Drukuj Powrót do artykułu

Spotkanie z autorką oraz bohaterami książki „Wybudzenia”

04.02.2017 , Reklama, am / mz, Warszawa, 6 lutego 2017 Ⓒ ℗

Sample Fot. materiały prasowe

Wydawnictwo Fronda zaprasza, na spotkanie z autorką oraz bohaterami książki „Wybudzenia” Katarzyny Pinkosz (Wydawnictwo Eureka 2017), które odbędzie się 6 lutego 2017 r. (poniedziałek) godz. 18.00 w Domu Literatury, ul. Krakowskie Przedmieście 87/89 w Warszawie. Spotkanie poprowadzi Pani Małgorzata Wiśniewska.

Udział w spotkaniu wezmą m. in.:
– prof. Andrzej Czyżewski – z Katedry Systemów Multimedialnych Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej, twórca Cyber Oka,
– dr Łukasz Grabarczyk – dyrektor ds. medycznych Kliniki Neurochirurgii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie,
– dr Andrzej Lach – dyrektor Kliniki Budzik w Warszawie,
– Andrzej Goliszek i Anna Krzysztofowicz– Fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo?”,
– Justyna Jasińska i Agnieszka Mirończuk – Mazanowska – Fundacja „Światło”,
– osoby wybudzone ze śpiączki: Pan Dawid Jetke z mamą Bożeną i Pani Agnieszka Terlecka,
– rodziny osób będących w trakcie wybudzania: Agnieszki Holki, Mariusza Wachowicza, Julki Kowalczyk,
– autorka książki Pani Katarzyna Pinkosz.

Książka „Wybudzenia” to niezwykłe rozmowy z ludźmi, którzy wybudzili się ze śpiączki i z tymi, którzy przeciągają śpiących na „naszą” stronę, to pytania o sens życia, jego wartość i o to, kiedy rzeczywiście jest jego koniec. To również rozmowy o transplantologii.
Dobór rozmówców spowodował, że z treści książki wyłania się głęboka analiza wyjątkowo trudnego tematu – życia i śmierci.
W książce znalazły się historie dziesięciu osób „dotkniętych” śpiączką, oraz poruszające rozmowy z Ewą Błaszczyk, prof. Wojciechem Maksymowiczem, prof. Janem Talarem, prof. Andrzejem Czyżewskim, dr. Andrzejem Lachem, dr. Robertem Beclerem, Jadwigą Mirończuk.
„Wybudzenia” to poruszające historie osób, które wyszły ze śpiączki i tych, którzy nadal o to walczą, tak jak Ola – córka Ewy Błaszczyk. Połowa osób nazywanych czasem „roślinami” czuje, widzi, słyszy. Gdzie są, kiedy wydaje się, że „tu” ich nie ma?

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.