Stowarzyszenie Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci (Apostolstwo Dobrej Śmierci)

Adres:
Dyrektor:
ks. Antoni Żebrowski MSF
Górka Klasztorna, 89-310 Łobżenica
tel. (0-67) 286 00 38
e-mail: biuro@apostolstwo.pl
www.apostolstwo.pl

Stowarzyszenie Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci jest zrzeszeniem modlitewnym, które przygotowuje do uzyskania łaski dobrej śmierci dla siebie i bliźnich przez życie modlitwą i spełnianie dobrych uczynków. Zatwierdził je w 1908 r. papież Pius X, a opiekuje się nim Zgromadzenie Najświętszej Maryi Panny w Tinchebray we Francji.

W Polsce pierwsze wspólnoty powstały na Śląsku i w Małopolsce w 1908 r. W 1981 r. ks. Jan Czekała, misjonarz Świętej Rodziny, wpisał się do działającego we Francji Apostolstwa. W 1987 r. utworzył jego filię przy sanktuarium Matki Bożej w Górce Klasztornej i od tego czasu jego współbracia opiekują się dziełem w całym kraju. W księgach stowarzyszenia figuruje blisko 400 tys. wpisów. Apostolstwo działa w Polsce, Francji, Kanadzie oraz na Litwie, Ukrainie i Białorusi.

 

Komentarze (6)

Tesia

3 lata, 5 miesięcy temu

Modlitwa o dobra smerc ma niewatpliwie ogromna wartosc dla czlowieka,ale mysle,ze nie wystarczy tylko sie modlic w tej intencji,.Na dobra smierca oprocz modlitwy trzeba zasluzyc sobie calym zyciem. Szczesc Boze!

Odpowiedz

xRoman,msf

3 lata, 3 miesiące temu

Tesia - jak najbradziej! Racja calkowita.

Warto wspomnieć, że Apostolstwo ma także swoją stronę internetową. Jednak adres e-mail dawno został już zmieniony. Aktualne dane to: www.apostolstwo.pl oraz: biuro@apostolstwo.pl

Odpowiedz

Maria Ostrycharz

12 miesięcy temu

Strony bardzo piękne, ale... właśnie kona w szpitalu osoba którą się opiekowałam. Nie mogę być przy niej, chcę wspomagać ją modlitwą. Nie mam możliwości by wysłać SMS, jak mogę prosić o wsparcie modlitewne?

Odpowiedz

Józefa W.

5 miesięcy, 1 tydzień temu

Cierpię na kilka bardzo cieżkich chorób i bardzo lękam się większego
cierpienia a najbardziej leżenia i nie radzęnia sobie z niczym.Modlę się o szybką śmierć jak Bóg postanowi mnie zabrać ale nie wiem czy taką prośbą nie grzeszę.

Odpowiedz

hypatia k.łyszczyńsk

11 miesięcy temu

kościuł namawia do EUTANAZJI?

Odpowiedz

agnete sieroten

11 miesięcy temu

"dobra śmierć" to przecież eutanazja?!kościuł namawia do eutanazji?

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook