Wydarzenia

Bp Mendyk w wywiadzie dla KAI : nauczanie religii to praca nad wychowaniem ku pełni człowieczeństwa 2014-08-31

Bp Mendyk w wywiadzie dla KAI : nauczanie religii to praca nad wychowaniem ku pełni człowieczeństwa

Nauczanie religii w szkole to przede wszystkim praca nad wychowaniem ku pełni człowieczeństwa - podkreśla bp Marek Mendyk w wywiadzie udzielonym KAI przed rozpoczynającym się 1 września nowym rokiem szkolnym 2014/2015.

Więcej...

Salezjanie wobec rozprzestrzeniania się wirusa Ebola 2014-08-31

Salezjanie wobec rozprzestrzeniania się wirusa Ebola

„Sytuacja gwałtownie się pogarsza" – pisze w raporcie na temat zmagań z wirusem Ebola ks. Jorge Crisafuli przełożony salezjanów w Afryce Zachodniej.

Więcej...

Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi na temat Domu Niewidomego Dziecka w Warszawie 2014-08-31

Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi na temat Domu Niewidomego Dziecka w Warszawie

Zarząd Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi przekazał KAI oświadczenie w związku z doniesieniami na temat Domu Niewidomego Dziecka w Warszawie. Zapewnia w nim, że w swoich działaniach kieruje się wyłącznie dobrem wychowanków, a obecnie „krok po kroku" naprawia „najważniejsze powstałe na przestrzeni ponad trzech dekad wskazane nam, w świetle obowiązującego dziś prawa, braki formalne”.

Więcej...

Maronicki patriarcha apeluje do ONZ o interwencję w Iraku i Syrii 2014-08-31

Maronicki patriarcha apeluje do ONZ o interwencję w Iraku i Syrii

O wysłanie do Iraku i Syrii sił ONZ zaapelował kard. Béchara Boutros Raï. Maronicki patriarcha wypowiedział się na ten temat na forum Sieci Katolickich Ustawodawców (Catholic Legislators Network), która obraduje we Frascati pod Rzymem. Mówił tam o sytuacji chrześcijan w krajach arabskich.

Więcej...

Słowo biskupów diecezjalnych z Jasnej Góry w 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej 2014-08-31

Słowo biskupów diecezjalnych z Jasnej Góry w 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej

Pokój i przebaczenie są naszym obowiązkiem – piszą biskupi diecezjalni w Słowie wydanym z okazji 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Niepokój pasterzy Kościoła wywołują wydarzenia na Ukrainie, które "budzą uzasadniony niepokój także o przyszłość naszej Ojczyzny”. Do wszystkich ludzi dobrej woli kierują zatem prośbę o „podjęcie w intencji pokoju uczynków pokutnych: postu, modlitwy i jałmużny”.

Więcej...

Dzisiaj kolejny etap dialogu Kościołów Polski i Niemiec 2014-08-31

Dzisiaj kolejny etap dialogu Kościołów Polski i Niemiec

31 sierpnia z okazji 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej przewodniczący Episkopatów Polski i Niemiec abp Stanisław Gądecki oraz kard. Reinhard Marx modlić się będą wspólnie z tej okazji w Gliwicach. Mszy św. w katedrze w Gliwicach będzie przewodniczył abp Gądecki a homilię wygłosi kard. Marx. Na zakończenie liturgii głos zabierze metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, który przewodniczy Zespołowi KEP ds. Kontaktów z Konferencją Episkopatu Niemiec.

Więcej...

Ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie zaskarżona do Trybunału Konstytucyjnego 2014-08-30

Ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie zaskarżona do Trybunału Konstytucyjnego

Instytut Ordo Iuris przygotował wniosek o kontrolę konstytucyjności ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, który w czwartek 28 sierpnia został skierowany do Trybunału.

Więcej...

List otwarty: Polskie rodziny w sercu polityki społecznej czy na marginesie? 2014-08-30

List otwarty: Polskie rodziny w sercu polityki społecznej czy na marginesie?

Podejmowane działania w zakresie wzmocnienia polskich rodzin są niewystarczające, a jej sytuacja rozmija się z marzeniami milionów ludzi związanych z ruchem Solidarności – uważają Antoni Szymański i Paweł Wosicki - członkowie Zespołu ds. Rodziny Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu Polski.

Więcej...

Boko Haram rozszerza kalifat i zabija kolejnych chrześcijan 2014-08-30

Boko Haram rozszerza kalifat i zabija kolejnych chrześcijan

Kolejny zamach na chrześcijan przeprowadzili w Nigerii islamscy ekstremiści z ugrupowania Boko Haram. Zaatakowali oni plebanię kościoła katolickiego i kilka domów zamieszkiwanych przez katolików w Madagali w północno-wschodnim stanie Adamawa. Dyrektor Biura Prasowego diecezji Maiduguri ks. Gideon Obasoglie poinformował o kilkudziesięciu zabitych i wielu spalonych budynkach.

Więcej...

Franciszek odpowiedział na „List pisany łzami” z Iraku 2014-08-30

Franciszek odpowiedział na „List pisany łzami” z Iraku

Franciszek zadzwonił do ks. Behnama Benoki - irackiego kapłana pracującego w obozie dla uchodźców w Ankawie. Była to odpowiedź papieża na „List pisany łzami”, jaki od niego otrzymał. Przekazał go Ojcu Świętemu jeden z dziennikarzy, który podróżował z nim do Korei Południowej. Ks. Benoka przesłał list swemu przyjacielowi sms-ami, a dziennikarz przepisał je i wręczył Franciszkowi.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook