Abp Kupny do ludzi pracy: poczujmy się odpowiedzialni za poziom solidarności w Polsce
31 sierpnia 2016 | 11:25 | xrk Ⓒ Ⓟ
Metropolita wrocławski zaprasza do udziału w 34. Pielgrzymce Ludzi Pracy na Jasną Górę. Hierarcha, pełniący w Episkopacie funkcję delegata ds. Duszpasterstwa Ludzi Pracy wystosował przesłanie do uczestników modlitewnego spotkania, które odbędzie się 17 i 18 września br.
Abp Kupny przywołuje w nim słowa ojca świętego Franciszka, który pełniąc posługę w Buenos Aires wielokrotnie wspominał o potrzebie solidarności pomiędzy ludźmi. Ubolewał przy tym, dzisiejszy papież, że słowo „solidarność” we współczesnym świecie jest zapominane lub przemilczane, podkreślając, że dla wielu środowisk jest ono niewygodne oraz apelując do ludzi dobrej woli, by zawsze działali na rzecz świata sprawiedliwszego i bardziej solidarnego.
– W jednym z przemówień kardynała Bergoglio czytamy: „to nie kultura egoizmu i indywidualizmu, która często panuje w naszym społeczeństwie buduje świat bardziej ludzki i do niego prowadzi, ale kultura solidarności. Ona polega na tym, by w drugim człowieku widzieć nie konkurenta lub numer, ale brata” – zauważa abp Kupny .Dodaje jednak, że solidarność nie jest postawą nadzwyczajną, ale wartością społeczną i jedynym antidotum na kryzysy, na które choruje współczesny świat.
W dalszej części swojego przesłania metropolita wrocławski wzywa uczestników pielgrzymki, by stając po raz kolejny przed obliczem Czarnej Madonny poczuli się odpowiedzialni za poziom solidarności w Polsce. – Niech ta odpowiedzialność wyrazi się najpierw poprzez naszą modlitwę za Ojczyznę, sprawujących w niej władzę, pracodawców i pracowników. Następnie niech przełoży się na budowanie solidarności między nami, byśmy wprowadzali i rozwijali mogli ducha solidarności w naszych środowiskach – wskazuje arcybiskup.
34. Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę odbędzie się 17 i 18 września br.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.