Polska

Jubileusz lubelskiego Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego 2014-10-25

Jubileusz lubelskiego Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego

- Składamy Bogu ofiarę uwielbienia i dziękczynienia za to, że z murów tego seminarium już od trzech setek lat wychodzą w świat mężni głosiciele Bożego Słowa, gorliwi szafarze świętych sakramentów, troskliwi pasterze Ludu Bożego – mówił w piątek w Lublinie abp Stanisław Budzik podczas Mszy świętej, rozpoczynającej obchody jubileuszowe w Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym.

Więcej...

Stanowisko Krajowej Rady Duszpasterstwa Kobiet wobec Konwencji przeciw przemocy 2014-10-25

Stanowisko Krajowej Rady Duszpasterstwa Kobiet wobec Konwencji przeciw przemocy

Członkinie Krajowej Rady Duszpasterstwa Kobiet, do której należą przedstawicielki stowarzyszeń kobiecych i edukacyjnych, publikują list, w którym sprzeciwiają się ideologicznej Konwencji przeciw przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, która w najbliższym czasie ma być przegłosowana przez Sejm RP.

Więcej...

Polsko-Rosyjskie Forum Organizacji Pozarządowych 2014-10-25

Polsko-Rosyjskie Forum Organizacji Pozarządowych

Przedstawiciele 22 rosyjskich i polskich organizacji pozarządowych obradowali w Dąbrowicy pod Lublinem 22 i 23 października, porównując możliwości obywatelskiego działania w obu krajach. Dyskutowano także o wzajemnej współpracy i wymianie doświadczeń oraz o możliwościach obrony praw człowieka w putinowskiej Rosji. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Solidarności Globalnej wraz z Instytutem Dziennikarstwa KUL.

Więcej...

Siła zakorzenienia - abp Damian Zimoń kończy 80 lat 2014-10-24

Siła zakorzenienia - abp Damian Zimoń kończy 80 lat

"Śląsk to Niedobczyce, dzielnica Rybnika, w której się urodziłem i wychowałem. I parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, do której należeliśmy. To rodzice, rodzeństwo, księża, profesorowie w liceum im. Powstańców Śląskich w Rybniku" - tak o swojej małej ojczyźnie mówił dwanaście lat temu w wywiadzie - rzece abp Damian Zimoń.

Więcej...

Bojkotuj Halloween, idź na "Matteo" 2014-10-24

Bojkotuj Halloween, idź na "Matteo"

- Przebieramy dzieci w kostiumy. Cieszymy się, jak przychodzą do nas do domu, i nie chcąc im psuć zabawy dajemy kilka cukierków. W ten sposób dajemy dzieciom sygnał, że te bałwochwalcze obchody są OK. A Halloween to zagrożenie dla katolika - mówi Michał Kondrat, producent, reżyser nagrodzonego Grand Prix filmu „Jak pokonać szatana” oraz nowego filmu „Matteo”.

Więcej...

Przewodniczący KRRiT ws. homospotu w TVP 2014-10-24

Przewodniczący KRRiT ws. homospotu w TVP

„Nigdy, ani w stosunku do Telewizji Trwam, ani w stosunku do telewizji publicznej, ani do Radia Maryja, nie będziemy stosowali cenzury prewencyjnej” – powiedział Jan Dworak w Sejmie. Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji odpowiadał w czwartek na pytania kilku zespołów parlamentarnych w sprawie kary nałożonej na Fundację Lux Veritatis oraz emisji spotu promującego homoseksualne związki partnerskie w Telewizji Polskiej.

Więcej...

KRRiT nie zajmie się spotem promującym homozwiązki przed jego emisją 2014-10-24

KRRiT nie zajmie się spotem promującym homozwiązki przed jego emisją

Do KRRiT napływają protesty w związku z planem emisji w TVP spotu "Najbliżsi obcy", promującego związki partnerskie o charakterze homoseksualnym i potrzebę ich prawnego uznania. Przed emisją spotu instytucja jednak nie zajmie się tą kwestią.

Więcej...

Abp Głódź ujawnił szczegóły swojej choroby 2014-10-23

Abp Głódź ujawnił szczegóły swojej choroby

- Nie ukrywam, że przeszedłem poważny zabieg - powiedział abp Sławoj Leszek Głódź, podczas spotkania z przedstawicielami katolickich mediów archidiecezji gdańskiej, kiedy to ujawnił szczegóły, dotyczące swojej choroby.

Więcej...

Dr hab. Stępkowski o spocie promującym związki partnerskie 2014-10-23

Dr hab. Stępkowski o spocie promującym związki partnerskie

Eksponowanie pozornego problemu związków partnerskich osób tej samej płci w ramach darmowych emisji w TVP budzi głęboką konsternację i powinno się spotkać ze stanowczą reakcją KRRiT - uważa dr hab. Aleksander Stępkowski. Prawnik i dyrektor Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris skomentował w ten sposób dla KAI informację o spotach Kampanii Przeciw Homofobii, które za darmo zdecydowała się wyemitować w najbliższym czasie Telewizja Polska. Stępkowski przypomina, że takie działanie jest sprzeczne zarówno z konstytucyjną ochroną małżeństwa, jak i zapisami ustawy o radiofonii i telewizji, które mówią, m.in. o szacunku dla chrześcijańskich wartości w przekazach mediów publicznych.

Więcej...

Nie ma wynagrodzeń dla duchownych z Funduszu Kościelnego 2014-10-23

Nie ma wynagrodzeń dla duchownych z Funduszu Kościelnego

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji wydało komunikat, w którym przypomniało, że z Funduszu Kościelnego nie są wypłacane jakiekolwiek wynagrodzenia osobom duchownym. "Finansowane są wyłącznie składki na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne duchownych. Szczególnie ważne jest to dla mniejszych kościołów i wspólnot religijnych" - brzmi komunikat resortu.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook