Polska

Majówki na Campus Misericordiae 2016-05-01

Majówki na Campus Misericordiae

W każdą niedzielę maja na Campus Misericordiae będą odbywać się nabożeństwa majowe z udziałem wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży.

Więcej...

Caritas pomoże wyjechać na ŚDM 2016-05-01

Caritas pomoże wyjechać na ŚDM

Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej pomaga w wyjeździe na Światowe Dni Młodzieży. Młodzi Misjonarze Miłosierdzia Caritas to konkurs adresowany do osób od 14. do 30. roku życia, które na co dzień udzielają się jako wolontariusze i dzięki temu mają szansę na wygranie dofinansowania wyjazdu do Krakowa.

Więcej...

Przewodniczący Episkopatu Polski z życzeniami dla Kościoła prawosławnego w Polsce 2016-05-01

Przewodniczący Episkopatu Polski z życzeniami dla Kościoła prawosławnego w Polsce

W imieniu wiernych i pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Episkopatu Polski złożył życzenia braciom i siostrom Kościoła prawosławnego, którzy obchodzą Święta Wielkiej Nocy.

Więcej...

Rodzina, młodzież, pomoc potrzebującym – abp Adam Szal o swoich priorytetach 2016-05-01

Rodzina, młodzież, pomoc potrzebującym – abp Adam Szal o swoich priorytetach

Dużo troski chciałbym poświęcić jedności małżeńskiej oraz sprawie trzeźwości – zapowiada w rozmowie z KAI nowy metropolita przemyski abp Adam Szal. Wśród priorytetów swojej posługi 62-letni hierarcha wymienia też sprawy migracji, pomoc potrzebującym oraz wychowanie dzieci i młodzieży.

Więcej...

Papież na Kongres Miłosierdzia w Wilnie 2016-05-01

Papież na Kongres Miłosierdzia w Wilnie

„Łaskawy i miłosierny jest Bóg, który nie opuszcza nikogo, kto Mu ufa. Jako dobrotliwy Ojciec przyjmuje każde swe dziecko, które powraca do Niego w pokucie”. Tak pisze Papież w liście do swojego legata na Litewski Kongres Miłosierdzia, który odbędzie się pod koniec przyszłego tygodnia (6-8 maja) w Wilnie.

Więcej...

XV Parafiada Środowisk Pijarskich im. o. Józefa Jońca 2016-04-30

XV Parafiada Środowisk Pijarskich im. o. Józefa Jońca

Na terenie Zespołu Szkół Pijarskich w Krakowie trwa XV Parafiada Środowisk Pijarskich im. o. Józefa Jońca. W wydarzeniu bierze udział prawie 200 młodych osób z całej Polski.

Więcej...

Obchody Dnia Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego 2016-04-30

Obchody Dnia Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego

- Święci męczennicy swoim męczeństwem okupili nie tylko swoje słabości, ale swoją krwią męczeńską jednają pokój Boży i przebaczenie wielu ludziom, w tym także każdemu z nas - mówił abp Henryk Muszyński, który przewodniczył Mszy św. w sanktuarium św. Józefa w Kaliszu z okazji 71. rocznicy wyzwolenia obozu w Dachau. 29 kwietnia, Kościół katolicki w Polsce obchodzi Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

Więcej...

W połowie maja ruszą ekumeniczne Dni Kultury Chrześcijańskiej w Cieszynie 2016-04-30

W połowie maja ruszą ekumeniczne Dni Kultury Chrześcijańskiej w Cieszynie

„Jeden Pan, Jedna Wiara, Jeden Chrzest” – pod takim hasłem w dniach 12-15 maja odbędą się organizowane po raz pierwszy w Cieszynie Dni Kultury Chrześcijańskiej. W ramach ekumenicznej imprezy, wpisującej się w cykl przygotowań do Światowych Dni Młodzieży oraz obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski, zaplanowano liczne koncerty, spektakle teatralne, prelekcje, wystawy i warsztaty.

Więcej...

Franciszek z biletem od PKP Intercity 2016-04-30

Franciszek z biletem od PKP Intercity

W środę 27 kwietnia w Watykanie papież Franciszek otrzymał specjalny prezent – bilet PKP Intercity zapraszający do Polski na Światowe Dni Młodzieży - informuje KAI polski przewoźnik kolejowy. Kolejarze wręczyli papieżowi również konduktorską czapkę.

Więcej...

Ks. Bogdan Kordula: zapewnimy uczestnikom ŚDM maksimum bezpieczeństwa 2016-04-30

Ks. Bogdan Kordula: zapewnimy uczestnikom ŚDM maksimum bezpieczeństwa

Campus Misericordiae zapewnia uczestnikom spotkania z papieżem maksimum bezpieczeństwa - mówi w rozmowie z KAI ks. Bogdan Kordula, dyrektor krakowskiej Caritas, odpowiedzialny za przygotowania miejsca centralnej liturgii ŚDM. - Teren w Brzegach ma lepsze możliwości rozejścia się pielgrzymów, niż znajdujące się w centrum Krakowa Błonia - zapewnia.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook