Polska

Lublin z pomocą dla Ukrainy 2015-07-02

Lublin z pomocą dla Ukrainy

Z Lublina wyruszył w środę transport z pomocą humanitarną w ramach akcji "Razem z Ukrainą" dla przesiedleńców z Donbasu do obwodu lwowskiego. W celu zwiększenia pomocy poszkodowanym w konflikcie na Ukrainie podpisano też Lubelską Deklarację Solidarności z Ukrainą.

Więcej...

Projekt #MiO przygotuje do ŚDM 2015-07-02

Projekt #MiO przygotuje do ŚDM

Projekt #MiO, czyli Miłość i Odpowiedzialność, jest kontynuacją duchowych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Podczas jego trwania wspólnie z różnymi świętymi archidiecezji krakowskiej młodzi ludzi co miesiąc będą rozważać słowa Chrystusa „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”.

Więcej...

Pochowano dwóch tragicznie zmarłych górników z kopalni KWK „Wujek-Śląsk” 2015-07-01

Pochowano dwóch tragicznie zmarłych górników z kopalni KWK „Wujek-Śląsk”

Po najtrudniejszej i najdłuższej akcji ratowniczej w historii polskiego górnictwa, we wtorek, 30 czerwca, pochowano dwóch tragicznie zmarłych górników kopalni KWK „Wujek-Śląsk”. Pogrzeby odbyły się w ich rodzinnych parafiach, w Chorzowie oraz w Rudzie Śl.

Więcej...

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia apeluje do senatorów 2015-07-01

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia apeluje do senatorów

Z apelem o odrzucenie ustawy „o leczeniu niepłodności” jako sprzecznego z szeroko pojętym interesem społecznym i zaproponowanie ustawy, która wspierać będzie autentyczne leczenie niepłodności zwróciła się do senatorów Polska Federacja Ruchów Obrony Życia.

Więcej...

Ks. Paweł Rytel-Andrianik rozpoczyna pracę jako rzecznik Episkopatu 2015-07-01

Ks. Paweł Rytel-Andrianik rozpoczyna pracę jako rzecznik Episkopatu

1 lipca to pierwszy dzień pracy nowego rzecznika Konferencji Episkopatu Polski. Niespełna 39-letni ks. Paweł Rytel-Andrianik zastąpił na tej funkcji ks. Józefa Klocha. Wybrali go biskupi podczas czerwcowego zebrania plenarnego w Warszawie.

Więcej...

Przewodniczący KEP w Caritas: żadne państwo nie może zagwarantować, że ubodzy nie będą ubodzy 2015-06-30

Przewodniczący KEP w Caritas: żadne państwo nie może zagwarantować, że ubodzy nie będą ubodzy

Caritas będzie potrzebna do końca świata, gdyż żadne państwo nie jest w stanie wypełnić potrzeb i zagwarantować, że ubodzy nie będą ubodzy – mówił we wtorek do pracowników Caritas Polska abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący Episkopatu Polski koncelebrował Mszę św. dla pracowników tej największej kościelnej organizacji charytatywnej w naszym kraju.

Więcej...

Przewodniczący KEP gratuluje Nuncjuszowi honorowgo doktoratu PWT we Wrocławiu 2015-06-29

Gratulacje z okazji nadania nuncjuszowi apostolskiemu w Polsce abp. Celestino Migliore doktoratu honoris causa Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, przekazał Nuncjuszowi przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki. List przekazano na ręce abp. Józefa Kupnego, metropolity wrocławskiego i Wielkiego Kanclerza Uczelni oraz ks. prof. dr. hab. Włodzimierza Wołyńca, rektora uczelni.

Więcej...

Kard. Duka w Poznaniu: Europie potrzeba zarówno wierności prawu jak i wolności 2015-06-29

Kard. Duka w Poznaniu: Europie potrzeba zarówno wierności prawu jak i wolności

Działalność Świętych Piotra i Pawła wzbogaciła Kościoły nowych narodów, które tworzyły Europę drugiego tysiąclecia, o bogaty potencjał – mówił dziś kard. Dominik Duka podczas uroczystości Świętych Piotra i Pawła, patronów katedry poznańskiej i miasta Poznania. Potencjał ów polega na akcentowaniu porządku, prawa oraz odpowiedzialnego korzystania z wolności - wskazywał Prymas Czech w poznańskiej katedrze. Zaapelował też o wierność duchowym przyrzeczeniom składanym Janowi Pawłowi II.

Więcej...

15. rocznica śmierci ks. prof. Józefa Tischnera 2015-06-28

15. rocznica śmierci ks. prof. Józefa Tischnera

Z udziałem najbliższej rodziny 28 czerwca w Łopusznej odbyły się uroczystości wspomnieniowe ks. prof. Józefa Tischnera. Dziś mija dokładnie 15 lat od śmierci autora "Etyki Solidarności".

Więcej...

Bp Balcerek: Poznański Czerwiec to symbol obrony wartości 2015-06-28

Bp Balcerek: Poznański Czerwiec to symbol obrony wartości

− Poznański Czerwiec w zamyśle ówczesnych władz miał pozostać zapomnianym epizodem w powojennej historii Polski. Stał się jednak wymownym symbolem dążenia narodu do obrony wartości, które Bóg wpisał w naturę ludzką − powiedział dziś bp Grzegorz Balcerek. Biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej przewodniczył Mszy św. w 59. rocznicę Poznańskiego Czerwca.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook