Papież

Franciszek o pełnym prawie rodziców do decydowania o wychowaniu dzieci 2015-05-20

Franciszek o pełnym prawie rodziców do decydowania o wychowaniu dzieci

Roli wychowawczej rodziców poświęcił papież swoją katechezę środową podczas audiencji ogólnej. Zaznaczył, że dobre wychowanie rodzinne jest podstawą humanizmu. Stanowczo przeciwstawił się próbom wykluczania rodziców z wychowania swoich dzieci. „Nadszedł czas, aby ojcowie i matki powrócili ze swego wygnania i w pełni podjęli swoją rolę edukacyjną” - stwierdził Franciszek. Jego słów na placu św. Piotra wysłuchało około 25 tys. wiernych.

Więcej...

Papież u św. Marty: radość chrześcijańska jest darem Ducha Świętego 2015-05-15

Papież u św. Marty: radość chrześcijańska jest darem Ducha Świętego

Na niebezpieczeństwo, jakim dla chrześcijan jest postawa lęku zwrócił uwagę Franciszek w piątek podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. Swoją homilię skoncentrował na dwóch słowach kluczowych piątkowej liturgii: lęku i radości.

Więcej...

Papież o potrzebie duchowej formacji trenerów 2015-05-15

Papież o potrzebie duchowej formacji trenerów

Wszyscy potrzebujemy wychowawców, przewodników w życiu. Potrzebuje go zwłaszcza młode pokolenie na drodze do dojrzałości i taką rolę mogą pełnić również trenerzy sportowi. Dlatego powinni oni odznaczać się szczególnymi cechami osobowości, które pozytywnie wpływałyby na wychowanków nie tylko w wymiarze danej dyscypliny, ale także w życiu. Pisze o tym Ojciec Święty w przesłaniu na międzynarodowe seminarium o roli trenera w formacji sportowców, jakie zorganizowano w Rzymie w dn. 14-16 maja z inicjatywy Papieskiej Rady ds. Świeckich.

Więcej...

Papież napisał modlitwę do książki o Całunie Turyńskim 2015-05-14

Papież napisał modlitwę do książki o Całunie Turyńskim

Franciszek ułożył własną modlitwę do nowej książki o Całunie Turyńskim. Watykański dziennik „L'Osservatore Romano” podał, iż faksymile tekstu odręcznie napisanej przez papieża modlitwy umieszczono na wstępie dzieła „Droga Krzyżowa od Biblii do Całunu”.

Więcej...

Papież na Kubie od 19 do 22 września 2015-05-12

Papież na Kubie od 19 do 22 września

Od 19 do 22 września br. Ojciec Święty będzie przebywał na Kubie - poinformował sekretariat tamtejszego episkopatu.

Więcej...

Papież o sakramencie małżeństwa, który buduje Kościół 2015-05-06

Papież o sakramencie małżeństwa, który buduje Kościół

O pięknie sakramentu małżeństwa i jego podstawowym znaczeniu dla Kościoła mówił Ojciec Święty podczas audiencji ogólnej. Jego słów wysłuchało na placu św. Piotra około 30 tys. wiernych.

Więcej...

Franciszek w Domu św. Marty 2015-05-05

Franciszek w Domu św. Marty

Chrześcijanin w obliczu trudności nie jest sadomasochistą, ale ufnie i z nadzieją powierza się Bogu – powiedział Franciszek podczas porannej Eucharystii sprawowanej w Domu Świętej Marty. Papież wyszedł od pierwszego czytania liturgii (Dz 14,19-28), ukazującego św. Pawła. Apostoł jest prześladowany, ale mimo wielu udręk trwa w wierze i zachęca braci, by pokładali ufność w Panu.

Więcej...

Papież do gwardzistów 2015-05-05

Papież do gwardzistów

Dobry gwardzista szwajcarski ma bogate życie wiary, modli się podczas pełnienia warty, jest przyjazną wizytówką Stolicy Apostolskiej, a podczas wolnego czasu służy najuboższym. Tymi słowami Franciszek zwrócił się do członków swojej gwardii przybocznej. Papież przyjął na audiencji w Watykanie gwardzistów i ich rodziny przed zaprzysiężeniem 32 nowych członków papieskiej formacji, które odbędzie się tradycyjnie 6 maja.

Więcej...

Franciszek o pamięci pierwszej miłości do Boga 2015-04-24

Franciszek o pamięci pierwszej miłości do Boga

Do pamiętania o tym spotkaniu z Jezusem, które zmieniło nasze życie zachęcał papież Franciszek podczas porannej Mszy św. w Domu Świętej Marty. Nawiązując w homilii do pierwszego czytania liturgii (Dz 9,1-20), mówiącego o nawrócenia Szawła, który pod murami Damaszku stał się Pawłem, Ojciec Święty zachęcił wiernych, by modlili się o „łaskę pamięci”, zapamiętania na zawsze spotkań z Bogiem decydujących o naszym życiu.

Więcej...

Franciszek apeluje o przywrócenie czci małżeństwu i rodzinie 2015-04-22

Franciszek apeluje o przywrócenie czci małżeństwu i rodzinie

Przed szerzeniem się nieufności wobec przymierza między mężczyzną a kobietą, zdolnego zarazem do udoskonalenia intymności komunii, jak i strzeżenia godności różnicy przestrzegł Ojciec Święty podczas audiencji ogólnej. Papież zaapelował też o przywrócenie czci małżeństwu i rodzinie. Jego słów wysłuchało na placu św. Piotra około 25 tys. wiernych.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook