Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX
Drukuj Powrót do artykułu

Spotkanie z autorką oraz bohaterami książki „Wybudzenia”

04.02.2017 , Reklama, am / mz, Warszawa, 6 lutego 2017 Ⓒ ℗

Sample Fot. materiały prasowe

Wydawnictwo Fronda zaprasza, na spotkanie z autorką oraz bohaterami książki „Wybudzenia” Katarzyny Pinkosz (Wydawnictwo Eureka 2017), które odbędzie się 6 lutego 2017 r. (poniedziałek) godz. 18.00 w Domu Literatury, ul. Krakowskie Przedmieście 87/89 w Warszawie. Spotkanie poprowadzi Pani Małgorzata Wiśniewska.

Udział w spotkaniu wezmą m. in.:
– prof. Andrzej Czyżewski – z Katedry Systemów Multimedialnych Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej, twórca Cyber Oka,
– dr Łukasz Grabarczyk – dyrektor ds. medycznych Kliniki Neurochirurgii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie,
– dr Andrzej Lach – dyrektor Kliniki Budzik w Warszawie,
– Andrzej Goliszek i Anna Krzysztofowicz– Fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo?”,
– Justyna Jasińska i Agnieszka Mirończuk – Mazanowska – Fundacja „Światło”,
– osoby wybudzone ze śpiączki: Pan Dawid Jetke z mamą Bożeną i Pani Agnieszka Terlecka,
– rodziny osób będących w trakcie wybudzania: Agnieszki Holki, Mariusza Wachowicza, Julki Kowalczyk,
– autorka książki Pani Katarzyna Pinkosz.

Książka „Wybudzenia” to niezwykłe rozmowy z ludźmi, którzy wybudzili się ze śpiączki i z tymi, którzy przeciągają śpiących na „naszą” stronę, to pytania o sens życia, jego wartość i o to, kiedy rzeczywiście jest jego koniec. To również rozmowy o transplantologii.
Dobór rozmówców spowodował, że z treści książki wyłania się głęboka analiza wyjątkowo trudnego tematu – życia i śmierci.
W książce znalazły się historie dziesięciu osób „dotkniętych” śpiączką, oraz poruszające rozmowy z Ewą Błaszczyk, prof. Wojciechem Maksymowiczem, prof. Janem Talarem, prof. Andrzejem Czyżewskim, dr. Andrzejem Lachem, dr. Robertem Beclerem, Jadwigą Mirończuk.
„Wybudzenia” to poruszające historie osób, które wyszły ze śpiączki i tych, którzy nadal o to walczą, tak jak Ola – córka Ewy Błaszczyk. Połowa osób nazywanych czasem „roślinami” czuje, widzi, słyszy. Gdzie są, kiedy wydaje się, że „tu” ich nie ma?

Wersja do druku
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.