Wydarzenia

Za strąceniem Boeinga „stoi człowiek, którego Bóg pozbawił rozumu” 2014-07-24

Za strąceniem Boeinga „stoi człowiek, którego Bóg pozbawił rozumu”

Za strącenie malezyjskiego Boeinga odpowiedzialni są bojówkarze rosyjscy, którzy sami przyznali, że myśleli, iż jest to wojskowy samolot transportowy z żołnierzami lub bronią ukraińską. „Ich wina jest znana całemu światu i nie ma tu czego usprawiedliwiać. Za tym wszystkim stoi jeden człowiek, któremu Bóg odebrał rozum” – powiedział patriarcha kijowski Filaret w wywiadzie dla ukraińskiej gazety rosyjskojęzycznej „Gordon”.

Więcej...

Kościół w Jasienicy będzie otwarty w najbliższą niedzielę 2014-07-24

Kościół w Jasienicy będzie otwarty w najbliższą niedzielę

W najbliższą niedzielę zostanie otwarty kościół pw. Narodzenie Pańskiego w Jasienicy. Mszy św. będzie przewodniczył bp warszawsko-praski abp Henryk Hoser.

Więcej...

Oświadczenie Kurii Polowej 2014-07-24

Oświadczenie Kurii Polowej

W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami dotyczącymi przeszukania mieszkania i biura ks. płk. Roberta Mokrzyckiego, proboszcza Katedry Polowej Wojska Polskiego przez funkcjonariuszy CBA ks. płk Zbigniew Kępa, rzecznik Ordynariatu Polowego opublikował na stronie internetowej Ordynariatu WP oświadczenie.

Więcej...

Pierwsza aborcja w Szpitalu im. św. Rodziny - dwa dni po odwołaniu prof. Chazana 2014-07-24

Pierwsza aborcja w Szpitalu im. św. Rodziny - dwa dni po odwołaniu prof. Chazana

W Szpitalu im. Świętej Rodziny dokonano 23 lipca pierwszej – od chwili odwołania prof. Bogdana Chazana – aborcji. Stało się to zaledwie dwa dni po jego odwołaniu z funkcji dyrektora tej placówki. O zdarzeniu poinformował KAI sam prof. Chazan, który stracił stanowisko po tym, jak - powołując się na klauzulę sumienia - odmówił dokonania aborcji ciężko chorego dziecka.

Więcej...

Biskupi różnych Kościołów wzywają rząd, aby „powstrzymał katastrofę” 2014-07-24

Biskupi różnych Kościołów wzywają rząd, aby „powstrzymał katastrofę”

Rząd Iraku winien zapewnić „niezbędną opiekę” chrześcijanom i innym mniejszościom w kraju i udzielić „pomocy finansowej uchodźcom, którzy stracili wszystko”.

Więcej...

Mecz pokoju pod patronatem Papieża 2014-07-24

Mecz pokoju pod patronatem Papieża

Watykan potwierdził związek inicjatywy piłkarskiej na rzecz pokoju, która ma się odbyć 1 września, z papieżem Franciszkiem.

Więcej...

Ministrowie spraw zagranicznych Niemiec, Francji i Włoch potępiają antysemickie awantury w Europie 2014-07-24

Ministrowie spraw zagranicznych Niemiec, Francji i Włoch potępiają antysemickie awantury w Europie

W związku z falą antyżydowskich demonstracji i aktów przemocy, jaka przetoczyła się w wielu miastach europejskich, ministrowie spraw zagranicznych Niemiec, Francji i Włoch potępili wszelkie formy antysemityzmu i nienawiści wobec Żydów.

Więcej...

Rektor Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego w wywiadzie dla KAI! 2014-07-24

Rektor Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego w wywiadzie dla KAI!

Najbardziej potrzebujemy wsparcia modlitewnego a także tego, aby Kościół katolicki w Polsce bardziej wspierał i podtrzymywał aktywnie działania polskiego rządu, jakie podejmuje on na arenie międzynarodowej w stosunku do Ukrainy - mówi w rozmowie z KAI ks. prof. Bogdan Prach, rektor Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego (UUK) we Lwowie.

Więcej...

700 osób weźmie udział w tegorocznym, 15. Przystanku Jezus 2014-07-24

700 osób weźmie udział w tegorocznym, 15. Przystanku Jezus

700 młodych ewangelizatorów z Polski, Anglii, Luksemburga, Irlandii, Słowacji, Francji i Niemiec, będzie dzielić się swoją wiarą z uczestnikami Przystanku Woodstock, podczas towarzyszącego mu 15. Przystanku Jezus.

Więcej...

Fenomen polskiego pielgrzymowania 2014-07-24

Fenomen polskiego pielgrzymowania

Szacuje się, że w Polsce jest ok. 500 miejsc, do których udają się pielgrzymki. Zakład Geografii Religii Uniwersytetu Jagiellońskiego szacuje, że rocznie ok. 7 mln Polaków pielgrzymuje.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook