Papież

Papież do diakonów z okazji Jubileuszu Miłosierdzia 2016-05-29

Papież do diakonów z okazji Jubileuszu Miłosierdzia

Do dostępności, łagodności serca i ożywiania nieustannego dialogu z Jezusem zachęcił Ojciec Święty diakonów przybyłych do Wiecznego Miasta z okazji Jubileuszu Miłosierdzia. Franciszek wskazał na konieczność łączenia apostolstwa ze służbą bliźnim, zwłaszcza ubogim, bo „uczeń Chrystusa musi iść drogą Mistrza”.

Więcej...

Franciszek modlił się z dziećmi uchodźców za ofiary utonięć 2016-05-29

Franciszek modlił się z dziećmi uchodźców za ofiary utonięć

Franciszek przyjął w sobotę na audiencji w Watykanie grupę 500 chłopców i dziewcząt żyjących w ośrodkach dla uchodźców. Podczas spotkania modlono się za dzieci, które utonęły w Morzu Śródziemnym podczas ucieczki do Europy.

Więcej...

Papież na Światowy Szczyt Humanitarny 2016-05-24

Papież na Światowy Szczyt Humanitarny

Usłyszmy krzyk cierpiących, pozwólmy, by dali nam lekcję człowieczeństwa, zmieńmy styl naszego życia, polityki, wyborów gospodarczych i postawę kulturowej wyższości - z takim apelem zwrócił się papież Franciszek do uczestników I Światowego Szczytu Humanitarnego, jaki w dniach 23-24 maja obraduje w Stambule.

Więcej...

Ojciec Święty modli się za ofiary pożaru w Kanadzie 2016-05-11

Ojciec Święty modli się za ofiary pożaru w Kanadzie

Dramatyczna sytuacja panuje w kanadyjskim mieście Fort McMurray, gdzie szalejący pożar zniszczył już ponad 2 tys. domów i skąd ewakuowano ponad 100 tys. ludzi. Takim stanem rzeczy bardzo poruszony jest papież Franciszek, który wezwał do modlitwy za tamtejszych mieszkańców. Zapewnił o tym w specjalnym liście kard. Pietro Parolin.

Więcej...

Franciszek spotkał się z transseksualistami i byłymi prostytutkami 2016-04-11

Franciszek spotkał się z transseksualistami i byłymi prostytutkami

Papież Franciszek spotkał się z grupą transseksualistów i byłych prostytutek. "Krótkie spotkanie z 50 ofiarami handlu ludźmi z dziesięciu krajów odbyło się w sobotę podczas nadzwyczajnej audiencji ogólnej w Watykanie związanej z Jubileuszem Miłosierdzia" - informuje watykański dziennik "L'Osservatore Romano".

Więcej...

40 wydarzeń przed wręczeniem Nagrody Karola Franciszkowi 2016-04-07

40 wydarzeń przed wręczeniem Nagrody Karola Franciszkowi

W związku z uroczystością wręczenia papieżowi Franciszkowi Międzynarodowej Nagrody Karola 6 maja w Watykanie, przygotowano ramowy program obejmujący 40 wydarzeń. Jak poinformowało 5 kwietnia dyrektorium nagrody w Akwizgranie, wszystko rozpocznie się już na cztery tygodnie przed główną uroczystością w Watykanie.

Więcej...

W Wielki Czwartek papież umyje stopy uchodźcom 2016-03-15

W Wielki Czwartek papież umyje stopy uchodźcom

W Wielki Czwartek papież umyje stopy uchodźcom. Tradycyjny ryt podczas Mszy św. Wieczerzy Pańskiej dokonywany jest na pamiątkę gestu Jezusa wobec 12 Apostołów w jerozolimskim Wieczerniku.

Więcej...

Trzy lata pontyfikatu papieża Franciszka 2016-03-13

Trzy lata pontyfikatu papieża Franciszka

Trzy lata temu 13 marca wybrano argentyńskiego kardynała Jorge Mario Bergoglio na Następcę św. Piotra. 13 marca br. mija trzecia rocznica jego wyboru na papieża a dotychczasowy przebieg jego pontyfikatu daje się ująć w pięciu kluczowych słowach: "miłosierdzie", "peryferie", "wychodzenie na zewnątrz", "ochrona stworzenia", "czułość". Publikujemy fragmenty homilii i przemówień definiujących "słownik" papieża z Argentyny.

Więcej...

Jubileusz Miłosierdzia osób konsekrowanych z Ojcem Świętym 2016-02-02

Jubileusz Miłosierdzia osób konsekrowanych z Ojcem Świętym

Tysiące zakonnic i zakonników, obchodzących na zakończenie Roku Życia Konsekrowanego swój Jubileusz Miłosierdzia, przybyło do Watykanu, wypełniając Aulę Pawła VI. W odpowiedzi na ich entuzjazm Papież odłożył przygotowane wcześniej przemówienie i przemówił do nich wprost od serca. Wskazał, że osoby zakonne mają być prorokami. Misję tę wypełniają, idąc drogą ubóstwa, czystej miłości dającej całemu Kościołowi ojcostwo i macierzyństwo duchowe oraz posłuszeństwa.

Więcej...

Anioł Pański z papieżem 2016-01-31

Anioł Pański z papieżem

Przed pokusą traktowania religii jako inwestycji ludzkiej, a zatem targowanie się z Bogiem szukając własnego interesu przestrzegł Franciszek podczas modlitwy Anioł Pański w Watykanie. Papież podkreślił, że chodzi o przyjęcie objawienia Boga, który jest Ojcem i który troszczy się o każde ze swych stworzeń, nawet najmniejszych i nieznaczących w oczach ludzi.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook