Drukuj Powrót do artykułu

20 czerwca – Światowy Dzień Uchodźcy

20.06.2017 , Warszawa / BP KEP, lk / wer Ⓒ ℗

Sample Fot. pixabay.com

20 czerwca przypada Światowy Dzień Uchodźcy, ustanowiony przez ONZ. – To dobra okazja do tego, by zwracać uwagę na los człowieka, który znajduje się wśród nas z powodu złych, a nieraz i tragicznych warunków w kraju, z którego uciekł – podkreśla bp Krzysztof Zadarko, przewodniczący Rady KEP ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek.

Światowy Dzień Uchodźcy (ang. World Refugee Day) został ustanowiony w 2000 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. W Kościele katolickim Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy przypada w styczniu, w drugą niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego. Z tej okazji Ojciec Święty co roku kieruje specjalne orędzie. W tym roku „Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy” był obchodzony 15 stycznia.

Czytaj także: Orędzie papieża na 103. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

„Jeden i drugi dzień to dobre uzupełnienie, aby się wzajemnie informować, ale przede wszystkim zwracać uwagę, wszystkim bez wyjątku, na los człowieka, który znajduje się wśród nas z powodu złych, fatalnych, a nieraz i tragicznych warunków w kraju, z którego uciekł” – uważa bp Krzysztof Zadarko.

Wersja do druku

Przeczytaj także

20 czerwca 2017 10:43

Ojcowie spędzają za mało czasu z dziećmi

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.