Polska

Papież błogosławi wszystkim uczestnikom Dnia Papieskiego 2015-10-08

Papież błogosławi wszystkim uczestnikom Dnia Papieskiego

11 października obchodzony będzie XV Dzień Papieski. Z tej okazji Ojciec Święty Franciszek skierował na ręce kard. Kazimierza Nycza, uczestników, organizatorów i stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia pozdrowienia i swoje błogosławieństwo.

Więcej...

10 października premiera spotu promującego ŚDM 2016 2015-10-08

10 października premiera spotu promującego ŚDM 2016

W głównym wydaniu „Wiadomości” TVP1 odbędzie się 10 października br. premiera spotu promującego Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016. Realizatorami klipu pt. "Miłosierdzie bez granic" są Komitet Organizacyjny ŚDM Kraków 2016, Narodowe Centrum Kultury, Miasto Kraków i Województwo Małopolskie.

Więcej...

Komunikat KEP 2015-10-08

Komunikat KEP

Komunikat z 370. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.

Więcej...

„Naukowcy wobec wyzwań bioetyki” na Dziedzińcu Dialogu 2015-10-08

„Naukowcy wobec wyzwań bioetyki” na Dziedzińcu Dialogu

Gdy w grę wchodzą detale badań naukowych jest naturalne, że naukowiec wierzący będzie postrzegał dobro człowieka inaczej niż niewierzący – argumentowała w środę s. prof. Barbara Chyrowicz.

Więcej...

Spotkanie Rady KEP ds. Środków Społecznego Przekazu 2015-10-08

Spotkanie Rady KEP ds. Środków Społecznego Przekazu

Medialna obsługa wizyty Ojca Świętego w Polsce i ŚDM w Krakowie, przygotowania do jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski, stan radiofonii katolickiej w Polsce oraz problemy ośrodków regionalnych TVP znalazły się wśród głównych tematów spotkania Rady KEP ds. Środków Społecznego Przekazu, jakie dobyło się 7 października w Warszawie pod przewodnictwem abp. Wacława Depo.

Więcej...

Ograniczanie klauzuli sumienia jest niezgodne z konstytucją 2015-10-08

Ograniczanie klauzuli sumienia jest niezgodne z konstytucją

Trybunał Konstytucyjny uznał w środę przepisy dotyczące klauzuli sumienia lekarzy za częściowo niekonstytucyjne. Sędziowie TK stwierdzili, że niezgodny z konstytucją jest, m.in. obowiązek wskazania przez lekarza odmawiającego zabiegu niezgodnego z jego sumieniem innego lekarza lub szpitala, który taki zabieg wykona.

Więcej...

ŚDM 2016, młodzież, uchodźcy - 370. zebranie KEP 2015-10-08

ŚDM 2016, młodzież, uchodźcy - 370. zebranie KEP

O nieideologizowanie i nieupolitycznianie kwestii uchodźców zaapelował bp Krzysztof Zadarko po zakończeniu obrad polskiego Episkopatu w Warszawie. Podczas dwudniowego spotkania biskupi omawiali przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, zapoznali się z raportem o młodym pokoleniu i omawiali sprawę pomocy uchodźcom.

Więcej...

12 października konferencja prasowa o X Zjeździe Gnieźnieńskim 2015-10-07

12 października konferencja prasowa o X Zjeździe Gnieźnieńskim

Katolicka Agencja Informacyjna zaprasza na konferencję prasową "X Zjazd Gnieźnieński. Europa nowych początków - wyzwalająca moc chrześcijaństwa" 12 października o godz. 11.00 w Sekretariacie Episkopatu Polski.

Więcej...

Wielka gala z okazji 25-lecia Caritas 2015-10-07

Wielka gala z okazji 25-lecia Caritas

25 lat temu, 10 października 1990 r. została reaktywowana Caritas Polska jako duszpasterska instytucja charytatywna Kościoła Katolickiego w Polsce, nawiązująca w swojej działalności do tradycji Caritas sprzed 1950 r. Dokładnie 25 lat później, 10 października 2015 roku w Teatrze Polskim odbędzie się uroczysta, ekumeniczna gala Ubi Caritas, podczas której wspominana będzie historia ćwierćwiecza działań na rzecz pomocy osobom potrzebującym w Polsce i za granicą.

Więcej...

Kard. Nycz w rozmowie z KAI o Dziedzińcu Dialogu: rozmowa z inaczej myślącymi jest możliwa 2015-10-07

Kard. Nycz w rozmowie z KAI o Dziedzińcu Dialogu: rozmowa z inaczej myślącymi jest możliwa

- Można rozmawiać bez emocji, bez krzyku i merytorycznie przekonywać siłą argumentów, a nie argumentem siły – mówi kard. Kazimierz Nycz o rozpoczynającym się Dziedzińcu Dialogu. „Nie da się realizować zadań - które Stwórca powierzył człowiekowi - bez dialogu i rozmowy z inaczej myślącymi, bez rozmowy wierzących z niewierzącymi oraz z ludźmi innych wyznań i religii” – dodaje metropolita warszawski.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook