Papież

Franciszek spotkał się z transseksualistami i byłymi prostytutkami 2016-04-11

Franciszek spotkał się z transseksualistami i byłymi prostytutkami

Papież Franciszek spotkał się z grupą transseksualistów i byłych prostytutek. "Krótkie spotkanie z 50 ofiarami handlu ludźmi z dziesięciu krajów odbyło się w sobotę podczas nadzwyczajnej audiencji ogólnej w Watykanie związanej z Jubileuszem Miłosierdzia" - informuje watykański dziennik "L'Osservatore Romano".

Więcej...

40 wydarzeń przed wręczeniem Nagrody Karola Franciszkowi 2016-04-07

40 wydarzeń przed wręczeniem Nagrody Karola Franciszkowi

W związku z uroczystością wręczenia papieżowi Franciszkowi Międzynarodowej Nagrody Karola 6 maja w Watykanie, przygotowano ramowy program obejmujący 40 wydarzeń. Jak poinformowało 5 kwietnia dyrektorium nagrody w Akwizgranie, wszystko rozpocznie się już na cztery tygodnie przed główną uroczystością w Watykanie.

Więcej...

W Wielki Czwartek papież umyje stopy uchodźcom 2016-03-15

W Wielki Czwartek papież umyje stopy uchodźcom

W Wielki Czwartek papież umyje stopy uchodźcom. Tradycyjny ryt podczas Mszy św. Wieczerzy Pańskiej dokonywany jest na pamiątkę gestu Jezusa wobec 12 Apostołów w jerozolimskim Wieczerniku.

Więcej...

Trzy lata pontyfikatu papieża Franciszka 2016-03-13

Trzy lata pontyfikatu papieża Franciszka

Trzy lata temu 13 marca wybrano argentyńskiego kardynała Jorge Mario Bergoglio na Następcę św. Piotra. 13 marca br. mija trzecia rocznica jego wyboru na papieża a dotychczasowy przebieg jego pontyfikatu daje się ująć w pięciu kluczowych słowach: "miłosierdzie", "peryferie", "wychodzenie na zewnątrz", "ochrona stworzenia", "czułość". Publikujemy fragmenty homilii i przemówień definiujących "słownik" papieża z Argentyny.

Więcej...

Jubileusz Miłosierdzia osób konsekrowanych z Ojcem Świętym 2016-02-02

Jubileusz Miłosierdzia osób konsekrowanych z Ojcem Świętym

Tysiące zakonnic i zakonników, obchodzących na zakończenie Roku Życia Konsekrowanego swój Jubileusz Miłosierdzia, przybyło do Watykanu, wypełniając Aulę Pawła VI. W odpowiedzi na ich entuzjazm Papież odłożył przygotowane wcześniej przemówienie i przemówił do nich wprost od serca. Wskazał, że osoby zakonne mają być prorokami. Misję tę wypełniają, idąc drogą ubóstwa, czystej miłości dającej całemu Kościołowi ojcostwo i macierzyństwo duchowe oraz posłuszeństwa.

Więcej...

Anioł Pański z papieżem 2016-01-31

Anioł Pański z papieżem

Przed pokusą traktowania religii jako inwestycji ludzkiej, a zatem targowanie się z Bogiem szukając własnego interesu przestrzegł Franciszek podczas modlitwy Anioł Pański w Watykanie. Papież podkreślił, że chodzi o przyjęcie objawienia Boga, który jest Ojcem i który troszczy się o każde ze swych stworzeń, nawet najmniejszych i nieznaczących w oczach ludzi.

Więcej...

Pierwsza nadzwyczajna audiencja papieża w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia 2016-01-30

Pierwsza nadzwyczajna audiencja papieża w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia

„Życie miłosierdziem czyni nas misjonarzami miłosierdzia, a bycie misjonarzami pozwala nam wzrastać coraz bardziej w miłosierdziu Boga” – powiedział Franciszek podczas pierwszej nadzwyczajnej audiencji sobotniej z okazji Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Na placu św. Piotra wzięło w niej udział ponad 20 tys. wiernych.

Więcej...

Papież do członków Kongregacji Nauki Wiary 2016-01-30

Papież do członków Kongregacji Nauki Wiary

W Europie, której grozi utrata jej ducha humanistycznego, Kościół winien coraz bardziej opierać się na miłosierdziu Chrystusa i być kierowanym przez Ducha Świętego, który go odnawia. Zwrócił na to uwagę Franciszek w przemówieniu do członków Kongregacji Nauki Wiary, których przyjął na audiencji 29 stycznia na zakończenie ich sesji plenarnej.

Więcej...

Papież do przyszłych księży: strzeżcie się podwójnego życia 2016-01-26

Papież do przyszłych księży: strzeżcie się podwójnego życia

Do głoszenia prostych i zrozumiałych kazań wezwał Franciszek księży i seminarzystów. "Nie bądźcie żadnymi zwiastunami kompleksowej doktryny lecz zwiastunami Jezusa" - powiedział papież podczas spotkania z kapłanami Papieskiego Seminarium Lombardzkiego w Rzymie.

Więcej...

Papież do ludzi mediów: komunikacja ma budować bliskość między ludźmi 2016-01-22

Papież do ludzi mediów: komunikacja ma budować bliskość między ludźmi

„Komunikowanie się oznacza przyczynianie się do dobrej, wolnej i solidarnej bliskości między dziećmi Boga i braćmi w człowieczeństwie” – stwierdził Ojciec Święty w orędziu na 50. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Jego hasło nawiązuje do obchodzonego obecnie Roku Miłosierdzia i brzmi: „Komunikacja i Miłosierdzie – owocne spotkanie”. W Polsce dzień ten jest obchodzony w trzecią niedzielę września i w tym roku przypada 18 września.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook