Polska

Ks. Lemańskim rozpocznie posługę w Zagórzu 2014-07-23

Ks. Lemańskim rozpocznie posługę w Zagórzu

Od poniedziałku 28 lipca ks. Wojciech Lemański przyjmie posługę w Centrum Neurologii i Dzieci i Młodzieży w Zagórzu - powiedział KAI Mateusz Dzieduszycki, rzecznik prasowy diecezji warszawsko-praskiej.

Więcej...

Prof. Stępkowski: po nowej pełnomocnik można się spodziewać zaostrzenia kursu 2014-07-23

Prof. Stępkowski: po nowej pełnomocnik można się spodziewać zaostrzenia kursu

Po nowej pełnomocnik można się spodziewać propagowania feministycznego sposobu widzenia rzeczywistości i zaostrzenia kursu w tej dziedzinie - uważa prof. Aleksander Stępkowski, prawnik z Uniwersytetu Warszawskiego, prezes Instytutu na rzecz Kultury Prawnej "Ordo Iuris".

Więcej...

Zespół KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości apeluje o abstynencję matek 2014-07-23

Zespół KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości apeluje o abstynencję matek

Duchowni, lekarze, pielęgniarki i położne mają obowiązek przestrzegać matki przed skutkami picia alkoholu w ciąży. Zadaniem ojców, najbliższej rodziny i przyjaciół jest wspieranie kobiet w ciąży w zachowywaniu całkowitej abstynencji – przypomina w apelu na sierpień, miesiąc trzeźwości, bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości.

Więcej...

Istnieje sprzeczność pomiędzy prawem i sumieniem 2014-07-22

Istnieje sprzeczność pomiędzy prawem i sumieniem

Istnieje sprzeczność między sumieniem a prawem, między prawem stanowionym a prawem naturalnym i tego rozwiązać się nie da – powiedział dziennikarzom prof. Bogdan Chazan tuż po popołudniowej rozmowie z wiceprezydentem Warszawy Jackiem Wojciechowiczem.

Więcej...

Jest mi przykro, odczuwam żal 2014-07-22

Jest mi przykro, odczuwam żal

Prof. Bogdan Chazan nie jest już dyrektorem stołecznego Szpitala im. Świętej Rodziny. W poniedziałek przed południem wręczono mu wypowiedzenie z pracy. "Jest mi przykro, odczuwam żal dyskomfort i smutek" – powiedział znany ginekolog i położnik. Wypowiedzenie wręczył mu urzędnik ratusza, który przybył do szpitala.

Więcej...

Stulecie sanktuarium MB Objawiającej Cudowny Medalik 2014-07-21

Stulecie sanktuarium MB Objawiającej Cudowny Medalik

– Pamiętajcie, że głoszenie słowa Bożego jest równie ważne jak świadectwo swojego życia – mówił do księży krakowski biskup pomocniczy Damian Muskus podczas obchodów stulecia sanktuarium i parafii Matki Boskiej Objawiającej Cudowny Medalik w Zakopanem na Olczy.

Więcej...

Centrum ofiar wypadków drogowych w sanktuarium w Zabawie 2014-07-21

Centrum ofiar wypadków drogowych w sanktuarium w Zabawie

- Zachęcam wszystkich, którzy stracili bliską osobę, którzy są w traumie: Przyjedźcie do Zabawy, poczujecie ulgę, odnajdziecie pokój - mówi Zofia Puskarz, matka młodej kobiety, która rok temu zginęła w wypadku w Niemczech. - Naprawdę warto przyjechać, podzielić się swoją rozpaczą, bólem, rozmawiać. Nie warto zwlekać z przyjazdem.

Więcej...

15. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa 2014-07-21

15. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa

Troska o bezpieczeństwo na drogach ma wyrastać z troski o życie, miłości i życzliwości – przekonywał w Milówce dyrektor MIVA Polska ks. Jerzy Kraśnicki. Uroczystą Mszą św., sprawowaną przez biskupa Piotra Gregera, 20 lipca zainaugurowano ogólnopolskie obchody 15. Tygodnia Świętego Krzysztofa pod hasłem „Niesiemy Chrystusa na krańce świata”.

Więcej...

Zestrzelenie samolotu kolejną odsłoną istoty konfliktu 2014-07-21

Zestrzelenie samolotu kolejną odsłoną istoty konfliktu

Należy wspomóc budowę społeczeństwa obywatelskiego w Rosji, gdyż tylko ono może stanowić przeciwwagę dla neototalitarnego reżimu Putina. W tej sprawie mogą pomóc i Kościoły - pisze w swym komentarzu Marcin Przeciszewski. Dodaje, że taki może być jedyny sens kontynuacji polsko-rosyjskiego dialogu Kościołów rozpoczętego przed 2 laty.

Więcej...

Ostateczna odmowa wszczęcia śledztwa przeciw Januszowi Palikotowi o obrazę Jana Pawła II 2014-07-20

Ostateczna odmowa wszczęcia śledztwa przeciw Januszowi Palikotowi o obrazę Jana Pawła II

Warszawski Sąd Okręgowy odmówił ostatecznym postanowieniem wszczęcia śledztwa w sprawie oskarżenia Jana Pawła II przez Janusza Palikota o posiadanie nieślubnych dzieci.

Więcej...
Następna »

Reklama

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook