Polska

Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Ojczyzny 2014-04-18

Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Ojczyzny

"Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej Ziemi!" - te pamiętne słowa wypowiedziane na Placu Zwycięstwa w Warszawie - stały się mottem pierwszej pielgrzymki Ojca Świętego do Ojczyzny (2 - 10 czerwca 1979).

Więcej...

Jan Paweł II - Papież wolności 2014-04-18

Jan Paweł II - Papież wolności

Jan Paweł II niczym prorok najpierw prowadził Polaków ku wolności a później pomagał im odzyskaną wolność zagospodarować. Przypominał, że Kościół zawsze był głosicielem "Ewangelii wolności". Występował w roli nie tylko duchowego przywódcy ale i inspiratora przemian społecznych.

Więcej...

Wielki Piątek w Kościele greckokatolickim 2014-04-18

Wielki Piątek w Kościele greckokatolickim

Razem z katolikami obrządku łacińskiego, Triduum Paschalne przeżywają w tym roku grekokatolicy. Wielki Piątek jest dla nich dniem ścisłego postu, a wieczorem wierni gromadzą się w cerkwiach na uroczystych Nieszporach.

Więcej...

Jezus jest obecny w Eucharystii i w ubogich 2014-04-18

Jezus jest obecny w Eucharystii i w ubogich

Jezusa spotykamy nie tylko w sakramencie Eucharystii ale także w drugim człowieku, przede wszystkim w człowieku potrzebującym i ubogim - powiedział abp Celestino Migliore podczas liturgii wielkoczwartkowej w warszawskim sanktuarium św. Andrzeja Boboli.

Więcej...

Wielki Piątek – liturgia i obrzędy 2014-04-18

Wielki Piątek – liturgia i obrzędy

Wielki Piątek jest drugim dniem Triduum Paschalnego – dramatycznym dniem sądu, męki i śmierci Chrystusa. Jest to jedyny dzień w roku, kiedy nie jest sprawowana Msza św. W kościołach odprawiana jest Liturgia Męki Pańskiej, a na ulicach wielu miast sprawowana jest publicznie Droga Krzyżowa. Jest to dzień postu ścisłego.

Więcej...

Świadectwo życia i wiary – odpowiedzią na walkę z Kościołem 2014-04-18

Świadectwo życia i wiary – odpowiedzią na walkę z Kościołem

Świadectwo wiary i miłości jest najlepszą odpowiedzią na ataki pod adresem Kościoła – podkreślał w Wielki Piątek kard. Stanisław Dziwisz podczas Misterium Męki Pańskiej w sanktuarium pasyjno-maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Więcej...

Nikt z nas nie może powiedzieć w dążeniu do doskonałości "już dość" 2014-04-18

Nikt z nas nie może powiedzieć w dążeniu do doskonałości "już dość"

Abp Marek Jędraszewski przewodniczył w Wielki Czwartek, 17 kwietnia, Mszy św. Wieczerzy Pańskiej w łódzkiej archikatedrze. Metropolita łódzki podczas liturgii obmył stopy 12 mężczyznom - członkom i kandydatom Zakonu Rycerzy Jana Pawła II.

Więcej...

W Wielkanoc w Jasienicy Msza polowa - ustalenia po spotkaniu abp. Hosera i parafian 2014-04-17

W Wielkanoc w Jasienicy Msza polowa - ustalenia po spotkaniu abp. Hosera i parafian

Kościół w Jasienicy nadal zamknięty, ale w Wielką Sobotę pokarmy poświęci tam bp Marek Solarczyk, natomiast w Wielkanoc zostanie odprawiona Msza polowa.

Więcej...

Mamy być czytelnym znakiem jedności 2014-04-17

Mamy być czytelnym znakiem jedności

Mamy być czytelnym znakiem jedności - podkreślił abp Henryk Hoser, zwracając się w Wielki Czwartek do kapłanów. Ponad 500 prezbiterów i licznie zgromadzeni wierni wzięli udział w Mszy Krzyżma Świętego, która przed południem była sprawowana w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika.

Więcej...

Nowy Przeor Jasnej Góry rozpoczął pełnienie swojej funkcji 2014-04-17

Nowy Przeor Jasnej Góry rozpoczął pełnienie swojej funkcji

Jasna Góra ma nowego przeora. Swoją posługę rozpoczął o. Łukasz Buzun. Przez trzy ostatnie lata pełnił funkcję podprzeora klasztoru.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook