Wydarzenia

Spotkanie Franciszka z matkami ofiar katastrofy kolejowej w Argentynie 2014-10-23

Spotkanie Franciszka z matkami ofiar katastrofy kolejowej w Argentynie

Na prywatnej audiencji Ojciec Święty przyjął delegację matek ofiar argentyńskiej katastrofy kolejowej sprzed ponad dwóch lat.

Więcej...

Filaret: ustąpię z urzędu, jeśli Kościół promoskiewski oderwie się od Moskwy 2014-10-23

Filaret: ustąpię z urzędu, jeśli Kościół promoskiewski oderwie się od Moskwy

Gotowość ustąpienia z urzędu, gdyby miało to doprowadzić do zjednoczenia prawosławia na Ukrainie, zgłosił patriarcha Filaret.

Więcej...

27 października prezentacja "Biblii Jubileuszowej" 2014-10-23

27 października prezentacja "Biblii Jubileuszowej"

Edycja Świętego Pawła w roku dwóch jubileuszy, w setną rocznicę powstania Towarzystwa Świętego Pawła oraz sześćsetną rocznicę powstania gotyckiej "Biblii Gnieźnieńskiej" ma zaszczyt zaprosić na prezentację niezwykłego dzieła będącego klejnotem wiary i sztuki - "Biblii Jubileuszowej".

Więcej...

Rekolekcje 2014 2014-10-23

Rekolekcje 2014

Co? Gdzie? Kiedy? Tego dowiesz się z katalogu rekolekcji na ekai.pl. Możesz dodać informacje o rekolekcjach! Zachęcamy, pomóż nam stworzyć największą bazę rekolekcji w polskim internecie!

Więcej...

Abp Głódź ujawnił szczegóły swojej choroby 2014-10-23

Abp Głódź ujawnił szczegóły swojej choroby

- Nie ukrywam, że przeszedłem poważny zabieg - powiedział abp Sławoj Leszek Głódź, podczas spotkania z przedstawicielami katolickich mediów archidiecezji gdańskiej, kiedy to ujawnił szczegóły, dotyczące swojej choroby.

Więcej...

Dr hab. Stępkowski o spocie promującym związki partnerskie 2014-10-23

Dr hab. Stępkowski o spocie promującym związki partnerskie

Eksponowanie pozornego problemu związków partnerskich osób tej samej płci w ramach darmowych emisji w TVP budzi głęboką konsternację i powinno się spotkać ze stanowczą reakcją KRRiT - uważa dr hab. Aleksander Stępkowski. Prawnik i dyrektor Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris skomentował w ten sposób dla KAI informację o spotach Kampanii Przeciw Homofobii, które za darmo zdecydowała się wyemitować w najbliższym czasie Telewizja Polska. Stępkowski przypomina, że takie działanie jest sprzeczne zarówno z konstytucyjną ochroną małżeństwa, jak i zapisami ustawy o radiofonii i telewizji, które mówią, m.in. o szacunku dla chrześcijańskich wartości w przekazach mediów publicznych.

Więcej...

Ks. Batruch: Wybory na Ukrainie krokiem do oczyszczenia środowiska politycznego 2014-10-23

Ks. Batruch: Wybory na Ukrainie krokiem do oczyszczenia środowiska politycznego

Wybory parlamentarne na Ukrainie 26 października br. będą kolejnym krokiem do oczyszczenia środowiska politycznego, administracji centralnej i regionalnej. Oczywiście nie dojdzie na pewno do pełnego oczyszczenia, ale będzie to kolejny etap transformacji - uważa ks. mitrat Stefan Batruch, prezes Fundacji Kultury Duchowej Pogranicza. Proboszcz parafii greckokatolickiej w Lublinie podkreśla w rozmowie z KAI, że Ukraińskiemu Kościołowi Greckokatolickiemu zależy obecnie bardzo na tym, aby formułować swe opinie wspólnie z innymi Kościołami i wspólnotami religijnymi w ramach Wszechukraińskej Rady Kościołów i Organizacji Religijnych (WRKiOR), gdyż jego Kościół jest szczególnie ostro krytykowany ze strony Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Moskiewskiego.

Więcej...

Nie ma wynagrodzeń dla duchownych z Funduszu Kościelnego 2014-10-23

Nie ma wynagrodzeń dla duchownych z Funduszu Kościelnego

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji wydało komunikat, w którym przypomniało, że z Funduszu Kościelnego nie są wypłacane jakiekolwiek wynagrodzenia osobom duchownym. "Finansowane są wyłącznie składki na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne duchownych. Szczególnie ważne jest to dla mniejszych kościołów i wspólnot religijnych" - brzmi komunikat resortu.

Więcej...

Relacja III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów 2014-10-23

Relacja III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów

Obradujące, od 5 do 19 października br. nad kwestią „Wyzwania duszpasterskie dla rodziny w kontekście nowej ewangelizacji”, III Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów, wypracowało dwa dokumenty: Orędzie oraz Relację Synodu. Relacja, jako "Lineamenta" służyć będzie przygotowaniom do przyszłorocznego XIV zgromadzenia zwyczajnego, które w dniach 4-25 października będzie obradowało nad tematem: "Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym".

Więcej...

Kard. Gerhard Ludwig Müller będzie gościem KUL 2014-10-22

Kard. Gerhard Ludwig Müller będzie gościem KUL

Prefekt Kongregacji Nauki Wiary Gerhard Ludwig Müller 24 października będzie uczestniczył w prezentacji kolejnego tomu polskiej edycji Opera Omnia Josepha Ratzingera.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook