Papież

Papież do mieszkańców Kenii, Ugandy i RŚA 2015-11-23

Papież do mieszkańców Kenii, Ugandy i RŚA

„Przybywam jako sługa Ewangelii, aby głosić miłość Jezusa Chrystusa i Jego orędzie pojednania, przebaczenia i pokoju” – powiedział Ojciec Święty w przesłaniu wideo skierowanym do mieszkańców Kenii i Ugandy, na kilka dni przed rozpoczęciem swojej pierwszej podróży apostolskiej na kontynent afrykański. Franciszek odwiedzi Kenię w dniach 25-27 listopada, zaś Ugandę 27-29 listopada br.

Więcej...

Papież Franciszek: bądźmy otwarci, słuchając głosu Pana 2015-11-18

Papież Franciszek: bądźmy otwarci, słuchając głosu Pana

Do otwarcia bram Panu, który puka do drzwi naszych serc zachęcił Ojciec Święty podczas środowej audiencji ogólnej. Zaapelował o zaufanie, które pozwala, by nie zamykać naszych bram na klucz, bowiem „Kościół, niegościnny, podobnie jak rodzina zamknięta w sobie, zawstydza Ewangelię i wyjaławia świat”. Słów Papieża na placu św. Piotra wysłuchało około 15 tys. wiernych.

Więcej...

Franciszek: droga przemocy i nienawiści nie rozwiąże problemów ludzkości 2015-11-15

Franciszek: droga przemocy i nienawiści nie rozwiąże problemów ludzkości

Droga przemocy i nienawiści nie rozwiąże problemów ludzkości - powiedział papież Franciszek po południowej modlitwie „Anioł Pański”. Wyraził swój „głęboki smutek z powodu ataków terrorystycznych, które w piątek późnym wieczorem zanurzyły Francję we krwi, powodując wiele ofiar”.

Więcej...

Franciszek apeluje o pielęgnowanie i rozwijanie rodzinnego bycia razem 2015-11-11

Franciszek apeluje o pielęgnowanie i rozwijanie rodzinnego bycia razem

O znaczeniu rodzinnego bycia razem mówił Franciszek podczas audiencji ogólnej w Watykanie 11 listopada. Podkreślił potrzebę rozmawiania przy wspólnym stole, ale wskazał także na znaczenie wspólnego udziału w Eucharystii - świętej uczty, „która jest w stanie stworzyć komunię nieustannie nową ze swoją mocą, która włącza i zbawia”. Słów Papieża na placu św. Piotra wysłuchało około 15 tys. wiernych.

Więcej...

Franciszek odwiedził Prato 2015-11-10

Franciszek odwiedził Prato

Sakralny charakter osoby ludzkiej wymaga szacunku, akceptacji i godnej pracy - powiedział Franciszek podczas wtorkowego spotkania z mieszkańcami Prato w Toskanii. W czasie swojej 10. podróży apostolskiej na terenie Włoch obok Prato papież odwiedza jeszcze Florencję.

Więcej...

We wtorek Franciszek w Prato i Florencji 2015-11-10

We wtorek Franciszek w Prato i Florencji

Papież Franciszek odwiedza we wtorek położone w Toskanii miasta Prato i Florencję. Prato, metropolia azjatyckich migrantów i Florencja - miasto Renesansu - leżą od siebie oddalone tylko o 20 km. Będzie to dziesiąta podróż papieża Bergoglio na terenie Włoch.

Więcej...

Po raz trzeci papież jedną z najbardziej wpływowych postaci 2015-11-05

Po raz trzeci papież jedną z najbardziej wpływowych postaci

Papież Franciszek był w 2015 r. jedną z najbardziej wpływowych postaci na świecie. Na dorocznej liście sporządzanej przez amerykański magazyn „Forbes” znalazł się on na czwartym miejscu.

Więcej...

Myśl społeczna Franciszka: Kościół budowniczym kultury spotkania 2015-11-05

Myśl społeczna Franciszka: Kościół budowniczym kultury spotkania

Gros swego nauczania papież Franciszek koncentruje na problematyce społecznej - co w Polsce niestety nie jest szerzej znane ani analizowane. Kontynuując myśl poprzedników na Stolicy Piotrowej, wzbogaca ją poprzez bardziej radykalne apele o sprawiedliwość i troskę o ubogich. Krytykuje współczesną, będącą konsekwencją liberalizmu gospodarczego "ekonomię wykluczenia", wzywając do budowania "kultury spotkania", bazującej na antropologii chrześcijańskiej.

Więcej...

Papież: dialog nie może być inny, jak otwarty i naznaczony szacunkiem 2015-10-28

Papież: dialog nie może być inny, jak otwarty i naznaczony szacunkiem

Na szczególną rolę modlitwy w dialogu międzyreligijnym zwrócił uwagę Ojciec Święty podczas audiencji ogólnej. Swoją katechezę papież poświęcił 50. rocznicy Deklaracji „Nostra aetate” Soboru Watykańskiego II o stosunku Kościoła katolickiego do religii niechrześcijańskich. Obok katolików przybyłych z całego świata wzięli w niej udział również przedstawiciele innych religii, w tym delegacja Światowego Kongresu Żydów. Na placu św. Piotra było około 30 tys. osób.

Więcej...

Franciszek: przywróćmy szacunek dla wiernej miłości 2015-10-21

Franciszek: przywróćmy szacunek dla wiernej miłości

„Trzeba przywrócić społeczne poszanowanie dla wierności w miłości” – powiedział Ojciec Święty podczas środowej audiencji ogólnej. Dodał, że wierność obietnicom jest arcydziełem ludzkości i stanowi niezbędną cechę każdej prawdziwej formy miłości. Słów papieża na placu św. Piotra wysłuchało około 30 tys. wiernych.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook