Święto Świętej Rodziny
10 stycznia 2012 | 11:47 | Wolontariusze Don Bosco Ⓒ Ⓟ
Rodzina. To ludzie, na których zawsze można polegać, którzy zawsze nas wesprą w trudnej sytuacji, a kiedy będzie trzeba, wybaczą. Rodzina daje poczucie bezpieczeństwa. Wspiera w działaniach, w realizowaniu marzeń i planów. Jest miejscem, w którym króluje miłość, ciepło i radość. Do takiego wzorca rodziny zachęca nas Święta Rodzina, której obchodzimy dziś Święto. Niestety nie każdy ma to szczęście, aby móc doświadczyć życia w takiej rodzinie.
W Afryce na każdym kroku spotykam się z tym, że rodziny praktycznie nie istnieją. Ojcowie uciekają od odpowiedzialności, porzucając swoje żony z dziećmi. HIV sieje tu potężne żniwo, co powoduje, że wiele dzieci zostaje bez rodziców. Brak im odpowiednich wzorców, poczucia bezpieczeństwa i co najważniejsze, miłości. Są pozostawione same sobie i całe swoje dzieciństwo spędzają na ulicy. Są rodziny, w których ojciec ma kilka żon. Są też takie, których nie stać na wyżywienie swoich dzieci. Nie wiedzą czy dożyją kolejnego dnia, albo czy będą miały co włożyć do ust.
Ja otrzymałam od Pana Boga cudowną rodzinę. Jestem Mu za to ogromnie wdzięczna. Miałam cudowne dzieciństwo i w moim życiu doświadczyłam ogromnej miłości. Mam wspaniałe rodzeństwo i kochanych rodziców. Dziś jest ich Święto. Co prawda Świętą Rodziną jeszcze nie jesteśmy, ale dziś moi rodzice obchodzą rocznicę swojego ślubu. Gdyby nie ten fakt, że wiele lat temu podjęli wspólnie taką decyzję, mnie mogłoby dziś tutaj nie być.
Pomimo, że jestem teraz tak daleko od nich, chciałabym im z całego serca podziękować za wszystko co dla mnie w życiu zrobili…
Za wszystkie rozmowy – te przyjemne i te trudne, za czułe gesty, za łzy, za spacery, za wsparcie w trudnych chwilach, za akceptowanie moich dziwnych pomysłów, za ogromną cierpliwość do mnie, za miłość jaką od was otrzymuję… i za to, że daliście mi życie!
Pamiętajcie, że Was bardzo kocham!!!
W tym szczególnym dniu chciałam życzyć wszystkim rodzinom (również i mojej), abyśmy podążali w codziennym życiu za wzorem Maryi, Józefa i Jezusa. Aby miłość w naszych rodzinach była z dnia na dzień coraz większa i abyśmy doceniali to, że mamy siebie nawzajem.
Joanna Grubińska
Zambia, Lusaka 30 grudnia 2011
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Sylwia dostała nawigację, która nie pokazuje radarów. Kasia wyjechała na misję, która nie jest specjalna. Kamila otrzymała moc, która w słabościach się doskonali. Paulina odmienia się przez przypadki. Klaudia drepce z salezjańską radością. Karolina przez rok przygotowań nie nauczyła się mówić w języku bemba. Asia otworzyła się na Dom Księdza Bosco dla Chłopców Ulicy. Justyna i Renata są inne i mają różne talenty i umiejętności. Magda pracuje w mieście, w którym urodził się Zbawiciel. Wszystkie wolontariuszki usłyszały głos, który mówił do nich: Pójdź za Mną! Wyjechały na roczną misję w ramach Międzynarodowego Wolontariatu Don Bosco, aby świadczyć o miłości Jezusa.W 2014 roku na misje wyjechały: Renata Gawarska - pochodzi z Kuklówki Zarzecznej, ma 27 lat, pracuje na Madagaskarze, w Mahajanga. Justyna Kowalska – pochodzi z Ostrołęki, ma 25 lat, pracuje na Madagaskarze, w Mahajanga. Sylwia Młyńska – pochodzi z Łap, ma 22 lata, pracuje w Zambii, w Mansie. Katarzyna Socha – pochodzi z Kamienia koło Rzeszowa, ma 25 lat, pracuje w Zambii, w Mansie. Karolina Gajdzińska – pochodzi z Warszawy, ma 25 lat, pracuje w Zambii, w Chingoli. Paulina Pawłowska – pochodzi z Olsztyna, ma 24 lata, pracuje w Zambii, w Chingoli. Kamila Maśluszczak – pochodzi z Hrubieszowa, ma 25 lat, pracuje w Zambii, w Lufubu. Klaudia Kołodziej – pochodzi z Ropczyc, ma 26 lat, pracuje w Zambii, w Lufubu. Joanna Studzińska – pochodzi z Lęborka, ma 29 lat, pracuje w Peru, w Limie. Magdalena Piórek – pochodzi z Twardogóry, ma 25 lat, pracuje w Palestynie, w Betlejem.