Drukuj Powrót do artykułu

100 tys. euro dla uchodźców na Bliskim Wschodzie od Kościoła w Polsce

02 grudnia 2017 | 09:26 | Warszawa / BP KEP / bd Ⓒ Ⓟ

100 tys. euro przekaże na rzecz Caritas Liban przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita poznański abp Stanisław Gądecki. Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom na Bliskim Wschodzie. To wspólna inicjatywa Episkopatu Polski i czterech innych krajów Europy środkowowschodniej, które łącznie przeznaczą na ten cel pół miliona euro.

Jest to jedna z wielu form pomocy, które Kościół w Polsce niesie uchodźcom i ofiarom działań wojennych. Funkcjonuje np. program Caritas Polska “Rodzina – Rodzinie”.

Abp Gądecki przekaże pieniądze w poniedziałek 4 grudnia w Budapeszcie wraz z przedstawicielami Episkopatów: Węgier, Słowacji, Chorwacji i Czech.

Czytaj także: Papież popiera projekt „Rodzina Rodzinie”

Inicjatywa jest owocem spotkania, które odbyło się w Budapeszcie w dniach 18-19 października. Kościół w Polsce reprezentował wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

„Europa musi być prawdziwą rodzinę narodów, której członkowie wzajemnie się szanują, poznają jeden drugiego i troszczą się o wspólne wartości” – napisali w komunikacie uczestnicy spotkania. Zadeklarowali konkretną pomoc uchodźcom mieszkającym na Bliskim Wschodzie.

Wersja do druku

Przeczytaj także

01 grudnia 2017 15:46

Poznań: jubileusz najstarszej diecezji w Polsce

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.