Papież

Franciszek o pamięci pierwszej miłości do Boga 2015-04-24

Franciszek o pamięci pierwszej miłości do Boga

Do pamiętania o tym spotkaniu z Jezusem, które zmieniło nasze życie zachęcał papież Franciszek podczas porannej Mszy św. w Domu Świętej Marty. Nawiązując w homilii do pierwszego czytania liturgii (Dz 9,1-20), mówiącego o nawrócenia Szawła, który pod murami Damaszku stał się Pawłem, Ojciec Święty zachęcił wiernych, by modlili się o „łaskę pamięci”, zapamiętania na zawsze spotkań z Bogiem decydujących o naszym życiu.

Więcej...

Franciszek apeluje o przywrócenie czci małżeństwu i rodzinie 2015-04-22

Franciszek apeluje o przywrócenie czci małżeństwu i rodzinie

Przed szerzeniem się nieufności wobec przymierza między mężczyzną a kobietą, zdolnego zarazem do udoskonalenia intymności komunii, jak i strzeżenia godności różnicy przestrzegł Ojciec Święty podczas audiencji ogólnej. Papież zaapelował też o przywrócenie czci małżeństwu i rodzinie. Jego słów wysłuchało na placu św. Piotra około 25 tys. wiernych.

Więcej...

170. rocznica ewangelizacji Kościoła w Gabonie 2015-04-21

170. rocznica ewangelizacji Kościoła w Gabonie

Do autentycznego i odważnego głoszenia Chrystusa na wzór pierwszych ewangelizatorów wezwał papież Franciszek Kościół w Gabonie. Obchodzi on właśnie 170. rocznicę ewangelizacji. Ojciec Święty przyjął na audiencji episkopat tego afrykańskiego kraju, który przybył z wizytą ad limina Apostolorum.

Więcej...

Delegacja rabinów europejskich po raz pierwszy w dziejach u papieża 2015-04-21

Delegacja rabinów europejskich po raz pierwszy w dziejach u papieża

Ze stanowczym potępieniem przejawów antysemityzmu, jak i przemocy czy nienawiści wobec chrześcijan wystąpił papież Franciszek, przyjmując w poniedziałek po raz pierwszy w dziejach delegację rabinów europejskich.

Więcej...

Franciszek: wszyscy jesteśmy wezwani, by świadczyć, że Jezus żyje! 2015-04-19

Franciszek: wszyscy jesteśmy wezwani, by świadczyć, że Jezus żyje!

Treść świadectwa chrześcijańskiego nie jest teorią, ideologią czy skomplikowanym systemem nakazów i zakazów, zwykłym moralizowaniem, ale orędziem zbawienia, konkretnym wydarzeniem, co więcej Osobą: to jest Chrystus zmartwychwstały, żyjący i jedyny Zbawiciel wszystkich - mówił papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym niedzielną modlitwę „Regina caeli” na placu św. Piotra w Watykanie.

Więcej...

Papież jedną z najbardziej wpływowych postaci świata wg "Time'a" 2015-04-18

Papież jedną z najbardziej wpływowych postaci świata wg "Time'a"

Franciszek już po raz trzeci znalazł się na liście najbardziej wpływowych postaci współczesnego świata, zamieszczonej przez amerykański tygodnik „Time”.

Więcej...

Papież o potrzebie wzajemności między mężczyzną a kobietą 2015-04-15

Papież o potrzebie wzajemności między mężczyzną a kobietą

„Zastanawiam się, czy tak zwana teoria gender nie jest także wyrazem jakiejś frustracji i rezygnacji, która ma na celu zatarcie różnicy seksualnej, ponieważ nie potrafi już z nią sobie poradzić...Usunięcie różnicy jest w rzeczywistości problemem, a nie rozwiązaniem. Aby rozwiązać swe problemy relacji, mężczyzna i kobieta powinni więcej do siebie mówić, bardziej słuchać siebie nawzajem, lepiej się poznawać, bardziej miłować siebie nawzajem. Powinni traktować się z szacunkiem i przyjaźnie współpracować” - powiedział Ojciec Święty podczas audiencji ogólnej. Swoją katechezę poświęcił różnicy i komplementarności między mężczyzną a kobietą. Jego słów wysłuchało na placu św. Piotra około 25 tys. wiernych.

Więcej...

Franciszek w Domu św. Marty 2015-04-14

Franciszek w Domu św. Marty

Wspólnota odrodzona w Duchu Świętym poszukuje zgody oraz cierpliwie znosi cierpienia – powiedział 14 kwietnia Franciszek w kazaniu podczas codziennej porannej Mszy św. w kaplicy Domu św. Marty w Watykanie. Podkreślił również, że chrześcijanie nie powinni gromadzić bogactw, ale mają używać ich w służbie potrzebującym, jak czyniła to pierwsza społeczność, kierowana przez apostołów.

Więcej...

Franciszek: żadne dziecko nie jest „pomyłką” 2015-04-08

Franciszek: żadne dziecko nie jest „pomyłką”

Ze stanowczym oskarżeniem przeciw cierpieniom znoszonym przez dzieci na skutek zaniedbań strukturalnych współczesnego świata wystąpił Ojciec Święty podczas audiencji ogólnej. Zaznaczył, że należy zrobić wszystko, aby żadne dziecko nie mogło pomyśleć, iż jest pomyłką, że nic nie znaczy i zostać porzuconym na rany życia oraz despotyzm ludzi. Słów papieża na placu św. Piotra wysłuchało około 25 tys. wiernych.

Więcej...

Kolejny pracowity miesiąc papieża 2015-04-08

Kolejny pracowity miesiąc papieża

Oficjalne ogłoszenie Roku Miłosierdzia, Msza św. dla Ormian, kolejne posiedzenie Rady Kardynałów (K-9), udzielenie święceń kapłańskich - to niektóre z planowanych w kwietniu wydarzeń, którym będzie przewodniczył papież Franciszek. Ojciec Święty przyjmie też w kwietniu wielu przywódców politycznych.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook