Wydarzenia

Abp Gądecki: bez chrztu nie byłoby polskiej państwowości 2015-11-30

Abp Gądecki: bez chrztu nie byłoby polskiej państwowości

Na dalekosiężne konsekwencje Chrztu Polski wskazał abp Stanisław Gądecki w homilii wygłoszonej na rozpoczęcie Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski na Jasnej Górze 29 listopada br.

Więcej...

Bp Piotr Jarecki obejmuje posługę wikariusza generalnego 2015-11-30

Bp Piotr Jarecki obejmuje posługę wikariusza generalnego

Kard. Kazimierz Nycz jako arcybiskup metropolita warszawski podjął decyzję o trwałym powrocie biskupa do posługi duszpasterskiej. - Po zasięgnięciu opinii kongregacji biskupów zamianowałem biskupa Piotra wikariuszem generalnym - poinformował kardynał księży w archikatedrze warszawskiej. Duchowni przywitali decyzję ordynariusza brawami.

Więcej...

Ekumeniczna inauguracja 22. Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2015-11-30

Ekumeniczna inauguracja 22. Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom

Symbolicznym zapaleniem świec zainaugurowano w pierwszą niedzielę adwentu 22. edycję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W tym roku przebiega ona pod hasłem „Głodni Miłosierdzia”.

Więcej...

W Cytadeli Warszawskiej otwarto celę pamięci bł. Honorata Koźmińskiego 2015-11-30

W Cytadeli Warszawskiej otwarto celę pamięci bł. Honorata Koźmińskiego

Celę pamięci bł. Honorata Koźmińskiego, kaznodziei i spowiednika powstańców listopadowych, otwarto w niedzielę w Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej. 29 listopada przypadła 185. rocznica wybuchu Powstania Listopadowego.

Więcej...

Papież do młodzieży środkowoafrykańskiej: można kochać nieprzyjaciół! 2015-11-30

Papież do młodzieży środkowoafrykańskiej: można kochać nieprzyjaciół!

Można kochać nieprzyjaciół! Można przebaczyć komuś, kto wyrządził nam zło! - zapewnił papież w improwizowanym przemówieniu na rozpoczęcie pokutnego czuwania modlitewnego młodzieży przed katedrą w Bangi. Następnie wyspowiadał kilkoro młodych katolików.

Więcej...

Papież w Afryce 2015-11-29

Spotkania z młodzieżą, duchowieństwem, rządzącymi, ale także z przedstawicielami muzułmanów, innych wyznań chrześcijańskich, odwiedziny obozu dla uchodźców są w programie pierwszej pielgrzymki papieża Franciszka na kontynent afrykański. Odbędzie się ona w dniach 25-30 listopada br. i obejmie Kenię, Ugandę oraz Republikę Środkowoafrykańską. Będzie to piąta w tym roku, a 11 od początku pontyfikatu pielgrzymka obecnego Następcy św. Piotra za granice Włoch. Zapraszamy do śledzenia bieżących relacji z papieskiej podróży.

Więcej...

Franciszek otworzył pierwsze Drzwi Święte Jubileuszu Miłosierdzia 2015-11-29

Franciszek otworzył pierwsze Drzwi Święte Jubileuszu Miłosierdzia

Pierwsze na świecie Drzwi Święte Jubileuszu Miłosierdzia otworzył papież Franciszek w katedrze w Bangi, stolicy Republiki Środkowoafrykańskiej. Jubileusz rozpocznie się 8 grudnia i potrwa do 20 listopada przyszłego roku. W drodze do katedry Ojciec Święty zatrzymał się w szpitalu pediatrycznym, któremu podarował lekarstwa dla chorych dzieci.

Więcej...

Papież na spotkaniu ekumenicznym mówi o "ekumenizmie krwi" 2015-11-29

Papież na spotkaniu ekumenicznym mówi o "ekumenizmie krwi"

Cierpienie i wspólna misja stanowią opatrznościową okazję, abyśmy wspólnie kroczyli naprzód drogą jedności – powiedział Franciszek podczas spotkania ekumenicznego 29 listopada w Bangi. W siedzibie miejscowego Wydziału Teologii Ewangelickiej i Aliansu Ewangelików Republiki Środkowoafrykańskiej wziął on udział w spotkaniu i nabożeństwie w intencji jedności chrześcijan.

Więcej...

Papież w obozie uchodźców 2015-11-29

Papież w obozie uchodźców

Ponieważ wszyscy jesteśmy braćmi, dlatego chcemy i potrzebujemy pokoju - powiedział Franciszek w krótkim przemówieniu do uchodźców, których odwiedził 29 listopada w południe w Bangi. Było to bardzo radosne spotkanie, a mieszkańcy obozu, zwłaszcza małe dzieci, przyjęli swego gościa z wielkim entuzjazmem.

Więcej...

Franciszek w RŚA: przybywam jako pielgrzym pokoju i apostoł nadziei 2015-11-29

Franciszek w RŚA: przybywam jako pielgrzym pokoju i apostoł nadziei

Stąpając śladami mojego poprzednika św. Jana Pawła II przybywam jako pielgrzym pokoju i przemawiam jako apostoł nadziei – powiedział Franciszek podczas spotkania z przedstawicielami władz Republiki Środkowoafrykańskiej i akredytowanego tam korpusu dyplomatycznego - w Pałacu Prezydenckim w Bangi. Wcześniej, witając go, tymczasowa prezydent RŚA Catherine Samba-Panza powiedziała, że „w obecnej, niepewnej sytuacji kraju obecność papieża wśród nas jest jak błogosławieństwo z nieba”.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook