Papież

Papież do włoskich seminarzystów 2014-04-15

Papież do włoskich seminarzystów

"W pójściu za Chrystusem nie ma miejsca dla mierności, tej mierności, która prowadzi zawsze do używania świętego Ludu Bożego dla własnej korzyści" - powiedział papież Franciszek, spotykając się ze wspólnotą Papieskiego Kolegium Leonianum z Anagni.

Więcej...

Triduum Paschalne z papieżem Franciszkiem 2014-04-15

Triduum Paschalne z papieżem Franciszkiem

Zgodnie z wielowiekowym zwyczajem papież przewodniczy w Watykanie głównym obrzędom Triduum Paschalnego. W Wielki Czwartek 17 kwietnia Franciszek będzie przewodniczył Mszy św. Krzyżma w bazylice św. Piotra, a po południu będzie sprawował Mszę św. Wieczerzy Pańskiej w troszczącym się o osoby niepełnosprawne i starsze Ośrodku Santa Maria della Provvidenza, przy Via Casal del Marmo 401 w Rzymie.

Więcej...

Zwierciadło i model Europy 2014-04-14

Zwierciadło i model Europy

Jan Paweł II widział Austrię jako „zwierciadło i model Europy”. Słowa Papieża Polaka wypowiedziane podczas „nieszporów europejskich” w Wiedniu w 1983 roku przytoczyła austriacka agencja katolicka Kathpress.

Więcej...

Kim jestem wobec cierpiącego Jezusa? 2014-04-13

Kim jestem wobec cierpiącego Jezusa?

"Kim jestem wobec cierpiącego Jezusa?" - to pytanie było przewodnim motywem medytacji jaką wygłosił Franciszek podczas Mszy św. Niedzieli Palmowej w Watykanie. Zamiast przygotowanej wcześniej homilii papież w swoim rozważaniu odniósł się do głównych postaci ewangelicznej relacji z Męki Pańskiej św. Mateusza.

Więcej...

Bądźcie wolni wobec rzeczy i uczcie się od ubogich 2014-04-13

Bądźcie wolni wobec rzeczy i uczcie się od ubogich

Do zrozumienia, co znaczy "ubodzy w duchu", dążenia do wolności od rzeczy i uczenia się od ubogich zachęca Ojciec Święty młodych w swoim orędziu na XXIX Światowy Dzień Młodzieży.

Więcej...

Tylko Chrystus nadaje sens zgorszeniu, jakim jest niezawiniony ból 2014-04-12

Tylko Chrystus nadaje sens zgorszeniu, jakim jest niezawiniony ból

Tylko Chrystus nadaje sens zgorszeniu, jakim jest niezawiniony ból. To stwierdzenie powraca zawsze w momencie, kiedy Kościół przygotowuje się do obchodów Wielkiego Tygodnia, zgorszenia krzyża i chwały zmartwychwstania.

Więcej...

Papieskie życzenia z okazji żydowskiego Święta Pesach 2014-04-12

Papieskie życzenia z okazji żydowskiego Święta Pesach

"Z okazji zbliżającego się żydowskiego Święta Pesach chciałbym żydowskiej wspólnocie Rzymu przesłać serdeczne życzenia pokoju - napisał papież Franciszek w przesłaniu skierowanym na ręce naczelnego rabina Rzymu Riccardo Di Segni.

Więcej...

Stanowczy protest papieża przeciwko wykorzystywaniu dzieci 2014-04-12

Stanowczy protest papieża przeciwko wykorzystywaniu dzieci

Nie wolno dokonywać manipulacji wychowawczych na dzieciach i dorastającej młodzieży, zawsze trzeba podkreślać prawo dzieci do wzrastania w rodzinie z ojcem i matką - podkreślił Franciszek.

Więcej...

Nowy ambasador Macedonii przy Watykanie 2014-04-11

Nowy ambasador Macedonii przy Watykanie

Papież przyjął 10 kwietnia na audiencji w Watykanie nowego ambasadora Byłej Jugosłowiańskiej Republiki Macedonii przy Stolicy Apostolskiej - 55-letniego Zvonimira Jankulowskiego, który złożył na jego ręce listy uwierzytelniające.

Więcej...

Papież w Domu św. Marty 2014-04-11

Papież w Domu św. Marty

Uczmy się z kart Ewangelii, jak walczyć z pokusami i szatanem, który nie chce naszej świętości – powiedział papież Franciszek w kazaniu podczas codziennej porannej Mszy w kaplicy Domu św. Marty w Watykanie. Tym razem swe rozważania oparł na czytanym w tym dniu fragmencie Ewangelii św. Łukasza, mówiącym o kuszeniu Pana Jezusa.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook