Serpelice: drohiczyński Dzień Młodzieży
15 września 2016 | 17:17 | ks.ap Ⓒ Ⓟ
Blisko 1,5 tys. młodych wiernych, przybyło w święto Podwyższenia Krzyża Świętego na kolejny Diecezjalny Dzień Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej organizowany na kalwarii podlaskiej w Serpelicach nad Bugiem. Tegoroczne spotkanie, na które zaprosił biskup drohiczyński Tadeusz Pikus, przebiegało pod hasłem: „Bądź świadkiem miłosierdzia”. Organizatorem obchodów był ks. dr Andrzej Lubowiecki.
Uroczystość stanowiła podziękowanie za Światowe Dni Młodzieży oraz za 25 lat diecezji drohiczyńskiej. Przypominały o tym kopia krzyża i ikony Maryi Światowych Dni Młodzieży, a także chrzcielnica i paschał, przy których odnowiono przyrzeczenia chrzcielne oraz ornaty celebransów, pochodzące ze spotkania młodzieży świata z papieżem Franciszkiem.
Głównym punktem spotkania była Eucharystia, celebrowana przez biskupa drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa. W homilii poruszył on problem rozumienia Bożego Miłosierdzia, cierpienia oraz zła. Powiedział miedzy innymi, że Bóg nie jest sprawcą zła, ale zgadza się na zło, ponieważ nie chce odbierać człowiekowi wolności – Bóg jest zawsze po stronie ofiary. Każde cierpienie można obrócić w dobro, tylko trzeba je zaakceptować i ostatecznie stanąć po właściwej stronie – mówił pasterz Kościoła drohiczyńskiego.
Uroczystość urozmaicił również koncert ewangelizacyjny Arkadio – rapera z Nowego Sącza. O oprawę muzyczną zadbał także chór młodzieżowy z diecezji. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy różaniec, natomiast poszczególne grupy pielgrzymów ofiarowały swoje krzyże z nazwami parafii i wspólnot, wzbogacając istniejącą od kilku lat, serpelicką górę krzyży przed szczytem kalwarii podlaskiej.
Spotkanie zakończyło się przejściem przez plenerową Bramę Miłosierdzia, specjalnie ustawioną w lesie na prośbę biskupa drohiczyńskiego.
Dzień Młodzieży w Serpelicach, został zorganizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.