Polska

Nowy przewodniczący Komitetu Dziekanów i Prezesów Papieskich Uczelni w Rzymie 2016-05-30

Nowy przewodniczący Komitetu Dziekanów i Prezesów Papieskich Uczelni w Rzymie

O. prof. Andrzej Wodka, redemptorysta z Prowincji Warszawskiej, Prezes Akademii Alfonsjańskiej, został wybrany Przewodniczącym Komitetu Dziekanów i Prezesów Papieskich Uczelni w Rzymie.

Więcej...

Symbole ŚDM nad Morskim Okiem 2016-05-30

Symbole ŚDM nad Morskim Okiem

Grupa młodzieży z Zakopanego adorowała 29 maja symbole ŚDM w szczególnym miejscu, bo nad Morskim Okiem. Nie zabrakło akcentów góralskich.

Więcej...

Poznańska Akademicka Procesja Bożego Ciała 2016-05-30

Poznańska Akademicka Procesja Bożego Ciała

– Ta procesja jest nam potrzebna, żebyśmy na nowo odświeżyli w sobie wiarę i przekonanie, że Jezus jest Bogiem, który nam nieustannie towarzyszy i chce być z nimi w naszej codzienności – mówił do uczestników Akademickiej Procesji Bożego Ciała, która przeszła w niedzielę wieczorem przez centrum Poznania, biskup pomocniczy Damian Bryl.

Więcej...

Ogólnopolska akcja bilbordowa „Miłosierdzie. Podaj dalej” 2016-05-30

Ogólnopolska akcja bilbordowa „Miłosierdzie. Podaj dalej”

Cykl plakatów wielkoformatowych przedstawiających wizerunki świętych i osób świeckich zachęcających do spełniania uczynków miłosierdzia pojawił się na ulicach polskich miast. Outdoorową kampanię „Miłosierdzie. Podaj dalej” dla Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 przygotowała Fundacja Vide et Crede z Wrocławia.

Więcej...

Nuncjusz w Moskwie 2016-05-30

Nuncjusz w Moskwie

Nominacja abp. Celestino Migliore na nuncjusza w Moskwie świadczy o tym, że Stolica Apostolska relacje z Rosyjskim Kościołem Prawosławnym i z samą Rosją traktuje poważnie. Deleguje tam jednego z najlepszych swoich dyplomatów, znakomicie znającego nie tylko Zachód – skoro był jej przedstawicielem przy ONZ oraz w Strasburgu – ale również Wschód, w tym Kościół prawosławny.

Więcej...

Ponad 45 tys. jednozłotówek w finale akcji „Kilometry Caritas” 2016-05-30

Ponad 45 tys. jednozłotówek w finale akcji „Kilometry Caritas”

45,874 tys. jednozłotówek zebrano podczas akcji charytatywnej „Kilometry Caritas”, której finał odbył się podczas IX Ogólnopolskiego Festynu Rodzinnego Caritas z okazji Dnia Matki i Dziecka w Poznaniu. Caritas Archidiecezji Poznańskiej zajęła drugie miejsce spośród dziesięciu diecezjalnych Caritas w akcji zbierania monet o nominale 1 zł.

Więcej...

Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich 2016-05-29

Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich

Pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza odprawiono uroczystą Eucharystię w czasie pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich. Homilię wygłosił Prymas Polski abp Wojciech Polak.

Więcej...

Żołnierze budują mosty na Campus Misericordiae 2016-05-29

Żołnierze budują mosty na Campus Misericordiae

Ponad 60 żołnierzy z 2. Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego pracuje nad budową czterech mostów tymczasowych w Brzegach koło Wieliczki.

Więcej...

Spot wolontariatu ŚDM 2016-05-29

Spot wolontariatu ŚDM

Na antenie TVP 1 w niedzielę 29 maja odbyła się premiera spotu promującego wolontariat w czasie Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Zapisy na wolontariat krótkoterminowy w czasie ŚDM trwają do końca maja.

Więcej...

Znaki Miłosierdzia za zakonną klauzurą 2016-05-29

Znaki Miłosierdzia za zakonną klauzurą

Znaki Miłosierdzia – kopia obrazu Jezusa Miłosiernego z Łagiewnik oraz relikwie św. Jana Pawła II i św. s. Faustyny zatrzymały się na ponad dobę w klasztorze sióstr klarysek od Wieczystej Adoracji w Kętach.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook