600-lecie prymasostwa

17:13 / 15-12-2017

„Kościół przestrzenią wolności”. 600-lecie prymasostwa w Polsce

sympozjum poświęcone znaczeniu urzędu prymasa Polski na przestrzeni dziejów oraz roli Kościoła w odzyskaniu i rozwoju niepodległości odbyło się dziś w Kolegium Europejskim w Gnieźnie. Wydarzenie zorganizowano w ramach VIII Dni Kultury Solidarności.

15:32 / 16-11-2017

Gniezno: znaczki inspirowane miniaturami Mszału Olbrachtowego

Z udziałem prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka odbyła się 16 listopada w Gnieźnie prezentacja znaczków pocztowych inspirowanych trzema miniaturami z gotyckiego Mszału Olbrachtowego – jednej z najcenniejszych ksiąg dawnej biblioteki katedralnej. Ich emisja wpisuje się w obchody 600-lecia prymasostwa w Polsce.

16:02 / 30-07-2017

Prymas Polski: potrzeba serc wolnych od ideologicznego skażenia

„Serce słuchające zdolne jest usłyszeć Boga i wsłuchać się w wołanie sióstr i braci. Serce słuchające wolne jest od ideologicznego skażenia i bezpodstawnych osądów, odważne i mężne, zdolne rozróżniać zło od dobra, ale nade wszystko zdolne podążać za dobrem i z odwagą mądrze je czynić” – mówił dziś w Gnieźnie Prymas Polski abp Wojciech Polak.

11:14 / 20-06-2017

Kard. Farrell w Gnieźnie: rodzina jest Ewangelią dla świata odchodzącego od chrześcijaństwa

„Rodzina jest Ewangelią, jest Dobrą Nowiną dla współczesnego świata, w sposób szczególny dla świata odchodzącego od chrześcijaństwa” – mówił 19 czerwca w Gnieźnie kard. Kevin Joseph Farrell. Prefekt Dykasterii do spraw Świeckich, Rodziny i Życia przewodniczył w katedrze gnieźnieńskiej Mszy św. na zakończenie pierwszego dnia obrad Krajowego Forum Inicjatyw na rzecz Małżeństwa i Rodziny. W […]

09:19 / 18-06-2017

Gniezno: jutro rozpoczyna się I Krajowe Forum Inicjatyw na rzecz Małżeństwa i Rodziny

O życiu narzeczeńskim, małżeńskim i rodzinnym w świetle adhortacji papieża Franciszka „Amoris laetitia” będą zastanawiać się w Gnieźnie uczestnicy I Krajowego Forum na rzecz Małżeństwa i Rodziny. Rozpoczynające się w poniedziałek dwudniowe spotkanie organizowane jest w ramach obchodów 600-lecia prymasostwa w Gnieźnie. To największe dotąd w Kościele w Polsce spotkanie osób, wspólnot i instytucji zaangażowanych na rzecz rodziny.

13:04 / 17-06-2017

I Krajowe Forum Inicjatyw na rzecz Małżeństwa i Rodziny

O życiu narzeczeńskim, małżeńskim i rodzinnym w świetle adhortacji papieża Franciszka „Amoris laetitia” będą zastanawiać się w Gnieźnie uczestnicy I Krajowego Forum na rzecz Małżeństwa i Rodziny. Rozpoczynające się w poniedziałek dwudniowe spotkanie organizowane jest w ramach obchodów 600-lecia prymasostwa w Gnieźnie. To największe dotąd w Kościele w Polsce spotkanie osób, wspólnot i instytucji zaangażowanych na rzecz rodziny.

10:14 / 12-06-2017

Gniezno: VII Koncert Prymasowski z okazji 600-lecia prymasostwa

W niedzielę 11 czerwca w katedrze gnieźnieńskiej odbył się VII Koncert Prymasowski w 600-lecie ustanowienia prymasostwa w Polsce. Wydarzenie uświetnił występ Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej „Poznańskie Słowiki” pod dyrekcją Macieja Wielocha z towarzyszeniem Zespołu Instrumentalnego.

09:56 / 24-04-2017

Prymas wczoraj i dziś?

W uroczystość św. Wojciecha – z udziałem tłumów wiernych oraz prymasów z Europy – rozpoczęły się roczne obchody 600-lecia prymasostwa w Polsce. To świetna okazja, by przywołać wyjątkowość tej funkcji i niezwykłą rolę dla Kościoła i narodu, jaką pełnili nasi prymasi. Przez pięć wieków (pomijając okres zaborów) żaden z biskupów w Europie nie miał takich […]

17:45 / 23-04-2017

Abp Tomasz Peta w Gnieźnie: obcy, inny nie znaczy gorszy, wrogi

„Wszyscy jesteśmy dziećmi Boga. Nie chodzi o systemy polityczne – one dziś są, a jutro ich nie ma. Chodzi o narody, o ludzi. Oni są inni, ale przecież nie gorsi” – mówił w niedzielę w Gnieźnie abp Tomasz Peta z Kazachstanu.

14:15 / 23-04-2017

Gniezno: uroczystości 600-lecia prymasostwa w Polsce

W katedrze gnieźnieńskiej odbyła się uroczysta suma odpustowa inaugurująca obchody 600-lecia prymasostwa w Polsce. „Gorąco pragniemy, by ten czas był dla Kościoła w Polsce i dla naszej umiłowanej Ojczyzny, okazją do dziękczynienia za sześć wieków obecności urzędu prymasowskiego, jak i wezwaniem do spojrzenia w przyszłość z nadzieją” – mówił na początku liturgii prymas Polski abp Wojciech Polak.

1 2 3 5
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.