Polska

Młodzież, misje, rodzina, świeccy - priorytety nowego biskupa pomocniczego w Szczecinie 2014-11-23

Młodzież, misje, rodzina, świeccy - priorytety nowego biskupa pomocniczego w Szczecinie

Młodzież, misje, rodzina i stowarzyszenia kościelne to punkty, które wymagają wielkiego wysiłku duszpasterskiego i te działania będą bliskie nowemu biskupowi pomocniczemu archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej ks. prof. Henrykowi Wejmanowi.

Więcej...

Laureat Nagrody Ratzingera o swych pasjach: Biblii, Ziemi Świętej i dialogu z Żydami 2014-11-23

Laureat Nagrody Ratzingera o swych pasjach: Biblii, Ziemi Świętej i dialogu z Żydami

O swoich pasjach życiowych - Biblii, Ziemi Świętej i dialogu chrześcijańsko-judaistycznym - mówi w rozmowie z KAI ks. prof. Waldemar Chrostowski.

Więcej...

Prof. Chazan na KUL: prawo nie może być ponad etyką 2014-11-22

Prof. Chazan na KUL: prawo nie może być ponad etyką

- Prawo nie może być ponad etyką. Jestem przekonany, że wkrótce opadnie bielmo z naszych oczu i przestaniemy się godzić na to, za co wszyscy jesteśmy odpowiedzialni - powiedział prof. Chazan podczas konferencji organizowanej na KUL.

Więcej...

Ks. prof. Henryk Wejman biskupem pomocniczym archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej 2014-11-22

Ks. prof. Henryk Wejman biskupem pomocniczym archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej

Ks. prof. Henryk Wejman, 54-letni dziekan Wydziału Teologii Uniwersytetu Szczecińskiego, został mianowany przez papieża Franciszka biskupem pomocniczym archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.

Więcej...

Sympozjum na zakończenie Roku bł. Edmunda Bojanowskiego 2014-11-22

Sympozjum na zakończenie Roku bł. Edmunda Bojanowskiego

Na zakończenie ogłoszonego przez Episkopat Polski Roku bł. Edmunda Bojanowskiego w Warszawie zorganizowano „Dni Edmundowe”. Ich ostatnim akcentem było sympozjum naukowe poświęcone duchowości, wychowaniu i wsi w myśli i praktyce bł. Edmunda.

Więcej...

Wybitny patrolog poprowadzi rekolekcje dla Episkopatu 2014-11-22

Wybitny patrolog poprowadzi rekolekcje dla Episkopatu

Doroczne rekolekcje Episkopatu Polski rozpoczną się w najbliższy poniedziałek na Jasnej Górze. W tym roku, biskupim rekolekcjonistą będzie wybitny patrolog z Poznania ks. prof. Bogdan Częsz. W tym roku, po zakończeniu rekolekcji, biskupi spotkają się też na krótkim Nadzwyczajnym zebraniu plenarnym KEP.

Więcej...

Zakony kontemplacyjne pomagają świeckim 2014-11-22

Zakony kontemplacyjne pomagają świeckim

Po co są zakony kontemplacyjne? - Coraz trudniej wyjaśnić to współczesnym ludziom - pragmatycznym, zafascynowanym konsumpcją, żyjącym w pośpiechu. Odpowiedź tę znają mniszki modlące się w klasztorach w całej Polsce, ale także osoby świeckie, które coraz częściej szukają bliskości Boga, ratunku i ukojenia, rozwiązania doczesnych problemów.

Więcej...

W polsko-żydowskich relacjach potrzeba wciąż edukacji obu stron 2014-11-22

W polsko-żydowskich relacjach potrzeba wciąż edukacji obu stron

Rabin Michael Schudrich wziął w piątek udział w spotkaniu Komitetu KEP ds. Dialogu z Judaizmem. Wyraził opinię, że w ciągu ostatnich 10 lat nastąpiła istotna poprawa relacji katolików i Żydów w Polsce, ale wciąż jest jeszcze dużo pracy. Zgodził się z nim bp Mieczysław Cisło, przewodniczący Komitetu ds. Dialogu, podkreślając, że dialog z judaizmem jest "opcją fundamentalną" w ramach Kościoła katolickiego.

Więcej...

Kraków: sympozjum „Ochrona praw dziecka w Kościele” 2014-11-21

Kraków: sympozjum „Ochrona praw dziecka w Kościele”

Naukowa refleksja nad statusem dziecka w Kościele, jego prawami i ich ochroną uświadamia wielką wagę tego zagadnienia – mówił kard. Stanisław Dziwisz otwierając sympozjum naukowe „Ochrona praw dziecka w Kościele”, które odbyło się 20 listopada w Krakowie.

Więcej...

Kraków: u dominikanów znaleziono jedyny autograf Sępa Szarzyńskiego 2014-11-21

Kraków: u dominikanów znaleziono jedyny autograf Sępa Szarzyńskiego

Jedyny autograf Mikołaja Sępa Szarzyńskiego, wybitnego poety doby staropolskiej, odnaleziono na jednym z inkunabułów w bibliotece krakowskich dominikanów.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook