Drukuj Powrót do artykułu

Paweł VI. Czas odwagi

26 września 2018 | 14:18 | marketing Ⓒ Ⓟ

Sample

Paweł VI. Czas odwagi

Ostatni koronowany papież, reformator i pielgrzym, który ukochał Polskę. W kwestiach społecznych niesłychanie nowoczesny, w sprawach doktrynalnych konserwatywny. To jemu zawdzięczamy liturgię w języku ojczystym i zniesienie indeksu ksiąg zakazanych. To on ogłosił Matkę Bożą Matką Kościoła, a także dokonał beatyfikacji Maksymiliana Marii Kolbego. Na swego następcę wskazywał zaś Karola Wojtyłę.

Dlaczego myślał o abdykacji? Jak radził sobie z głosami sprzeciwu pojawiającymi się w Kościele po wydaniu przez niego encykliki mówiącej o antykoncepcji i aborcji? Nie publikowane dotąd listy i dokumenty pisane własnoręcznie przez Pawła VI są niezwykłym źródłem wiedzy o papieżu, który przewodniczył obradom Soboru Watykańskiego II i dał zielone światło zmianom mającym odmienić oblicze Kościoła.

W październiku 2018 roku Franciszek kanonizuje Pawła VI jako czwartego po Piusie X, Janie XXIII i Janie Pawle II papieża żyjącego w XX wieku.

KUP KSIĄŻKĘ WYDAWNICTWA ZNAK

Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2018-10-01

ISBN: 987-83-240-5442-8

Liczba stron: 160

Wydawnictwo: Znak

Format: 140x205mm

Cena katalogowa: 29,90 zł

Tłumaczenie: Augustyn Edward

Rok wydania: 2018

 

Wersja do druku

Przeczytaj także

18 września 2018 13:12

Najnowsza biografia Ks. Jerzego Popiełuszki autorstwa Mileny Kindziuk

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.