Papież

Papież na rekolekcjach 2015-02-23

Papież na rekolekcjach

Zgodnie z wieloletnią praktyką w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu - w tym roku 22 lutego - wieczorem rozpoczęły się rekolekcje dla papieża i jego współpracowników z Kurii Rzymskiej. Potrwają one do 27 bm., a nauki głosić będzie włoski karmelita o. Bruno Secondin. Podobnie jak w roku ubiegłym, ich miejscem jest Dom Boskiego Mistrza w miasteczku Ariccia pod Rzymem.

Więcej...

Papież: braterstwo jest piękne! 2015-02-18

Papież: braterstwo jest piękne!

O ponowne odkrycie piękna braterstwa, jako koniecznego warunku prawdziwej wolności i równości zaapelował Ojciec Święty podczas środowej audiencji ogólnej. Kontynuując cykl katechez o rodzinie Franciszek, po omówieniu roli matki, ojca i dzieci podkreślił znaczenie posiadania kochających nas braci i sióstr. Jego słów na placu św. Piotra wysłuchało około 9 tys. wiernych.

Więcej...

Papież wzywa, by w Wielkim Poście nie wpaść w wir globalizacji obojętności 2015-02-18

Papież wzywa, by w Wielkim Poście nie wpaść w wir globalizacji obojętności

Lud Boży potrzebuje odnowy, aby nie zobojętniał i nie zamknął się w sobie w obliczu globalizacji obojętności - pisze papież w orędziu na tegoroczny Wielki Post. Dodaje, że jako chrześcijanie musimy stawić czoło temu problemowi, dotyczącemu zarówno relacji z Bogiem, jak i z drugim człowiekiem.

Więcej...

Zabici tylko dlatego, że byli chrześcijanami 2015-02-17

Zabici tylko dlatego, że byli chrześcijanami

„Zostali zabici jedynie z tego powodu, że byli chrześcijanami” - powiedział papież na wieść o zamordowaniu przez terrorystów z państwa islamskiego (ISIL) 21 egipskich Koptów, porwanych z libijskiego miasta Sytra. Ojciec Święty nawiązał do tego faktu, przyjmując na audiencji moderatora Kościoła Szkocji (reformowanego), ks. Johna P. Chalmersa.

Więcej...

Papież zachęca do spojrzenia w oczy ubogim i chorym 2015-02-16

Papież zachęca do spojrzenia w oczy ubogim i chorym

"Aby być 'naśladowcami Chrystusa' wobec ubogich lub chorych, nie powinniśmy się lękać spojrzenia mu w oczy i zbliżyć się do niego delikatnie i ze współczuciem" - zachęcał Franciszek podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański w Watykanie.

Więcej...

Franciszek: tajemnicę przekazywania życia trzeba przeżywać w wierze 2015-02-12

Franciszek: tajemnicę przekazywania życia trzeba przeżywać w wierze

O znaczeniu harmonii między pokoleniami, przyjmowaniu dzieci, jako daru od Boga oraz wartości rodzin wielodzietnych mówił papież podczas audiencji ogólnej w Watykanie. W związku z obchodzonym 11 lutego wspomnieniem liturgicznym Matki Bożej z Lourdes, Franciszek na początku audiencji oddał hołd Maryi, odmawiając wraz z wiernymi "Zdrowaś Maryjo" przed figurą Niepokalanie Poczętej. Swoją katechezę papież poświęcił roli dzieci w rodzinie. Jego słów na placu św. Piotra wysłuchało około 11 tys. wiernych.

Więcej...

Papież: niech rządzący dołożą starań, aby usunąć przyczyny handlu ludźmi 2015-02-08

Papież: niech rządzący dołożą starań, aby usunąć przyczyny handlu ludźmi

"Niech rządzący stanowczo dołożą starań, aby usunąć przyczyny tej wstydliwej plagi, niegodnej cywilizowanego społeczeństwa" - zaapelował Franciszek, przemawiając podczas modlitwy Anioł Pański w Watykanie. Papież nawiązał do obchodzonego w niedzielę Dnia Modlitwy i Refleksji na rzecz Walki z Handlem Ludźmi.

Więcej...

Franciszek do świeckich o odwadze pierwszego kroku 2015-02-08

Franciszek do świeckich o odwadze pierwszego kroku

Chrześcijanie winni być "apostołami dzielnic" w miastach, w których często panują obojętność i anonimowość i nieść ludziom ciepło Boga - zachęcał Franciszek uczestników plenarnego posiedzenia Papieskiej Rady ds. Świeckich, których przyjął na audiencji 7 lutego w Watykanie. Spotkanie odbyło się pod hasłem: „Spotkać Boga w sercu miasta”.

Więcej...

Papież: wielu chrześcijan pada dziś ofiarą nienawiści do Jezusa 2015-02-06

Papież: wielu chrześcijan pada dziś ofiarą nienawiści do Jezusa

Męczeństwo chrześcijan nie jest jedynie kwestią przeszłości, ale wielu z nich pada także dziś ofiarą ludzi nienawidzących Jezusa Chrystusa – powiedział Ojciec Święty podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. W swojej homilii papież odniósł się do Ewangelii (Mk 6,14-29) opisującej męczeńską śmierć Jana Chrzciciela.

Więcej...

Kościół musi głosić Ewangelię ubogimi środkami 2015-02-05

Kościół musi głosić Ewangelię ubogimi środkami

Kościół musi głosić Ewangelię ubogimi środkami, a jedynym celem jej głosiciela musi być pragnienie ulżenia nieszczęściom najuboższych. Nie wolno też nigdy zapominać, że posługa ta jest dziełem Ducha Świętego, a nie sił ludzkich – powiedział papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook