Patriarchat Moskiewski solidarny ze stanowiskiem papież ws. prezerwatyw

pb / maz, 2009-03-20

Błędem jest uznawanie prezerwatywy za środek hamujący rozprzestrzenianie się tej choroby – oświadczył 20 marca ks. Wsiewołod Czaplin z Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu.

Ks. Wsiewołod Czaplin komentując polemikę, wywołaną słowami papieża z konferencji prasowej w drodze do Afryki, ks. Czaplin stwierdził, że to nie „zewnętrzne sposoby antykoncepcji” zmniejszą rozpowszechnianie AIDS, lecz edukacja i roztropny styl życia.

- Jeśli ktoś prowadzi rozwiązłe życie, narkotyzuje się, nie ma zmysłu umiarkowania, i tak umrze z powodu tej czy innej choroby. Żadna prezerwatywa, ani inny lek nie pomogą go ocalić – uznał prawosławny duchowny.

Według niego „rozprzestrzenianie się AIDS można powstrzymać jedynie przez wychowanie etyczne ludzi, a nie przez używanie prezerwatyw”.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony