Porwano świecką misjonarkę protestancką

kg (KAI/RV) / mz, Bamako, 2016-01-10

Porwano świecką misjonarkę protestancką Fot. pixabay.com

W Mali porwano świecką misjonarkę protestancką, Szwajcarkę Béatrice Stockly, która pracowała w tym zachodnioafrykańskim kraju od dziesięciu lat. Już raz, w 2012 uprowadzili ją islamiści związani z Al-Kaidą.

Wówczas wypuszczono ją po kilku dniach dzięki mediacji byłego prezydenta tego kraju Blaise’a Compaoré.

Mimo panującego w Mali braku bezpieczeństwa ewangelicka misjonarka wróciła do swej pracy ewangelizacyjno-humanitarnej. Obecnie uprowadzono ją z domu, który wynajmowała. Podejrzewa się, że za porwaniem także tym razem stoją islamscy ekstremiści. Przedstawiciele pracujących w Mali organizacji humanitarnych wskazują na wzrastający brak bezpieczeństwa, czego przejawem był m.in. niedawny atak terrorystów islamskich na hotel w Bamako (20 listopada ub.r. w zamachu na luksusowy hotel "Radisson" w stolicy zginęło 21 osób, w tym dwóch napastników).

Komentarze (1)

Katol

4 miesiące, 1 tydzień temu

Dzięki Bogu!
Lepiej, żeby ludzie wyznawali wiarę tradycyjną (nieświadomość zwalnia z winy) niż żeby przyjmowali mętny rodzaj chrześcijaństwa, tj . protestantyzm - bez większości sakramentów. Nawrócenie jest czymś radykalnym, więc wyzwolenie z ewangelicyzmu i przyjęcie pełni łaski w Kościele katolickim będzie dużo trudniejsze niż np. przejście z animizmu czy islamu.

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook