Wydarzenia

Bojkotuj Halloween, idź na "Matteo" 2014-10-24

Bojkotuj Halloween, idź na "Matteo"

- Przebieramy dzieci w kostiumy. Cieszymy się, jak przychodzą do nas do domu, i nie chcąc im psuć zabawy dajemy kilka cukierków. W ten sposób dajemy dzieciom sygnał, że te bałwochwalcze obchody są OK. A Halloween to zagrożenie dla katolika - mówi Michał Kondrat, producent, reżyser nagrodzonego Grand Prix filmu „Jak pokonać szatana” oraz nowego filmu „Matteo”.

Więcej...

Papież o handlu ludźmi i karze śmierci 2014-10-24

Papież o handlu ludźmi i karze śmierci

Potrzebę rozwijania sprawiedliwości respektującej godność i prawa osoby ludzkiej podkreślił papież Franciszek, spotykając się z delegacją Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawa Karnego. W obszernym przemówieniu poruszył szereg problemów związanych z wymiarem sprawiedliwości i walką z przestępczością. Wskazał, m.in. na niebezpieczeństwa takich manipulacji, jak wzywanie do zemsty i przemocy przez media czy polityków, i to nie tylko w stosunku do winnych, ale nawet tylko podejrzanych.

Więcej...

Islamiści uprowadzili kolejnych 60 dziewcząt 2014-10-24

Islamiści uprowadzili kolejnych 60 dziewcząt

Islamscy fundamentaliści uprowadzili w Nigerii kolejnych 60 dziewcząt. Bojówkarze z Boko Haram napadli na dwa miasteczka (Waga i Grata) w regionie Adamawa, który od dwóch miesięcy znajduje się praktycznie pod ich kontrolą.

Więcej...

Abp Forte o Synodzie Biskupów: nierozerwalność małżeństwa nie podlega zmianie 2014-10-24

Abp Forte o Synodzie Biskupów: nierozerwalność małżeństwa nie podlega zmianie

Bardzo pozytywnie ocenił rezultaty III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów jego sekretarz specjalny abp Bruno Forte. W rozmowie z Andreą Torniellim, opublikowanej na portalu Vatican Insider, ten wybitny włoski teolog dogmatyk wyjaśnił, że choć kilka paragrafów końcowego dokumentu „Relatio Synodi”, dotyczących homoseksualistów i rozwodników w nowych związkach, nie uzyskało 2/3 głosów, to nie można mówić o podziale w Kościele.

Więcej...

Przewodniczący KRRiT ws. homospotu w TVP 2014-10-24

Przewodniczący KRRiT ws. homospotu w TVP

„Nigdy, ani w stosunku do Telewizji Trwam, ani w stosunku do telewizji publicznej, ani do Radia Maryja, nie będziemy stosowali cenzury prewencyjnej” – powiedział Jan Dworak w Sejmie. Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji odpowiadał w czwartek na pytania kilku zespołów parlamentarnych w sprawie kary nałożonej na Fundację Lux Veritatis oraz emisji spotu promującego homoseksualne związki partnerskie w Telewizji Polskiej.

Więcej...

KRRiT nie zajmie się spotem promującym homozwiązki przed jego emisją 2014-10-24

KRRiT nie zajmie się spotem promującym homozwiązki przed jego emisją

Do KRRiT napływają protesty w związku z planem emisji w TVP spotu "Najbliżsi obcy", promującego związki partnerskie o charakterze homoseksualnym i potrzebę ich prawnego uznania. Przed emisją spotu instytucja jednak nie zajmie się tą kwestią.

Więcej...

Irak: patriarcha chaldejski zawiesił 12 duchownych za porzucenie parafii i wspólnot 2014-10-23

Irak: patriarcha chaldejski zawiesił 12 duchownych za porzucenie parafii i wspólnot

Patriarcha Babilonii dla chaldejczyków Louis Raphaël I Sako wydał 22 października dekret, w którym zawiesił w czynnościach kapłańskich 12 duchownych za naruszenie przepisów i dyscypliny kościelnej.

Więcej...

Franciszek: łaska Ducha Świętego konieczna do bycia chrześcijaninem 2014-10-23

Franciszek: łaska Ducha Świętego konieczna do bycia chrześcijaninem

"Nie można być chrześcijanami bez łaski Ducha Świętego, który daje nam siłę do miłości" - powiedział papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty.

Więcej...

Relacja III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów 2014-10-23

Relacja III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów

III Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów wypracowało dwa dokumenty - Orędzie oraz Relację Synodu.

Więcej...

Spotkanie Franciszka z matkami ofiar katastrofy kolejowej w Argentynie 2014-10-23

Spotkanie Franciszka z matkami ofiar katastrofy kolejowej w Argentynie

Na prywatnej audiencji Ojciec Święty przyjął delegację matek ofiar argentyńskiej katastrofy kolejowej sprzed ponad dwóch lat.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook