Drukuj Powrót do artykułu

40 szans dla ducha i ciała

19 stycznia 2018 | 09:56 | Warszawa / zdrapkawielkopostna.pl / abd (KAI) / bd Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. FB

18 stycznia zaprezentowano tegoroczny wizerunek Zdrapki Wielkopostnej. Znani blogerzy (m.in. bliźniaczki Laskowskie, Natalia Białobrzeska z DrużynyB oraz Weronika Kostrzewa) zaprezentowali w internecie Zdrapkę swoim widzom i czytelnikom.

Zdrapka Wielkopostna to ogólnopolska akcja Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego w Polsce organizowana od 2015 roku. Jest to apostolska wspólnota świeckich czerpiąca z duchowości św. Ignacego Loyoli. Od czterech lat, dzięki zaangażowaniu Wspólnoty, na początku Wielkiego Postu (w Środę Popielcową lub w 1. niedzielę Wielkiego Postu), tysiące osób w Polsce i za granicą otrzymuje Zdrapkę od swoich bliskich, wychowawców, proboszczów i pasterzy. Zdrapka przybyła do Polski z Irlandii, a w ostatnich latach w zaskakującym tempie zyskuje na popularności w naszym kraju.

W tym roku białe elementy, czerwone tło i zarys Polski umieszczone na planszy Zdrapki Wielkopostnej mają przypominać o setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Gołębica w centrum planszy nawiązuje do Osoby Ducha Świętego (temat programu duszpasterskiego w Polsce).

Pod każdym z ponad czterdziestu pól umieszczonych na karcie Zdrapki czekają niepowtarzalne zadania przeznaczone na kolejne dni Wielkiego Postu (post, modlitwa i jałmużna). Celem akcji jest świadome przygotowanie się do Wielkanocy poprzez realizację proponowanych zadań. Modlitwa i nietypowe, łamiące rutynę działania zwrócą nas ku Bogu, ludziom i pomogą uporządkować własne życie.

Czytaj także: Wielki Post to dobra okazja, by zobaczyć oblicze Jezusa w twarzy cierpiącego brata

Zdrapka służy wszystkim, którzy nie chcą, by Wielki Post minął niepostrzeżenie. Jest też wspaniałym prezentem dla wspólnot, rodzin i znajomych.

Strona akcji i zamówienia: www.zdrapkawielkopostna.pl.

Organizator: www.zdrapka.wzch.org.pl.

Polub nas:

FB: www.fb.com/zdrapkawielkopostna.

Instagram: www.instagram.com/zdrapkawielkopostna.

Twitter: www.twitter.com/zdrapkaw.

Wersja do druku

Przeczytaj także

17 stycznia 2018 14:13

Sekretarz generalny ŚDM w Panamie prosi Polaków o modlitwę

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.