ekai.pl
Sobota, 26 maja 2012 Św. Filipa Nereusza, prezbitera
Już wkrótce kolejny „Przystanek Jezus”
lk / ju., Warszawa, 2009-07-06
Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna, znanej bardziej pod nazwą Przystanek Jezus towarzyszy Przystankowi Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Rekolekcje i ewangelizacja odbędą się w dniach od 27 lipca do 3 sierpnia.
Przystanek Jezus jest ogólnopolską inicjatywą ewangelizacyjną skierowaną do ludzi młodych uczestniczących w Przystanku Woodstock, celem prezentacji osoby Jezusa Zmartwychwstałego, przynoszącego dar zbawienia. Współtwórcą Przystanku w 1999 r. był bp Edward Dajczak, ówczesny biskup pomocniczy diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
Każdego roku impreza gromadzi kilkaset osób. Rozpoczyna się kilkudniowymi rekolekcjami dla ewangelizatorów. Na Przystanku odbywają się spotkania ewangelizacyjne, jest możliwość przystąpienia do sakramentów pokuty i pojednania, udziału w rekolekcjach czy nabożeństwach pokutnych.
Z młodzieżą spotykają się też biskupi Edward Dajczak i Stefan Regmunt. Większość wydarzeń transmituje internetowe radio „Przystanek Jezus”.
Młodzieży we wspólnej modlitwie i słuchaniu Słowa Bożego pomagają nowoczesne środki ewangelizacyjne: pantomimy, taniec czy śpiew. Prezentujemy jedną z ubiegłorocznych pantomin dla ewangelizatorów na Przystanku Jezus.
Od kilku Wspólnota św. Tymoteusza, organizatorzy Przystanku Jezus, prowadzi także program praktycznych warsztatów przygotowujących wydarzenie. Są to m.in. warsztaty pantomimy i teatralne, wokalno-instrumentalne, taneczne i fotograficzne. Warsztaty informatyczne poprowadzi Piotr Hełka - administrator oficjalnej strony internetowej Przystanku Jezus. Warsztaty radiowe, obejmujące m.in. kurs prezentera radiowego, tajniki pracy reportera oraz cyfrową edycję audio, poprowadzi werbista, Bartek Parys SVD.
Szczegółowe informacje o przygotowaniach do imprezy dostępne są na stronie: www.przystanekjezus.pl i www.tymoteusz.org.pl
Komentarze (1)
przystankowicz
2 lata, 10 miesięcy temua ja myślałem że wspólnota Tymoteusz jest inicjatorem pj? no ale cóż może mam mało informacji
OdpowiedzZobacz także
- Startuje Przystanek Jezus
- Przystanek Jezus: „nie idziemy do gorszych ludzi”
- Warsztaty przed X Przystankiem Jezus - dzień 2
- Trwają warsztaty przed X Przystankiem Jezus
- Wakacyjne rekolekcje dla każdego
- Kim jestem? - „muzyczne” graffiti
- Jezus na ulicach Nowego Jorku
- Bp Dajczak: na „Przystanku Jezus” spotkajmy się z Chrystusem
-
Najchętniej czytane
-
Chętnie komentowane

