ekai.pl
Niedziela, 27 maja 2012 UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
Będą dzwonić w godzinę „W”
kos / maz, 2010-07-29
Dzwony w warszawskich kościołach będą biły w godzinę „W”; fot. Marek Kudelski - fotoKAI
Administrator Diecezji Wojskowej, ks. płk Sławomir Żarski zwrócił się do kapelanów Ordynariatu Polowego WP z prośbą, aby 1 sierpnia, o godzinie 17.00 dzwony wojskowych kościołów zabrzmiały dźwiękiem dzwonów oddając hołd Powstańcom Warszawskim.
„Dzwony oznajmiają ważne uroczystości religijne i znaczące wydarzenia w dziejach Narodu i Państwa Polskiego. 1 sierpnia ich głos niech przypomni wszystkim, a zwłaszcza młodym Polakom historyczną ofiarę tamtego pokolenia.” – napisał ks. Żarski w przesłanym liście.
Administrator diecezji polowej zachęcił wiernych do modlitw w intencji Powstańców a Warszawian do udziału w uroczystościach rocznicowych. Przypomniał, że w intencji poległych, zmarłych i żyjących uczestników Powstania Warszawskiego będzie sprawowana 31 lipca o godzinie 18.00, Msza św. polowa na pl. Krasińskich pod Pomnikiem Powstańców Warszawy.

