Drukuj Powrót do artykułu

Życzenia dla kapłanów od prymasa Wojciecha Polaka

29 marca 2018 | 00:26 | mip (KAI/BP KEP) | Gniezno Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. © Mazur / episkopat.pl

„Życzę, abyśmy byli znakiem nadziei i pokoju, których oczekuje od nas Pan”, powiedział Prymas Polski, arcybiskup Wojciech Polak, w życzeniach skierowanych do kapłanów na Wielki Czwartek.

– Wielki Czwartek to dzień ustanowienia Eucharystii i sakramentu święceń. Wracamy do Wieczernika, do źródeł naszego kapłaństwa, do naszej posługi, która ma swoje źródło i swój początek w Chrystusie Zmartwychwstałym. On daje nam dar swojego Ducha, posyła nas do naszych sióstr i braci – przypomniał prymas Polski.

Metropolita gnieźnieński wyraził życzenie, by wszyscy kapłani w szczególny sposób odnowili w sobie łaskę sakramentu, który został im dany przez włożenie rąk. Zachęcił, by odważnie i z nadzieją głosili Chrystusa siostrom i braciom.

– Dziękując Wam wszystkim, drodzy Bracia w Chrystusowym kapłaństwie za Waszą posługę, życzę, abyśmy tak odnowieni stawali się dla tego świata znakiem nadziei i pokoju, których oczekuje od nas Pan – powiedział abp Wojciech Polak.

Życzenia dla duchownych opublikowane zostały w środę wieczorem na stronie Konferencji Episkopatu Polski.

Wersja do druku

Przeczytaj także

28 marca 2018 06:38

Noc Konfesjonałów - warto przede wszystkim wyspowiadać się na święta

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.