Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

600-lecie prymasostwa

09:56 / 24-04-2017

Prymas wczoraj i dziś?

W uroczystość św. Wojciecha – z udziałem tłumów wiernych oraz prymasów z Europy – rozpoczęły się roczne obchody 600-lecia prymasostwa w Polsce. To świetna okazja, by przywołać wyjątkowość tej funkcji i niezwykłą rolę dla Kościoła i narodu, jaką pełnili nasi prymasi. Przez pięć wieków (pomijając okres zaborów) żaden z biskupów w Europie nie miał takich […]

17:45 / 23-04-2017

Abp Tomasz Peta w Gnieźnie: obcy, inny nie znaczy gorszy, wrogi

„Wszyscy jesteśmy dziećmi Boga. Nie chodzi o systemy polityczne – one dziś są, a jutro ich nie ma. Chodzi o narody, o ludzi. Oni są inni, ale przecież nie gorsi” – mówił w niedzielę w Gnieźnie abp Tomasz Peta z Kazachstanu.

14:15 / 23-04-2017

Gniezno: uroczystości 600-lecia prymasostwa w Polsce

W katedrze gnieźnieńskiej odbyła się uroczysta suma odpustowa inaugurująca obchody 600-lecia prymasostwa w Polsce. „Gorąco pragniemy, by ten czas był dla Kościoła w Polsce i dla naszej umiłowanej Ojczyzny, okazją do dziękczynienia za sześć wieków obecności urzędu prymasowskiego, jak i wezwaniem do spojrzenia w przyszłość z nadzieją” – mówił na początku liturgii prymas Polski abp Wojciech Polak.

13:00 / 23-04-2017

Jubileusz 600-lecia prymasostwa w Polsce

W przypadającą 23 kwietnia uroczystość św. Wojciecha odbędą się w Gnieźnie główne obchody 600-lecia prymasostwa w Polsce. Zaproszono prezydenta RP i prymasów z całej Europy. Dziękczynnej modlitwie towarzyszyć będzie szereg imprez kulturalnych i oświatowych.

12:55 / 23-04-2017

Prymasi Europy w Gnieźnie: nie przezwyciężymy wielorakiego kryzysu, jeśli nie uklękniemy (dokumentacja)

„Jak nigdy dotąd, Europie potrzebny jest dziś konsensus bazujący na wartościach chrześcijańskich i ludzkich, wypracowany w duchu solidarności i pomocniczości, wolny od populizmów i egoizmu” – piszą prymasi Czech, Francji, Hiszpanii i Polski we wspólnym przesłaniu odczytanym na zakończenie Mszy św. sprawowanej w Gnieźnie z okazji 600-lecia prymasostwa w Polsce.

12:54 / 23-04-2017

Prymasi Europy w Gnieźnie: nie przezwyciężymy wielorakiego kryzysu, jeśli nie uklękniemy

„Jak nigdy dotąd, Europie potrzebny jest dziś konsensus bazujący na wartościach chrześcijańskich i ludzkich, wypracowany w duchu solidarności i pomocniczości, wolny od populizmów i egoizmu” – piszą prymasi Czech, Francji, Hiszpanii i Polski we wspólnym przesłaniu odczytanym na zakończenie Mszy św. sprawowanej w Gnieźnie z okazji 600-lecia prymasostwa w Polsce.

11:27 / 23-04-2017

Kard. Duka w Gnieźnie: w chwiejącym się świecie nasza mowa musi być: „tak!” lub „nie!” (dokumentacja)

„Zobowiązaniem jest dla nas spuścizna prymasów, którzy jak ziarno byli wepchnięci do ziemi pod twardą skorupą komunistycznych reżimów totalitarnych, którzy jak Dobry Pasterz oddawali swoje życie za innych. Także i dzisiaj, w chwiejącym się świecie, gdzie płynne społeczeństwo nie ma żadnego oparcia, nasza mowa musi być: „tak!” lub „nie!” – mówił dziś w Gnieźnie kard. Dominik Duka Prymas Czech.

11:24 / 23-04-2017

Kard. Duka w Gnieźnie: w chwiejącym się świecie nasza mowa musi być: „tak!” lub „nie!”

Zobowiązaniem jest dla nas spuścizna prymasów, którzy jak ziarno byli wepchnięci do ziemi pod twardą skorupą komunistycznych reżimów totalitarnych, którzy jak Dobry Pasterz oddawali swoje życie za innych. Także i dzisiaj, w chwiejącym się świecie, gdzie płynne społeczeństwo nie ma żadnego oparcia, nasza mowa musi być: „tak!” lub „nie!” – mówił dziś w Gnieźnie kard. Dominik Duka Prymas Czech.

10:52 / 23-04-2017

Gniezno: trwają uroczystości 600-lecia prymasostwa w Polsce

W katedrze gnieźnieńskiej trwa uroczysta suma odpustowa inaugurująca obchody 600-lecia prymasostwa w Polsce. „Gorąco pragniemy, by ten czas był dla Kościoła w Polsce i dla naszej umiłowanej Ojczyzny, okazją do dziękczynienia za sześć wieków obecności urzędu prymasowskiego, jak i wezwaniem do spojrzenia w przyszłość z nadzieją” – mówił na początku liturgii Prymas Polski abp Wojciech Polak.

21:37 / 22-04-2017

Abp Jan Romeo Pawłowski w Gnieźnie: czy Polak nie może być Polakowi bratem?

„Czy musi być tak, że ideologia, wyścig po słupki sondaży politycznych, dzieli nas, ludzi spod biało-czerwonej flagi i godła, jakim jest zwycięski polski orzeł? Czy Polak nie może być Polakowi bratem? Czy Solidarność musi być tylko hasłem sprzed lat, które dzisiaj jakby wypłowiało?” – pytał w sobotę w Gnieźnie abp Jan Romeo Pawłowski.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.