Papież

Wobec zła chrześcijanin ma naśladować cierpliwość Boga 2014-07-20

Wobec zła chrześcijanin ma naśladować cierpliwość Boga

W obliczu zła obecnego w świecie chrześcijanin ma naśladować cierpliwość Boga, ufając w ostateczne zwycięstwo dobra - powiedział papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym południową modlitwę „Anioł Pański” na placu św. Piotra.

Więcej...

Papież rozmawiał z prezydentami Izraela i Palestyny 2014-07-19

Papież rozmawiał z prezydentami Izraela i Palestyny

Po gorącym apelu o dalsze modlitwy w intencji pokoju w Ziemi Świętej, z jakim Franciszek wystąpił w niedzielę 13 lipca, dziś zadzwonił on osobiście do prezydentów Izraela – Szimona Peresa i Autonomii Palestyńskiej – Mahmuda Abbasa. Poinformował o tym komunikat Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

Więcej...

Papieski ceremoniarz o typowym dniu Franciszka 2014-07-18

Papieski ceremoniarz o typowym dniu Franciszka

Papież ma bardzo zorganizowany rozkład zajęć - powiedział ceremoniarz papieski prał. Guillermo Karcher. W rozmowie z portalem Rome Reports 67-letni duchowny, pochodzący z Argentyny, ujawnił, że „w praktyce codziennie” po śniadaniu rozmawia chwilę z Franciszkiem, przekazując mu m.in. wiadomości z ojczyzny.

Więcej...

Oficjalny portal papieskiej podróży 2014-07-15

Oficjalny portal papieskiej podróży

W internecie dostępny jest już portal podróży papieża Franciszka do Korei Południowej. Ojciec Święty odwiedzi ten azjatycki kraj w dniach 14-18 sierpnia.

Więcej...

Papież zaproponował „mecz pokoju” gwiazd futbolu 2014-07-14

Papież zaproponował „mecz pokoju” gwiazd futbolu

Z inicjatywy papieża Franciszka rozegrany zostanie 1 września w Rzymie „międzyreligijny mecz piłkarski dla pokoju”.

Więcej...

Bądźmy żyzną glebą dla Słowa Bożego 2014-07-13

Bądźmy żyzną glebą dla Słowa Bożego

Bądźmy żyzną glebą dla Słowa Bożego, głoszonego przez Jezusa i nie pozwólmy, aby którekolwiek z Jego słów padło na nieurodzajną ziemię - zaapelował papież Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański w niedzielę 13 lipca w Watykanie. Następnie odmówił z wiernymi zgromadzonymi na Placu św. Piotra modlitwę maryjną i udzielił wszystkim błogosławieństwa apostolskiego, po czym wygłosił gorący apel o pokój w Ziemi Świętej.

Więcej...

Ojciec Święty apeluje o dalsze modlitwy i wysiłki na rzecz pokoju w Ziemi Świętej 2014-07-13

Ojciec Święty apeluje o dalsze modlitwy i wysiłki na rzecz pokoju w Ziemi Świętej

O nieustawanie w modlitwach i wysiłkach na rzecz pokoju oraz położenia kresu nienawiści i wrogości w Ziemi Świętej zaapelował Franciszek po modlitwie Anioł Pański 13 lipca w Watykanie. Zachęcił do tego rodzaju działań zwłaszcza wszystkie zainteresowane strony oraz odpowiedzialnych za obecną sytuację w wymiarze lokalnym i międzynarodowym.

Więcej...

Były ambasador o potencjalnym znaczeniu wizyty papieża Franciszka 2014-07-12

Były ambasador o potencjalnym znaczeniu wizyty papieża Franciszka

Przewidziana na przyszły rok wizyta papieża Franciszka w Japonii skłoniła do refleksji Kagefumiego Ueno, który był ambasadorem Japonii przy Stolicy Apostolskiej w latach 2006-2010. Opublikowano je na łamach gazety „The Japan Times”.

Więcej...

Zmiany struktur w Watykanie, nowy prezes "banku watykańskiego" 2014-07-10

Zmiany struktur w Watykanie, nowy prezes "banku watykańskiego"

Sekcja zwyczajna Administracji Dóbr Stolicy Apostolskiej częścią Sekretariatu ds. Ekonomicznych, dwa nowe komitety: do zbadania sytuacji funduszu emerytalnego oraz do reformy watykańskich mediów, a także nowe kierownictwo Instytutu Dzieł Religijnych (IOR) - to najważniejsze zmiany struktury ekonomicznej Stolicy Apostolskiej.

Więcej...

Papież zezwolił na promulgację 7 dekretów Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych 2014-07-10

Papież zezwolił na promulgację 7 dekretów Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych

Ojciec Święty przyjął 8 lipca na audiencji prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, kard. Angelo Amato SDB i upoważnił kierowaną przez niego dykasterię do opublikowania 7 dekretów.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook