Wydarzenia

Abp Hoser zawiesił dwóch księży podejrzanych o homoseksualizm i czyny pedofilskie 2014-09-23

Abp Hoser zawiesił dwóch księży podejrzanych o homoseksualizm i czyny pedofilskie

Abp Henryk Hoser zawiesił w czynnościach dwóch księży podejrzanych o homoseksualizm i czyny pedofilskie. Jeden z nich został już suspendowany. W przypadku drugiego toczy się proces wyjaśniający - poinformował rzecznik prasowy diecezji warszawsko-praskiej Mateusz Dzieduszycki.

Więcej...

O przypowieściach, świętym Pawle i Apokalipsie 2014-09-23

O przypowieściach, świętym Pawle i Apokalipsie

Znakomity cykl biblijnych mini-wykładów prof. Anny Świderkówny. Książkę opracowano na podstawie audycji radiowych, prowadzonych przez Autorkę. Do książki dodatek GRATIS - płyta CD z oryginalnym zapisem audycji.

Więcej...

Firma z duszą. Jak zbudować miejsce pracy w zgodzie z wiarą i zasadami 2014-09-23

Firma z duszą. Jak zbudować miejsce pracy w zgodzie z wiarą i zasadami

Jak zadbać o to, aby praca, którą wykonujemy, była spójna z naszym poglądem na świat oraz systemem wartości, jaki przyjmujemy? Autor - Michael Cardone Jr, właściciel potężnej firmy rodzinnej, zatrudniającej ponad 5 tys. pracowników na całym świecie, dzieli się swoim doświadczeniem, jak w pracy osiągnąć sukces w wymiarze finansowym, społecznym i duchowym.

Więcej...

Wielka Księga Modlitw 2014-09-23

Wielka Księga Modlitw

„Wielka księga modlitw” to niezwykła publikacja. Rzadko zdarza się, by jedna książka ukazywała tak ogromne bogactwo chrześcijańskiej modlitwy. Znajduje się w niej ponad 1000 modlitw, aktów strzelistych, litanii, koronek, nowenn i innych.

Więcej...

Pakistan: modlitwy za ofiary najkrwawszego zamachu antychrześcijańskiego 2014-09-23

Pakistan: modlitwy za ofiary najkrwawszego zamachu antychrześcijańskiego

Specjalna modlitwa za zmarłych rozbrzmiewała w kościołach całego Pakistanu. W ten sposób chrześcijanie upamiętniają ofiary najkrwawszego zamachu wymierzonego w wyznawców Chrystusa, jaki miał miejsce w tym kraju.

Więcej...

Katolicy i ewangelicy dziękowali za 100 lat świątyni 2014-09-23

Katolicy i ewangelicy dziękowali za 100 lat świątyni

Kapłani ze Śląska Cieszyńskiego, wierni parafii pw. św. Michała Archanioła w Goleszowie, wspólnie ze swymi braćmi ewangelikami dziękowali za 100 lat katolickiej świątyni.

Więcej...

W rozmowie z dziennikarzami Ojciec Święty podsumował swoją pielgrzymkę do Albanii 2014-09-23

W rozmowie z dziennikarzami Ojciec Święty podsumował swoją pielgrzymkę do Albanii

Wrażenia z jednodniowej pielgrzymki do Albanii to główny temat konferencji prasowej papieża Franciszka w drodze powrotnej z Tirany do Rzymu. Poniżej podajemy pełny zapis tej rozmowy w tłumaczeniu na język polski:

Więcej...

"Miłosierdzie i współczucie" hasłem pielgrzymki Franciszka 2014-09-23

"Miłosierdzie i współczucie" hasłem pielgrzymki Franciszka

Wizyta apostolska Franciszka na Filipiny będzie przebiegała pod hasłem: "Miłosierdzie i współczucie" - poinformował episkopat tego kraju. Papież odwiedzi ten dalekowschodni archipelag w dniach 15-19 stycznia 2015 r. Wcześniej - od 12 do 15 stycznia - złoży wizytę w Sri Lance.

Więcej...

Kard. Parolin o „trzeciej wojnie światowej” i szansach na jej uśmierzenie 2014-09-23

Kard. Parolin o „trzeciej wojnie światowej” i szansach na jej uśmierzenie

W kontekście rozwoju wydarzeń międzynarodowych wciąż powracają w różnych komentarzach papieskie słowa o „pełzającej trzeciej wojnie światowej”. Sprawę tę podjął m.in. watykański sekretarz stanu w wywiadzie dla L’Osservatore Romano. Kard. Pietro Parolin zwrócił uwagę, że natężenie niektórych współczesnych konfliktów jest rzeczywiście porównywalne z wojnami światowymi, a ich okrucieństwo niejednokrotnie przerasta to, co ludzkość zaznała sto lat temu. Jego zdaniem przyczyną jest zróżnicowanie społeczne, kulturowe i religijne, które zamiast służyć ubogaceniu wszystkich ludzi, zostało użyte jako przeciwstawność.

Więcej...

Papież w Albanii 2014-09-23

Papież w Albanii

„Niech nikt nie myśli, że może zasłaniać się Bogiem, gdy planuje i dopuszcza się aktów przemocy i prześladowania! Niech nikt nie używa religii jako pretekstu do działań sprzecznych z godnością człowieka i jego podstawowymi prawami” – to mocne papieskie przesłanie zabrzmiało podczas zaledwie jedenastogodzinnej wizyty Franciszka w Albanii.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook