Polska

Bp Balcerek: niech „Solidarność” nadal walczy o Polskę 2014-09-01

Bp Balcerek: niech „Solidarność” nadal walczy o Polskę

- Niech „Solidarność” nadal walczy o to, żeby Polska była Polską – mówił w homilii bp Grzegorz Balcerek podczas uroczystej Mszy św. w Poznaniu z okazji 34. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”.

Więcej...

Bp Mendyk w wywiadzie dla KAI : nauczanie religii to praca nad wychowaniem ku pełni człowieczeństwa 2014-08-31

Bp Mendyk w wywiadzie dla KAI : nauczanie religii to praca nad wychowaniem ku pełni człowieczeństwa

Nauczanie religii w szkole to przede wszystkim praca nad wychowaniem ku pełni człowieczeństwa - podkreśla bp Marek Mendyk w wywiadzie udzielonym KAI przed rozpoczynającym się 1 września nowym rokiem szkolnym 2014/2015.

Więcej...

Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi na temat Domu Niewidomego Dziecka w Warszawie 2014-08-31

Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi na temat Domu Niewidomego Dziecka w Warszawie

Zarząd Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi przekazał KAI oświadczenie w związku z doniesieniami na temat Domu Niewidomego Dziecka w Warszawie. Zapewnia w nim, że w swoich działaniach kieruje się wyłącznie dobrem wychowanków, a obecnie „krok po kroku" naprawia „najważniejsze powstałe na przestrzeni ponad trzech dekad wskazane nam, w świetle obowiązującego dziś prawa, braki formalne”.

Więcej...

Słowo biskupów diecezjalnych z Jasnej Góry w 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej 2014-08-31

Słowo biskupów diecezjalnych z Jasnej Góry w 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej

Pokój i przebaczenie są naszym obowiązkiem – piszą biskupi diecezjalni w Słowie wydanym z okazji 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Niepokój pasterzy Kościoła wywołują wydarzenia na Ukrainie, które "budzą uzasadniony niepokój także o przyszłość naszej Ojczyzny”. Do wszystkich ludzi dobrej woli kierują zatem prośbę o „podjęcie w intencji pokoju uczynków pokutnych: postu, modlitwy i jałmużny”.

Więcej...

Ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie zaskarżona do Trybunału Konstytucyjnego 2014-08-30

Ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie zaskarżona do Trybunału Konstytucyjnego

Instytut Ordo Iuris przygotował wniosek o kontrolę konstytucyjności ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, który w czwartek 28 sierpnia został skierowany do Trybunału.

Więcej...

List otwarty: Polskie rodziny w sercu polityki społecznej czy na marginesie? 2014-08-30

List otwarty: Polskie rodziny w sercu polityki społecznej czy na marginesie?

Podejmowane działania w zakresie wzmocnienia polskich rodzin są niewystarczające, a jej sytuacja rozmija się z marzeniami milionów ludzi związanych z ruchem Solidarności – uważają Antoni Szymański i Paweł Wosicki - członkowie Zespołu ds. Rodziny Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu Polski.

Więcej...

Abp Skworc w wywiadzie dla KAI: potrzeba wspólnego działania Kościołów z Polski i Niemiec na forum Europejskim 2014-08-30

Abp Skworc w wywiadzie dla KAI: potrzeba wspólnego działania Kościołów z Polski i Niemiec na forum Europejskim

Abp Wiktor Skworc zapowiada wspólną modlitwę biskupów z Polski i Niemiec z okazji 75-rocznicy wybuchu wojny. Będzie ona modlitwą o pokój w Europie i na świecie. „W aktualnej sytuacji potrzeba modlitwy o pokój zagrożony w skali lokalnej i globalnej, gdyż obecnie w skali świata toczą się 44 konflikty zbrojne” - dodaje.

Więcej...

MEN wprowadza zmiany od 1 września: religia lub etyka, obie albo nic 2014-08-30

MEN wprowadza zmiany od 1 września: religia lub etyka, obie albo nic

Od 1 września, po zmianach wprowadzanych przez MEN zajęcia z etyki lub religii będą organizowane nawet dla jednego ucznia. Od nowego roku szkolnego rodzice będą na piśmie deklarować czy ich dziecko będzie chodzić na jeden z tych przedmiotów czy może na oba jednocześnie.

Więcej...

Na Lubelszczyźnie zakończyły się transgraniczne spotkania polsko-ukraińskie 2014-08-29

Na Lubelszczyźnie zakończyły się transgraniczne spotkania polsko-ukraińskie

Przez cały sierpień na Lubelszczyźnie na granicy polsko-ukraińskiej odbywały się Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa, mające za zadanie ożywienie więzi między sąsiadami z terenów przygranicznych i rozbudowanie współpracy na różnych płaszczyznach codziennego życia.

Więcej...

Sejm: będą dalsze prace nad konwencją przemocową – wniosek PiS odrzucony 2014-08-29

Sejm: będą dalsze prace nad konwencją przemocową – wniosek PiS odrzucony

Posłowie nie przyjęli dziś wniosku Prawa i Sprawiedliwości o odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu ustawy o ratyfikacji konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Oznacza to, że sejmowe komisje sprawiedliwości i praw człowieka oraz komisji spraw zagranicznych będą dalej pracować nad tym kontrowersyjnym aktem prawnym.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook