Wydarzenia

Święta niedziela 2015-01-26

Święta niedziela

Znamiennym elementem tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan był wspólny apel Kościołów o poszanowanie niedzieli. Podpisały się pod nim obecne w Polsce Kościoły wszystkich tradycji: prawosławnej, ewangelickiej i katolickiej.

Więcej...

Papież: wiara darem Ducha Świętego, przekazywanym przez kobiety 2015-01-26

Papież: wiara darem Ducha Świętego, przekazywanym przez kobiety

O roli kobiet w przekazywaniu wiary przypomniał Ojciec Święty podczas porannej Eucharystii sprawowanej rano w Domu Świętej Marty. Szczególną uwagę Franciszek zwrócił na pierwsze czytanie liturgiczne, z Drugiego Listu do Tymoteusza (2 Tm 1,1-8). Św. Paweł przypomina w nim, że „bezobłudna wiara” zamieszkała w Tymoteuszu dzięki jego babce, Lois i matce Eunice.

Więcej...

XV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce 2015-01-26

XV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce

Stosunek muzułmanów na świecie i w Polsce do tzw. Państwa Islamskiego jest jednym z tematów sesji naukowej towarzyszącej obchodom XV Dnia Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Spotkanie na Uniwersytecie kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie rozpoczął bp Romuald Kamiński, przewodniczący Komitetu KEP ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi. Wskazał on, że obchodom towarzyszy refleksja nad trudnym czasem ostatnich dni i podkreślił potrzebę zdecydowanej obrony godności człowieka.

Więcej...

Msza św. w 70. rocznicę Tragedii Górnośląskiej 2015-01-26

Msza św. w 70. rocznicę Tragedii Górnośląskiej

- Zostaliśmy powołani, jak niegdyś rybacy znad Jeziora Galilejskiego, by wywiezionych w bezkres Golgoty Wschodu przywracać życiu i świadomości nie tylko Górnego Śląska, lecz i całej naszej ojczyzny – powiedział metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, który przewodniczył Mszy św. w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach, odprawianej w intencji ofiar Tragedii Górnośląskiej z roku 1945, w jej 70. rocznicę.

Więcej...

Abp Martyniak o współczesnym Amaleku 2015-01-26

Abp Martyniak o współczesnym Amaleku

Tak jak niegdyś Mojżesz, trzymając ręce w górze, zapewnił Żydom zwycięstwo nad Amalekitami, tak dziś trzeba walczyć ze współczesnym Amalekiem, który najpierw zapala świeczki w cerkwi, a potem morduje Ukraińców – powiedział 25 stycznia w Warszawie greckokatolicki metropolita przemysko-warszawski abp Jan Martyniak.

Więcej...

Na pomoc nigeryjskim uchodźcom 2015-01-26

Na pomoc nigeryjskim uchodźcom

W Nigerii trzeba natychmiast stworzyć obozy dla uchodźców, w których będą panowały ludzkie warunki życia. Z takim apelem do władz tego afrykańskiego kraju, a zarazem do wspólnoty międzynarodowej zwróciła się Caritas Nigerii. Organizacja przypomina, że ponad milion osób musiało opuścić swe domy na skutek krwawych działań islamskich fundamentalistów z Boko Haram. Szacuje się, że kilkadziesiąt tysięcy Nigeryjczyków schroniło się też w sąsiednim Czadzie i Kamerunie.

Więcej...

Jedność chrześcijan nie będzie owocem subtelnych dyskusji teoretycznych 2015-01-26

Jedność chrześcijan nie będzie owocem subtelnych dyskusji teoretycznych

Jedność chrześcijan nie będzie owocem subtelnych dyskusji teoretycznych - przestrzegł papież Franciszek w homilii wygłoszonej podczas Nieszporów w bazylice św. Pawła za Murami. Nabożeństwo to zakończyło w niedzielę rzymskie obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Więcej...

Ogólnopolskie zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 2015-01-26

Ogólnopolskie zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

„Jest jeden tydzień, w którym błagamy o jedność chrześcijan, a w pozostałe pięćdziesiąt jeden tygodni w roku trudzimy się, aby dar jedności przynosił owoce” – powiedział nuncjusz apostolski abp Celestino Migliore podczas homilii na zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w opolskiej katedrze.

Więcej...

Debata o diagnozie kultury już 27 stycznia 2015-01-26

Debata o diagnozie kultury już 27 stycznia

W Centrum Myśli Jana Pawła II, instytucji kultury m.st. Warszawy, rusza "DIAGNOZA KULTURY". Zapraszamy już 27 stycznia (wtorek), godzina 18:00, 1Piętro w Centrum Myśli Jana Pawła II (Foksal 11, lok.30).

Więcej...

Franciszek na „Anioł Pański” 2015-01-26

Franciszek na „Anioł Pański”

Jezus sam jest „dobrą nowiną”, w którą należy uwierzyć, przyjąć i przekazać mężczyznom i kobietom wszystkich czasów, aby także oni zawierzyli Jemu swoje życie. Dlatego „ten, kto Go słucha i idzie za Nim wejdzie do Królestwa Bożego”. Mówił o tym papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański” na placu św. Piotra w Watykanie.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook