Papież

Kościół wspólnotą osób dążących ku świętości 2014-11-19

Kościół wspólnotą osób dążących ku świętości

O Kościele jako wspólnocie osób wspierających się wzajemnie na drodze ku świętości mówił Ojciec Święty podczas audiencji ogólnej. Franciszek stwierdził, że świętość jest darem oferowanym każdemu z ochrzczonych, można ją osiągnąć w każdym stanie życia, a każdy krok ku niej wiodący uczyni nas lepszymi ludźmi. Na placu św. Piotra słów papieża wysłuchało około 13 tys. osób.

Więcej...

Franciszek: Nie chowajmy Bożych darów w kasie pancernej 2014-11-16

Franciszek: Nie chowajmy Bożych darów w kasie pancernej

"Jezus nie żąda od nas, byśmy zachowali Jego łaskę w sejfie, ale chce, abyśmy używali jej z pożytkiem dla innych" - powiedział papież Franciszek w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański w Watykanie. Ojciec Święty zachęcił do lektury i kontemplacji fragmentu Ewangelii św. Mateusza (25,14-30) zawierającej przypowieść o talentach. "Ta przypowieść, pobudza nas, byśmy nie ukrywali naszej wiary i naszej przynależności do Chrystusa, do nie zakopywania Słowa Ewangelii, ale sprawia, aby krążyło ono w naszym życiu, w naszych relacjach, w konkretnych sytuacjach, jak moc, która rodzi problemy, która oczyszcza, która odnawia" - powiedział papież.

Więcej...

Franciszek: Królestwo Boże wzrasta w milczeniu, bez rozgłosu 2014-11-13

Franciszek: Królestwo Boże wzrasta w milczeniu, bez rozgłosu

Królestwo Boże rośnie każdego dnia, dzięki tym, którzy o nim świadczą bez rozgłosu, modląc się i żyjąc z wiarą swoimi zobowiązaniami w rodzinie, w pracy, w swoich wspólnotach – powiedział papież podczas porannej Mszy św. w Domu Świętej Marty.

Więcej...

Ojciec Święty: Pasterze Kościoła powinni być obrazem komunii i miłości Boga 2014-11-12

Ojciec Święty: Pasterze Kościoła powinni być obrazem komunii i miłości Boga

O warunkach jakie winni spełniać duszpasterze – biskupi, prezbiterzy i diakoni, by żyć autentycznie i owocnie pełnić swoją posługę mówił papież podczas audiencji ogólnej. Pomimo niepewnej deszczowej pogody na środowe spotkanie z Franciszkiem na placu św. Piotra przybyło około 15 tys. wiernych.

Więcej...

Papież: Niech chrześcijanie wolni będą od pokusy przekształcania służby we władzę 2014-11-11

Papież: Niech chrześcijanie wolni będą od pokusy przekształcania służby we władzę

Zawsze trzeba walczyć z pokusami, które odciągają nas od służenia innym ludziom. Tak jak Jezus, musimy służyć, niczego nie oczekując w zamian, wystrzegając się pokusy zawłaszczenia posługi i przekształcania jej w struktury władzy – powiedział papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty.

Więcej...

Franciszek: Nigdy nie powodujmy zgorszenia, przebaczajmy, żyjmy wiarą 2014-11-10

Franciszek: Nigdy nie powodujmy zgorszenia, przebaczajmy, żyjmy wiarą

Każdy chrześcijanin, niezależnie od swego powołania musi umieć zawsze przebaczać i nigdy nie powodować zgorszenia – powiedział Ojciec Święty, komentując poniedziałkowe czytania liturgiczne podczas Eucharystii w Domu Świętej Marty.

Więcej...

Wszystkie struktury Kościoła powinny służyć świadczeniu wiary w miłosierdziu 2014-11-10

Wszystkie struktury Kościoła powinny służyć świadczeniu wiary w miłosierdziu

O powiązaniu świątyni budowanej z kamieni oraz budowanej z „żywych kamieni ludzkich serc” mówił w niedzielę papież przed modlitwą „Anioł Pański”. Ojciec Święty nawiązał do obchodzonego w liturgii święta rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – katedry Biskupa Rzymu.

Więcej...

Franciszek przestrzega przed duchem rywalizacji i próżności 2014-11-03

Franciszek przestrzega przed duchem rywalizacji i próżności

Rywalizacja i próżność to dwie zgryzoty osłabiające Kościół; trzeba natomiast działać w duchu pokory i zgody, nie szukając swojej korzyści – stwierdził papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty.

Więcej...

Papież: Życie chrześcijańskie jest „walką” przeciwko diabłu 2014-10-30

Papież: Życie chrześcijańskie jest „walką” przeciwko diabłu

Życie chrześcijańskie jest „walką” przeciwko diabłu, światu i namiętnościom ciała - powiedział Franciszek podczas porannej Mszy św. w Domu Świętej Marty. Komentując fragment z Listu świętego Pawła Apostoła do Efezjan (Ef 6,10-20), papież podkreślił, że diabeł istnieje, a my „musimy z nim walczyć” uzbroiwszy się w prawdę.

Więcej...

Kościół jest rzeczywistością widzialną i zarazem duchową 2014-10-29

Kościół jest rzeczywistością widzialną i zarazem duchową

O relacji między widzialną a duchową naturą Kościoła mówił papież Franciszek podczas audiencji ogólnej w Watykanie. Podkreślił, że niezależnie od ludzkich słabości jest on naprawdę narzędziem łaski i widzialnym znakiem miłości Boga wobec całego rodzaju ludzkiego.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook