Polska

Abp Kowalczyk w KWK "Wujek": Nigdy nie jest za późno na dialog 2014-12-18

Abp Kowalczyk w KWK "Wujek": Nigdy nie jest za późno na dialog

Nigdy nie jest za późno na dialog i porozumienie zainteresowanych stron. Całe społeczeństwo winno uczestniczyć aktywnie w programie naprawczym górnictwa - powiedział prymas senior abp Józef Kowalczyk w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Katowicach.

Więcej...

Poroszenko w Sejmie: wybaczamy i prosimy o wybaczenie 2014-12-18

Poroszenko w Sejmie: wybaczamy i prosimy o wybaczenie

– Historia nawet najbardziej dramatyczna nie może dzielić naszych narodów; wybaczamy i prosimy o wybaczenie – powiedział po polsku z trybuny sejmowej Petro Poroszenko. Prezydent Ukrainy gości z dwudniową wizytą w Polsce.

Więcej...

Spotkanie Komitetu Organizacyjnego ds. Wizyty Ojca Świętego w Polsce 2014-12-17

Spotkanie Komitetu Organizacyjnego ds. Wizyty Ojca Świętego w Polsce

Przygotowania do pielgrzymki papieża Franciszka do Polski były tematem pierwszego spotkania Komitetu Organizacyjnego ds. Wizyty Ojca Świętego w Polsce w 2016 r.

Więcej...

Rząd i Episkopat przygotowują się do wizyty papieża Franciszka 2014-12-17

Rząd i Episkopat przygotowują się do wizyty papieża Franciszka

Intensywne prace nad przygotowaniem pielgrzymki papieża Franciszka do Polski w 2016 r. oraz Światowych Dni Młodzieży, które będą jej głównym elementem, zapowiedzieli przedstawiciele rządu i Episkopatu.

Więcej...

Wizyta Franciszka tematem Komisji Wspólnej Rządu RP i Konferencji Episkopatu Polski - komunikat 2014-12-17

Wizyta Franciszka tematem Komisji Wspólnej Rządu RP i Konferencji Episkopatu Polski - komunikat

Dnia 17 grudnia 2014 r. w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski odbyło się posiedzenie Komisji Wspólnej Przedstawicieli Rządu Rzeczypospolitej Polskiej i Konferencji Episkopatu Polski. W trakcie spotkania omawiano zasadniczy temat – wizytę Papieża Franciszka w Polsce w 2016 roku, połączoną ze Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie oraz z 1050. rocznicą chrztu Polski. Obie strony zwróciły uwagę na rolę samorządów w organizowaniu tych przedsięwzięć i potrzebę powołania grup roboczych złożonych z reprezentantów zaangażowanych stron.

Więcej...

@Prymas_Polski: abp Wojciech Polak na Twitterze 2014-12-17

@Prymas_Polski: abp Wojciech Polak na Twitterze

Od 16 grudnia prymas Polski abp Wojciech Polak ma oficjalny profil na Twitterze: @Prymas_Polski. „Witając wszystkich życzę, aby adwentowe przygotowanie do Bożego Narodzenia, było pełne radosnego oczekiwania na spotkanie z Chrystusem” – napisał w pierwszym tweecie abp Wojciech Polak.

Więcej...

Kolędnicy misyjni pomogą w tym roku dzieciom z Indii 2014-12-17

Kolędnicy misyjni pomogą w tym roku dzieciom z Indii

Po raz 21., w święta Bożego Narodzenia, mali kolędnicy będą opowiadać o sytuacji swoich rówieśników w krajach misyjnych. Kolęda połączona jest z kwestą, w tym na rzecz dzieci w Indiach. W poprzednim roku kolędnicy misyjni zebrali ok. 1,8 mln. zł. O szczegółach inicjatywy poinformowano we wtorek podczas spotkania w Episkopacie Polski.

Więcej...

Gdańsk: obchody 44. rocznicy Grudnia '70 2014-12-16

Gdańsk: obchody 44. rocznicy Grudnia '70

W bazylice św. Brygidy 16 grudnia odprawiona została uroczysta Msza św. w intencji ofiar wydarzeń grudniowych. Przewodniczył jej ks. dr Sławomir Decowski, diecezjalny duszpasterz ludzi pracy. W uroczystości wzięli udział stoczniowcy - uczestnicy Grudnia '70 oraz rodziny zamordowanych robotników.

Więcej...

O nieprzemijalnej aktualności proroctwa - "Prorocy" Abrahama J. Heschela po polsku 2014-12-16

O nieprzemijalnej aktualności proroctwa - "Prorocy" Abrahama J. Heschela po polsku

"Jakim człowiekiem jest prorok?” – na to i inne pytania dotyczące proroctwa stara się odpowiedzieć w książce pt. "Prorocy" Abraham Joshua Heschel. Jedno z najważniejszych dzieł światowej sławy teologa i filozofa żydowskiego XX w. opublikowało krakowskie Wydawnictwo „Esprit”. Zdaniem Heschela prorok to przede wszystkim człowiek nadzwyczajnie uwrażliwiony na zło, którego życie i dusza są zagrożone przez to, o czym mówi". „Dla nas pojedynczy akt niesprawiedliwości – oszukiwanie w interesach czy wyzyskiwanie biednych – to drobnostka; dla proroków zaś to zbrodnia” - pisze żydowski teolog.

Więcej...

Po co Rok Życia Konsekrowanego? 2014-12-16

Po co Rok Życia Konsekrowanego?

Jaki jest sens życia zakonnego i dlaczego w Kościele mamy Rok Życia Konsekrowanego (30 XI 2014 - 2 II 2016)? Wyjaśnia o. Janusz Sok CSsR, przewodniczący Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook