Papież

Papież wspominał swą podróż do Ameryki Południowej 2015-07-19

Papież wspominał swą podróż do Ameryki Południowej

O dobre owoce swej ubiegłotygodniowej podróży do Ameryki Południowej modlił się papież Franciszek w swych rozważaniach przed Aniołem Pańskim. Wcześniej wspomniał o trzech działaniach Pana Jezusa jako Dobrego Pasterza. Widzieć, współczuć, nauczać – to czasowniki określające Pasterza – wskazał papież.

Więcej...

Papieska konferencja prasowa na pokładzie samolotu 2015-07-15

Papieska konferencja prasowa na pokładzie samolotu

Do właściwej hermeneutyki jego tekstów i niewyrywania pojedynczych zdań z kontekst wezwał papież Franciszek w czasie konferencji prasowej na pokładzie samolotu z Asunción do Rzymu. - Patrzcie na kontekst! - prosił dziennikarzy, którzy towarzyszyli mu w podróży do Ameryki Łacińskiej.

Więcej...

Franciszek na Anioł Pański: niech Kościół będzie domem i matką wszystkich ludów 2015-07-12

Franciszek na Anioł Pański: niech Kościół będzie domem i matką wszystkich ludów

"Oby z pomocą Maryi Kościół był domem wszystkich, domem, który umie gościć, matką dla wszystkich swych ludów" - wezwał Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański w wojskowej bazie lotniczej Ñu Guazú w Asunción. Papież przypomniał, że Matka Boża weszła w "tkankę dziejów" wszystkich krajów Ameryki Łacińskiej i wyznał, że dobrze wie, jak bardzo kocha się papieża w Paragwaju. "Ja również noszę was w swym sercu i modlę się za was i za wasz kraj" - zapewnił Ojciec Święty.

Więcej...

Franciszek w Paragwaju: nie nawraca się za pomocą argumentów, ale ucząc goszczenia 2015-07-12

Franciszek w Paragwaju: nie nawraca się za pomocą argumentów, ale ucząc goszczenia

"Pan mówi nam dziś bardzo wyraźnie: w logice Ewangelii nawraca się nie za pomocą argumentów, strategii czy taktyk, ale ucząc goszczenia" - powiedział Franciszek podczas Mszy św. w wojskowej bazie lotniczej Ñu Guazú w Asunción. Papież podkreślił, że Kościół jest matką i domem gościnności oraz przypomniał, że droga chrześcijanina polega na przemianie serca. "Jest to przejście od logiki egoizmu, zamknięcia, walki, podziału, wyższości do logiki życia, bezinteresowności, miłości, od logiki panowania do logiki przyjmowania, otrzymywania, opieki" - powiedział Ojciec Święty.

Więcej...

Franciszek w Caacupé oddał hołd paragwajskim kobietom i matkom 2015-07-11

Franciszek w Caacupé oddał hołd paragwajskim kobietom i matkom

Podczas Mszy św. na placu przed sanktuarium maryjnym w Caacupé koło Asunción papież Franciszek oddał hołd paragwajskim kobietom i matkom, które z wielkim męstwem i samozaparciem umiały podnieść kraj wykrwawiony, znajdujący się na dnie, pogrążony przez wojnę. „Niech Bóg błogosławi ten upór, niech Bóg błogosławi i ożywia waszą wiarę, niech Bóg błogosławi kobietę paragwajską, najwspanialszą w Ameryce” - powiedział papież. Zawierzył też Paragwaj Maryi Niepokalanie Poczętej.

Więcej...

Papież: globalizacja nadziei musi zastąpić globalizację wykluczenia i obojętności! 2015-07-10

Papież: globalizacja nadziei musi zastąpić globalizację wykluczenia i obojętności!

Globalizacja nadziei, rodząca się w narodach i narastająca wśród ubogich musi zastąpić ową globalizację wykluczenia i obojętności! - zaapelował Franciszek do uczestników II Światowego Spotkania Ruchów Ludowych w ośrodku wystawowym Expo Feria w Santa Cruz de la Sierra w Boliwii. Papież zaproponował trzy główne zadania, które wymagają zdecydowanego wsparcia wszystkich ruchów ludowych: umieszczenie gospodarki w służbie ludów, zjednoczenie narodów na drodze pokoju i sprawiedliwości oraz obrona Matki Ziemi.

Więcej...

Franciszek do duchowieństwa: nie poddawajcie się obojętnej duchowości zappingu 2015-07-10

Franciszek do duchowieństwa: nie poddawajcie się obojętnej duchowości zappingu

Nie jesteśmy świadkami ideologii, jakiegoś przepisu, sposobu uprawiania teologii, lecz świadkami uzdrawiającej i miłosiernej miłości Jezusa - zaznaczył Franciszek podczas spotkania z duchowieństwem, osobami konsekrowanymi i seminarzystami w szkole Don Bosco w Santa Cruz de la Sierra. Papież zachęcał, aby nie poddawali się obojętnej duchowości zappingu (bezrefleksyjności), ale przyjmowali postawę świadków miłosierdzia. "Nie dlatego, że jesteśmy wyjątkowi, nie dlatego, że jesteśmy lepsi, nie dlatego, że jesteśmy funkcjonariuszami Boga, ale tylko dlatego, że jesteśmy wdzięcznymi świadkami miłosierdzia, które nas przemienia" - powiedział papież.

Więcej...

Franciszek w Boliwii apeluje o przemianę logiki odrzucenia w logikę komunii 2015-07-10

Franciszek w Boliwii apeluje o przemianę logiki odrzucenia w logikę komunii

O przemianę logiki odrzucenia w logikę komunii i wspólnoty zaapelował Franciszek podczas czwartkowej Mszy św. na placu Chrystusa Odkupiciela w Santa Cruz de la Sierra w Boliwii. Rozpoczęła ona V Krajowy Kongres Eucharystyczny, którego dalszy ciąg odbędzie się w mieście Tarija. Papież przestrzegł przed rozpaczą, gdyż wtedy bardzo łatwo zdobywa sobie miejsce logika dzisiejszego świata, logika, która próbuje przemienić wszystko w przedmiot wymiany, konsumpcji, targowania się i podkreślił, że Jezus nie akceptuje logiki, która zawsze odwraca się od najsłabszego, najbardziej potrzebującego.

Więcej...

Franciszek w Boliwii 2015-07-09

Franciszek w Boliwii

Ceremonia powitania na lotnisku „El Alto” z udziałem pół miliona osób, spotkania z prezydentem Evo Moralesem w jego rezydencji oraz z przedstawicielami władz Boliwii i elit społecznych tego kraju w stołecznej katedrze złożyły się na pierwszy dzień wizyty apostolskiej Franciszka w Boliwii. Po Ekwadorze jest ona drugim etapem podróży papieża do Ameryki Łacińskiej i potrwa do 10 lipca. Potem Ojciec Święty uda się jeszcze do Paragwaju.

Więcej...

Papież opuścił Ekwador i odleciał do Boliwii 2015-07-08

Papież opuścił Ekwador i odleciał do Boliwii

Na lotnisku "Mariscal Sucre" pod Quito odbyła się 8 lipca późnym wieczorem czasu warszawskiego uroczystość pożegnania papieża Franciszka, który tym samym zakończył wizytę w Ekwadorze - pierwszy etap swej podróży apostolskiej do Ameryki Łacińskiej.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook