ekai.pl
Niedziela, 27 maja 2012 UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
3,5 tys. dorosłych przyjmie chrzest
st / kw, 2010-02-24
fot. Monika Henkel, sxc.hu
Niemal 3,5 tys. dorosłych podczas tegorocznej Wielkanocy, przyjmując chrzest wstąpi w Anglii i Walii do Kościoła katolickiego.
W minioną niedzielę wzięli oni udział w obrzędzie przedstawienia i wybrania katechumenów.
Ogółem w 21 diecezjach Anglii i Walii do sakramentu Chrztu św., Eucharystii i Bierzmowania przystąpi 3 438 osób. Najwięcej – 797 w stołecznej archidiecezji westminsterskiej.
Jak zaznaczył odpowiadający w tamtejszym episkopacie za kwestie katechizacji i ewangelizacji bp Kieran Conry „rosnąca liczba osób proszących o przyjęcie do Kościoła katolickiego zadaje fałsz sugestiom tych, którzy twierdzą, że wiara wydaje swe ostatnie tchnienie”.
Hierarcha zdaje sobie sprawę, że krok ten w wielu wypadkach wymaga odwagi. Apeluje, aby każda z osób, która go podejmuje znajdowała we wspólnotach katolickich serdeczne przyjęcie i miejsce, którego od dawna poszukiwały.
Komentarze (2)
jula
2 lata, 3 miesiące temuCiesze się, to bardzo dobry znak odradzania się wiary prawdziwej w Anglii. Zal ludzi, którzy przez decyzję króla muszą dziś należą do kościoła wysoce zdemoralizowanego. dobrze, ze uciekają w dobre miejsce.
OdpowiedzZobacz także
Reklama
-
Najchętniej czytane
-
Chętnie komentowane

