Polska

W piątek pogrzeb kapłana, który zmarł podczas poznańskiego triathlonu 2015-07-28

W najbliższy piątek 31 lipca odbędzie się pogrzeb ks. Waldemara Radeckiego, który zasłabł i zmarł podczas sobotniego triatlonu w Poznaniu. Kapłan był wykładowcą w prymasowskim seminarium duchownym i proboszczem jednej z gnieźnieńskich parafii. Miał 44 lata.

Więcej...

Ewangelizatorzy z Przystanku Jezus zakończyli rekolekcje 2015-07-28

Ewangelizatorzy z Przystanku Jezus zakończyli rekolekcje

Co roku przed wyjściem na pole woodstockowe ewangelizatorzy - w tym roku jest ich ok. 800 - przeżywają trzydniowe rekolekcje. - Nasze nawrócenie i każde inne nawrócenie jest dziełem łaski. Sami z siebie możemy grzeszyć, ale sami z siebie nie możemy powstać. Nie opierajcie się łasce Boga! Nie opierajcie się temu, że Bóg chce o Was zawalczyć - mówił do zgromadzonych w Kostrzynie n. Odrą bp Grzegorz Ryś.

Więcej...

Abstynencja dzieci troską rodziny, Kościoła i Narodu – apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości 2015-07-28

O zaangażowanie w ochronę trzeźwości najmłodszych Polaków apeluje Zespół Episkopatu ds. Apostolstwa Trzeźwości. Jak co roku zachęca też, by w sierpniu – "miesiącu rolniczego trudu, maryjnych świąt i patriotycznych rocznic" – powstrzymać się od picia alkoholu. Apeluje także o całkowity zakaz jego reklamy przypominając, że w ub. roku na reklamę alkoholu w telewizji przeznaczono 400 mln zł. List będzie czytany w polskich kościołach w najbliższą niedzielę, 2 sierpnia.

Więcej...

Bp Bronakowski: polski naród jak Titanic 2015-07-28

Bp Bronakowski: polski naród jak Titanic

Jako naród przypominamy Titanica, na którym, mimo zbliżającej się zagłady, orkiestra grała do ostatnich chwil, a pasażerowie pili szampana – mówił bp Tadeusz Bronakowski w Miejscu Piastowym k. Krosna podczas XI Ogólnopolskiej Modlitwy o Trzeźwość Narodu.

Więcej...

Przewodniczący KEP odpowiada na list Prezydenta ws. in vitro 2015-07-27

Przewodniczący KEP odpowiada na list Prezydenta ws. in vitro

Opublikowano list przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego do Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego ws. in vitro. Jest to odpowiedź na list jaki Prezydent skierował do Przewodniczącego KEP.

Więcej...

W Warszawie podpisano apel o godne uczczenie obchodów Powstania Warszawskiego 2015-07-27

W Warszawie podpisano apel o godne uczczenie obchodów Powstania Warszawskiego

W Warszawie rozpoczęły się pierwsze uroczystości związane z obchodami 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W warszawskim Ratuszu, podczas konferencji prasowej zaprezentowano program obchodów oraz spot promujący uczczenie minutą ciszy pamięć poległych w Powstaniu. Podczas konferencji podpisany został także apel do mieszkańców stolicy o godne uczczenie obchodów kolejnej rocznicy przez władze miasta i przedstawicieli organizacji kombatanckich.

Więcej...

Rozpoczął się XVI Przystanek Jezus 2015-07-27

Rozpoczął się XVI Przystanek Jezus

Rozmnożenie chleba miało jeden cel – postawić nam pytanie: co nas w życiu nasyci?” – mówił podczas Mszy św. inaugurującej XVI Przystanek Jezus bp Grzegorz Ryś. Eucharystii przewodniczył bp Tadeusz Lityński, biskup pomocniczy diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Wydarzenie z udziałem blisko 800 ewangelizatorów z Polski i zagranicy zakończy się w niedzielę, 2 sierpnia.

Więcej...

Abp Hoser: nowa ewangelizacja to sprawa każdego z nas 2015-07-27

Abp Hoser: nowa ewangelizacja to sprawa każdego z nas

Nowa ewangelizacja to sprawa każdego z nas - podkreślił abp Henryk Hoser. Bp warszawsko-praski przewodniczył w niedzielę uroczystej Mszy św. na zakończenie VII Pielgrzymki Pieszej z Warszawy do Domu św. Faustyny w Ostrówku, która wyruszyła w sobotę z ulicy Żytniej, gdzie mieści się Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. W tym roku przebiegała pod hasłem „Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem". Był to drugi rok nowenny w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego. W pielgrzymce wzięło udział ponad 400 osób.

Więcej...

Bp Muskus: bardzo zależy nam na rejestracji uczestników ŚDM 2015-07-26

Bp Muskus: bardzo zależy nam na rejestracji uczestników ŚDM

Na rok przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie ruszyła rejestracja uczestników wydarzenia. Jako pierwszy chęć uczestnictwa w ŚDM w 2016 roku zgłosił papież Franciszek. Organizatorzy liczą, że w ślad za nim pójdą młodzi z całego świata.

Więcej...

Rok do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie 2015-07-26

Rok do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie

„Zaczynamy odliczać dni dzielące nas od tego wielkiego wydarzenia, a pomagać nam w tym będzie zegar umieszczony na frontonie Bazyliki Mariackiej, wznoszącej się w sercu historycznego Krakowa” – powiedział kard. Stanisław Dziwisz rozpoczynając Mszę św. w intencji ŚDM.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook