Polska

Kard. Nycz złożył w Watykanie positio kard. Wyszyńskiego 2015-11-24

Kard. Nycz złożył w Watykanie positio kard. Wyszyńskiego

„Positio super virtutibus”, czyli dokumentację o heroiczności cnót sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego złożył we wtorek w Watykanie kard. Kazimierz Nycz. – Te materiały to fundament niezbędny do beatyfikacji – powiedział KAI o. Gabriel Bartoszewski OFMCap, wicepostulator w procesie beatyfikacyjnym Prymasa Tysiąclecia.

Więcej...

Przyjmij pielgrzyma na nocleg podczas Dni w Diecezji 2015-11-24

Przyjmij pielgrzyma na nocleg podczas Dni w Diecezji

Archidiecezja łódzka rozpoczęła akcję informacyjną o przyjmowaniu pod swój dach pielgrzymów podczas Dni w Diecezji odbywających się w ramach Światowych Dni Młodzieży.

Więcej...

Ksiądz i rabin o Bożym Narodzeniu i święcie Chanuka 2015-11-24

Ksiądz i rabin o Bożym Narodzeniu i święcie Chanuka

„Jedyne takie Chanukowe Rekolekcje Adwentowe” – tak określają je pomysłodawcy, a będą to dwa spotkania poprowadzone przez rabina Stanisława Wojciechowicza i ks. Grzegorza Michalczyka, które zaplanowano 30 listopada i 1 grudnia w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu im. Jana Karskiego w Kielcach.

Więcej...

Warszawski Klub Inteligencji Katolickiej o funkcjonowaniu Trybunału Konstytucyjnego 2015-11-24

Warszawski Klub Inteligencji Katolickiej o funkcjonowaniu Trybunału Konstytucyjnego

Fundamentem funkcjonowania demokratycznego państwa prawa jest trójpodział władzy, w którym szczególnie władza sądownicza, niezależnie od jej ewentualnych niedoskonałości, musi być autonomiczna - brzmi przesłane KAI oświadczenie Zarządu Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie. Stołeczny KIK wydał je w związku z debatą m.in. wokół zasad funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego.

Więcej...

Bp Regmunt: będę użyteczny, na ile pozwoli kondycja zdrowotna 2015-11-24

Bp Regmunt: będę użyteczny, na ile pozwoli kondycja zdrowotna

„Nie znam jeszcze definicji mojego statusu. Papież przychylił się do prośby o rezygnację z pełnienia przeze mnie funkcji ordynariusza diecezji. Na pewno zwolniony będę z odpowiedzialności administracyjnej, natomiast w innych będę użyteczny, na ile pozwoli kondycja zdrowotna” - powiedział KAI bp Stefan Regmunt po mianowaniu bp. Tadeusza Lityńskiego przez papieża Franciszka biskupem diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Więcej...

Bp Ryś na "Łagiewnickiej 22" 2015-11-23

Bp Ryś na "Łagiewnickiej 22"

Narzędziem panowania Jezusa nad człowiekiem jest Jego świadczenie o prawdzie. Świadkiem prawdy nie jest ten, który mówi o prawdzie, ale ten, który pokazuje prawdę sobą – powiedział bp Grzegorz Ryś, gość specjalny listopadowej „Łagiewnickiej 22” – duchowego przygotowania do ŚDM Kraków 2016, które odbywa się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Więcej...

Debata jasnogórska o świętości ludzkiego życia 2015-11-23

Debata jasnogórska o świętości ludzkiego życia

„Życie jest światłością ludzi”, to temat trzeciej debaty, która w ramach cyklu Raport Jasnogórski 2016 odbyła się w niedzielę w Sali Rycerskiej na Jasnej Górze.

Więcej...

Bp Tadeusz Lityński biskupem diecezjalnym w Zielonej Górze 2015-11-23

Bp Tadeusz Lityński biskupem diecezjalnym w Zielonej Górze

Nowym biskupem diecezji zielonogórsko-gorzowskiej został mianowany jej dotychczasowy biskup pomocniczy Tadeusz Lityński. Decyzją Ojca Świętego Franciszka będzie on następcą odchodzącego na emeryturę bp. Stefana Regmunta.

Więcej...

Komitet Episkopatu potępia rasistowskie zachowania wobec Żydów 2015-11-23

Komitet Episkopatu potępia rasistowskie zachowania wobec Żydów

Zdecydowanie potępiamy raniące uczucia Braci Żydów zachowania osób zaślepionych ideologią szowinizmu i rasizmu – napisał do polskich rabinów bp Mieczysław Cisło. To reakcja przewodniczącego Komitetu Episkopatu Polski ds. Dialogu z Judaizmem na spalenie kukły Żyda podczas manifestacji zorganizowanej 18 listopada we Wrocławiu przez Obóz Narodowo – Radykalny i Młodzież Wszechpolską.

Więcej...

Episkopaty Polski i Niemiec świętują w Częstochowie historyczną wymianę listów – komunikat rzeczników 2015-11-23

Episkopaty Polski i Niemiec świętują w Częstochowie historyczną wymianę listów – komunikat rzeczników

Uroczystymi obchodami i Mszą Świętą uczciły w Częstochowie Konferencje Episkopatów Polski i Niemiec historyczną wymianę listów między oboma Episkopatami przed pięćdziesięciu laty. Wymiana listów zalicza się do punktów zwrotnych w powojennej historii Polski i Niemiec. Pod koniec polskiego listu znajdują się słowa: „Wyciągamy do Was, siedzących tu, na ławach kończącego się Soboru, nasze ręce oraz udzielamy wybaczenia i prosimy o nie”. 22 listopada br. w Częstochowie na czele delegacji z obu krajów stali przewodniczący Episkopatów, arcybiskup Stanisław Gądecki i kardynał Reinhard Marx.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook