Papież

Papież Franciszek: rodzina nie może być zakładnikiem pracy 2015-08-19

Papież Franciszek: rodzina nie może być zakładnikiem pracy

O tym, że praca powinna służyć dobru życia rodzinnego mówił Ojciec Święty podczas audiencji ogólnej. Jego słów w auli Pawła VI wysłuchało około 9 tys. osób.

Więcej...

Franciszek: Eucharystia to sam Jezus, który daje nam się całkowicie 2015-08-16

Franciszek: Eucharystia to sam Jezus, który daje nam się całkowicie

Eucharystia nie jest prywatną modlitwą ani samym tylko doświadczeniem duchowym, ale jest "pamiątką", a więc gestem, który aktualizuje i uobecnia śmierć i zmartwychwstanie Jezusa. Przypomniał o tym Franciszek w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański w niedzielę 16 sierpnia. Następnie odmówił ze zgromadzonymi na placu św. Piotra w Watykanie tę modlitwę i udzielił wszystkim błogosławieństwa apostolskiego, po czym pozdrowił obecne tam grupy pielgrzymów z całego świata.

Więcej...

Franciszek pisze do "Pogotowia Ratunkowego Pana Boga" 2015-08-16

Franciszek pisze do "Pogotowia Ratunkowego Pana Boga"

Papież Franciszek napisał do swych dawnych kolegów-duszpasterzy z Federacji Pilnych i Nocnych Posług Kapłańskich, zwanej potocznie "Pogotowiem Ratunkowym Pana Boga". Chodzi o księży, którzy śpieszą z kapłańską posługą do ciężko chorych i umierających.

Więcej...

Papież Franciszek: niech Maryja ukazuje nam drogę przez życie 2015-08-15

Papież Franciszek: niech Maryja ukazuje nam drogę przez życie

Dziś wszyscy prosimy, aby Maryja ukazała nam cel naszej ziemskiej pielgrzymki – powiedział 15 sierpnia Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę Anioł Pański. Nawiązywało ono do obchodzonej w sobotę uroczystości Wniebowzięcia Matki Bożej. Po odmówieniu modlitwy maryjnej i udzieleniu zgromadzonym na placu św. Piotra błogosławieństwa apostolskiego papież pozdrowił pielgrzymów z różnych krajów i wyraził solidarność z ofiarami niedawnych wybuchów w północnochińskim mieście Tianjin, zapewniając o swej modlitwie za ofiary i rannych.

Więcej...

Papież ochrzcił dwoje dzieci z Argentyny 2015-08-13

Papież ochrzcił dwoje dzieci z Argentyny

Papież Franciszek ochrzcił dwoje dzieci z Argentyny. Zrobił to podczas prywatnej Mszy w kaplicy Domu św. Marty. Spełnił tym samym swą zapowiedź sprzed kilku lat, gdy był jeszcze arcybiskupem Buenos Aires.

Więcej...

Papież: święto jest wynalazkiem Boga 2015-08-12

Papież: święto jest wynalazkiem Boga

Na znaczenie świętowania w życiu rodzinnym, zwłaszcza niedzieli, zwrócił uwagę papież Franciszek podczas środowej audiencji ogólnej. Jego słów w auli Pawła VI wysłuchało około 9 tys. wiernych. Franciszek zauważył, że sam Bóg po sześciu dniach stworzenia odpoczął. Uczy On nas w ten sposób, jak ważne jest poświęcenie czasu na kontemplację i cieszenie się tym, co zostało dobrze wykonane, współpracując w stwórczym dziele Boga.

Więcej...

„Przezwycięż obojętność, wygraj pokój” tematem Światowego Dnia Pokoju 2016 2015-08-12

„Przezwycięż obojętność, wygraj pokój” tematem Światowego Dnia Pokoju 2016

„Przezwycięż obojętność, wygraj pokój” - tak brzmi temat 49. Światowego Dnia Pokoju, wybrany przez papieża Franciszka. Dzień ten obchodzony będzie w Kościele katolickim 1 stycznia 2016 r.

Więcej...

Franciszek: chcesz wygrać wojnę? nie prowadź jej! 2015-08-10

Franciszek: chcesz wygrać wojnę? nie prowadź jej!

- Jest tylko jeden sposób, by wygrać wojnę: nie prowadzić jej - powiedział papież Franciszek w wywiadzie jakiego „na żywo” udzielił parafialnej rozgłośni Virgen del Carmen 99.9 z miejscowości Campo Gallo w argentyńskiej prowincji Santiago del Estero.

Więcej...

Papież odwiedzi muzułmanów i protestantów w Afryce 2015-08-10

Papież odwiedzi muzułmanów i protestantów w Afryce

Podczas swej podróży do Republiki Środkowoafrykańskiej w listopadzie br. papież Franciszek odwiedzi meczet, zniszczony przed dwoma laty w czasie krwawych walk między islamskimi rebeliantami Seleka i zwalczającą ich milicją Anty-Balaka. Ujawnił to metropolita Bangi, abp Dieudonné Nzapalainga.

Więcej...

Papież: nie wystarczy spotkać Jezusa, aby w Niego uwierzyć 2015-08-09

Papież: nie wystarczy spotkać Jezusa, aby w Niego uwierzyć

„Nie wystarczy spotkać Jezusa, aby w Niego uwierzyć, nie wystarczy czytać Biblię, Ewangelię; nie wystarcza nawet być świadkiem cudu. Wiele osób było w bliskim kontakcie z Jezusem i nie uwierzyło Mu, co więcej wzgardziło Nim i skazało. Stało się tak, ponieważ ich serce było zamknięte na działanie Ducha Świętego”. Mówił o tym papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym południową modlitwę „Anioł Pański” na placu św. Piotra w Watykanie.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook