Polska

Ks. Jacek Stryczek: walczę o inny kraj! 2014-11-28

Ks. Jacek Stryczek: walczę o inny kraj!

"Walczę o inny kraj! O to, żeby ludzie uwierzyli, że fajnie jest być dla siebie życzliwym" - mówi ks. Jacek Stryczek, prezes stowarzyszenia Wiosna, inicjator Szlachetnej Paczki, jednej z największych akcji pomocowych w kraju. W ubiegłym roku wartość przygotowanych przez darczyńców paczek przekroczyła 33 mln zł. W rozmowie z KAI ks. Stryczek zdradza, w czym tkwi klucz do sukcesu Szlachetnej Paczki, mówi o polskiej biedzie, bogactwie oraz o tym, dlaczego nadal nikt ich nie naśladuje.

Więcej...

Papieski krzyż „Pro Ecclesia et Pontifice” dla prof. Leszka Mądzika 2014-11-28

Papieski krzyż „Pro Ecclesia et Pontifice” dla prof. Leszka Mądzika

Papież Franciszek uhonorował profesora Leszka Mądzika krzyżem zasługi „Pro Ecclesia et Pontifice”. Medal ten jest przyznawany na wniosek biskupa diecezjalnego osobie szczególnie zasłużonej dla wspólnoty Kościoła.

Więcej...

Ks. Stułkowski o dr Błeńskiej: dała przykład świętego życia 2014-11-28

Ks. Stułkowski o dr Błeńskiej: dała przykład świętego życia

− Pan Bóg dał nam doświadczyć w osobie dr Wandy Błeńskiej świętego życia. Była człowiekiem rozmiłowanym w Bogu, o dużej wrażliwości na bliźniego − mówi KAI ks. dr Szymon Stułkowski. Dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w archidiecezji poznańskiej podkreśla, że służba chorym na trąd w Afryce, której poświęciła ponad 40 lat swojego życia, była jej pasją. − Choć była osobą świecką, była też misjonarką, głęboko zjednoczoną z Panem Jezusem − zaznacza ks. Stułkowski.

Więcej...

Będzie uchwała ws. ustanowienia 2015 r. Rokiem św. Jana Pawła II 2014-11-28

Będzie uchwała ws. ustanowienia 2015 r. Rokiem św. Jana Pawła II

Uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2015 Rokiem św. Jana Pawła II chcą zaproponować posłowie Platformy Obywatelskiej. W przyszłym roku będzie obchodzona 10. rocznica śmierci i pierwsza rocznica kanonizacji papieża Polaka. Projekt poparli w większości członkowie sejmowej komisji kultury i środków przekazu.

Więcej...

Biskupi na nadzwyczajnym zebraniu KEP o rodzinie i papieskiej pielgrzymce do Polski 2014-11-28

Biskupi na nadzwyczajnym zebraniu KEP o rodzinie i papieskiej pielgrzymce do Polski

Kwestie dotyczące Synodu biskupów o rodzinie, propozycje duszpasterskie na rzecz rodziny oraz sprawy organizacyjne związane z pielgrzymką papieża do Polski były tematem Nadzwyczajnego Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które odbyło się w czwartek na Jasnej Górze.

Więcej...

Zbawienie Europy zależy od rodzin 2014-11-27

Zbawienie Europy zależy od rodzin

Europa zostanie zbawiona, jeśli dokończy projekt zjednoczenia dzięki powrotowi do chrześcijańskich korzeni – mówił prof. Rocco Buttiglione 26 listopada w Warszawie.

Więcej...

Patriarchat Ekumeniczny Konstantynopola – pierwszy wśród równych 2014-11-27

Patriarchat Ekumeniczny Konstantynopola – pierwszy wśród równych

Prawosławny Patriarchat Konstantynopola w Stambule odgrywa szczególną rolę w świecie prawosławnym.

Więcej...

Sakrament pokuty na rekolekcjach Episkopatu Polski 2014-11-27

Sakrament pokuty na rekolekcjach Episkopatu Polski

Na Jasnej Górze trwają doroczne rekolekcje Episkopatu Polski. Uczestniczy w nich ponad stu polskich biskupów. Środa 26 listopada była dniem sakramentu pokuty i pojednania.

Więcej...

Ks. Dziedzic uwolniony - w drodze do stolicy Konga 2014-11-27

Ks. Dziedzic uwolniony - w drodze do stolicy Konga

Uwolniony misjonarz, ks. Mateusz Dziedzic, zmierza do stolicy Republiki Konga Brazzaville i w ciągu kilkunastu godzin zostanie przejęty przez polskiego konsula z Etiopii – poinformował rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski.

Więcej...

Tarnów: ludowe wizerunki Jana Pawła II 2014-11-26

Tarnów: ludowe wizerunki Jana Pawła II

„Nasz Papież. Wizerunki Jana Pawła II w twórczości ludowej” - wystawę pod takim tytułem będzie można oglądać w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie do 16 lutego 2015 r.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook