Wydarzenia

Spotkanie Komitetu Organizacyjnego ds. Wizyty Ojca Świętego w Polsce 2014-12-17

Spotkanie Komitetu Organizacyjnego ds. Wizyty Ojca Świętego w Polsce

Przygotowania do pielgrzymki papieża Franciszka do Polski były tematem pierwszego spotkania Komitetu Organizacyjnego ds. Wizyty Ojca Świętego w Polsce w 2016 r.

Więcej...

Rząd i Episkopat przygotowują się do wizyty papieża Franciszka 2014-12-17

Rząd i Episkopat przygotowują się do wizyty papieża Franciszka

Intensywne prace nad przygotowaniem pielgrzymki papieża Franciszka do Polski w 2016 r. oraz Światowych Dni Młodzieży, które będą jej głównym elementem, zapowiedzieli przedstawiciele rządu i Episkopatu.

Więcej...

Święta Rodzina pobudza do ponownego odkrycia powołania i misji rodziny 2014-12-17

Święta Rodzina pobudza do ponownego odkrycia powołania i misji rodziny

„Sprawić, by normalnością była miłość, a nie nienawiść, by powszechna stała się wzajemna pomoc, a nie obojętność czy nieprzyjaźń” - na te zadania rodziny wskazał papież Franciszek podczas audiencji ogólnej w Watykanie.

Więcej...

Wizyta Franciszka tematem Komisji Wspólnej Rządu RP i Konferencji Episkopatu Polski - komunikat 2014-12-17

Wizyta Franciszka tematem Komisji Wspólnej Rządu RP i Konferencji Episkopatu Polski - komunikat

Dnia 17 grudnia 2014 r. w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski odbyło się posiedzenie Komisji Wspólnej Przedstawicieli Rządu Rzeczypospolitej Polskiej i Konferencji Episkopatu Polski. W trakcie spotkania omawiano zasadniczy temat – wizytę Papieża Franciszka w Polsce w 2016 roku, połączoną ze Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie oraz z 1050. rocznicą chrztu Polski. Obie strony zwróciły uwagę na rolę samorządów w organizowaniu tych przedsięwzięć i potrzebę powołania grup roboczych złożonych z reprezentantów zaangażowanych stron.

Więcej...

Raport po wizytacji żeńskich zakonów w USA 2014-12-17

Raport po wizytacji żeńskich zakonów w USA

Na konferencji prasowej w Watykanie przedstawiono obszerny raport z wizytacji apostolskiej żeńskich instytutów zakonnych w Stanach Zjednoczonych.

Więcej...

W ciągu 35 lat w Chinach zabito ok. 400 mln poczętych dzieci 2014-12-17

W ciągu 35 lat w Chinach zabito ok. 400 mln poczętych dzieci

Prowadzona od 1979 przez rząd Chin „polityka planowania rodziny” doprowadziła do zagłady ok. 400 mln poczętych dzieci – uważa przewodniczący amerykańskiego Instytutu Badań Ludnościowych (PRI) Steven Mosher.

Więcej...

@Prymas_Polski: abp Wojciech Polak na Twitterze 2014-12-17

@Prymas_Polski: abp Wojciech Polak na Twitterze

Od 16 grudnia prymas Polski abp Wojciech Polak ma oficjalny profil na Twitterze: @Prymas_Polski. „Witając wszystkich życzę, aby adwentowe przygotowanie do Bożego Narodzenia, było pełne radosnego oczekiwania na spotkanie z Chrystusem” – napisał w pierwszym tweecie abp Wojciech Polak.

Więcej...

Papież Franciszek kończy 78 lat 2014-12-17

Papież Franciszek kończy 78 lat

Papież Franciszek 17 grudnia kończy 78 lat - na prawie cztery miesiące przed drugą rocznicą swojego pontyfikatu. Franciszek urodził się 17 grudnia 1936 r. w Buenos Aires, stolicy Argentyny. Podczas swojej 15-letniej posługi biskupiej kard. Jorge Mario Bergoglio zawsze pozostawał, podobnie jak teraz będąc papieżem, w bliskim kontakcie ze swoją "owczarnią". Z okazji rocznicy urodzin 7 tys. tancerzy wykona w Rzymie jeden ze stylów argentyńskiego tanga - "wielką milongę świata".

Więcej...

Msza św. za ofiary terrorystycznego ataku 2014-12-17

Msza św. za ofiary terrorystycznego ataku

Setki osób wzięło udział w Mszy żałobnej w katedrze w Sydney za ofiary terrorystycznego ataku w centrum australijskiej metropolii. "Serce miasta zostało złamane, dotknęło nas piekło" - powiedział arcybiskup Anthony Fisher do obecnych na Eucharystii, wśród których było wielu wysokiej rangi polityków. "Zbrodnia radykalnie zmieniła lekkość życia w Sydney" - dodał metropolita.

Więcej...

Kolędnicy misyjni pomogą w tym roku dzieciom z Indii 2014-12-17

Kolędnicy misyjni pomogą w tym roku dzieciom z Indii

Po raz 21., w święta Bożego Narodzenia, mali kolędnicy będą opowiadać o sytuacji swoich rówieśników w krajach misyjnych. Kolęda połączona jest z kwestą, w tym na rzecz dzieci w Indiach. W poprzednim roku kolędnicy misyjni zebrali ok. 1,8 mln. zł. O szczegółach inicjatywy poinformowano we wtorek podczas spotkania w Episkopacie Polski.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook