Wydarzenia

Peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Episkopacie Polski 2015-05-28

Peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Episkopacie Polski

W siedzibie Konferencji Episkopatu Polski trwa modlitwa przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Kopię cudownego obrazu w uroczystej procesji przeniesiono z kaplicy Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza, znajdującej się nieopodal siedziby Episkopatu, przy ul. Żytniej 11.

Więcej...

Rozpoczął się III Kongres Nowej Ewangelizacji 2015-05-28

Rozpoczął się III Kongres Nowej Ewangelizacji

III Kongres Nowej Ewangelizacji rozpoczął się w Skrzatuszu k. Piły w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. - W tym miejscu ewangelizacja to jest nasza codzienność. Próbujemy tu szukać nowych dróg - podkreślił bp Edward Dajczak otwierając kongres. Uczestniczy w nim ok. 330 ewangelizatorów z całej Polski.

Więcej...

KUL: Środowiska pro-life muszą postawić na pozytywny przekaz medialny 2015-05-28

KUL: Środowiska pro-life muszą postawić na pozytywny przekaz medialny

W Katolickim Uniwerystecie Lubelskim Jana Pawła II odbyła się konferencja naukowa "Rodzina wobec współczesnych wyzwań". Poprzedza ona Marsz dla Życia i Rodziny w Archidiecezji Lubelskiej. - Środowiska pro-life muszą postawić na pozytywny przekaz medialny - mówił podczas konferencji ks. dr hab. J. Jęczeń.

Więcej...

Sarajewo przygotowuje się na przyjęcie papieża Franciszka 2015-05-28

Sarajewo przygotowuje się na przyjęcie papieża Franciszka

Przez wizytę w Sarajewie 6 czerwca papież Franciszek pragnie zbudować pomost między religiami i grupami etnicznymi w Bośni i Hercegowinie oraz umocnić pojednanie i pokój w tym kraju. Mówi o tym już choćby wybrane osobiście przez papieża hasło jednodniowej wizyty: „Niech pokój będzie z wami”, do którego nawiązuje wiele elementów przygotowań i przebiegu papieskiej wizyty.

Więcej...

VIII Festyn Rodzinny z okazji Dnia Matki i Dziecka z Caritas Archidiecezji Poznańskiej 2015-05-28

I Marsz Nordic Walking, koncerty młodych artystów, występ Teatrzyku „Pinokio”, pokazy straży pożarnej i policji, pokaz automobili, minizoo oraz nauka języka migowego, gry i zabawy to atrakcje zaplanowane dla najmłodszych podczas VIII Ogólnopolskiego Festynu Rodzinnego Caritas z okazji Dnia Matki i Dziecka. Tradycyjne świętowanie będzie miało miejsce 31 maja na poznańskim Ostrowie Tumskim.

Więcej...

Warszawa: w sobotę piąta Noc Świadectw 2015-05-28

Usłyszymy 12 osób, 12 historii zmieniających życie - tak na piątą Noc Świadectw, która odbędzie się 30 maja, zapraszają organizatorzy - diakonia ewangelizacyjna Odnowy w Duchu Świętym, działająca przy par. św. Michała w Warszawie. To wielowymiarowe wydarzenie ewangelizacyjne co roku gromadzi setki osób.

Więcej...

Przed ŚDM 2016: intensywne przygotowania w całym kraju 2015-05-28

Przed ŚDM 2016: intensywne przygotowania w całym kraju

Szkolenia wolontariuszy, scenariusze przyjęcia pielgrzymów w parafiach, projekty ewangelizacyjne, a nade wszystko nadzieja na duchowe przeżycie spotkania z papieżem Franciszkiem, ale i promocję Polski i Małopolski – w całej Polsce trwają intensywne przygotowania do przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Więcej...

Przed ŚDM 2016: hymn, logo, gadżety 2015-05-28

Przed ŚDM 2016: hymn, logo, gadżety

Spotkania, modlitwa, koncerty, które nieodłącznie towarzyszą Światowym Dniom Młodzieży, wymagają odpowiedniej oprawy. Muzyka i obraz tworzą klimat świętowania, wzmacniają przekaz. Takimi elementami tradycyjnie są hymn, logo i gadżety, które później będą pamiątką dla uczestników wydarzenia.

Więcej...

Przed ŚDM 2016: historia Światowych Dni Młodzieży 2015-05-28

Przed ŚDM 2016: historia Światowych Dni Młodzieży

Wszystko zaczęło się od Jubileuszu Młodych w ramach Nadzwyczajnego Roku Świętego Odkupienia w 1984 r. Pamiętając o tym, jakie wrażenie zrobiła na nim procesja młodych Rzymian z palmami w Niedzielę Palmową w 1979 r., św. Jan Paweł II postanowił zaprosić młodzież – tym razem z całego świata – na jubileuszowe spotkanie właśnie na Niedzielę Palmową.

Więcej...

Madagaskar: Kościół alarmuje – kraj znów popada w chaos 2015-05-28

Madagaskar: Kościół alarmuje – kraj znów popada w chaos

Madagaskar ponownie pogrąża się w chaosie – alarmuje tamtejszy Kościół. Przyczyną jest próba złożenia z urzędu prezydenta Hery’ego Rajaonarimampianiny z uwagi na nieprzestrzeganie przez niego zapisów konstytucji. Przegłosowany przez parlament impeachment został uznany przez głowę państwa za nielegalny. Działaniom tym towarzyszy napięcie społeczne i obawy, że sytuacja wymknie się spod kontroli, jak w latach 2009-14, gdy rywalizowali między sobą prezydenci Marc Ravalomanana i Andry Rajoelina. Obaj stoją zresztą za obecnym kryzysem politycznym.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook