Polska

O ks. Wincentym Granacie - teologu Soboru - rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński 2016-02-12

O ks. Wincentym Granacie - teologu Soboru - rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński

Teolog II Soboru Watykańskiego, doctor humanus, obrońca prześladowanych, pozostający wciąż żywy w pamięci - tak o kandydacie na ołtarze, ks. prof. Wincentym Granacie, mówi w wywiadzie z KAI rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński.

Więcej...

Rzecznik Stolicy Apostolskiej prostuje informacje z gazeta.pl 2016-02-12

Rzecznik Stolicy Apostolskiej prostuje informacje z gazeta.pl

Nic się nie zmieniło w polityce Kościoła w zakresie współpracy z władzami państwowymi w sprawach dotyczących wykorzystania seksualnego - podkreśla o. Federico Lombardi.

Więcej...

Hospicjum dla Dzieci uhonorowane medalem diecezji warszawsko-praskiej 2016-02-12

Hospicjum dla Dzieci uhonorowane medalem diecezji warszawsko-praskiej

Za profesjonalną i pełną oddania posługę wobec dzieci oraz towarzyszenie rodzicom w doświadczeniu choroby i żałoby, jak również wszechstronną działalność edukacyjną i psychologiczno-duchową oraz nowatorskie rozwiązania w dziedzinie profilaktyki i leczenia perinatalnego - abp Henryk Hoser uhonorował medalem diecezji warszawsko-praskiej wysiłki państwa Dangel, założycieli Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci.

Więcej...

Jak odchodzą zakonnice? 2016-02-11

Jak odchodzą zakonnice?

O tym, jakie są powody odejść zakonnic ze zgromadzeń mówi w wywiadzie dla KAI m. Jolanta Olech, urszulanka ze Zgromadzenia Serca Jezusa Konającego. Wieloletnia przełożona generalna, obecnie sekretarz Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych wylicza powody odejść, kwestionuje też wiele stereotypów, krążących o siostrach - są to kobiety dobrze wykształcone, twórcze i spełnione, a jeśli popadają w konflikt, mają wiele sposobów bronienia swoich racji.

Więcej...

Wiele osób odnalazło się we współczesnym świecie dzięki abp. Życińskiemu 2016-02-11

Wiele osób odnalazło się we współczesnym świecie dzięki abp. Życińskiemu

Krzysztof Zanussi wspomina w 5 lat po śmierci abp. Józefa Życińskiego.

Więcej...

Posługujący chorym misjonarzami Bożego miłosierdzia 2016-02-11

Posługujący chorym misjonarzami Bożego miłosierdzia

Nie tylko lekarz czy kapelan, ale każdy człowiek służący chorym jest misjonarzem Bożego miłosierdzia – podkreślił kard. Kazimierz Nycz podczas Mszy św. odprawionej w czwartek 11 lutego w kaplicy Centralnego Szpitala Klinicznego przy ul. Banacha w Warszawie. Po Eucharystii metropolita warszawski odwiedził chorych na szpitalnych oddziałach.

Więcej...

Samorządy na Mazowszu włączą się w organizację ŚDM 2016-02-11

Samorządy na Mazowszu włączą się w organizację ŚDM

Wiele instytucji samorządowych w województwie mazowieckim włączy się z organizację Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie. Poinformował o tym marszałek Adam Struzik.

Więcej...

Kolejne Bramy Miłosierdzia w archidiecezji łódzkiej 2016-02-11

Kolejne Bramy Miłosierdzia w archidiecezji łódzkiej

W pięciu kolejnych miastach i kościołach archidiecezji łódzkiej w Środę Popielcową zostały otworzone Bramy Miłosierdzia, by mając na uwadze dobro duchowe wiernych ułatwić im zwracanie się do Bożego Miłosierdzia w Roku Jubileuszu.

Więcej...

Episkopat i MEN o kwalifikacjach nauczycieli religii 2016-02-11

Episkopat i MEN o kwalifikacjach nauczycieli religii

Nowelizacja porozumienia między Episkopatem a MEN w sprawie kwalifikacji nauczycieli religii była tematem spotkania przedstawicieli KEP z minister edukacji narodowej Anną Zalewską.

Więcej...

Studia chrześcijańsko-żydowskie na papieskim uniwersytecie 2016-02-10

Studia chrześcijańsko-żydowskie na papieskim uniwersytecie

Dialog religijny między chrześcijanami i Żydami, relacje polityczne między Polską a państwem Izrael, historia Żydów w Polsce, żydowska filozofia i kultura - te zagadnienia podejmowane są w ramach interdyscyplinarnych studiów podyplomowych, które ruszą wkrótce na krakowskim Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook