260 obiadów dla bezdomnych w ramach Funduszu Miłosierdzia
17 marca 2021 | 16:34 | luk, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach | Kraków Ⓒ Ⓟ
Już 260 obiadów dla osób bezdomnych z Dzieła Pomocy św. Ojca Pio udało się w ostatnich dwóch dniach ugotować dzięki środkom zebranym na Fundusz Miłosierdzia. Inicjatywa rozpoczęła się tuż przed Wielkim Postem.
Posiłki zakupił Kościół Rektoralny Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, a ugotowała je łagiewnicka restauracja Agape. – Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory włączyli w naszą akcję pomocy potrzebującym – mówi ks. Mateusz Wyrobkiewicz, zastępca rektora Rektoratu Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.
Fundusz Miłosierdzia swoją działalność rozpoczął przed tuż przed Wielkim Postem. Najpierw zakupiono 300 pączków na Tłusty Czwartek, a obecnie 260 obiadów dla podopiecznych Dzieła Pomocy św. Ojca Pio.
– Mamy nadzieję, że do przyszłego tygodnia znów uda się nam zebrać potrzebne środki i zapewnić ciepły posiłek, tym którzy tak bardzo na niego czekają. To nasz wspólny dobry uczynek, czyli „głodnych nakarmić”. Zapraszamy wszystkich chętnych do wsparcia tego dzieła i wpłacania na nasze konto jałmużny z dopiskiem „Fundusz Miłosierdzia” – zachęca ks. Wyrobkiewicz, zaznaczając, że inicjatywa cieszy się coraz większym zainteresowaniem ludzi dobrej woli.
Fundusz Miłosierdzia można wesprzeć poprzez wpłaty na konto kościoła rektoralnego (PEKAO S.A., nr 65 1240 4432 1111 0000 4721 0286) z dopiskiem „Fundusz Miłosierdzia”.
Wszystko powierzyłem Bożemu Miłosierdziu – rozmowa z zakonnikiem skrzywdzonym przez ks. Dymera
Inspiracją do powstania Funduszu Miłosierdzia były też słowa św. Jana Pawła II, które wypowiedział dzień po konsekracji bazyliki Bożego Miłosierdzia, 18 sierpnia 2002 r. na krakowskich Błoniach: „W obliczu współczesnych form ubóstwa, których jak wiem nie brakuje w naszym kraju, potrzebna jest dziś – jak to określiłem w liście Novo millennio ineunte – «wyobraźnia miłosierdzia» w duchu solidarności z bliźnimi, dzięki której pomoc będzie «świadectwem braterskiej wspólnoty dóbr»”.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.