Gietrzwałd. 160 objawień Matki Bożej dla Polski i Polaków na trudne czasy
21 czerwca 2017 | 13:11 | Reklama, am / mz Ⓒ Ⓟ
27 czerwca 1877 r. Justynie Szafryńskiej i Barbarze Samulowskiej objawiła się Najświętsza Maryja Panna, w Gietrzwałdzie – małej wiosce Warmińskiej.
Matka Boża przyszła z przesłaniem do Polaków w trakcie największego nasilenia pruskiego Kulturkampfu i najbardziej brutalnej rusyfikacji po przegranym powstaniu styczniowym, i przemówiła do wizjonerek po polsku.
Informacja o objawieniach rozeszła się po całej Polsce, podzielonej zaborami. Pielgrzymi tłumnie przybywali do Gietrzwałdu z najodleglejszych zakątków naszego kraju, a także z terenu całej Europy.
Objawienia trwały do 16 września 1877 roku, w tym czasie odbyło się 160 „wywiadów” z Maryją.
Co dzisiaj wiemy o objawieniach Najświętszej Maryi Panny w Gietrzwałdzie? To jedne z 12 na świecie, a także jedyne w Polsce, oficjalnie uznanym przez władzę kościelną jako autentyczne.
Dlaczego ich kult, który rozpowszechnił się w tak krótkim czasie 140 lat temu, gromadząc tysiące wiernych, dzisiaj w dobie internetu i ekspansji informacji pozostaje znany wyłącznie nielicznym?
Wydawnictwo Fronda, chcąc umożliwić wiernym dotarcie do treści przekazanej przez Maryję, wypuściło na rynek specjalne, jubileuszowe, ilustrowane wydanie książki „Gietrzwałd. 160 objawień Matki Bożej dla Polski i Polaków – na trudne czasy.”
Zapraszamy do obejrzenia konferencji o Gietrzwałdzie, w której wzięli udział Grzegorz Kasjaniuk oraz Piotr Zworski. Rozmowa miała miejsce podczas XXIII Targów Wydawców Katolickich w Warszawie. Zapraszamy również do zapoznania się z nagraniami z innych spotkań autora książki. Wydawnictwo upoważnia do wykorzystania fragmentów, po wcześniejszym ustaleniu szczegółów współpracy.
Kup książkę Wydawnictwa Fronda
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.