Wydarzenia

"Niezbędnik" o rabanie przed ŚDM 2016-05-25

"Niezbędnik" o rabanie przed ŚDM

"Zróbmy raban! Niezbędnik na Światowe Dni Młodzieży" - to zbiór ciekawych, czasem wzruszających lub zabawnych opowieści związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży. Najnowsza książka Karoliny Sarniewicz i Anny Salawy zaprezentowana została w środę podczas konferencji prasowej w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie.

Więcej...

10 czerwca spotkanie dla mediów przed ŚDM 2016-05-25

10 czerwca spotkanie dla mediów przed ŚDM

Katolicka Agencja Informacyjna wraz z redakcjami katolickimi TVP i Polskiego Radia zapraszają na spotkanie dla mediów w ramach przygotowań do wizyty Ojca Świętego Franciszka w Polsce nt. "Czy Kościół potrzebuje nawrócenia?" w piątek 10 czerwca.

Więcej...

1000 wolontariuszy na warszawskie Dni w Diecezjach 2016-05-25

1000 wolontariuszy na warszawskie Dni w Diecezjach

Tysiąc osób wspierających przebieg warszawskich Dni w Diecezjach przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie zarejestrowało się w pierwszym etapie rekrutacji jako wolontariusze.

Więcej...

Biskupi przed kanonizacją o. Papczyńskiego 2016-05-25

Biskupi przed kanonizacją o. Papczyńskiego

O. Papczyński powtarzał, że pragnąc Bożego miłosierdzia, mamy je świadczyć wobec drugiego człowieka. Wszelkie dzieła miłosierdzia podejmował z miłości do Boga i człowieka, ale też z miłości do Ojczyzny - piszą biskupi w liście Episkopatu Polski przed kanonizacją o. Stanisława Papczyńskiego, nazywając go także "orędownikiem godności i świętości życia".

Więcej...

Franciszek prawdopodobnie odwiedzi szpital w Krakowie-Prokocimiu 2016-05-25

Franciszek prawdopodobnie odwiedzi szpital w Krakowie-Prokocimiu

Papież Franciszek w ramach swojej wizyty w Polsce z okazji Światowych Dni Młodzieży najprawdopodobniej odwiedzi małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu – dowiedziała się nieoficjalnie KAI. Franciszek powtórzy tym samym gest swojego poprzednika św. Jana Pawła II sprzed 25 lat, który przybył do krakowskiego szpitala w drodze na ŚDM w Częstochowie w 1991 r.

Więcej...

Prof. Brague o islamie 2016-05-25

Prof. Brague o islamie

Teksty sakralne islamu i chrześcijaństwa nie uzasadniają użycia przemocy w ten sam sposób – pisze na łamach „Le Figaro” prof. Rémi Brague. Jest on chrześcijańskim filozofem religii, laureatem Nagrody Ratzingera, a przy tym wybitnym znawcą islamu.

Więcej...

Franciszek o wytrwałej modlitwie 2016-05-25

Franciszek o wytrwałej modlitwie

O znaczeniu wytrwałej modlitwy, pozwalającej nam doświadczyć współczucia Boga i Bożego miłosierdzia mówił papież podczas audiencji ogólnej w Watykanie. W swojej refleksji Ojciec Święty nawiązał do przypowieści o niesprawiedliwym sędzi i wdowie domagającej się sprawiedliwości (Łk 18, 1-8). Słów Franciszka na placu św. Piotr wysłuchało około 20 tys. osób

Więcej...

Kard. Parolin o szczycie w Stambule 2016-05-25

Kard. Parolin o szczycie w Stambule

W przeszłości wiele podobnych międzynarodowych spotkań kończyło się jedynie na wzniosłych deklaracjach. Wydaje się, że tym razem istnieje wola polityczna, aby wypracować jakieś konkretne rozwiązania. Tak przynajmniej deklarują uczestnicy tego szczytu – powiedział kard. Pietro Parolin.

Więcej...

PKP partnerem Światowych Dni Młodzieży 2016-05-25

PKP partnerem Światowych Dni Młodzieży

Grupa PKP została oficjalnym partnerem Światowych Dni Młodzieży - informuje KAI polski przewoźnik kolejowy. Przedstawiciele Grupy PKP oraz Archidiecezji Krakowskiej podpisali umowę o współpracy.

Więcej...

Wręczono medale "Sprawiedliwy wśród narodów świata" 2016-05-25

Wręczono medale "Sprawiedliwy wśród narodów świata"

24 maja w Siemiatyczach miała miejsce uroczystość wręczenia medalu „Sprawiedliwy wśród narodów świata”. W tym dniu, w dawnej siemiatyckiej synagodze, zjawili się niezwykli goście.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook