Polska

20 kwietnia prezentacja książki Marcina Gutowskiego o Ziemi Świętej 2015-04-19

20 kwietnia prezentacja książki Marcina Gutowskiego o Ziemi Świętej

Katolicka Agencja Informacyjna i Wydawnictwo Znak serdecznie zapraszają na prezentację książki "Święta Ziemia. Opowieści z Izraela i Palestyny" Marcina Gutowskiego, dziennikarza Polskiego Radia.

Więcej...

Kard. Baldisseri do wydawców katolickich 2015-04-19

Kard. Baldisseri do wydawców katolickich

Waszym zadaniem jest spotkać i zarazić odwieczną młodością i świeżością Ewangelii współczesnych ludzi spragnionych prawdy - zaapelował do wydawców katolickich kard. Lorenzo Baldisseri.

Więcej...

O problemach społecznych i posłudze charytatywnej na II Synodzie Archidiecezji Katowickiej 2015-04-19

O problemach społecznych i posłudze charytatywnej na II Synodzie Archidiecezji Katowickiej

O propozycjach Komisji ds. Społecznych oraz Komisji ds. Posługi Charytatywnej mówiono w sobotę, 18 kwietnia, podczas drugiej sesji plenarnej II Synodu Archidiecezji Katowickiej.

Więcej...

2 tys. pielgrzymów dziękowało za 25 lat Caritas w Polsce 2015-04-19

2 tys. pielgrzymów dziękowało za 25 lat Caritas w Polsce

Około 2 tys. osób z całej Polski uczestniczyło w sobotę w XII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Caritas do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, podczas której obchodzono jubileusz 25 lat reaktywacji Caritas diecezjalnych w Polsce.

Więcej...

Jak pomagać parom niesakramentalnym i małżeństwom w rozwoju duchowym? 2015-04-19

Jak pomagać parom niesakramentalnym i małżeństwom w rozwoju duchowym?

O tym, jak wspierać pary niesakramentalne, rodziny i małżeństwa w rozwoju duchowym rozmawiano w sobotę 18 kwietnia podczas spotkania Ogólnopolskiej Rady Ruchów Katolickich (ORRK), które odbyło się w Domu Pielgrzyma „Amicuc” przy sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu.

Więcej...

Nie ma medycyny bez etyki 2015-04-18

Nie ma medycyny bez etyki

Nie ma medycyny bez etyki, zaś rządowy projekt dotyczący in vitro nie spełnia żadnych standardów etycznych – ocenił abp Henryk Hoser. Podczas spotkania z dziennikarzami zwrócił uwagę, że w sprawie in vitro nauczanie Kościoła pozostaje niezmienne.

Więcej...

FAFCE w Sejmie o rodzinie i społeczeństwie 2015-04-18

FAFCE w Sejmie o rodzinie i społeczeństwie

Na konieczność budowy "mainstreamu rodzinnego" w instytucjach i państwach Unii Europejskiej - wskazano podczas konferencji Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Rodzin Katolickich (FAFCE), która odbyła się w piątek w Sejmie w Warszawie. Jej tematem była „Rodzina i społeczeństwo. Razem na rzecz małżeństwa i rodziny”.

Więcej...

Obchody 150. rocznicy urodzin św. Urszuli Ledóchowskiej 2015-04-18

Obchody 150. rocznicy urodzin św. Urszuli Ledóchowskiej

W Pniewach k. Poznania, w domu macierzystym Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego tzw. urszulanek szarych, odbyło się w piątek sympozjum naukowe poświęcone św. Urszuli Ledóchowskiej. Wydarzeniem tym rozpoczęto jednocześnie obchody 150. rocznicy urodzin założycielki zgromadzenia urszulanek szarych.

Więcej...

Rodziny katolickie Europy dziękują abp. Gądeckiemu za wspieranie ich ideałów 2015-04-18

Rodziny katolickie Europy dziękują abp. Gądeckiemu za wspieranie ich ideałów

Podziękowanie za postawę podczas ubiegłorocznego Synodu Biskupów nt. rodziny wyrazili abp. Stanisławowi Gądeckiemu przedstawiciele Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Rodzin Katolicki (FAFCE).

Więcej...

Pierwsze spotkanie duszpasterzy par niesakramentalnych 2015-04-18

Pierwsze spotkanie duszpasterzy par niesakramentalnych

Z inicjatywy Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin, 17 kwietnia w Warszawie odbyło się pierwsze w Polsce spotkanie duszpasterzy osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Ponad 40. duszpasterzy mogło podzielić się swoim doświadczeniem duszpasterskim. Spotkanie takie - jak zaznaczył abp Stanisław Gądecki - ma na celu pomoc w wypracowaniu stanowiska polskich biskupów przed XIV Zwyczajnym Synodem Biskupów na temat rodziny.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook