Stowarzyszenie Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci (Apostolstwo Dobrej Śmierci)

Adres:
Dyrektor:
ks. Antoni Żebrowski MSF
Górka Klasztorna, 89-310 Łobżenica
tel. (0-67) 286 00 38
e-mail: biuro@apostolstwo.pl
www.apostolstwo.pl

Stowarzyszenie Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci jest zrzeszeniem modlitewnym, które przygotowuje do uzyskania łaski dobrej śmierci dla siebie i bliźnich przez życie modlitwą i spełnianie dobrych uczynków. Zatwierdził je w 1908 r. papież Pius X, a opiekuje się nim Zgromadzenie Najświętszej Maryi Panny w Tinchebray we Francji.

W Polsce pierwsze wspólnoty powstały na Śląsku i w Małopolsce w 1908 r. W 1981 r. ks. Jan Czekała, misjonarz Świętej Rodziny, wpisał się do działającego we Francji Apostolstwa. W 1987 r. utworzył jego filię przy sanktuarium Matki Bożej w Górce Klasztornej i od tego czasu jego współbracia opiekują się dziełem w całym kraju. W księgach stowarzyszenia figuruje blisko 400 tys. wpisów. Apostolstwo działa w Polsce, Francji, Kanadzie oraz na Litwie, Ukrainie i Białorusi.

 

Komentarze (6)

Tesia

4 lata, 1 miesiąc temu

Modlitwa o dobra smerc ma niewatpliwie ogromna wartosc dla czlowieka,ale mysle,ze nie wystarczy tylko sie modlic w tej intencji,.Na dobra smierca oprocz modlitwy trzeba zasluzyc sobie calym zyciem. Szczesc Boze!

Odpowiedz

xRoman,msf

3 lata, 10 miesięcy temu

Tesia - jak najbradziej! Racja calkowita.

Warto wspomnieć, że Apostolstwo ma także swoją stronę internetową. Jednak adres e-mail dawno został już zmieniony. Aktualne dane to: www.apostolstwo.pl oraz: biuro@apostolstwo.pl

Odpowiedz

Maria Ostrycharz

1 rok, 7 miesięcy temu

Strony bardzo piękne, ale... właśnie kona w szpitalu osoba którą się opiekowałam. Nie mogę być przy niej, chcę wspomagać ją modlitwą. Nie mam możliwości by wysłać SMS, jak mogę prosić o wsparcie modlitewne?

Odpowiedz

Józefa W.

1 rok temu

Cierpię na kilka bardzo cieżkich chorób i bardzo lękam się większego
cierpienia a najbardziej leżenia i nie radzęnia sobie z niczym.Modlę się o szybką śmierć jak Bóg postanowi mnie zabrać ale nie wiem czy taką prośbą nie grzeszę.

Odpowiedz

hypatia k.łyszczyńsk

1 rok, 6 miesięcy temu

kościuł namawia do EUTANAZJI?

Odpowiedz

agnete sieroten

1 rok, 6 miesięcy temu

"dobra śmierć" to przecież eutanazja?!kościuł namawia do eutanazji?

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook