Wydarzenia

Szkocja kapituluje: przyjdźcie nas nawracać 2015-07-05

Szkocja kapituluje: przyjdźcie nas nawracać

Szkoccy biskupi przyznają się do porażki w przekazywaniu wiary. „Staliśmy się krajem misyjnym” – stwierdził w liście do diecezji Galloway bp William Nolan, a za nim potwierdzili to również inni biskupi.

Więcej...

Lwowskie obchody 74. rocznicy zamordowania polskich profesorów 2015-07-05

Lwowskie obchody 74. rocznicy zamordowania polskich profesorów

W dniach 2-4 lipca we Lwowie różne środowiska z Polski i Ukrainy, m.in. prezydent RP Bronisław Komorowski, osobno obchodzili 74. rocznicę mordu profesorów polskich na Wzgórzach Wuleckich w tym mieście.

Więcej...

Grecki Kościół prawosławny przeciw podziałom 2015-07-05

Grecki Kościół prawosławny przeciw podziałom

„Nie powinno być niczego, co by nas dzieliło. Nie pozwólmy, by trucizna podziału przesączyła się do naszych serc. Byłoby to zbrodnią wobec narodu”. Tak brzmi fragment przesłania prawosławnego arcybiskupa Aten i całej Grecji Hieronima II do rodaków, wydanego w przededniu referendum. 5 lipca Grecy zdecydują o przyjęciu lub odrzuceniu porozumienia w sprawie spłaty długów.

Więcej...

Papieska modlitwa przed pielgrzymką 2015-07-05

Papieska modlitwa przed pielgrzymką

W wigilię swej latynoskiej podróży papież Franciszek odwiedził bazylikę Matki Bożej Większej. Zgodnie z tradycją zawierzył tam swą pielgrzymkę Patronce Rzymu.

Więcej...

66. rocznica cudu lubelskiego 2015-07-05

66. rocznica cudu lubelskiego

W archikatedrze lubelskiej odbyły się uroczystości upamiętniające 66. rocznicę cudu lubelskiego. Eucharystii przewodniczył bp Jan Sobiło. - Maryja swoim darem łez przypomina nam, że idziemy w złym kierunku – podkreślał biskup pomocniczy diecezji charkowsko-zaporoskiej.

Więcej...

Zmarła wybitna badaczka dziejów sztuki Jasnej Góry 2015-07-05

Zmarła wybitna badaczka dziejów sztuki Jasnej Góry

W sobotę 4 lipca w nocy zmarła Zofia Rozanow, historyk sztuki i literat, wieloletnia badaczka dziejów sztuki Jasnej Góry. Miała 85 lat. Swoją pracę naukową dotyczącą jasnogórskiego sanktuarium podjęła na prośbę kard. Stefana Wyszyńskiego. Oddała się jej całkowicie, bo - jak mówiła - „Jasna Góra to klejnot w polskiej koronie”.

Więcej...

Benedykt XVI do krakowskich uczelni o znaczeniu inspiracji wiary w muzyce 2015-07-05

Benedykt XVI do krakowskich uczelni o znaczeniu inspiracji wiary w muzyce

O doświadczeniu Boga jako źródle muzyki mówił papież-senior Benedykt XVI przyjmując w sobotę tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz Akademii Muzycznej w Krakowie.

Więcej...

Karmelitanki bose dla papieża 2015-07-04

Karmelitanki bose dla papieża

Nagrywanie płyty z autorskimi utworami zakończyły siostry karmelitanki bose z Karmelu w Ełku.

Więcej...

Papież do włoskiej Odnowy Charyzmatycznej 2015-07-04

Papież do włoskiej Odnowy Charyzmatycznej

Niech Duch Święty prowadzi nas do jedności chrześcijan, a my róbmy to, co do nas należy - powiedział Franciszek do uczestników 38. Krajowej Konwencji włoskiej Odnowy w Duchu Świętym, zebranych 3 lipca na placu św. Piotra w Watykanie. Przybyło na nie, mimo niepogody, ok. 30 tys. członków tego ruchu z całego kraju oraz wielu kardynałów i biskupów z Kurii Rzymskiej, z Włoch i zagranicy, w tym hierarchowie katolickich Kościołów wschodnich. Obecni byli również członkowie innych wyznań chrześcijańskich, głównie charyzmatycy protestanccy.

Więcej...

Studia z zapobiegania nadużyciom seksualnym duchownych od 2016 r. 2015-07-04

Studia z zapobiegania nadużyciom seksualnym duchownych od 2016 r.

Papieski Uniwersytet Gregoriański (PUG) w Rzymie zamierza wprowadzić studia z ochrony małoletnich oraz zapobiegania nadużyciom seksualnym duchowieństwa. Zajęcia odbywać się będą w ramach tamtejszego Ośrodka Ochrony Dzieci i rozpoczną się w lutym i potrwają do czerwca 2016 r.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook