Polska

Niepełnosprawni intelektualnie są szczególnie kochani przez Boga 2014-09-15

Niepełnosprawni intelektualnie są szczególnie kochani przez Boga

Osoba niepełnosprawne intelektualnie jest szczególnie kochana przez Boga – powiedziała w poniedziałek w Warszawie Marie-Hélène Mathieu. Wyraziła też wielkie ubolewanie z powodu dokonującego się dziś na świecie - i w majestacie prawa - zabijania dzieci z Zespołem Downa. 85-letnia Francuzka, która wraz z Jeanem Vanier utworzyła w 1971 r. wspólnoty "Wiara i Światło" (Foi et Lumière), zaprezentowała ich wspólną książkę "Nigdy więcej sami. Przygoda Wiary i Światła".

Więcej...

Święto Podwyższenia Krzyża w Beskidach 2014-09-15

Święto Podwyższenia Krzyża w Beskidach

Z okazji Święta Podwyższenia Krzyża modlono się w niedzielę przy trzech krzyżach w Beskidach, między którymi odległości w linii prostej wynosi dokładnie 11 kilometrów. Krzyże – na Trzech Lipkach, Hrobaczej Łące oraz w Starej Wsi – upamiętniają obchody Wielkiego Jubileusz Roku 2000.

Więcej...

Jesteśmy wezwani do naśladowania Chrystusa na drodze krzyża 2014-09-15

Jesteśmy wezwani do naśladowania Chrystusa na drodze krzyża

Jako chrześcijanie, jako ludzie Kościoła, jesteśmy wezwani do naśladowania Chrystusa na drodze krzyża - powiedział abp Wojciech Polak. Prymas Polski przewodniczył 14 września Eucharystii dziękczynnej z okazji 10. rocznicy powstania parafii Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych w Niemczu w diecezji bydgoskiej.

Więcej...

15 września promocja książki M. H. Mathieu o fenomenie wspólnot z osobami niepełnosprawnymi 2014-09-14

15 września promocja książki M. H. Mathieu o fenomenie wspólnot z osobami niepełnosprawnymi

Spotkanie z Marie-Hélène Mathieu z Paryża, która od lat walczy o godne miejsce ludzi niepełnosprawnych i upośledzonych umysłowo w Kościele oraz społeczeństwie - odbędzie się w najbliższy poniedziałek 15 września o godz. 12 w Sekretariacie Episkopatu w Warszawie.

Więcej...

IV Tydzień Wychowania 2014-09-14

IV Tydzień Wychowania

Do pomocy w odkrywaniu ostatecznej prawdy o świecie, człowieku i o Bogu apelują polscy biskupi do rodziców, nauczycieli i wychowawców. W liście na rozpoczynający się w niedzielę IV Tydzień Wychowania podkreślają, że "współczesny świat próbuje narzucić ludziom przekonanie, że nie ma żadnej obiektywnej prawdy a każdy człowiek rozumie i stosuje ją na swój własny, indywidualny sposób".

Więcej...

Dziękczynienie za 35-lecie obecności Legionu Maryi w Polsce 2014-09-14

Dziękczynienie za 35-lecie obecności Legionu Maryi w Polsce

Za 35 lat obecności Legionu Maryi (LM) w Polsce dziękowało w sobotę na Jasnej Górze ponad 7 tys. przedstawicieli tej wspólnoty. Legioniści modlili się o rozwój pobożności maryjnej w naszej Ojczyźnie i nowy zapał ewangelizacyjny, prosili też o pokój w Polsce i na świecie.

Więcej...

O wyzwaniach przed synodem biskupów o rodzinie 2014-09-14

O wyzwaniach przed synodem biskupów o rodzinie

O wyzwaniach duszpasterskich wobec rodziny w świetle ankiety papieża Franciszka i przygotowań do zbliżającego się Synodu biskupów o rodzinie mówił w sobotę w Gnieźnie ks. dr Przemysław Drąg. Dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin przy KEP był gościem VII Sympozjum o Małżeństwie i Rodzinie.

Więcej...

29 kapłanów, sióstr i świeckich przygotowuje się do wyjazdu na misje 2014-09-13

29 kapłanów, sióstr i świeckich przygotowuje się do wyjazdu na misje

W Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie przygotowania do wyjazdu na misje rozpoczęło 29 przyszłych misjonarzy. Przez dziewięć miesięcy będą pogłębiać swoją formację duchową i uczyć się, aby po otrzymaniu krzyży misyjnych móc pojechać w różne zakątki świata, służyć i mówić napotkanym ludziom o Bogu.

Więcej...

Nowy luterański biskup Marian Niemiec: parafia nie musi się zajmować wszystkim 2014-09-13

Nowy luterański biskup Marian Niemiec: parafia nie musi się zajmować wszystkim

Zaangażowanie osób świeckich w przygotowanie obchodów 500-lecia Reformacji, odwiedzanie rodzin pastorskich oraz wiernych, rozwój działalności charytatywnej i pomocowej oraz zintensyfikowanie współpracy między parafiami – to najważniejsze zadania, jakie stawia przed sobą bp dr Marian Niemiec - nowy luterański Biskup Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. W piątek w Katowicach odbyła się uroczystość wprowadzenia 53-letniego duchownego w urząd biskupa Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

Więcej...

Abp Mokrzycki w wywiadzie dla KAI: Ukraina potrzebuje pomocy! 2014-09-13

Abp Mokrzycki w wywiadzie dla KAI: Ukraina potrzebuje pomocy!

Ukraina nie chce wojny, jednak to czego jesteśmy świadkami jest obroną konieczną - mówi KAI abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski obrządku łacińskiego. Informuje, że w obecnej sytuacji charytatywna pomoc z Polski jest bardzo potrzebna i proponuje bliższe współdziałanie Caritas oraz partnerstwo pomiędzy parafiami z Polski i Ukrainy.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook