Wydarzenia

Abp Hoser: Powstanie Warszawskie - jedna z najważniejszych lekcji patriotyzmu 2015-07-31

Abp Hoser: Powstanie Warszawskie - jedna z najważniejszych lekcji patriotyzmu

Powstanie Warszawskie to jedna z najważniejszych lekcji patriotyzmu. Pokazało, że są takie wartości, za które warto poświęcić własne życie - powiedział w rozmowie z KAI abp Henryk Hoser. - Jeżeli nie będziemy szanować Państwa Polskiego, jeżeli zrobimy z niego jakieś igrzyska polityczno-ekonomiczne, to tę wolność możemy stracić - przestrzegł ordynariusz warszawsko-praski.

Więcej...

Obchody upamiętniające Romów i Sinti zamordowanych w Treblince 2015-07-31

Obchody upamiętniające Romów i Sinti zamordowanych w Treblince

Trudno określić dokładną liczbę Romów zamordowanych w Treblince, a wręcz jest to niemożliwie. Szacuje się, że sięga ona 3-4 tysięcy – podkreślano podczas uroczystości upamiętniających Romów i Sinti, zamordowanych na terenie obozu zagłady i obozu pracy w Treblince. Spotkanie odbyło się 30 lipca i zgromadziło zarówno przedstawicieli narodowości romskiej, władze kościelne z biskupem drohiczyńskim Tadeuszem Pikusem na czele, a także władze państwowe i samorządowe.

Więcej...

Kraków uczci pamięć 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego 2015-07-31

Z okazji 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w sobotę, 1 sierpnia, w Krakowie odbędzie się wiele wydarzeń przypominających słynną akcję zbrojną podziemia w okupowanej Polsce. Tradycyjnie uroczystości zaczną się o godz. 17:00, czyli w godzinie „W” – w całym mieście zawyją syreny alarmowe.

Więcej...

Czy Amerykanie będą trudnymi słuchaczami papieża? 2015-07-30

Czy Amerykanie będą trudnymi słuchaczami papieża?

Planowana na drugą połowę września podróż Franciszka do Stanów Zjednoczonych może się okazać najtrudniejsza, przynajmniej gdy chodzi o przyjęcie go ze strony tamtejszych katolików. Według sondażu przeprowadzonego przez Instytut Gallupa po niedawnych papieskich odwiedzinach Ameryki Łacińskiej popularność papieża w USA spadła do 59 proc. w porównaniu z 76 proc. w lutym 2014.

Więcej...

Bp Tomasik o raporcie NIK: potrzebne jest prawo, które ułatwi funkcjonowanie rodziny 2015-07-30

Bp Tomasik o raporcie NIK: potrzebne jest prawo, które ułatwi funkcjonowanie rodziny

Potrzebne są akty prawne, które ułatwią normalne funkcjonowanie rodziny - uważa bp Henryk Tomasik, członek Rady ds. Rodziny KEP. Ordynariusz radomski odniósł się w ten sposób do ostatniego raportu Najwyższej Izby Kontroli. Według tego dokumentu, w Polsce polityka prorodzinna praktycznie nie istnieje a państwo koncentruje się na doraźnie wprowadzanych rozwiązaniach, bez zapewnienia odpowiedniej koordynacji.

Więcej...

Kard. O'Malley apeluje o publiczną dyskusję nad brakiem szacunku dla życia 2015-07-30

Kard. O'Malley apeluje o publiczną dyskusję nad brakiem szacunku dla życia

Kolejne już, trzecie wideo wskazujące, iż największa w USA organizacja promująca aborcję - Planned Parenthood handluje narządami zabitych dzieci, powinno pobudzić do publicznej dyskusji nad brakiem poszanowania życia ludzkiego – stwierdził arcybiskup Bostonu kard. Seán O'Malley OFM Cap. Ten bliski współpracownik papieża Franciszka (jest członkiem Rady Kardynałów – K-9) stoi na czele komisji episkopatu USA ds. działalności na rzecz obrony życia. Wspomnianych nagrań dokonała ukrytą kamerą grupa non profit Center for Medical Progress.

Więcej...

Stolica Apostolska wycofała się z międzyreligijnego programu walki z niewolnictwem 2015-07-30

Stolica Apostolska wycofała się z międzyreligijnego programu walki z niewolnictwem

Stolica Apostolska wycofała się z międzyreligijnego porozumienia na rzecz walki z niewolnictwem, powstałego z inicjatywy australijskiego miliardera Andrewa Forresta. Powodem tej decyzji było, jak wyjaśnił bp Marcelo Sánchez Sorondo, kanclerz Papieskiej Akademii Nauk, wykorzystywanie przez założyciela dzieła osoby papieża do własnych interesów biznesowych.

Więcej...

Prezydent odznaczył Powstańców Warszawskich 2015-07-30

Prezydent odznaczył Powstańców Warszawskich

Dwudziestu dwóch uczestników Powstania Warszawskiego uhonorował dziś podczas uroczystości w Muzeum Powstania prezydent Bronisław Komorowski. Odznaczył także 11 osób związanych z upamiętnieniem zrywu z sierpnia 1944 roku.

Więcej...

Benedykt XVI uczcił proboszcza watykańskiej parafii 2015-07-30

Benedykt XVI uczcił proboszcza watykańskiej parafii

Niezwykłe wyróżnienie spotkało emerytowanego proboszcza watykańskiej parafii św. Anny ks. Gioele Schiavellę. Z Benedyktem XVI świętował on 70-lecie swoich święceń kapłańskich. Papież-senior zaprosił go z tej okazji do wspólnego sprawowania Eucharystii w kaplicy byłego klasztoru Mater Ecclesiae, który stał się obecnie jego domem.

Więcej...

Polska Rada Chrześcijan i Żydów wraz rabinami przeciw antychrześcijańskiemu terroryzmowi 2015-07-30

Polska Rada Chrześcijan i Żydów wraz rabinami przeciw antychrześcijańskiemu terroryzmowi

Polska Rada Chrześcijan i Żydów zdecydowanie sprzeciwia się religijnie inspirowanej nienawiści i antychrześcijańskiemu terroryzmowi - tymi słowami prof. Stanisław Krajewski, współprzewodniczący od strony żydowskiej Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów wyraził swoje oburzenie z powodu podpalenia katolickiego kościoła Rozmnożenia Chleba i Ryb w izraelskim mieście Tabgha nad Jeziorem Galilejskim.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook