Polska

Katolicy świeccy apelują o włączanie się do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego 2015-03-01

Krajowa Rada Katolików Świeckich zaapelowała o włączanie się do ruchu duchowej adopcji. - Wobec licznych zamachów na życie należy odpowiedzieć gorącą modlitwą - podkreślają autorzy apelu.

Więcej...

Obchody 28. rocznicy śmierci ks. Franciszka Blachnickiego 2015-02-28

"Tak umierają święci" - powiedział bp Adam Wodarczyk w 28. rocznicę śmierci sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Uroczystej Mszy św. w intencji rychłej beatyfikacji ks. Blachnickiego przewodniczył 27 lutego br. w krypcie katedry Chrystusa Króla w Katowicach abp Wiktor Skworc. Kazanie wygłosił bp Adam Wodarczyk, moderator generalny Ruchu Światło Życie.

Więcej...

Kościół coraz mniej koturnowy 2015-02-28

Kościół coraz mniej koturnowy

Wiara odpowiada najgłębszym tęsknotom człowieka - mówił ks. dr hab. Piotr Turzyński, tydzień przed święceniami biskupimi, które odbędą się w radomskiej katedrze. Biskup-nominat apeluje, by ruchy i stowarzyszenia religijne wspólnie podejmowały wysiłek w dziele nowej ewangelizacji. Mówi też, że w polskim Kościele coraz bardziej widoczne są "echa Franciszkowego bycia" dzięki czemu staje się on mniej koturnowy.

Więcej...

Po raz piąty uczcimy pamięć Żołnierzy Wyklętych 2015-02-27

Po raz piąty uczcimy pamięć Żołnierzy Wyklętych

Msze św., apele pamięci, uroczystości pod pamiątkowymi tablicami składają się na bogaty program obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 1 marca po raz piąty obchodzone będzie święto żołnierzy niepodległościowego podziemia, którzy przeciwstawili się fali sowietyzacji Polski po zakończeniu II wojny światowej.

Więcej...

Ekstremalna Droga Krzyżowa coraz popularniejsza 2015-02-27

Ekstremalna Droga Krzyżowa coraz popularniejsza

Już 44 miasta w Polsce obejmie tegoroczna edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej (EDK), inicjatywy znanego duszpasterza i społecznika ks. Jacka Stryczka. Idea akcji to osobiste przeżycie misterium Drogi Krzyżowej w czasie nocnego marszu i spotkanie z Bogiem podczas medytacji. Ponad 30-kilometrową trasę można przejść pojedynczo lub w grupie.

Więcej...

Rektor SGGW odebrał Nagrodę im. bp. Andrzejewskiego 2015-02-27

Rektor SGGW odebrał Nagrodę im. bp. Andrzejewskiego

Prof. Alojzy Szymański, rektor SGGW podczas gali w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie odebrał w czwartek Nagrodę im. bp. Romana Andrzejewskiego za rok 2014. - Moją pracę i wszelkie inicjatywy uważam za powinność, by dać innym to, co sam kiedyś otrzymałem – powiedział laureat, odbierając statuetkę z rąk kard. Kazimierza Nycza.

Więcej...

Rząd przyspiesza z in vitro 2015-02-27

Rząd przyspiesza z in vitro

In vitro nie tylko dla małżeństw i bez ograniczeń wiekowych u kobiety, za to z możliwością niszczenia zarodków "niezdolnych do prawidłowego rozwoju" - to niektóre założenia projektu ustawy regulującej kwestie sztucznego zapłodnienia, błędnie nazywanego ustawą o leczeniu niepłodności. Projektem w przyszłym tygodniu ma się zająć pełny skład Rady Ministrów, w czwartek rozpatrzył go Komitet Stały.

Więcej...

Oświadczenie kurii gliwickiej ws. niestosownego zachowania księdza 2015-02-26

Oświadczenie kurii gliwickiej ws. niestosownego zachowania księdza

Głębokie ubolewanie i zaskoczenie zachowaniem księdza przyłapanego na paleniu marihuany wyraziła w oświadczeniu kuria gliwicka. W oświadczeniu poinformowano też, że do czasu zakończenia postępowania policji w tej sprawie 26-letni wikariusz jednej z gliwickich parafii został zawieszony we wszystkich czynnościach kapłańskich.

Więcej...

List Otwarty do Pracowników Nauki ws. przemocowej Konwencji Rady Europy CAHVIO 2015-02-26

List Otwarty do Pracowników Nauki ws. przemocowej Konwencji Rady Europy CAHVIO

Nieratyfikowanie Konwencji nie jest zgodą na jakikolwiek rodzaj przemocy, oznacza niezgodę na wprowadzanie zmian prawnych dokonywanych w oparciu o błędne diagnozy - piszą sygnatariuszki listu do Senatu RP. W apelu, podpisanym przez Towarzystwo "Fides et ratio" i członkinie Krajowej Rady ds. Duszpasterstwa Kobiet autorki przypominają, że Konwencja o zapobieganiu i przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej nie wnosi nic nowego do polskiego systemu prawnego, zaś błędna diagnoza źródeł przemocy nie przyniesie pożądanych efektów.

Więcej...

Senacka komisja chce odrzucenia konwencji przemocowej 2015-02-26

Senacka komisja chce odrzucenia konwencji przemocowej

Senacka Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji przyjęła w środę wniosek o odrzucenie Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. W przyszłym tygodniu senatorowie rozpatrzą ustawę na posiedzeniu plenarnym.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook