Wydarzenia

Papieski ceremoniarz zaprasza na ŚDM do Krakowa 2015-04-27

Papieski ceremoniarz zaprasza na ŚDM do Krakowa

Miejmy nadzieję, że tłumnie spotkamy się w Krakowie, by przeżyć wspólnie niesamowite Światowe Dni Młodzieży – powiedział ks. prałat Guido Marini. Wypowiedź papieskiego ceremoniarza nagrała młodzież z Poznania i umieściła na kanale YouTube.

Więcej...

Święto Bacowskie w Ludźmierzu 2015-04-27

Święto Bacowskie w Ludźmierzu

Poświęceniem stada owiec zakończyło się w niedzielę w sanktuarium w Ludźmierzu Święto Bacowskie, połączone w tym roku z I Zjazdem Karpackim. W uroczystościach wzięła udział żona prezydenta RP Anna Komorowska, która złożyła wiązankę kwiatów przed pomnikiem Jana Pawła II w ogrodzie różańcowym.

Więcej...

KZ Dachau - kapłańska Golgota Zachodu 2015-04-27

KZ Dachau - kapłańska Golgota Zachodu

Tak jak Katyń jest "Golgotą Wschodu", tak KL Dachau jest „Golgotą Zachodu” dla Polaków i polskiego duchowieństwa. 1777 uwięzionych w nim polskich księży diecezjalnych i zakonnych stanowiło najliczniejszą grupę narodowościową przetrzymywanych tam duchownych. A wśród 1030 zamordowanych kapłanów 868 było Polakami czyli 90 proc. ogółu duchownych, którzy zginęli podczas II wojny światowej na zachodzie Europy.

Więcej...

Mapping na Franciszkańskiej 2015-04-27

Mapping na Franciszkańskiej

Krakowianie i turyści zgromadzeni w sobotę późnym wieczorem na placu przed Pałacem Arcybiskupów Krakowskich znów mogli usłyszeć św. Jana Pawła II. Dzięki wyjątkowemu połączeniu nagrań wideo, muzyki oraz animacji papież Polak po raz kolejny nauczał w oknie na Franciszkańskiej.

Więcej...

Pamiętajmy o Golgocie Zachodu 2015-04-27

Pamiętajmy o Golgocie Zachodu

70. rocznica wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Dachau to szczególny moment, aby po raz kolejny przypomnieć męczeństwo Polaków, zwłaszcza polskich księży, które nadal w Polsce jest mało znane.

Więcej...

"Dachau miejscem martyrologii duchowieństwa polskiego" - konferencja IPN 2015-04-27

"Dachau miejscem martyrologii duchowieństwa polskiego" - konferencja IPN

"Dachau – niemiecki obóz koncentracyjny miejscem martyrologii duchowieństwa polskiego (1939–1945)" - to temat konferencji naukowej z 15 kwietnia w Centrum Edukacyjnym im. Janusza Kurtyki "Przystanek Historia" Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie. Odbyła się ona z okazji przypadającej 29 kwietnia 70. rocznicy wyzwolenia obozu, w którym zamordowano 868 polskich księży i zakonników.

Więcej...

Męczeństwo Polaków w Dachau za mało znane w Polsce 2015-04-27

Męczeństwo Polaków w Dachau za mało znane w Polsce

"Męczeństwo Polaków, szczególnie polskich księży w KZ Dachau jest zbyt słabo znane w Polsce - uważa prof. dr hab. Piotr Małoszewski, przewodniczący Rady Naczelnej Polskich Katolików Świeckich w Niemczech.

Więcej...

Zapowiedź obchodów 70. rocznicy wyzwolenia Dachau 2015-04-27

Zapowiedź obchodów 70. rocznicy wyzwolenia Dachau

Ok. tysiąca osób z Polski i Niemiec, w tym 31 polskich biskupów, weźmie udział w obchodach 70. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego w Dachau. Odbędą się one 29 kwietnia br.

Więcej...

Ks. Deselaers o prof. Bartoszewskim 2015-04-27

Ks. Deselaers o prof. Bartoszewskim

Polskim sercem kochał Polaków, rozumiał cierpienie Żydów, budował mosty pojednania z Niemcami – tak zmarłego w piątek prof. Władysława Bartoszewskiego wspomina ks. Manfred Deselaers.

Więcej...

1. rocznica kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII 2015-04-27

1. rocznica kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII

27 kwietnia br. mija 1. rocznica kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII. Rok temu dwaj papieże zostali świętymi Kościoła powszechnego. Uroczystość pod przewodnictwem papieża Franciszka odbyła się w ustanowione przez papieża Polaka święto Miłosierdzia Bożego. Ojciec Święty nazwał Jana Pawła II papieżem rodziny. W liturgii uczestniczyło 800 tys. wiernych z całego świata. Wśród koncelebransów był papież senior Benedykt XVI.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook