Drukuj Powrót do artykułu

#10zaFranciszka – akcja modlitewna za papieża

07.03.2018 , Warszawa / mip Ⓒ ℗

Sample Fot. Eric Mok / flickr ŚDM

Trwa modlitewna akcja w intencji Ojca Świętego. Inicjatywa potrwa do 13 marca, kiedy obchodzona będzie dokładnie 5. rocznica wyboru na papieża argentyńskiego kardynała Jorge Bergoglio.

Jak podkreślają twórcy akcji – redakcja portalu Stacja7.pl i archidiecezja warszawska – papież Franciszek często prosi, żebyśmy się za niego modlili. – Jest więc okazja, byśmy wszyscy zjednoczyli się i wspólnie pomodlili. Codziennie przez najbliższy tydzień, zachęcamy, abyście wraz z nami odmawiali dziesiątkę różańca w intencji papieża Franciszka – czytamy na portalu Stacja7.

Inicjatywie towarzyszy specjalne wydarzenie na Facebooku https://www.facebook.com/events/173103506653673/ oraz specjalne wydanie tematyczne, w którym przypominane są najważniejsze wydarzenia tego pontyfikatu, słowa, jakie Franciszek wypowiedział do Polaków oraz sylwetki nowych świętych, których w ostatnim czasie wyniósł na ołtarze.

Zwieńczeniem akcji modlitewnej będzie Msza św., odprawiona 13 marca w Świątyni Bożej Opatrzności o godz. 17:30. Modlitwie będzie przewodniczył nuncjusz apostolski abp Salvatore Pennacchio. Liturgia, w której na zaproszenie nuncjusza przybędą przedstawiciele Korpusu Dyplomatycznego, będzie transmitowana w TVP INFO.

Wersja do druku

Przeczytaj także

07 marca 2018 11:40

Aplikacja „Drogowskaz” z zakładką Caritas

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.