Polska

Pierwsi absolwenci kursu prewencji nadużyć seksualnych odebrali dyplomy 2015-01-24

Pierwsi absolwenci kursu prewencji nadużyć seksualnych odebrali dyplomy

Profesjonalna, kompetentna i ewangeliczna - taka ma być odpowiedź Kościoła - podkreślił Prymas Polski abp Wojciech Polak zwracając się do grupy 40 księży, sióstr zakonnych oraz świeckich, którzy odebrali dyplomy ukończenia kursu sygnowane przez Akademię Ignatianum w Krakowie i Papieski Uniwersytet Gregoriański w Rzymie.

Więcej...

s. Bałchan prosi o wsparcie budowy żłobka i centrum dla dzieci 2015-01-24

s. Bałchan prosi o wsparcie budowy żłobka i centrum dla dzieci

Nowoczesne centrum dla dzieci wspierające rozwój najmłodszych i uczące rodziców budowania bezpiecznych więzi chce w Katowicach wybudować s. Anna Bałchan SMI ze Stowarzyszenia PoMOC dla Kobiet i Dzieci im. Maryi Niepokalanej.

Więcej...

Abp Depo do dziennikarzy: jedność jest budowana na prawdzie 2015-01-24

Abp Depo do dziennikarzy: jedność jest budowana na prawdzie

„Każda jedność jest budowana na prawdzie” – mówił w homilii abp Wacław Depo metropolita częstochowski i przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu KEP, który dziś wieczorem przewodniczył Mszy św. w intencji ludzi mediów w kościele rektorskim pw. Najświętszego Imienia Maryi w Częstochowie.

Więcej...

Kleryk popełnił samobójstwo 2015-01-24

Jeden z kleryków Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej popełnił samobójstwo. 25-letni kleryk był studentem trzeciego roku teologii. Odpowiednie służy badają okoliczności jego śmierci. Seminarium opublikowało oświadczenie, informujące o śmierci pochodzącego z diecezji bielsko-żywieckiej alumna.

Więcej...

Uwaga na oszustów! Próbują zbierać pieniądze na ŚDM 2016 2015-01-24

Ktoś podszywa się pod organizatorów Światowych Dni Młodzieży i podając numer swojego konta bankowego zbiera pieniądze na organizację ŚDM. Sprawa została już skierowana do prokuratury - poinformował ks. Adam Parszywka z Komitetu Organizacyjnego. Kapłan apeluje o rozsądek i dokładne sprawdzanie, czy prośba o wsparcie ŚDM rzeczywiście kierowana jest przez organizatora.

Więcej...

Jubileuszowa modlitwa ekumeniczna Stowarzyszenia Pokoju i Pojednania „Effatha” 2015-01-23

W obliczu narastającego kryzysu w Europie wspólne świadectwo wszystkich Kościołów chrześcijańskich jest dziś szczególnie potrzebne – powiedział kard. Kazimierz Nycz podczas jubileuszowego spotkania ekumenicznego Stowarzyszenia Pokoju i Pojednania „Effatha”, które dziś obchodziło piętnastolecie powstania.

Więcej...

Kult Matki Bożej Dobrej Śmierci trwa już 350 lat 2015-01-23

Kult Matki Bożej Dobrej Śmierci trwa już 350 lat

Ten kult nie jest tylko historyczny, ale współczesny - tak o czci oddawanej w stołecznym kościele seminaryjnym przy Trakcie Królewskim mówił wieczorem 22 stycznia kard. Kazimierz Nycz.

Więcej...

30 stycznia ruszają radiowe „Wiadomości Światowych Dni Młodzieży” 2015-01-23

30 stycznia ruszają radiowe „Wiadomości Światowych Dni Młodzieży”

Od 30 stycznia wydawany będzie radiowy serwis informacyjny poświęcony przygotowaniom do Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Autorem „Wiadomości Światowych Dni Młodzieży” jest zlokalizowane w Warszawie Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży. Cotygodniowe 4-5 minutowe audycje dostępne będą na platformie kdm.org.pl, a w jakości radiowej za pośrednictwem serwisu dźwiękowego Katolickiej Agencji Informacyjnej AudioKAI.

Więcej...

Dr Barczentewicz: Projekt pisany pod dyktando 2015-01-23

Dr Barczentewicz: Projekt pisany pod dyktando

To projekt najgorszy ze wszystkich dotychczasowych, pisany pod dyktando ośrodków in vitro, legalizujący i zapewniający dalszy, zwłaszcza finansowy, rozwój tego rynku – uważa dr Maciej Barczentewicz, ginekolog, prezes zarządu Fundacji Instytut Leczenia Niepłodności Małżeńskiej w Lublinie, komentując treść zmodyfikowanego po konsultacjach społecznych projektu ustawy o leczeniu niepłodności, którego autorem jest ministerstwo zdrowia. Barczentewicz natomiast podkreśla: „Jedynie całkowity zakaz in vitro i inseminacji na terenie Polski jest dopuszczalnym i dobrym rozwiązaniem ze względów etycznych, ale również naukowych”.

Więcej...

Ministerialny projekt ustawy o leczeniu niepłodności legalizuje "przemysł in vitro" 2015-01-23

Ministerialny projekt ustawy o leczeniu niepłodności legalizuje "przemysł in vitro"

Opracowany przez ministerstwo zdrowia „Projekt ustawy o leczeniu niepłodności”, który po konsultacjach społecznych trafił w środę na forum rządowego Komitetu ds. Europejskich Rady Ministrów, jest próbą dalszego promowania procedury in vitro i związanego z nią dochodowego przemysłu. Zakłada m.in. stworzenie „centrów leczenia niepłodności”, a w rzeczywistości legalizację pod taką nazwą już istniejących klinik in vitro, które odtąd mają być dofinansowywane ze środków publicznych.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook