Drukuj Powrót do artykułu

2019 będzie Rokiem Biblii?

13 grudnia 2017 | 10:16 | Sankt Ottilien / pb (KAI/mattersindia.com) / bd Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. pixabay.com

Katolicka Federacja Biblijna zamierza poprosić papieża Franciszka, by ogłosił Rok Biblii dla całego Kościoła katolickiego. Miałby on być obchodzony w 2019-2020 r.

Sekretarz generalny Federacji, polski werbista o. Jan J. Stefanów zapowiada, że w 2019 r., gdy przypadać będzie 50. rocznica jej założenia, odbędzie się Duszpasterski Kongres Biblijny (23-26 kwietnia w Rzymie). W planach jest także przeniesienie sekretariatu generalnego Federacji z Sankt Ottilien koło Monachium do Rzymu, który był jego pierwszą siedzibą. Dzięki temu będzie on bardziej dostępny dla biskupów z całego świata, którzy z wielu okazji przyjeżdżają do Wiecznego Miasta. Umożliwi to także ściślejszą współpracę Federacji z urzędami kurii rzymskiej, jak również z katolickimi uniwersytetami w Rzymie, na których studenci z całego świata zgłębiają teologię i nauki biblijne.

Czytaj także: Biblia w 648 językach świata

Do Federacji należą towarzystwa biblijne i inne instytucje kościelne ze 126 państw. Zajmuje się upowszechnianiem Biblii i dba o umieszczanie słowa Bożego w centrum życia i misji Kościoła.

Wersja do druku

Przeczytaj także

12 grudnia 2017 15:44

Konferencja prasowa zapowiadająca 21. Dzień Judaizmu

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.