Papież

Papież: wiara darem Ducha Świętego, przekazywanym przez kobiety 2015-01-26

Papież: wiara darem Ducha Świętego, przekazywanym przez kobiety

O roli kobiet w przekazywaniu wiary przypomniał Ojciec Święty podczas porannej Eucharystii sprawowanej rano w Domu Świętej Marty. Szczególną uwagę Franciszek zwrócił na pierwsze czytanie liturgiczne, z Drugiego Listu do Tymoteusza (2 Tm 1,1-8). Św. Paweł przypomina w nim, że „bezobłudna wiara” zamieszkała w Tymoteuszu dzięki jego babce, Lois i matce Eunice.

Więcej...

Jedność chrześcijan nie będzie owocem subtelnych dyskusji teoretycznych 2015-01-26

Jedność chrześcijan nie będzie owocem subtelnych dyskusji teoretycznych

Jedność chrześcijan nie będzie owocem subtelnych dyskusji teoretycznych - przestrzegł papież Franciszek w homilii wygłoszonej podczas Nieszporów w bazylice św. Pawła za Murami. Nabożeństwo to zakończyło w niedzielę rzymskie obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Więcej...

Franciszek na „Anioł Pański” 2015-01-26

Franciszek na „Anioł Pański”

Jezus sam jest „dobrą nowiną”, w którą należy uwierzyć, przyjąć i przekazać mężczyznom i kobietom wszystkich czasów, aby także oni zawierzyli Jemu swoje życie. Dlatego „ten, kto Go słucha i idzie za Nim wejdzie do Królestwa Bożego”. Mówił o tym papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański” na placu św. Piotra w Watykanie.

Więcej...

Spowiedź nie jest sądem, lecz spotkaniem 2015-01-23

Spowiedź nie jest sądem, lecz spotkaniem

Spowiedź nie jest „sądem”, ale „spotkaniem” z Bogiem, który przebacza i zapomina o wszystkich grzechach osoby, która niestrudzenie prosi o Jego miłosierdzie – powiedział papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. Punktem wyjścia jego rozważań było pierwsze czytanie liturgii z Listu do Hebrajczyków (8,6-13), w którym mowa o nowym przymierzu, jakie zawarł Bóg ze swoim ludem.

Więcej...

Papież z Domu św. Marty 2015-01-22

Papież z Domu św. Marty

Najważniejszą nie jest łaska uzdrowienia fizycznego, ale fakt, że Jezus nas zbawia i wstawia się za nami – powiedział Franciszek podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. Podejmując na nowo Msze św. z udziałem grup wiernych Ojciec Święty odniósł się do czytanego fragmentu Ewangelii (Mk 3,7-12), mówiącego o tym, że za Panem Jezusem szły wielkie tłumy, a On je uzdrawiał.

Więcej...

Co Franciszek powiedział o kolonizacji ideologicznej i odpowiedzialnym rodzicielstwie? 2015-01-20

Co Franciszek powiedział o kolonizacji ideologicznej i odpowiedzialnym rodzicielstwie?

Duże zainteresowanie mediów wzbudziły słowa papieża Franciszka wypowiedziane w drodze z Manili do Rzymu na temat kolonizacji ideologicznej i odpowiedzialnego rodzicielstwa. Papież odpowiadał na pytanie dziennikarza Jana-Christopha Kitzlera z radia ARD.

Więcej...

Papież wrócił do Rzymu 2015-01-19

Papież wrócił do Rzymu

Zakończyła się podróż papieża do Sri Lanki i na Filipiny. Samolot filipińskich linii lotniczych Philippine Airlines z papieżem na pokładzie, po 14 godzinach lotu wylądował krótko po godz. 17.30 na rzymskim lotnisku Ciampino.

Więcej...

Bp Tomasik o wizycie apostolskiej Franciszka w Sri Lance i na Filipinach 2015-01-19

Ojciec Święty Franciszek uczy nas prawdy o Kościele Powszechnym i jego misyjnym charakterze - powiedział na antenie Radia Plus Radom bp Henryk Tomasik, odnosząc się do zakończonej wizyty apostolskiej w Sri Lance i na Filipinach. Podczas Mszy św. w Manili Ojciec Święty, wezwał Filipińczyków, by byli "świadkami i misjonarzami radości Ewangelii w Azji i na całym świecie".

Więcej...

Ojciec Święty opuścił Filipiny 2015-01-19

Krótka ceremonia pożegnalna, przy pięknej słonecznej pogodzie na terenie lotniska wojskowego Villamor Air Base w Manili, to ostatnie wydarzenie siódmej pielgrzymki zagranicznej papieża Franciszka.

Więcej...

Sześć milionów wiernych na papieskiej Mszy w Manili 2015-01-18

Sześć milionów wiernych na papieskiej Mszy w Manili

Mimo nieustannie padającego deszczu sześć milionów wiernych zgromadziło się na Mszy św., jaką papież Franciszek odprawił w parku im. Rizala w centrum Manili w niedzielę. Obecny był prezydent Filipin Benigno Aquino. W homilii Ojciec Święty wezwał Filipińczyków, by byli „świadkami i misjonarzami radości Ewangelii w Azji i na całym świecie”.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook