Wydarzenia

By rodzina była silna Bogiem - XV Dzień Papieski 2015-10-08

By rodzina była silna Bogiem - XV Dzień Papieski

"Tegoroczny Dzień Papieski odbędzie się 11 października 2015 r. pod hasłem „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Głównym organizatorem wydarzeń jest obchodząca w tym roku jubileusz 15-lecia Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, a także „Stowarzyszenie Absolwentów Dzieło”. Hasło XV Dnia Papieskiego „Jan Paweł II – Patron Rodziny” jest bezpośrednim nawiązaniem do zwołanych przez Papieża Franciszka obrad XIV Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów na temat „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym, który odbywa się w dniach 4-25 października 2015 r. w Rzymie. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, której misją jest propagowanie nauczania św. Jana Pawła II, poprzez tegoroczne obchody podkreśla szczególną troskę Papieża Polaka o świętość i trwałość rodzin."

Więcej...

Franciszek u św. Marty: Bóg nie opuszcza sprawiedliwych 2015-10-08

Franciszek u św. Marty: Bóg nie opuszcza sprawiedliwych

Kwestię cierpienia ludzi dobrych oraz pozornej pomyślności bezbożnych poruszył Ojciec Święty podczas porannej Eucharystii 8 października w kaplicy Domu Świętej Marty. Zapewnił, że Bóg nigdy nie opuszcza sprawiedliwych, natomiast ludzie siejący zło, nie mają imienia.

Więcej...

Papież błogosławi wszystkim uczestnikom Dnia Papieskiego 2015-10-08

Papież błogosławi wszystkim uczestnikom Dnia Papieskiego

11 października obchodzony będzie XV Dzień Papieski. Z tej okazji Ojciec Święty Franciszek skierował na ręce kard. Kazimierza Nycza, uczestników, organizatorów i stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia pozdrowienia i swoje błogosławieństwo.

Więcej...

10 października premiera spotu promującego ŚDM 2016 2015-10-08

10 października premiera spotu promującego ŚDM 2016

W głównym wydaniu „Wiadomości” TVP1 odbędzie się 10 października br. premiera spotu promującego Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016. Realizatorami klipu pt. "Miłosierdzie bez granic" są Komitet Organizacyjny ŚDM Kraków 2016, Narodowe Centrum Kultury, Miasto Kraków i Województwo Małopolskie.

Więcej...

Na synodzie o zagrożeniach współczesnej rodziny 2015-10-08

Na synodzie o zagrożeniach współczesnej rodziny

O zagrożeniach dla rodziny płynących z ideologii gender, feminizmu, ekonomii, osłabienia więzi – mówili w trakcie trzeciego dnia obrad 7 października w ramach małych grup (circuli minores) uczestnicy Synodu Biskupów, który obraduje w Watykanie na temat: „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym”.

Więcej...

Komunikat KEP 2015-10-08

Komunikat KEP

Komunikat z 370. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.

Więcej...

Synod o Rodzinie 2015-10-08

Od 4 do 25 października br. obraduje w Watykanie XIV Zwyczajne Zgromadzenie Ogólnego Synodu Biskupów nt. powołania i misji rodziny w Kościele i świecie współczesnym. Jakie kierunki przybiera praca biskupów na synodzie? W naszym boksie znajdziesz aktualne komentarze, informacje i wydarzenia związane z obradami biskupów.

Więcej...

Niektórzy biskupi wciąż oczekują radykalnych zmian w sprawie rozwiedzionych 2015-10-08

Niektórzy biskupi wciąż oczekują radykalnych zmian w sprawie rozwiedzionych

Po pierwszych dniach Synodu Biskupów coraz wyraźniej zarysowują się różnice między ojcami synodalnymi. Nie ma otwartej wymiany zdań, ale widać, że poszczególne wystąpienia nawiązują do siebie – powiedział biskup Oranu w Algierii Jean-Paul Vesco, były prowincjał dominikanów we Francji.

Więcej...

Ojcowie synodalni wybrali moderatorów i relatorów małych grup 2015-10-08

Ojcowie synodalni wybrali moderatorów i relatorów małych grup

Podczas trwającego w Rzymie synodu biskupów poświęconego rodzinie, 11 kardynałów będzie moderowało pracę małych grup (circuli minores), a dwóch będzie relatorami ich prac – wynika z komunikatu opublikowanego przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Więcej...

„Naukowcy wobec wyzwań bioetyki” na Dziedzińcu Dialogu 2015-10-08

„Naukowcy wobec wyzwań bioetyki” na Dziedzińcu Dialogu

Gdy w grę wchodzą detale badań naukowych jest naturalne, że naukowiec wierzący będzie postrzegał dobro człowieka inaczej niż niewierzący – argumentowała w środę s. prof. Barbara Chyrowicz.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook