Drukuj Powrót do artykułu

70 tys. paczek na Dzień Dziecka dla podopiecznych Caritas

29 maja 2018 | 09:23 | pgo / mip | Warszawa Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Niklas Tidbury / Unsplash

70 tys. paczek od Biedronki trafi do najmłodszych podopiecznych Caritas z okazji Dnia Dziecka. Paczki zostaną przekazane w ramach festynów rodzinnych „Bądźmy razem”. 13. edycja rodzinnych spotkań odbędzie się w 20 miejscowościach.

– Organizatorzy przygotowali dla uczestników m.in. występy artystyczne lokalnych zespołów tanecznych i muzycznych, przedstawienia teatralne. Obok dmuchanych placów zabaw dla maluchów pojawiają się także gry i zabawy edukacyjne dla dzieci starszych – mówi KAI Anetta Jaworska-Rutkowska, kierownik ds. relacji zewnętrznych i CSR Jeronimo Martins Polska.

Jaworska-Rutkowska informuje również, że wszyscy podopieczni Caritas (od najmłodszych do 18-letnich), którzy biorą udział w piknikach, otrzymują słodkie niespodzianki od sieci Biedronka. – W tym roku sieć przygotowała łącznie 70 tys. paczek – mówi.

Tegoroczna 13. edycja festynów rodzinnych z cyklu „Bądźmy razem” trwa od 20 maja do 24 czerwca i odbywa się w 20 lokalizacjach. W tym roku festyny były już w Rzeszowie, Działdowie, Myślęcinku, Starogardzie Gdańskim, Leszczawie Dolnej, Warszawie i Wieliczce. W maju piknik zawita jeszcze do Sosnowca, a w czerwcu do: Ełku, Szczecina, Rokitna, Tczewa, Barnimia k. Drawna, Legnicy, Łodzi, Radomia, Ptaków k. Nowogrodu, Jodłówki, Łańcuta i Ostrowa Tumskiego.

Biedronka wspiera Caritas w Polsce już od 12 lat. W ramach wspólnych inicjatyw sieć sklepów przekazała m.in. ponad 1,6 mln paczek podopiecznym Caritas. W tym roku Biedronka i Caritas prowadzą m.in. akcję „Pomagamy na 100”, która nawiązuje do obchodzonego w tym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.