ekai.pl
Sobota, 26 maja 2012 Św. Filipa Nereusza, prezbitera
Prezydent Kaczyński modlił się przy grobie Jana Pawła II
pb (KAI Rzym) / ju., Rzym, 2009-10-11
Prezydent RP Lech Kaczyński razem z małżonką Marią złożyli dzisiaj wiązankę biało-czerwonych róż i modlili się przy grobie Jana Pawła II w Grotach Watykańskich.
Prezydent Kaczyński przez chwilę modlił się klęcząc przy grobie papieża Polaka. Potem wraz z delegacją i towarzyszącymi mu dziennikarzami przeszedł do Bazyliki św. Piotra, gdzie wziął udział w uroczystości kanonizacyjnej błogosławionego abp. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego i czterech błogosławionych z Francji, Hiszpanii i Belgii.
Po zakończeniu liturgii prezydent i jego małżonka rozmawiali chwilę z Benedyktem XVI.
Z Bazyliki św. Piotra orszak prezydencki udał się do restauracji dla pielgrzymów Gianicolo. Tam prezydent wraz z małżonką biorą udział w uroczystym śniadaniu wydanym przez założone przez św. Zygmunta Felińskiego Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.
Komentarze (0)
Zobacz także
-
Najchętniej czytane
-
Chętnie komentowane

