Drukuj Powrót do artykułu

30 mln euro na „ożywienie wiary chrześcijańskiej”

18 lipca 2018 | 12:16 | pb (KAI/infochretienne.com) / pz | Londyn Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Josh Applegate / unsplash.com

Kościół anglikański w Anglii przeznaczy 30 mln euro na „ożywienie wiary chrześcijańskiej” w tej części Wielkiej Brytanii. Chce za nie stworzyć ponad sto nowych wspólnot, szczególnie na wybrzeżu i w małych miasteczkach. Pieniądze pochodzą z funduszu strategicznego rozwoju, będącego częścią programu odnowy i reformy Kościoła Anglii.

Na przykład w hrabstwie Kent powstanie dziewięć nowych wspólnot-kawiarni chrześcijańskich dla osób żyjących na marginesie społeczeństwa. W mieście Plymouth powstanie wspólnota dla mieszkańców osiedli, a w Swindon dla osób poniżej 40. roku życia, które nie mają związków z Kościołem. W diecezjach Manchester i Peterborough część pieniędzy zostanie przeznaczona na pracę z dziećmi i z młodzieżą.

Arcybiskup Canterbury Justin Welby oświadczył, że fundusze te „ukazują nasze zaangażowanie w naśladowaniu Jezusa w miejscach największych potrzeb społecznych”. Jego zdaniem projekty te „są wspaniałymi przykładami sposobu, w jaki Kościoły starają się być wierne Bogu i wierne swym wspólnotom”, zaś ich innowacyjność świadczy o „coraz większej determinacji w Kościele, by dzielić się dobrą nowiną Jezusa Chrystusa w sposób mający sens dla najuboższych w naszych wspólnotach”.

Wersja do druku

Przeczytaj także

18 lipca 2018 10:47

Kodeks Prawa Kanonicznego za mało ekologiczny

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.