Polska

Kościół w Polsce solidarny z chrześcijanami prześladowanymi na Bliskim Wschodzie 2014-08-27

Kościół w Polsce solidarny z chrześcijanami prześladowanymi na Bliskim Wschodzie

„Dzisiaj wszyscy jesteśmy z chrześcijanami Bliskiego Wschodu” – tak 26 sierpnia polscy katolicy, w odpowiedzi na apel prezydium Episkopatu, przez modlitwę, post i wsparcie finansowe wyrażali swoją solidarność z chrześcijanami prześladowanymi w Iraku i Syrii.

Więcej...

Abp Gądecki popiera decyzję abp. Hosera ws. ks. Lemańskiego 2014-08-26

Abp Gądecki popiera decyzję abp. Hosera ws. ks. Lemańskiego

„Po półtora roku wreszcie doszło do odważnej decyzji, która stawia sytuację ks. Lemańskiego we właściwym porządku” – powiedział dziś abp Stanisław Gądecki, komentując decyzję abp. Henryka Hosera o nałożeniu kary suspensy na ks. Wojciecha Lemańskiego.

Więcej...

Modlitwa potrafi zdziałać cuda 2014-08-26

Modlitwa potrafi zdziałać cuda

Wiara w moc modlitwy zgromadziła nas w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej wokół sprawy po ludzku beznadziejnej – ustania przemocy wobec chrześcijan brutalnie prześladowanych w Iraku, a także innych krajach Bliskiego Wschodu.

Więcej...

26 sierpnia modlitwa za prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie 2014-08-26

26 sierpnia modlitwa za prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie

Chrześcijanie na Bliskim Wschodzie potrzebują naszego wsparcia. Episkopat zachęca, by w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, 26 sierpnia, włączyć się w inicjatywę Dnia Modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. W wielu kościołach już w niedzielę 24 sierpnia, przeprowadzane były zbiórki pieniężne do puszek na pomoc prześladowanym chrześcijanom.

Więcej...

Obecnie toczy się 29 postępowań sądowych przeciwko parafiom ws. apostazji 2014-08-25

Obecnie toczy się 29 postępowań sądowych przeciwko parafiom ws. apostazji

Wśród omawianych w poniedziałek przez biskupów diecezjalnych zagadnień znalazły się również kwestie prawne dotyczące aktu apostazji. Jak poinformował Prymas Polski abp Wojciech Polak, obecnie toczy się 29 postępowań sądowych przeciwko parafiom, gdzie osoby skarżące domagają się wpisania do ksiąg parafialnych aktu swojego wystąpienia z Kościoła, mimo, że nie wypełniły one obowiązujących kościelnych procedur w tym zakresie.

Więcej...

Obrady biskupów diecezjalnych na Jasnej Górze 2014-08-25

Obrady biskupów diecezjalnych na Jasnej Górze

Sprawy bioetyczne, w tym krytyczna ocena projektu ustawy o in vitro, zapowiedź utworzenia centrów ochrony dziecka pokrzywdzonego na skutek przestępstw pedofilii, kwestie prawne dotyczące aktów apostazji oraz przesłanie na 75. rocznicę wybuchu II wojny – to główne punkty obrad Rady Biskupów Diecezjalnych, które odbyły się w poniedziałek 25 sierpnia na Jasnej Górze. W obradach wzięło udział 44 biskupów diecezjalnych oraz bp Artur Miziński, nowy sekretarz generalny Konferencji Episkopatu.

Więcej...

Episkopat utworzy cztery centra ochrony dziecka pokrzywdzonego 2014-08-25

Episkopat utworzy cztery centra ochrony dziecka pokrzywdzonego

Kościół w Polsce utworzy niebawem cztery regionalne cztery centra ochrony dziecka pokrzywdzonego na skutek przestępstw pedofilii ze strony duchownych – zadecydowali biskupi diecezjalni obradujący w poniedziałek na Jasnej Górze.

Więcej...

Sesja Rady Biskupów Diecezjalnych 2014-08-25

Sesja Rady Biskupów Diecezjalnych

Na Jasnej Górze biskupi kierujący diecezjami spotkają się w poniedziałek na obradach Rady Biskupów Diecezjalnych. Następnego dnia z udziałem Episkopatu odbędą się uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej.

Więcej...

Zbliża się kolejny „szczyt” pielgrzymkowy 2014-08-25

Zbliża się kolejny „szczyt” pielgrzymkowy

Na Jasnej Górze zbliża się kolejny „szczyt” pielgrzymkowy. Na przypadającą 26 sierpnia uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej do sanktuarium przybywają tysiące pątników, głównie z metropolii łódzkiej, częstochowskiej i ze Śląska. Nie brakuje także grup rowerowych i biegowych, a nawet pielgrzymów na rolkach. Wraz z łódzkimi pątnikami pieszo przyszedł na Jasną Górę abp Konrad Krajewski, papieski jałmużnik.

Więcej...

Tysiące gości na polsko-żydowskim Festiwalu Ciulimu – Czulentu 2014-08-25

Tysiące gości na polsko-żydowskim Festiwalu Ciulimu – Czulentu

Co najmniej kilkanaście tysięcy osób, w tym m.in. grupa chasydów, uczestniczyło w zakończonym w niedzielę trzydniowym Festiwalu Kultury Polskiej i Żydowskiej, zorganizowanym po raz dwunasty w dawnym słynnym ośrodku chasydzkim w Lelowie, który rozsławił charyzmatyczny cadyk Dawid Biderman.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook