Papież

Papież w Domu św. Marty: to Bóg tworzy historię i poprawia nasze błędy 2014-12-18

Papież w Domu św. Marty: to Bóg tworzy historię i poprawia nasze błędy

Należy zawierzyć Bogu zawsze, nawet w ciemnych chwilach naszego życia, nawet gdy nieraz nie rozumiemy tego, co się z nami dzieje, bo to zawsze jest historia zbawienia – powiedział papież w kazaniu podczas Mszy św. 18 grudnia w kaplicy Domu św. Marty w Watykanie. Tym razem poświęcił je dziejom zbawienia.

Więcej...

Papież Franciszek kończy 78 lat 2014-12-17

Papież Franciszek kończy 78 lat

Papież Franciszek 17 grudnia kończy 78 lat - na prawie cztery miesiące przed drugą rocznicą swojego pontyfikatu. Franciszek urodził się 17 grudnia 1936 r. w Buenos Aires, stolicy Argentyny. Podczas swojej 15-letniej posługi biskupiej kard. Jorge Mario Bergoglio zawsze pozostawał, podobnie jak teraz będąc papieżem, w bliskim kontakcie ze swoją "owczarnią". Z okazji rocznicy urodzin 7 tys. tancerzy wykona w Rzymie jeden ze stylów argentyńskiego tanga - "wielką milongę świata".

Więcej...

Papież: Bóg nas kocha jak matka 2014-12-11

Papież: Bóg nas kocha jak matka

Bóg jest jak matka i miłuje nas bezinteresownie, ale często chcemy kontrolować tę łaskę w pewnego rodzaju rachunkowości duchowej – powiedział Franciszek podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. W swojej homilii Ojciec Święty wyszedł od pierwszego czytania z Księgi proroka Izajasza (Iz 41,13-20) i podkreślił, że Bóg zbawia nie z dystansu, lecz stając się bliskim, czułym.

Więcej...

Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 48. Światowy Dzień Pokoju 2014-12-10

Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 48. Światowy Dzień Pokoju

O budowanie globalizacji solidarności i braterstwa w obliczu różnych form współczesnego niewolnictwa zaapelował papież Franciszek w swoim Orędziu na 48. Światowy Dzień Pokoju. Jego hasło brzmi: „Już nie niewolnicy, lecz bracia”. Papieskie orędzia na 1 stycznia skoncentrowane są zawsze wokół zasad, których łamanie stanowi zagrożenie dla pokoju.

Więcej...

Papież Franciszek zaapelował o modlitewne wsparcie Synodu o Rodzinie 2014-12-10

Papież Franciszek zaapelował o modlitewne wsparcie Synodu o Rodzinie

O Synodzie, jako miejscu szczególnego działania Ducha Świętego, ale także procesie obejmującym cały Kościół mówił papież podczas audiencji ogólnej. Franciszek rozpoczął od omówienia październikowego Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów nowy cykl katechez, poświęcony kwestiom rodziny. Jego słów na placu św. Piotra wysłuchało około 15 tys. wiernych.

Więcej...

Papież: radością Kościoła jest wychodzenie z własnych ograniczeń 2014-12-09

Papież: radością Kościoła jest wychodzenie z własnych ograniczeń

Radością Kościoła jest macierzyństwo, wyjście na poszukiwanie owiec zagubionych – powiedział papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. Zaznaczył, że zadaniem Kościoła jest nie tyle doskonałość organizacyjna, ile bycie matką. Franciszek zachęcił do troski o bycie radosnymi chrześcijanami, obdarzonymi pociechą i czułością Jezusa.

Więcej...

Franciszek dla „La Nación”: nie należy się bać drogi synodalnej w Kościele 2014-12-09

Franciszek dla „La Nación”: nie należy się bać drogi synodalnej w Kościele

Kościół nie powinien się obawiać drogi synodalnej przy rozwiązywaniu swych problemów – to jedna z myśli wyrażonych przez Franciszka w obszernej rozmowie z czołowym argentyńskim dziennikiem „La Nación”. Autorka wywiadu – rzymska korespondentka pisma Elisabetta Piqué zadała papieżowi wiele innych pytań, dotyczących m.in. jego ewentualnej podróży do ojczyzny i sytuacji w tym kraju, reformy Kurii Rzymskiej, Banku Watykańskiego, Ameryki Łacińskiej itp.

Więcej...

Franciszek na "Anioł Pański" 2014-12-07

Franciszek na "Anioł Pański"

Do głoszenia wszystkim ludziom Bożego orędzia pocieszenia zachęcił Ojciec Święty przed modlitwą "Anioł Pański".

Więcej...

Od strategii na rzecz rodziny zacznie się ożywienie gospodarcze 2014-12-06

Od strategii na rzecz rodziny zacznie się ożywienie gospodarcze

Odważna i wspólna strategia sektora publicznego i prywatnego na rzecz rodziny może wywołać ożywienie gospodarcze. Opinię taką wyraził papież Franciszek w orędziu przesłanym do uczestników trzeciej edycji Festiwalu Rodziny. Odbywa się on w Riva del Garda niedaleko Trydentu nt. „Ekosystem życia i pracy. Praca kobiet i dzietność, dobrobyt i wzrost gospodarczy”.

Więcej...

Konferencja prasowa papieża w drodze powrotnej z Turcji 2014-12-05

Konferencja prasowa papieża w drodze powrotnej z Turcji

Świat w obliczu chrystianofobii i islamofobii, znaczenie modlitwy w meczecie, relacje z prawosławiem, los uchodźców, a także zagadnienia związane z Synodem Biskupów o rodzinie - to niektóre z tematów poruszonych przez Ojca Świętego w drodze ze Stambułu do Rzymu. Poniżej zamieszczamy pełny zapis przebiegu konferencji prasowej na pokładzie samolotu w drodze powrotnej z Turcji.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook