Drukuj Powrót do artykułu

„24 godziny dla Pana” we włoskich więzieniach

20 lutego 2018 | 11:32 | Watykan / RV / mz Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Josh Applegate / Unsplash

Jest to już piąta edycja organizowanego w kościołach na całym świecie wydarzenia polegającego na całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z możliwością spowiedzi. Odbędzie się z piątku na sobotę 9 i 10 marca, a jej tematem będą słowa pochodzące z Psalmu 130: „Ty udzielasz przebaczenia”.

Inicjatywa ta coraz bardziej wpisuje się w serce Kościoła i staje się stałym elementem Wielkiego Postu – stwierdził przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji.

Abp Rino Fisichella zapowiedział, że w tym roku okazję do wzięcia udziału w akcji będą mieli również osadzeni we włoskich więzieniach.

Inicjatywa „24 godziny dla Pana” leży papieżowi na sercu. Wspomniał o niej także na zakończenie swojego tegorocznego przesłania na Wielki Post. Mamy nadzieję, że otworzy ona serca na Boga, który przemieni nasze życie i uczyni je szczęśliwym – powiedział abp Fisichella.

Czytaj także: Papieskie orędzie na Wielki Post 2018 [dokument]

Zauważył, że biskupi znają już tę akcję i wiedzą, na czym polega. To ważny znak, który świadczy o tym, że sami ją przeżywają, pozwalają na jej realizację i rozpowszechnianie jej w swoich diecezjach.

Szef watykańskiej dykasterii poinformował, że kilka dni temu otrzymał propozycję, aby w tym roku również więźniowie mogli wziąć udział w tym wydarzeniu. Kapelani są gotowi na przeżycie tego szczególnego momentu. „Przebaczenie jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych doświadczeń, jakiego możemy doznać w naszym życiu” – stwierdził abp Fisichella.

Wersja do druku

Przeczytaj także

21 lutego 2018 11:27

10 celów młodzieżowego spotkania przedsynodalnego w Rzymie

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.