Wydarzenia

Franciszek u św. Marty: pokora i zdumienie otwierają na spotkanie z Bogiem 2015-09-03

Franciszek u św. Marty: pokora i zdumienie otwierają na spotkanie z Bogiem

Zdolność, by uznać swoją grzeszność, otwiera nas na cud spotkania z Jezusem – powiedział papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty.

Więcej...

Prezes TVP o relacjach telewizji z przygotowań do ŚDM 2016 2015-09-03

Prezes TVP o relacjach telewizji z przygotowań do ŚDM 2016

2 września br. w Kurii Metropolitalnej w Krakowie odbyło się spotkanie kard. Stanisława Dziwisza z nowym Prezesem Zarządu TVP Januszem Daszczyńskim. Celem spotkania była aktualizacja ustaleń dotyczących współpracy w przygotowaniach i przebiegu Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Więcej...

Zmarła współzałożycielka argentyńskiego ruchu „Matek z Plaza de Mayo” 2015-09-03

Zmarła współzałożycielka argentyńskiego ruchu „Matek z Plaza de Mayo”

W wieku 94 lat zmarła 31 sierpnia w Buenos Aires Josefina „Pepa” García de Noia, jedna z założycielek stowarzyszenia „Matki z Plaza de Mayo”. Była ona jedną z 14 matek, które 30 kwietnia 1977 roku uczestniczyły w pierwszym marszu milczenia na stołecznym placu Rewolucji Majowej, upominając się w ten sposób o wyjaśnienie losu ich członków rodzin, zaginionych w czasie dyktatury wojskowych w latach 1976-83.

Więcej...

Papież przyjął bp. Gaillota 2015-09-03

Papież przyjął bp. Gaillota

Jesteśmy braćmi – powiedział Franciszek do zdymisjonowanego 20 lat temu francuskiego biskupa Jacquesa Gaillota, którego przyjął 1 września po południu w watykańskim Domu św. Marty.

Więcej...

Nowy projekt muzyczny niemaGOtu 2015-09-03

Nowy projekt muzyczny niemaGOtu

SŁOWA, MUZYKA: Kuba Blycharz / niemaGOtu ARANŻACJA: niemaGOtu PRODUKCJA MUZYCZNA: Kuba Blycharz, Rafał Szumny MIX, MASTERING: Rafał Szumny ZDJĘCIA: Marcin Jończyk, Mateusz Miszczyński REALIZACJA VIDEO, MONTAŻ: Mateusz Miszczyński [vimeo.com/miszczynski]

Więcej...

Abp Henryk Hoser: Kościół w Polsce zrobi dla uchodźców wszystko, co w jego mocy 2015-09-03

Abp Henryk Hoser: Kościół w Polsce zrobi dla uchodźców wszystko, co w jego mocy

Kościół w Polsce z całą pewnością zrobi dla uchodźców wszystko, co w jego mocy – zapewnia w rozmowie z KAI abp Henryk Hoser. Jednocześnie zwraca uwagę, że główny wysiłek powinien zmierzać w kierunku wygaszenia konfliktów, które wyganiają ludzi z własnych krajów.

Więcej...

Kongregacja Nauki Wiary: transseksualiści nie mogą być rodzicami chrzestnymi 2015-09-03

Kongregacja Nauki Wiary: transseksualiści nie mogą być rodzicami chrzestnymi

Transseksualiści nie mogą być rodzicami chrzestnymi – orzekła Kongregacja Nauki Wiary. Była to reakcja na postawę biskupa hiszpańskiej diecezji Kadyksu i Ceuty Rafaela Zornozy Boya, który pod wpływem silnych nacisków medialnych początkowo wyraził na początku sierpnia zgodę, aby Alex Salinas, który urodził się jako kobieta, ale czuł się mężczyzną, został ojcem chrzestnym swego bratanka.

Więcej...

Marek Babi naczelnym biskupem Mariawitów 2015-09-03

Marek Babi naczelnym biskupem Mariawitów

Kościół Starokatolicki Mariawitów w RP ma nowego zwierzchnika. Naczelnym biskupem został bp Marek M. Babi, dotychczasowy proboszcz warszawskiej parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zastąpił on urzędującego od 2007 roku bp. M. Ludwika Jabłońskiego.

Więcej...

Biskupi na V Tydzień Wychowania: religia pozwala na trafny wybór wartości 2015-09-03

Biskupi na V Tydzień Wychowania: religia pozwala na trafny wybór wartości

Uwzględnianie religii w procesie wychowawczym ukierunkowuje na prawdę i dobro oraz pozwala człowiekowi na trafny wybór wartości - tłumaczą biskupi w liście pasterskim przed V Dniem Wychowania, który będzie obchodzony od 13 do 19 września. Podkreślają też, że praca dydaktyczna katechetów jest nieocenioną pomocą w realizowaniu zadań wychowawczych szkoły.

Więcej...

Franciszek na audiencji o bardziej rodzinnym świecie 2015-09-02

Franciszek na audiencji o bardziej rodzinnym świecie

O konieczności bardziej rodzinnej organizacji świata mówił Franciszek podczas audiencji ogólnej w Watykanie. Zaznaczył, że upowszechnianie się rodzinnego stylu życia w stosunkach międzyludzkich jest błogosławieństwem dla narodów: wnosi na nowo nadzieję na ziemi. Jego słów na placu św. Piotra wysłuchało około 15 tys. wiernych.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook