Wydarzenia

Franciszek: prześladowania ceną za świadectwo wiary 2016-05-02

Franciszek: prześladowania ceną za świadectwo wiary

Duch Święty daje nam siłę, abyśmy byli świadkami Jezusa również pośród prześladowań, tych wielkich, kiedy trzeba oddać swoje życie i mniejszych – kiedy stajemy się ofiarami plotek i krytyki – powiedział Ojciec Święty podczas poniedziałkowej Eucharystii w Domu Świętej Marty.

Więcej...

Polscy żołnierze i funkcjonariusze wzięli udział w Jubileuszu wojska i służb mundurowych 2016-05-02

Polscy żołnierze i funkcjonariusze wzięli udział w Jubileuszu wojska i służb mundurowych

Grupa 80 żołnierzy i funkcjonariuszy z Polski wzięła udział w jubileuszu wojska i służb mundurowych, obchodzonego w ramach Roku Miłosierdzia. Polscy pielgrzymi uczestniczyli w sobotę w porannej Mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II, a następnie w specjalnej audiencji generalnej, w której wraz z nimi wzięli udział przedstawiciele armii i służb mundurowych z kilkunastu krajów świata.

Więcej...

Mija 50 lat od Milenijnego Aktu Oddania z 1966 r. 2016-05-02

Mija 50 lat od Milenijnego Aktu Oddania z 1966 r.

Na Jasnej Górze od niedzieli i tylko przez dwa dni, można oglądać Milenijny Akt Oddania Polski w Macierzyńską Niewolę Miłości za Wolność Kościoła w Polsce i na świecie z 1966r. 3 maja mija 50 lat od wypowiedzenia tego zawierzenia przez Episkopat pod przewodnictwem Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego. To właśnie ze względu na jubileusz paulini zdecydowali się wyjąć akt ze specjalnej tuby, która na co dzień znajduje się obok Cudownego Obrazu.

Więcej...

Święty Jan Paweł II patronem Szamocina 2016-05-02

Święty Jan Paweł II patronem Szamocina

Kolejne miasto w Polsce ma za patrona św. Jana Pawła II. W niedzielę 1 maja, w piątą rocznicę beatyfikacji papieża Polaka, ogłoszono go oficjalnie patronem Szamocina w archidiecezji gnieźnieńskiej. W uroczystościach wziął udział i Mszy św. dziękczynnej przewodniczył Prymas Polski abp Wojciech Polak.

Więcej...

Symbole ŚDM przybyły do diecezji tarnowskiej 2016-05-02

Symbole ŚDM przybyły do diecezji tarnowskiej

Krzyż ŚDM oraz Ikonę Salus Populi Romani uroczyście powitano w niedzielę w Limanowej. Peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży potrwa w diecezji tarnowskiej do 13 maja. Krzyż i ikona odwiedzą kościoły, ale także więzienia, DPS, szkoły i szpitale. Symbole ŚDM będą nawet płynąć z flisakami tratwą po Dunajcu.

Więcej...

500. rocznica znalezienia figurki Matki Bożej w Gidlach 2016-05-02

500. rocznica znalezienia figurki Matki Bożej w Gidlach

500 lat temu w miejscowości Gidle rolnik Jan Czeczek przygotowujący pole pod zasiew wyorał maleńką, 9-centymetrową, figurkę Matki Bożej z Dzieciątkiem. W niedzielę w sanktuarium gidelskim odbyły się uroczystości jubileuszowe pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Więcej...

Wielkanocny apel Kościoła prawosławnego w Polsce 2016-05-02

Wielkanocny apel Kościoła prawosławnego w Polsce

Do modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych w różnych częściach świata zachęcają wiernych biskupi Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego (PAKP). W liście z okazji obchodzonej pierwszego maja w Kościołach wschodnich Wielkanocy, hierarchowie proszą też o modlitwę o jak najlepsze owoce Soboru Wszechprawosławnego, który odbędzie się w czerwcu w Grecji.

Więcej...

Franciszek: Dzięki Duchowi Świętemu Jezus jest blisko nas! 2016-05-01

Franciszek: Dzięki Duchowi Świętemu Jezus jest blisko nas!

Dzięki Duchowi Świętemu nie jesteśmy sami: Jezus jest blisko nas, jest pośród nas, jest w nas! - przypomniał Franciszek podczas niedzielnej modlitwy "Regina Coeli" w Watykanie. Papież zaznaczył, że to Duch Święty prowadzi nas w sposobie myślenia, działania, odróżniania, co jest dobre, a co złe. "Pomaga nam praktykować miłosierdzie Jezusa, Jego dawanie się innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym" - powiedział Ojciec Święty i zachęcił do codziennej lektury Pisma Świętego poprzedzanej modlitwą do Ducha Świętego.

Więcej...

Majówki na Campus Misericordiae 2016-05-01

Majówki na Campus Misericordiae

W każdą niedzielę maja na Campus Misericordiae będą odbywać się nabożeństwa majowe z udziałem wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży.

Więcej...

Caritas pomoże wyjechać na ŚDM 2016-05-01

Caritas pomoże wyjechać na ŚDM

Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej pomaga w wyjeździe na Światowe Dni Młodzieży. Młodzi Misjonarze Miłosierdzia Caritas to konkurs adresowany do osób od 14. do 30. roku życia, które na co dzień udzielają się jako wolontariusze i dzięki temu mają szansę na wygranie dofinansowania wyjazdu do Krakowa.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook