Polska

Gdynia uczciła 35. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych 2015-08-30

Gdynia uczciła 35. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych

Strajk w Stoczni Komuny Paryskiej w Gdyni wybuchł 15 sierpnia 1980 roku, zaledwie dzień po tym w gdańskiej Stoczni im. Lenina. Szybko do strajkujących stoczniowców przyłączyły się inne gdyńskie zakłady. Inicjatorem był 21-letni wówczas Andrzej Kołodziej, który dziś mówi: ludzie, którzy wtedy mieli odwagę strajkować naruszyli fundamenty systemu komunistycznego.

Więcej...

Ks. Janusz Chyła w rozmowie z KAI o swojej nowej książce "Ewangelia na Twitterze" 2015-08-29

Ks. Janusz Chyła w rozmowie z KAI o swojej nowej książce "Ewangelia na Twitterze"

- Mam na Twitterze swoją wirtualną parafię, liczącą ponad cztery tysiące osób. Jeżeli dzięki temu choćby kilka osób znajdzie drogę swojej realnej parafii, tam gdzie mieszka, to warto - mówi w rozmowie z KAI ks. Janusz Chyła, autor książki „Ewangelia na Twitterze”.

Więcej...

W niedzielę manifestacja "Stop dewiacji w edukacji!" 2015-08-29

W niedzielę manifestacja "Stop dewiacji w edukacji!"

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego do podstawy programowej przedmiotu "wychowanie do życia w rodzinie" mają być wprowadzone "treści antydyskryminacyjne". Rodzice oraz członkowie 26 organizacji prorodzinnych zapowiedzieli demonstrację pod hasłem: "Stop deprawacji w edukacji!", w której wyrażą sprzeciw wobec demoralizujących programów edukacyjnych. Ma się ona odbyć 30 sierpnia na placu Zamkowym w Warszawie.

Więcej...

Edukacja minimalizuje ryzyko bezdomności 2015-08-29

Edukacja minimalizuje ryzyko bezdomności

Edukacja minimalizuje ryzyko bezdomności – twierdzą pracownicy Dzieła Pomocy św. Ojca Pio w Krakowie, które zbiórką przyborów szkolnych chce wesprzeć dzieci z ubogich rodzin.

Więcej...

Dr Rayzacher-Majewska: katecheci lepiej przygotowani do pracy niż przed 25 laty 2015-08-29

Dr Rayzacher-Majewska: katecheci lepiej przygotowani do pracy niż przed 25 laty

Katecheci stanowią wykwalifikowaną grupę, zarówno pod względem merytorycznym jak i duchowym, a ich kompetencje cenią sobie zarówno pracownicy szkół jak i sami rodzice - podkreśliła dr Aneta Rayzacher-Majewska z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego podczas konferencji prasowej podsumowującej 25 lat doświadczeń nauczania religii w szkole.

Więcej...

Religia w szkole - zjawiskiem społecznie stabilnym 2015-08-28

Religia w szkole - zjawiskiem społecznie stabilnym

Nauczanie religii w szkole w ciągu ostatnich 25 lat w Polsce jest zjawiskiem społecznie stabilnym - podkreślił Sławomir Nowotny z Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego podczas konferencji prasowej w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie.

Więcej...

Rodzice mają niezbywalne prawo decydowania o uczęszczaniu dziecka na lekcje religii 2015-08-28

Rodzice mają niezbywalne prawo decydowania o uczęszczaniu dziecka na lekcje religii

Żyjemy w ustroju demokratycznym, a zatem rodzice mają niezbywalne prawo decydować o uczęszczaniu, bądź nieuczęszczaniu dziecka na lekcje religii – podkreślił bp Marek Mendyk, przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP podczas konferencji: „Nauczanie religii w szkole – 25 lat doświadczeń”, która odbyła się w piątek w siedzibie Sekretariatu Episkopatu Polski.

Więcej...

Nowe "standardy" ojcostwa po wejściu w życie ustawy o in vitro? 2015-08-28

Nowe "standardy" ojcostwa po wejściu w życie ustawy o in vitro?

Ojcem dziecka urodzonego wskutek zabiegu in vitro będzie mógł być jakikolwiek mężczyzna wskazany na podstawie oświadczenia kobiety, którego prawdziwości nie sposób będzie zweryfikować. Z kolei po osiągnięciu pełnoletniości takie dziecko nie pozna swego biologicznego ojca, bo ten zachowa anonimowość.

Więcej...

Międzynarodowe Forum Tato.Net: Jak świadomie prowadzić swoją rodzinę? 2015-08-28

Międzynarodowe Forum Tato.Net: Jak świadomie prowadzić swoją rodzinę?

Prawie tysiąc ojców spotka się w Łodzi 5 września, by wspólnie uczyć się bycia lepszym tatą. Pomogą im w tym prelegenci wykładami i grupy warsztatowe. Gościem specjalnym będzie dr Ken Canfield ze Stanów Zjednoczonych. To już siódma edycja Forum organizowanego przez portal Tato.Net.

Więcej...

Potrzeba modlitwy o dobre owoce ŚDM 2015-08-28

Potrzeba modlitwy o dobre owoce ŚDM

Wierzę, że miłosierny Bóg przygotował dla młodych wielkie rzeczy w czasie ŚDM. Naszym najważniejszym zadaniem jest dziś modlitwa o otwarcie ich serc na przyjęcie tych darów – mówił bp Damian Muskus podczas Dni Katechetycznych Archidiecezji Krakowskiej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook