Papież

Sejm uczcił pamięć Jana Pawła II 2014-04-24

Sejm uczcił pamięć Jana Pawła II

Sejm RP przyjął uchwałę, w której uczcił pamięć Jana Pawła II z okazji jego kanonizacji.

Więcej...

Papież: Nie szukajcie żyjącego wśród umarłych 2014-04-23

Papież: Nie szukajcie żyjącego wśród umarłych

O znaczeniu wiary w zmartwychwstanie Pańskie mówił Franciszek podczas audiencji ogólnej. Papież zaznaczył, że słowa anioła skierowane do kobiet: „Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych?” (Łk 24,5), są nam potrzebne, aby ocalić siebie od sytuacji trudnych, a nawet rozpaczliwych, takich jak poczucie klęski, samotności, utraty nadziei w obliczu zniewolenia grzechem, pomagają nam wyjść z naszych przestrzeni smutku i otwierają perspektywy na radość i nadzieję. Papieskiej katechezy na placu św. Piotra wysłuchało około 50 tys. wiernych.

Więcej...

Rola Jana Pawła II w powstaniu "Solidarności" 2014-04-22

Rola Jana Pawła II w powstaniu "Solidarności"

Rola Jana Pawła II jako inspiratora przemian w Polsce jest ewidentna. Atmosfera jaką wywołała jego pielgrzymka do Polski w czerwcu 1979 r. umożliwiła powstanie zaledwie w rok później wielomilionowej "Solidarności". Z okazji zbliżającej się kanonizacji przypominamy znakomitą i wciąż aktualną analizę tego zjawiska, napisaną w 2005 r. przez śp. abp. Józefa Życińskiego:

Więcej...

Paczki żywnościowe od papieża dla ubogich 2014-04-22

Paczki żywnościowe od papieża dla ubogich

Papież Franciszek podarował na Wielkanoc 200 paczek żywnościowych rodzinom przeżywającym trudności, a mieszkającym w dzielnicy Tor Bella Monaca na peryferiach Rzymu - poinformowały włoskie media.

Więcej...

Odchodzenie i śmierć Jana Pawła II 2014-04-21

Odchodzenie i śmierć Jana Pawła II

2 kwietnia przypada 9. rocznica śmierci Jana Pawła II, który już za niespełna miesiąc – 27 kwietnia – zostanie ogłoszony świętym. Papież zmarł w sobotę, 2 kwietnia 2005 r., w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Publikujemy bardziej i mniej znane fakty i opinie związane z odchodzeniem i śmiercią papieża Wojtyły.

Więcej...

Ostatnia droga Jana Pawła II 2014-04-21

Ostatnia droga Jana Pawła II

Ojciec Święty Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 r. o godzinie 21.37 w swym prywatnym apartamencie. Ostatnie godziny Ojca Świętego upłynęły na nieustannej modlitwie wszystkich osób towarzyszących mu w konaniu. Towarzyszyła temu modlitwa tysięcy wiernych zgromadzonych na Placu św. Piotra.

Więcej...

Krzyż niesiony razem z Jezusem staje się lżejszy 2014-04-19

Krzyż niesiony razem z Jezusem staje się lżejszy

Kościół nie ma granic i jest prawdziwą matką dla wszystkich - zapewnił abp Giancarlo Bregantini w rozważaniach, jakie napisał na Drogę Krzyżową, pod przewodnictwem papieża Franciszka w rzymskim Koloseum.

Więcej...

Papież Franciszek wezwał księży, by żyli radością kapłańską 2014-04-17

Papież Franciszek wezwał księży, by żyli radością kapłańską

"Pan namaścił nas w Chrystusie olejem radości, a to namaszczenie zachęca nas do przyjęcia i wzięcia na siebie tego wielkiego daru: radości, kapłańskiej pogody ducha. Radość kapłana jest cennym darem nie tylko dla niego, ale także dla całego wiernego ludu Bożego" - powiedział Ojciec Święty podczas porannej Msza krzyżma sprawowanej w bazylice watykańskiej.

Więcej...

Weźmy do ręki krzyż i podziękujmy Jezusowi 2014-04-16

Weźmy do ręki krzyż i podziękujmy Jezusowi

"Warto, abyśmy w tym tygodniu wzięli do ręki krzyż i wiele razy go ucałowali, powiedzieli: dziękują Ci Jezu! Dziękuję Ci Panie!" - powiedział Franciszek podczas środowej audiencji ogólnej. Jak zwykle w Wielkim Tygodniu papieska katecheza poświęcona była przygotowaniu do Triduum Paschalnego. Wysłuchało jej na placu św. Piotra około 25 tys. wiernych.

Więcej...

Papież do włoskich seminarzystów 2014-04-15

Papież do włoskich seminarzystów

"W pójściu za Chrystusem nie ma miejsca dla mierności, tej mierności, która prowadzi zawsze do używania świętego Ludu Bożego dla własnej korzyści" - powiedział papież Franciszek, spotykając się ze wspólnotą Papieskiego Kolegium Leonianum z Anagni.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook