Wydarzenia

Kościół coraz mniej koturnowy 2015-02-28

Kościół coraz mniej koturnowy

Wiara odpowiada najgłębszym tęsknotom człowieka - mówił ks. dr hab. Piotr Turzyński, tydzień przed święceniami biskupimi, które odbędą się w radomskiej katedrze. Biskup-nominat apeluje, by ruchy i stowarzyszenia religijne wspólnie podejmowały wysiłek w dziele nowej ewangelizacji. Mówi też, że w polskim Kościele coraz bardziej widoczne są "echa Franciszkowego bycia" dzięki czemu staje się on mniej koturnowy.

Więcej...

Po raz piąty uczcimy pamięć Żołnierzy Wyklętych 2015-02-27

Po raz piąty uczcimy pamięć Żołnierzy Wyklętych

Msze św., apele pamięci, uroczystości pod pamiątkowymi tablicami składają się na bogaty program obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 1 marca po raz piąty obchodzone będzie święto żołnierzy niepodległościowego podziemia, którzy przeciwstawili się fali sowietyzacji Polski po zakończeniu II wojny światowej.

Więcej...

ZaSMAKuj ŻYCIA z Bogiem – IV Urszulańskie Dni Młodych 2015-02-27

ZaSMAKuj ŻYCIA z Bogiem – IV Urszulańskie Dni Młodych

Każdego dnia nasze zmysły doświadczają różnych smaków. Karty restauracyjnych dań pełne są zarówno tradycyjnych, jak i egzotycznych potraw. A co z życiem? Co jeśli ono w jakiś sposób straciło swój smak? ZaSMAKuj ŻYCIA z Bogiem to hasło kolejnych, czwartych już Urszulańskich Dni Młodych, które odbędą się w dniach 22-24 maja 2015 r. w Zespole Szkół Urszulańskich w Poznaniu. Jeśli czujesz, że Twoje życie czasem jest jałowe i trochę mdłe, może to zaproszenie skierowane jest właśnie do Ciebie?

Więcej...

Tysiące chrześcijan ucieka przed islamistami 2015-02-27

Tysiące chrześcijan ucieka przed islamistami

Co najmniej 3 tys. chrześcijan ucieka przed dżihadystami z kilkudziesięciu wiosek w północnej Syrii. Są wśród nich całe rodziny, kobiety i dzieci. Fundamentaliści przejęli zupełną kontrolę nad 10 z 35 znajdujących się w tym regionie wiosek zamieszkiwanych przez wyznawców Chrystusa. Jest to efekt zintensyfikowanej ofensywy fundamentalistów z Państwa Islamskiego, którzy w ciągu ostatnich dni uprowadzili na terenach graniczących z Turcją ponad 100 chrześcijańskich rodzin.

Więcej...

Papieski Twitter ma coraz więcej odbiorców 2015-02-27

Papieski Twitter ma coraz więcej odbiorców

Już 19 mln internautów czyta regularnie krótkie wpisy Franciszka na jego profilu @Pontifex na Twitterze. Papieska Rada Środków Społecznego Przekazu podała, że liczbę tę przekroczono 23 lutego. Podkreślono przy tym, że w ostatnim okresie znacznie wzrosła liczba wejść z Polski. Papieskie tweety po polsku znalazły się na piątym miejscu wśród dziewięciu wersji językowych pod względem liczby odwiedzających je.

Więcej...

Ekstremalna Droga Krzyżowa coraz popularniejsza 2015-02-27

Ekstremalna Droga Krzyżowa coraz popularniejsza

Już 44 miasta w Polsce obejmie tegoroczna edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej (EDK), inicjatywy znanego duszpasterza i społecznika ks. Jacka Stryczka. Idea akcji to osobiste przeżycie misterium Drogi Krzyżowej w czasie nocnego marszu i spotkanie z Bogiem podczas medytacji. Ponad 30-kilometrową trasę można przejść pojedynczo lub w grupie.

Więcej...

Rząd poszerza platformę dialogu z islamem 2015-02-27

Rząd poszerza platformę dialogu z islamem

Rząd Francji zapowiedział poszerzenie platformy dialogu z islamem. Według ministra spraw wewnętrznych Bernarda Cazeneuve’a chodzi o nową metodę kontaktów państwa z muzułmanami we Francji. Inspiracją mają być „owocne doświadczenia” stosunków państwo-Kościół - pisze dziennik „Le Figaro”.

Więcej...

Aborcja uderza w światową gospodarkę 2015-02-27

Aborcja uderza w światową gospodarkę

Współczesna gospodarka światowa odczuwa skutki masowego procederu aborcji. W ciągu ostatnich 50 lat wymordowano 2 miliardy nienarodzonych dzieci, czyli jedną trzecią ludzkości – przypomniał 26 lutego w Rzymie Joseph Meaney, dyrektor ds. koordynacji międzynarodowej Human Life International.

Więcej...

Bezżenni „nie z wyboru” zapomniani na synodzie 2015-02-27

Bezżenni „nie z wyboru” zapomniani na synodzie

Nie tylko zwyczajne rodziny zostały zepchnięte na margines ostatniego synodu o rodzinie. Inną poważną kwestią, o której zapomniano w czasie październikowych obrad, jest bezżeństwo „nie z wyboru”. Zwraca na to uwagę Episkopat Francji, który chce włączyć tę sprawę do obrad kolejnego synodu.

Więcej...

Rektor SGGW odebrał Nagrodę im. bp. Andrzejewskiego 2015-02-27

Rektor SGGW odebrał Nagrodę im. bp. Andrzejewskiego

Prof. Alojzy Szymański, rektor SGGW podczas gali w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie odebrał w czwartek Nagrodę im. bp. Romana Andrzejewskiego za rok 2014. - Moją pracę i wszelkie inicjatywy uważam za powinność, by dać innym to, co sam kiedyś otrzymałem – powiedział laureat, odbierając statuetkę z rąk kard. Kazimierza Nycza.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook