Polska

Abp Głódź ujawnił szczegóły swojej choroby 2014-10-23

Abp Głódź ujawnił szczegóły swojej choroby

- Nie ukrywam, że przeszedłem poważny zabieg - powiedział abp Sławoj Leszek Głódź, podczas spotkania z przedstawicielami katolickich mediów archidiecezji gdańskiej, kiedy to ujawnił szczegóły, dotyczące swojej choroby.

Więcej...

Dr hab. Stępkowski o spocie promującym związki partnerskie 2014-10-23

Dr hab. Stępkowski o spocie promującym związki partnerskie

Eksponowanie pozornego problemu związków partnerskich osób tej samej płci w ramach darmowych emisji w TVP budzi głęboką konsternację i powinno się spotkać ze stanowczą reakcją KRRiT - uważa dr hab. Aleksander Stępkowski. Prawnik i dyrektor Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris skomentował w ten sposób dla KAI informację o spotach Kampanii Przeciw Homofobii, które za darmo zdecydowała się wyemitować w najbliższym czasie Telewizja Polska. Stępkowski przypomina, że takie działanie jest sprzeczne zarówno z konstytucyjną ochroną małżeństwa, jak i zapisami ustawy o radiofonii i telewizji, które mówią, m.in. o szacunku dla chrześcijańskich wartości w przekazach mediów publicznych.

Więcej...

Nie ma wynagrodzeń dla duchownych z Funduszu Kościelnego 2014-10-23

Nie ma wynagrodzeń dla duchownych z Funduszu Kościelnego

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji wydało komunikat, w którym przypomniało, że z Funduszu Kościelnego nie są wypłacane jakiekolwiek wynagrodzenia osobom duchownym. "Finansowane są wyłącznie składki na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne duchownych. Szczególnie ważne jest to dla mniejszych kościołów i wspólnot religijnych" - brzmi komunikat resortu.

Więcej...

Kard. Gerhard Ludwig Müller będzie gościem KUL 2014-10-22

Kard. Gerhard Ludwig Müller będzie gościem KUL

Prefekt Kongregacji Nauki Wiary Gerhard Ludwig Müller 24 października będzie uczestniczył w prezentacji kolejnego tomu polskiej edycji Opera Omnia Josepha Ratzingera.

Więcej...

Synod: troska także wobec sytuacji nieregularnych w małżeństwie 2014-10-22

Synod: troska także wobec sytuacji nieregularnych w małżeństwie

Największym osiągnięciem Synodu Biskupów na temat współczesnych wyzwań wobec rodziny jest zauważenie konieczności otoczenia troską i towarzyszenia duszpasterskiego wszystkim sytuacjom regularnym i nieregularnym w małżeństwie – uważa abp Stanisław Gądecki.

Więcej...

TVP włączy się w promocję homozwiązków 2014-10-22

TVP włączy się w promocję homozwiązków

Polska Telewizja Publiczna będzie za darmo emitować 30-sekundowy spot, promujący związki partnerskie o charakterze homoseksualnym i potrzebę ich prawnego uznania. Film ukazuje także miłość lesbijską. Emisja kontrowersyjnego materiału rozpocząć się może jeszcze w tym tygodniu.

Więcej...

118,2 mln zł na Fundusz Kościelny w 2015 r. 2014-10-22

118,2 mln zł na Fundusz Kościelny w 2015 r.

Zwiększenie w przyszłym roku wydatków z budżetu państwa na Fundusz Kościelny z 94,3 mln do 118,2 mln zł zarekomendowała we wtorek sejmowa komisja administracji i cyfryzacji. Jej propozycje mają być teraz rozpatrzone przez komisję finansów publicznych w ramach prac nad rządowym projektem ustawy budżetowej na rok 2015.

Więcej...

CBOS: lekki wzrost zaufania do Kościoła 2014-10-21

CBOS: lekki wzrost zaufania do Kościoła

Działalność Kościoła katolickiego jest postrzegana pozytywnie przez niemal trzy piąte (58%) Polaków - wynika z najnowszego raportu CBOS.

Więcej...

Kraków: konferencja „Karta Dużej Rodziny – wyzwania i perspektywy” 2014-10-21

Kraków: konferencja „Karta Dużej Rodziny – wyzwania i perspektywy”

- Jest ostatni moment na wprowadzenie skutecznej polityki rodzinnej w Polsce, zanim wygasną aspiracje rodzicielskie dzieci dawnego wyżu demograficznego – podkreślił prezydent Komorowski w trakcie kongresu „Karta Dużej Rodziny – wyzwania i perspektywy”.

Więcej...

Tarnów: marsz misyjny - modlitwa o uwolnienie misjonarza 2014-10-20

Tarnów: marsz misyjny - modlitwa o uwolnienie misjonarza

Ulicami Tarnowa przeszedł marsz misyjny, podczas którego modlono się o uwolnienie ks. Mateusza Dziedzica, uprowadzonego przez rebeliantów w Republice Środkowoafrykańskiej.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook