Polska

Wierność sumieniu i niezgoda na zło domaga się dziś cywilnej odwagi 2014-07-29

Wierność sumieniu i niezgoda na zło domaga się dziś cywilnej odwagi

„Nie trzeba nam dziś ginąć za Jezusa, ale konsekwencje za wierność sumieniu, za niezgodę na zło, za opowiadanie się za prawdą i wiarą, domagają się dziś nie tylko jakiejś ogólnej dyspozycyjności, ale wręcz cywilnej odwagi” - mówił abp Wojciech Polak podczas jubileuszowych uroczystości w Modliszewku k. Gniezna.

Więcej...

Bezprawie ujęte w język prawniczy – abp Dzięga o sprawie prof. Chazana 2014-07-28

Bezprawie ujęte w język prawniczy – abp Dzięga o sprawie prof. Chazana

To bezprawie ujęte w język prawniczy – stwierdził dziś abp Andrzej Dzięga odnosząc się do sprawy prof. Chazana, odwołanego z pracy w stołecznym Szpitalu Świętej Rodziny. Człowiek wiary musi sprzeciwić się prawu, które jest niezgodne z Bożą prawdą – podkreślił metropolita szczecińsko-kamieński.

Więcej...

"Papiescy" stypendyści kończą letni obóz 2014-07-28

"Papiescy" stypendyści kończą letni obóz

- Poruszyliście Szczecin, Wolin i Świnoujście. Poruszyliście wiele strun ludzkich serc swoją obecnością, radością, spontanicznością, normalnością. Nie dlatego, żeście młodzi, ale dlatego, żeście Chrystusowi i papiescy – mówił do stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia abp Andrzej Dzięga.

Więcej...

Ruszył Tydzień Kultury Beskidzkiej 2014-07-27

Ruszył Tydzień Kultury Beskidzkiej

Na Podbeskidziu rozpoczął się w sobotę 51. Tydzień Kultury Beskidzkiej (TBK) – jedna z największych i najstarszych imprez folklorystycznych Europy. Na pięciu głównych estradach – w Wiśle, Szczyrku, Żywcu, Makowie Podhalańskim i Oświęcimiu – wystąpi kilka tysięcy wykonawców: śpiewaków, tancerzy i instrumentalistów. Spośród ponad 100 zespołów goszczących na TKB około 30 przyjechało z zagranicy.

Więcej...

Czy w Polsce zapanowała cywilizacja śmierci? - oświadczenie Szczecińskiej Kapituły Katedralnej 2014-07-27

Czy w Polsce zapanowała cywilizacja śmierci? - oświadczenie Szczecińskiej Kapituły Katedralnej

Czyżby w narodzie św. Jana Pawła II zapanowała cywilizacja śmierci? - pyta w specjalnym oświadczeniu Szczecińska Kapituła Katedralna. W skład tego gremium wchodzi m.in. metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga. Kapituła wyraża solidarność z prof. Bogdanem Chazanem i, jak się zaznacza, "całą polską służbą zdrowia, zatroskaną o każde poczęte życie, kierującą się naturalnym prawem Bożym, nie kolidującym przecież z żadną godziwą normą prawa państwowego".

Więcej...

Kościół w Polsce zachęca do wsparcia akcji 1 grosz za 1 kilometr 2014-07-26

Kościół w Polsce zachęca do wsparcia akcji 1 grosz za 1 kilometr

Do wsparcia akcji "Jeden grosz za jeden bezpiecznie przejechany kilometr" zachęca ks. Maciej Będziński, nowy sekretarz krajowy Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary.

Więcej...

Pięć diecezjalnych stacji Caritas nie podpisało umów z NFZ 2014-07-25

Pięć diecezjalnych stacji Caritas nie podpisało umów z NFZ

Aż pięć diecezjalnych Caritas nie podpisało kontraktu ze śląskim oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia. 2 zł 60 gr zdecydowało o przerwaniu opieki dla pacjentów, którzy nierzadko przez wiele lat otrzymywali profesjonalną pomoc od dobrze sobie znanych pielęgniarek i fizjoterapeutów.

Więcej...

Kościół wspomina św. Jakuba i św. Krzysztofa 2014-07-25

Kościół wspomina św. Jakuba i św. Krzysztofa

25 lipca Kościół wspomina św. Jakuba Apostoła, który według legendy dotarł w podróżny misyjnej do Hiszpanii i św. Krzysztofa - patrona podróżnych i kierowców. Obydwaj są jednymi z najpopularniejszych świętych chrześcijaństwa.

Więcej...

Kościół w Jasienicy będzie otwarty w najbliższą niedzielę 2014-07-24

Kościół w Jasienicy będzie otwarty w najbliższą niedzielę

W najbliższą niedzielę zostanie otwarty kościół pw. Narodzenie Pańskiego w Jasienicy. Mszy św. będzie przewodniczył bp warszawsko-praski abp Henryk Hoser.

Więcej...

Oświadczenie Kurii Polowej 2014-07-24

Oświadczenie Kurii Polowej

W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami dotyczącymi przeszukania mieszkania i biura ks. płk. Roberta Mokrzyckiego, proboszcza Katedry Polowej Wojska Polskiego przez funkcjonariuszy CBA ks. płk Zbigniew Kępa, rzecznik Ordynariatu Polowego opublikował na stronie internetowej Ordynariatu WP oświadczenie.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook