Wydarzenia

800-lecie opactwa benedyktynek 2016-02-06

800-lecie opactwa benedyktynek

W tym roku mniszki benedyktynki ze Staniątek obchodzą jubileusz 800-lecia opactwa, który zostanie zainaugurowany w niedzielę 7 lutego.

Więcej...

Papież do grup o. Pio: Kościół potrzebuje sług miłosierdzia 2016-02-06

Papież do grup o. Pio: Kościół potrzebuje sług miłosierdzia

O św. Pio z Pietrelciny jako słudze miłosierdzia a także o znaczeniu modlitwy oraz konkretnych dzieł miłosierdzia – mówił w poniedziałek Franciszek do ponad 50 tys. członków grup modlitewnych Ojca Pio zgromadzonych na placu św. Piotra. Przybyli oni do Rzymu w związku z Jubileuszem Miłosierdzia.

Więcej...

Zaproszeni Rządu RP na Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski 2016-02-06

Zaproszeni Rządu RP na Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski

Dnia 5 lutego abp Stanisław Gądecki w imieniu Konferencji Episkopatu Polski przekazał na ręce Pani Premier Beaty Szydło zaproszenie dla Rządu Rzeczypospolitej Polskiej na obchody Jubileuszu 1050-lecia Chrztu naszego kraju.

Więcej...

960 godzin modlitwy w obronie życia 2016-02-06

960 godzin modlitwy w obronie życia

W ramach przygotowania do 8. Legnickiego Marszu dla Życia i Rodziny po raz szósty odbędzie się modlitewna krucjata „40 Dni dla Życia” – krucjata modlitewna w intencji życia poczętego, która swoje źródło ma w Stanach Zjednoczony. Rozpocznie się w Środę Popielcową, a zakończy w Niedzielę Palmową.

Więcej...

Dwunasta świątynia Roku Miłosierdzia 2016-02-06

Dwunasta świątynia Roku Miłosierdzia

Archidiecezja krakowska ma dwunasty kościół jubileuszowy. Czwartkowym aneksem do dekretu ustanawiającego świątynie jubileuszowe w diecezji kard. Stanisław Dziwisz do wcześniejszych jedenastu dołączył Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki i Królowej Rodzin w Makowie Podhalańskim.

Więcej...

2 tony makulatury, by przybyć na ŚDM 2016-02-06

2 tony makulatury, by przybyć na ŚDM

Młodzież z północno-wschodniej części Lizbony zebrała 2 tony makulatury, by pokryć koszty transportu na Światowe Dni Młodzieży dla osób, których nie stać na podróż do Krakowa.

Więcej...

Relikwie świętych Ojca Pio i Leopolda Mandicia w Watykanie 2016-02-06

Relikwie świętych Ojca Pio i Leopolda Mandicia w Watykanie

Relikwie świętych spowiedników Ojca Pio i Leopolda Mandića odbierają nieprzerwany hołd wielotysięcznych rzesz wiernych z Rzymu, Włoch i całego świata. Trwa ich peregrynacja po Wiecznym Mieście.

Więcej...

Dlaczego papież spotka się z patriarchą właśnie na Kubie? 2016-02-06

Dlaczego papież spotka się z patriarchą właśnie na Kubie?

Wybór Hawany na historyczne spotkanie Franciszka z Cyrylem nie jest przypadkowy – uważa włoska dziennikarka Ilaria Beretta z portalu misyjnego mondoemissione.it.

Więcej...

Litewski szlak Jubileuszu Miłosierdzia 2016-02-06

Litewski szlak Jubileuszu Miłosierdzia

Wielki baner z reprodukcją Pana Jezusa Miłosiernego, zawieszony na frontonie siedziby arcybiskupów wileńskich przy Placu Gedymina przypomina, że ogłoszony przez papieża Franciszka Jubileusz Miłosierdzia na Litwie będzie miał niepowtarzalną specyfikę.

Więcej...

Wytyczne Kościoła w Polsce wobec pedofilii 2016-02-05

Wytyczne Kościoła w Polsce wobec pedofilii

Na ekrany polskich kin wchodzi amerykański obraz "Spotlight" - oparty na faktach film o dziennikarskim śledztwie, opisującym problem pedofilii w Kościele katolickim. W związku z tym przypominamy analizę KAI, w której przestawiamy procedury wobec duchownych, którzy dopuścili złamania VI przykazania z osobą małoletnią. Regulacje na ten temat zawierają specjalne "Wytyczne" oraz aneksy do nich, opracowane przez Konferencję Episkopatu Polski i potwierdzone przez Stolicę Apostolską.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook