Papież

Papież z Domu Św. Marty: wszyscy muszą włączyć się w budowę jedności Kościoła 2014-10-24

Papież z Domu Św. Marty: wszyscy muszą włączyć się w budowę jedności Kościoła

Każdy chrześcijanin jest powołany do działania na rzecz jedności Kościoła - powiedział Ojciec Święty podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. Franciszek podkreślił, że jedność Kościoła jest dziełem Ducha Świętego i musimy dać się mu na tej drodze prowadzić.

Więcej...

Papież o handlu ludźmi i karze śmierci 2014-10-24

Papież o handlu ludźmi i karze śmierci

Potrzebę rozwijania sprawiedliwości respektującej godność i prawa osoby ludzkiej podkreślił papież Franciszek, spotykając się z delegacją Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawa Karnego. W obszernym przemówieniu poruszył szereg problemów związanych z wymiarem sprawiedliwości i walką z przestępczością. Wskazał, m.in. na niebezpieczeństwa takich manipulacji, jak wzywanie do zemsty i przemocy przez media czy polityków, i to nie tylko w stosunku do winnych, ale nawet tylko podejrzanych.

Więcej...

Franciszek: Kościół jest Ciałem Chrystusa 2014-10-22

Franciszek: Kościół jest Ciałem Chrystusa

Kościół jest Ciałem Chrystusa, bo to Duch Pański łączy nas ze sobą, w chrzcie stajemy się jego częścią, skąd wypływa głęboka komunia miłości - powiedział Ojciec Święty, podczas audiencji ogólnej. Na placu św. Piotra katechezy Franciszka wysłuchało około 45 tys. wiernych. Wcześniej papież spotkał się w auli Pawła VI z piłkarzami Bayern Monachium, którzy we wtorek wieczorem pokonali zespół Romy 7:1.

Więcej...

Papież: Kościół-Oblubienica czeka na swego Oblubieńca 2014-10-15

Papież: Kościół-Oblubienica czeka na swego Oblubieńca

Do życia obecnością Pana Jezusa i żarliwym oczekiwaniem Jego przyjścia zachęcił wspólnoty Kościoła Ojciec Święty podczas audiencji ogólnej. Kwestii eschatologicznej nadziei poświęcił papież swoją katechezę na placu św. Piotra. Jego słów wysłuchało około 30 tys. wiernych.

Więcej...

Czy nasze życie chrześcijańskie ogranicza się do pozorów? 2014-10-14

Czy nasze życie chrześcijańskie ogranicza się do pozorów?

Czy nasze życie chrześcijańskie ogranicza się do pozorów, czy też jest życiem wiary, która działa przez miłość? Takie pytanie postawił Franciszek podczas porannej Mszy św. w Domu Świętej Marty. Zaznaczył, że wiara nie ogranicza się jedynie do odmawiania "Credo", ale wymaga oderwania się od zachłanności i chciwości, aby móc dawać innym, zwłaszcza ubogim.

Więcej...

Papież do ojców synodalnych: mówcie szczerze i pokornie słuchajcie 2014-10-06

Papież do ojców synodalnych: mówcie szczerze i pokornie słuchajcie

Do szczerego, otwartego wypowiadania tego, co odczuwają za konieczne w Panu oraz pokornego słuchania siebie nawzajem zachęcił Franciszek ojców synodalnych otwierając w poniedziałek rano pierwszą kongregację generalną III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów. Obraduje on nad tematem „Wyzwania duszpasterskie dla rodziny w kontekście nowej ewangelizacji”.

Więcej...

Papież na Anioł Pański: rodzina musi się karmić Słowem Bożym 2014-10-05

Papież na Anioł Pański: rodzina musi się karmić Słowem Bożym

Aby rodzina mogła dobrze się rozwijać, winna karmić się Słowem Bożym - powiedział Franciszek w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański 5 października na placu św. Piotra w Watykanie. Podziękował członkom zgromadzenia paulistów, którzy z okazji setnej rocznicy założenia go przez bł. Jakuba Alberionego rozdawali na placu Pismo Święte. A nawiązując do rozpoczętego również w niedzielę nadzwyczajnego Synodu Biskupów nt. rodziny, papież zaapelował: "Biblia w każdej rodzinie, aby codziennie po nią sięgać i czytać". Po wygłoszeniu nauki i odmówieniu modlitwy maryjnej udzielił wszystkim błogosławieństwa apostolskiego, a następnie pozdrowił niepełnosprawnych i wszystkich, którzy starają się im pomóc.

Więcej...

Ojciec Święty do sportowców z niepełnosprawnością 2014-10-05

Ojciec Święty do sportowców z niepełnosprawnością

Niepełnosprawni sportowcy z różnych stron świata zapełnili w sobotę watykańską Aulę Pawła VI. Biorą oni udział w spotkaniu zorganizowanym w Rzymie przez Włoski Komitet Paraolimpijski. W niedzielę zaprezentują różne dyscypliny sportowe na otwartym powietrzu, na prowadzącej do placu św. Piotra Via della Conciliazione. Wezmą też udział w niedzielnej modlitwie Anioł Pański z papieżem. W sobotę przyjął on ich na audiencji, podkreślając, że przez sport przeciwdziała się „kulturze wyrzucania na śmietnik”.

Więcej...

Papież: módlmy się dla Synodu o dar słuchania 2014-10-05

Papież: módlmy się dla Synodu o dar słuchania

Do modlitwy o dar słuchania, szczerego konfrontowania problemów i utkwienia spojrzenia w Chrystusie dla ojców synodalnych zachęcał Ojciec Święty uczestników czuwania modlitewnego zorganizowanego w sobotę na placu św. Piotra przez episkopat włoski. Zaznaczył, że dzięki tym darom Synod może stać się opatrznościową okazją odnowy Kościoła. W czuwaniu wzięli udział ojcowie synodalni, audytorzy i eksperci, a także zaproszone na Synod rodziny oraz 50 tys. wiernych z Włoch i zagranicy, którzy przybyli na plac całymi rodzinami.

Więcej...

Powołanie kapłańskie jest "skarbem ukrytym w roli" 2014-10-04

Powołanie kapłańskie jest "skarbem ukrytym w roli"

Do troski o powołania kapłańskie oraz troski o właściwą formację kapłanów służących ewangelizacji zachęcił Ojciec Święty uczestników sesji plenarnej Kongregacji ds. Duchowieństwa.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook