyństwo duchowe oraz posłuszeństwa.

Więcej...

Anioł Pański z papieżem 2016-01-31

Anioł Pański z papieżem

Przed pokusą traktowania religii jako inwestycji ludzkiej, a zatem targowanie się z Bogiem szukając własnego interesu przestrzegł Franciszek podczas modlitwy Anioł Pański w Watykanie. Papież podkreślił, że chodzi o przyjęcie objawienia Boga, który jest Ojcem i który troszczy się o każde ze swych stworzeń, nawet najmniejszych i nieznaczących w oczach ludzi.

Więcej...

Pierwsza nadzwyczajna audiencja papieża w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia 2016-01-30

Pierwsza nadzwyczajna audiencja papieża w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia

„Życie miłosierdziem czyni nas misjonarzami miłosierdzia, a bycie misjonarzami pozwala nam wzrastać coraz bardziej w miłosierdziu Boga” – powiedział Franciszek podczas pierwszej nadzwyczajnej audiencji sobotniej z okazji Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Na placu św. Piotra wzięło w niej udział ponad 20 tys. wiernych.

Więcej...

Papież do członków Kongregacji Nauki Wiary 2016-01-30

Papież do członków Kongregacji Nauki Wiary

W Europie, której grozi utrata jej ducha humanistycznego, Kościół winien coraz bardziej opierać się na miłosierdziu Chrystusa i być kierowanym przez Ducha Świętego, który go odnawia. Zwrócił na to uwagę Franciszek w przemówieniu do członków Kongregacji Nauki Wiary, których przyjął na audiencji 29 stycznia na zakończenie ich sesji plenarnej.

Więcej...

Papież do przyszłych księży: strzeżcie się podwójnego życia 2016-01-26

Papież do przyszłych księży: strzeżcie się podwójnego życia

Do głoszenia prostych i zrozumiałych kazań wezwał Franciszek księży i seminarzystów. "Nie bądźcie żadnymi zwiastunami kompleksowej doktryny lecz zwiastunami Jezusa" - powiedział papież podczas spotkania z kapłanami Papieskiego Seminarium Lombardzkiego w Rzymie.

Więcej...

Papież do ludzi mediów: komunikacja ma budować bliskość między ludźmi 2016-01-22

Papież do ludzi mediów: komunikacja ma budować bliskość między ludźmi

„Komunikowanie się oznacza przyczynianie się do dobrej, wolnej i solidarnej bliskości między dziećmi Boga i braćmi w człowieczeństwie” – stwierdził Ojciec Święty w orędziu na 50. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Jego hasło nawiązuje do obchodzonego obecnie Roku Miłosierdzia i brzmi: „Komunikacja i Miłosierdzie – owocne spotkanie”. W Polsce dzień ten jest obchodzony w trzecią niedzielę września i w tym roku przypada 18 września.

Więcej...

Papież przypomina uczestnikom Forum w Davos o ubogich 2016-01-21

Papież przypomina uczestnikom Forum w Davos o ubogich

Jeszcze raz wołam do was wszystkich: nie zapominajcie o ubogich! – zaapelował Franciszek do uczestników obradującego obecnie w Davos-Klosters w Szwajcarii dorocznego Światowego Forum Gospodarczego.

Więcej...

Papież promuje bezpieczeństwo na drogach 2016-01-16

Papież promuje bezpieczeństwo na drogach

Papież włączył się w światową kampanię promującą bezpieczeństwo na drogach. Podczas audiencji dla Jeana Todta, kierującego Międzynarodową Federacją Samochodową (FIA), a zarazem specjalnego wysłannika Narodów Zjednoczonych ds. bezpieczeństwa drogowego, Franciszek pozował do zdjęć z przesłaniami uwrażliwiającymi opinię publiczną na ten problem.

Więcej...

Papież do dyplomatów o ochronie godności ludzkiej i trosce o imigrantów 2016-01-11

Papież do dyplomatów o ochronie godności ludzkiej i trosce o imigrantów

Kryzys związany z migracjami oraz ochrona osoby ludzkiej i jej godności to główne akcenty przemówienia Franciszka do korpusu dyplomatycznego akredytowanego przy Stolicy Apostolskiej. Papież wyraził przekonanie, że "obecny Rok Jubileuszowy może być dobrą okazją, aby zimna obojętność wielu serc została przezwyciężona przez ciepło miłosierdzia, będące cennym darem Boga, który zamienia obawy w miłość i czyni nas budowniczymi pokoju”. Tradycyjnie z okazji nowego roku papież spotkał się z ambasadorami w Sali Królewskiej Pałacu Apostolskiego.

Więcej...

Franciszek do młodzieży o potrzebie odwagi i pokory w szukaniu Boga 2016-01-06

Franciszek do młodzieży o potrzebie odwagi i pokory w szukaniu Boga

By odważnie poszukiwać znaków Boga w naszym życiu i nie obawiać się iść pod prąd, Franciszek wezwał młodzież, z którą we wtorek po południu spotkał się niespodziewanie w Greccio. Papież udał się tam na prywatną modlitwę, ponieważ, jak wyznał, miejscowy ordynariusz powiedział mu, że w okresie Bożego Narodzenia dobrze zobaczyć miejsce, w którym św. Franciszek urządził pierwszy żywy żłóbek.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook