Papież

Franciszek odwiedzi 13 września pole bitew nad Soczą w czasie I wojny światowej 2014-07-29

Franciszek odwiedzi 13 września pole bitew nad Soczą w czasie I wojny światowej

Papież Franciszek odwiedzi 13 września miejsca pamięci ku czci żołnierzy, którzy polegli w północnowłoskim mieście Fogliano Redipuglia i okolicach.

Więcej...

Papież u zielonoświątkowców w Casercie: proszę was o przebaczenie 2014-07-29

Papież u zielonoświątkowców w Casercie: proszę was o przebaczenie

Dwa dni po wizycie w Casercie papież Franciszek ponownie przybył do tego włoskiego miasta, aby spotkać się z tamtejszą wspólnotą zielonoświątkowców. Jej pastorem jest jego przyjaciel, Giovanni Traettino.

Więcej...

Papież do księży w Casercie: pozostawajcie w jedności ze swym biskupem i ludem Bożym 2014-07-28

Papież do księży w Casercie: pozostawajcie w jedności ze swym biskupem i ludem Bożym

Kapłan winien zawsze pozostawać w jedności ze swym biskupem i powierzonym mu ludem Bożym, nie tracąc przy tym swej tożsamości ani nie odrzucając z góry tego, co mówią i myślą inni. Zwrócił na to uwagę papież Franciszek w rozmowie z duchowieństwem we włoskiej Casercie 26 lipca. Na spotkanie z nim przybyło 123 księży z tej diecezji, a także 19 biskupów z całej Kampanii – regionu, której częścią jest prowincja Caserty, odwiedzona wczoraj przez Ojca Świętego.

Więcej...

Anioł Pański z papieżem 2014-07-27

Anioł Pański z papieżem

Czytajcie Ewangelię, aby znaleźć w niej radość życia i skarb Królestwa Bożego – zachęcał papież wiernych w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański w niedzielę 27 lipca. Nawiązał w nich do czytanych w tym dniu fragmentów Ewangelii, mówiących o szukaniu skarbów ukrytych i podkreślił, że prawdziwym skarbem jest sam Jezus. Po odmówieniu modlitwy maryjnej i udzieleniu wszystkim błogosławieństwa apostolskiego przypomniał, że jutro przypada setna rocznica wybuchu I wojny światowej i zaapelował o gorącą modlitwę o pokój.

Więcej...

Papież Franciszek w Casercie 2014-07-27

Papież Franciszek w Casercie

Ponad 200 tys. osób wzięło udział 26 lipca we Mszy św. pod przewodnictwem papieża Franciszka w Casercie, w południowowłoskim regionie Kampania. "Naszym najcenniejszym skarbem jest sam Jezus, który prowadzi nas do Królestwa Niebieskiego – powiedział Franciszek w kazaniu. Zachęcił zebranych by nie tracili nadziei i podkreślił, że to "Jezus daje nadzieję, która nigdy nie zawodzi". "Miej nadzieję, gdyż nadzieja nie zawodzi. I chciałbym powtórzyć: Nie kradnij nadziei" - zaapelował Ojciec Święty. We wspomnienie patronki diecezji, św. Anny, Eucharystia sprawowana była na placu przed słynnym Pałacem Królewskim, który był letnią rezydencją władców Neapolu.

Więcej...

Dlaczego papież jedzie do Caserty? 2014-07-26

Dlaczego papież jedzie do Caserty?

26 lipca papież Franciszek odwiedzi Casertę gdzie spotka się z duchowieństwem i odprawi Mszę św. na placu przed Pałacem Królewskim. Dwa dni później wróci do tego włoskiego miasta, by odwiedzić swego przyjaciela, pastora ewangelikalnego.

Więcej...

Mecz pokoju pod patronatem Papieża 2014-07-24

Mecz pokoju pod patronatem Papieża

Watykan potwierdził związek inicjatywy piłkarskiej na rzecz pokoju, która ma się odbyć 1 września, z papieżem Franciszkiem.

Więcej...

Wobec zła chrześcijanin ma naśladować cierpliwość Boga 2014-07-20

Wobec zła chrześcijanin ma naśladować cierpliwość Boga

W obliczu zła obecnego w świecie chrześcijanin ma naśladować cierpliwość Boga, ufając w ostateczne zwycięstwo dobra - powiedział papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym południową modlitwę „Anioł Pański” na placu św. Piotra.

Więcej...

Papież rozmawiał z prezydentami Izraela i Palestyny 2014-07-19

Papież rozmawiał z prezydentami Izraela i Palestyny

Po gorącym apelu o dalsze modlitwy w intencji pokoju w Ziemi Świętej, z jakim Franciszek wystąpił w niedzielę 13 lipca, dziś zadzwonił on osobiście do prezydentów Izraela – Szimona Peresa i Autonomii Palestyńskiej – Mahmuda Abbasa. Poinformował o tym komunikat Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

Więcej...

Papieski ceremoniarz o typowym dniu Franciszka 2014-07-18

Papieski ceremoniarz o typowym dniu Franciszka

Papież ma bardzo zorganizowany rozkład zajęć - powiedział ceremoniarz papieski prał. Guillermo Karcher. W rozmowie z portalem Rome Reports 67-letni duchowny, pochodzący z Argentyny, ujawnił, że „w praktyce codziennie” po śniadaniu rozmawia chwilę z Franciszkiem, przekazując mu m.in. wiadomości z ojczyzny.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook