ekai.pl
Czwartek, 24 maja 2012 Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych; św. Donacjana i Rogacjana, męczenników
Rekolekcje 2012
Redakcja eKAI.pl, 2012-03-14
Fot. Randy OHC - flickrCC
Co? Gdzie? Kiedy? Tego dowiesz się z katalogu rekolekcji na eKAI.pl. Możesz dodać informacje o rekolekcjach! Zachęcamy, pomóż nam stworzyć największą bazę rekolekcji w polskim internecie!
Do stworzenia internetowej bazy rekolekcji zainspirował nas brat Robert Krawiec, kapucyn. On pierwszy stworzył zestawienie danych nt. rekolekcji organizowanych przez różne ośrodki w Polsce. Prezentowany przez nas katalog został w znaczącej większości przygotowany właśnie przez niego. Zachowaliśmy także wprowadzony przez br. Roberta podział tematyczny.
Opracowaniem katalogu zajęła się (i będzie się zajmować) redakcja eKAI.pl. Reszta należy do Was!
Zachęcamy, powiedzcie innym o tym katalogu. Niech stanie się rzeczywistym miejscem informującym zainteresowanych rozwojem swojego życia duchowego o różnych propozycjach rekolekcyjnych w Polsce.
Zapraszamy także do nadsyłania kolejnych terminów rekolekcji i danych na ich temat, według opracowanego przez nas wzoru (mail: ekai@ekai.pl).
Terminy rekolekcji podzielone zostały na następujące katalogi:
Rekolekcje dla par niesakramentalnych »
Rekolekcje wielkopostne »
Rekolekcje wakacyjne »
Rekolekcje ewangelizacyjne »
Rekolekcje modlitewne »
Rekolekcje biblijne »
Rekolekcje z pogłębieniem życia duchowego »
Rekolekcje z uzdrowieniem wewnętrznym »
Rekolekcje dla zakochanych »
Rekolekcje małżeńskie »
Rekolekcje rodzinne »
Rekolekcje ignacjańskie »
Rekolekcje rozeznawania duchowego »
Rekolekcje rozeznania drogi życia »
Rekolekcje o przebaczeniu »
Rekolekcje dla uzależnionych od alkoholu »
Rekolekcje dla biznesmenów »
Rekolekcje dla aktywnych zawodowo »
Rekolekcje zakonne »
Rekolekcje kapłańskie »
Rekolekcje z postem »
Rekolekcje i sesje weekendowe »
Jeżeli chcesz, żebyśmy umieścili w naszej bazie nowe terminy rekolekcji prosimy o kontakt: ekai@ekai.pl. W mailu postaraj się umieścić wszystkie informacje dotyczące rekolekcji, które zawiera nasz katalog: data, tytuł/temat rekolekcji, prowadzący, kontakt do ośrodka rekolekcyjnego lub organizatorów rekolekcji, strona internetowa z dodatkowymi informacjami o rekolekcjach.
Komentarze (11)
Piotr
1 rok, 2 miesiące temuJest dobrze, ale lepiej byłoby gdyby jeszcze wszystkie rekolekcje były w jednej zakładce.
Odpowiedzadmin
1 rok, 2 miesiące temuciekawa propozycja, pomyślimy nad dodaniem takiej opcji w naszym katalogu, dziękujemy za sugestię
Odpowiedzxww
1 rok, 1 miesiąc temu
Popieram Piotra. Koniecznie wyszukiwarka wśród wszystkich rekolekcji uzwględniająca terminy, miejsce, profil a może czasami i cene!:)
Bonifacy XVI
1 rok temuNa ile tolerncyjna jest ADMIN? Czy zadawanie niewygodnych pytan jest dla ADMIN wyzwaniem nie do pokonania? Czy zabawa w cenzure nie jest kontynuacja dzialalnosci "swietej" inkwizycji?
Odpowiedzniezdecydowany
1 rok, 2 miesiące temudobra inicjatywa! oby nie tylko w czasie Wielkiego Postu, poszukiwanie miejsca na rekolekcje wskazane! patrzę na siebie i coraz bardziej czuje, że nie chodzi wcale o rok liturgiczny, ale człowieka potrzeby...
Odpowiedznowe_buklaki
1 rok, 1 miesiąc temu
Jak ktoś umie używać google, to zamknięte czy specjalistyczne rekolekcje mógł sobie znaleźć. Za to portal nie odpowiada wcale na dużo większe zapotrzebowanie - gdzie, kiedy, na jaki temat, kto prowadzi rekolekcje adwentowe i wielkopostne w okolicznych parafiach?
Na początku Wielkiego Postu przeszukałam strony www okolicznych i nie tylko parafii i... porażka. Albo informacji nie ma jeszcze, bo ogłoszą ją tydzień wcześniej (jak ludzie mają sobie to zaplanować?), albo nie wiadomo kto i o czym będzie głosić, a moje doświadczenie pokazuje, że w wielu wypadkach "kto" wiadomo od dawna, ale "co", to jest kwestia przypadku i ustaleń na ostatnią chwilę, gdzie potrzeby parafian wcale nie są brane pod uwagę (mieliście kiedyś w parafii powszechną ankietę, czego oczekujecie?).
nowe_buklaki
1 rok, 1 miesiąc temu
cd.
Problem w tym, że te parafialne rekolekcje, to są najbardziej dostępne, a często jedyna dla człowieka okazja do pogłębienia wiary. Jednak parafie nie mają planu rozwoju duchowego parafian i nie planują tematów rekolekcji w dłuższym okresie, a tym samym nie szukają umiejących dany temat przekazać ludziom pasjonatów, tylko "znane nazwiska".
Ks. Tomasz
9 miesięcy temuRównież uważam, że należałoby wspierać już istniejące dobre inicjatywy a nie robić sobie konkurencji bo nie o to chodzi w chrześcijaństwie. Myślę, że dobrze byłoby wejść we współpracę z ww stroną o rekolekcjach.
Odpowiedzbazula
4 miesiące temu
strona jest w budowie i nie można z niej na razie korzystać!!!
a przecież info na ten temat mogą być w kilku miejscach.
chodzi chyba o to by jak najwięcej osób mogło znaleźć jak najwięcej informacji.
Angie
3 miesiące, 2 tygodnie temu
Mam nadzieję, że katalog na eKAI.pl będzie na bieżąco aktualizowany.
Pozdrawiam.

