Drukuj Powrót do artykułu

100-lecie Rycerstwa Niepokalanej

11 września 2017 | 12:02 | rk | Harmęże Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Wikipedia

Na obchody 100. rocznicy powstania – założonego przez św. Maksymiliana Kolbego – Rycerstwa Niepokalanej zapraszają do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bielsku-Białej Hałcnowie franciszkanie konwentualni z Harmęż. 30 września w hałcnowskiej bazylice odbędą się główne uroczystości jubileuszowe na terenie diecezji bielsko-żywieckiej.

O. Arkadiusz Bąk OFMConv , asystent diecezjalny stowarzyszenia „Rycerstwo Niepokalanej” diecezji bielsko-żywieckiej przypomniał, że w tym roku przypada 100. rocznica założenia przez o. Maksymiliana Rycerstwa Niepokalanej. Podkreślił, że celem Rycerstwa jest zdobywanie dusz dla Chrystusa przez Niepokalaną.

Całość uroczystości rocznicowych, które rozpoczną się Eucharystią o godz. 9.00 w bazylice, będzie transmitowana przez internet. „Przyjechać może każdy! Szczególnie zapraszamy dzieci, młodzież, małżeństwa należące do Rycerstwa Niepokalanej” – zachęca o. Bąk.

Rycerstwo Niepokalanej powstało w 1917 roku z inicjatywy o. Maksymiliana Kolbego, który chciał założyć stowarzyszenie maryjne nastawione na nawracanie grzeszników, szczególnie masonów i dążącym do uświęcenia wszystkich chrześcijan.

Centrum Narodowe Rycerstwa znajduje się w Niepokalanowie. Odbywają się tam ogólnopolskie zjazdy MI i uroczystości jubileuszowe. Dla koordynacji i rozwoju Stowarzyszenia na terenie całego kraju Centrum Narodowe korzysta z pomocy franciszkańskich siedzib prowincjalnych: Centrum MI Polski Północnej (Gdynia), Centrum MI Polski Południowej (Harmęże) oraz ośrodków regionalnych w diecezjach: kieleckiej, tarnowskiej, białostockiej, częstochowskiej i bielsko-żywieckiej.

Rycerstwo Niepokalanej ma cel apostolski, który polega na pogłębieniu świadomego i odpowiedzialnego życia chrześcijańskiego, nawróceniu i uświęceniu wszystkich pod opieką i za pośrednictwem Niepokalanej.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.