Polska

28 maja: święto ku czci Chrystusa - Najwyższego i Wiecznego Kapłana 2015-05-27

28 maja: święto ku czci Chrystusa - Najwyższego i Wiecznego Kapłana

To jedno z najnowszych świąt obchodzonych w Kościele katolickim. Ustanowione zostało w 2012 roku przez Konferencję Episkopatu Polski w odpowiedzi na propozycję Benedykta XVI, by w ten sposób upamiętnić Rok Kapłański.

Więcej...

Zebrano wymagane 100 tys. podpisów pod projektem ustawy zakazującej aborcji 2015-05-27

100 tys. podpisów pod projektem ustawy zakazującej aborcji zebrał już Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Stop aborcji", związany z Fundacją "Pro - prawo do życia". - Tym samym osiągnęliśmy wymagane prawem minimum niezbędne do tego, aby projektem zajął się Sejm - poinformowali autorzy inicjatywy.

Więcej...

Żołnierze Wojsk Specjalnych modlili się w katedrze polowej 2015-05-27

Żołnierze Wojsk Specjalnych modlili się w katedrze polowej

Biskup polowy Józef Guzdek przewodniczył we wtorek wieczorem w katedrze polowej Mszy św. w intencji żołnierzy i pracowników Wojsk Specjalnych, którzy obchodzą dziś swoje święto.

Więcej...

3 czerwca Ekumeniczna Liturgia Męczenników 2015-05-26

3 czerwca Ekumeniczna Liturgia Męczenników

„Świadkowie Ewangelii Błogosławieństw” – te słowa przyświecać będą Ekumenicznej Liturgii Męczenników, która odbędzie się 3 czerwca 2015 roku o godz. 19:00 w kościele Świętego Marcina przy ul. Piwnej w Warszawie. Modlitwie organizowanej przez Wspólnotę Sant’Egidio będzie przewodniczył kard. Kazimierza Nycz.

Więcej...

29 maja konferencja prasowa o Światowych Dniach Młodzieży 2016 2015-05-26

29 maja konferencja prasowa o Światowych Dniach Młodzieży 2016

Katolicka Agencja Informacyjna zaprasza 29 maja o godzinie 11.00 do SKEP na konferencję prasową nt. Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 i Wizyty Ojca Świętego w Polsce.

Więcej...

Prezydent elekt Andrzej Duda na Jasnej Górze 2015-05-26

Prezydent elekt Andrzej Duda na Jasnej Górze

W godzinach popołudniowych 25 maja prezydent elekt Andrzej Duda przybył na Jasną Górę, gdzie w kaplicy Matki Bożej modlił się za Ojczyznę i za naród. Prezydenta elekta w kaplicy powitał o. Marian Waligóra, przeor Jasnej Góry.

Więcej...

Resort skarbu państwa i krakowska kuria o przygotowaniach do ŚDM 2015-05-26

Resort skarbu państwa i krakowska kuria o przygotowaniach do ŚDM

Funkcjonowanie i plany inwestycyjne Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej oraz jej rola w przygotowaniu zaplanowanych na przyszły rok Światowych Dni Młodzieży, w których udział weźmie papież Franciszek - były tematem poniedziałkowego spotkania Rafała Baniaka, podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa z przedstawicielami krakowskiej Kurii Arcybiskupiej, samorządu miasta i gminy Wieliczka oraz władz województwa małopolskiego.

Więcej...

Bp Guzdek: należy jak najszybciej przyjąć uchodźców z Syrii 2015-05-26

Bp Guzdek: należy jak najszybciej przyjąć uchodźców z Syrii

- Należy jak najszybciej podjąć decyzję i udzielić gościny chrześcijańskim uchodźcom z Syrii – mówi w wywiadzie dla KAI bp Józef Guzdek. Polacy pamiętają o pomocy jaką udzielili uchodźcom z „nieludzkiej ziemi” w 1942 roku mieszkańcy m. in. Indii i Nowej Zelandii – zaznaczył biskup polowy Wojska Polskiego. Podsumowując zakończony w Paryżu 4. Kongres Ordynariatów Polowych z całego świata bp Guzdek podkreślił, że pokój nie jest tylko „czasem zaniechania wojny, ale nieustanną walką o zachowanie tej wielkiej wartości dla dobra całej rodziny ludzkiej”.

Więcej...

Episkopat Polski gratuluje nowo wybranemu Prezydentowi 2015-05-26

Episkopat Polski gratuluje nowo wybranemu Prezydentowi

Skutecznego jednoczenia Polaków wokół spraw najważniejszych dla Polski – takie życzenia na ręce prezydenta elekta Andrzeja Dudy złożyli biskupi z Prezydium Konferencji Episkopatu Polski.

Więcej...

Prymas Polski o potrzebie "nowego otwarcia" 2015-05-25

Prymas Polski o potrzebie "nowego otwarcia"

Zdaniem abp. Wojciecha Polaka, sondażowy wynik wyborów prezydenckich wskazuje "na konieczność nowego otwarcia, nowego początku, wyrażającego się w większej trosce o tych, którzy przeżywają różne trudności w rozwijającej się Polsce, a niekiedy czują się wykluczeni".

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook