Jastrzębia Góra: spotkania z uchodźcami podczas Festiwalu Wielu Kultur (zapowiedź)
10 sierpnia 2014 | 13:20 | awo Ⓒ Ⓟ
I Festiwal Wielu Kultur pod hasłem „Razem być dla innych” odbędzie się od 15 do 17 sierpnia w Jastrzębiej Górze. – Chcemy uwrażliwić jego uczestników na problemy uchodźców – naszych sąsiadów – podkreślają organizatorzy z Jezuickiego Centrum Społecznego „W akcji”.
Turyści przebywający nad morzem oraz mieszkańcy Jastrzębiej Góry będą mieli okazję do spotkania przebywających w Polsce uchodźców. Spotkania z przedstawicielami różnych kultur mają budować otwartość na inność oraz promować dialog międzykulturowy – wyjaśniają organizatorzy.
Dla uczestników festiwalu przygotowali wiele atrakcji m.in.: pokaz filmowy, grę miejską, „wieczór kultur”, festyn parafialny połączony z loterią fantową, degustacją smakołyków z różnych stron świata, robieniem biżuterii i warsztatami bębniarskimi.
Przy kościele św. Ignacego Loyoli w Jastrzębiej Górze, już w piątek 15 sierpnia o godz. 20.00 będzie można obejrzeć filmy z serii pt. „Narracje migrantów”. Wieczór filmowy będzie połączony z dyskusją.
Natomiast na sobotnie popołudnie zaplanowano grę miejską „W 80 minut dookoła świata”. Wieczorem będzie okazja, aby spotkać przebywających w Polsce uchodźców, poznać ich kulturę i zwyczaje.
Niedziela 17 sierpnia będzie dniem festynu. Na placu przed kościołem parafialnym – jak zapowiadają organizatorzy – będzie można spróbować smakołyków z różnych stron świata, nauczyć się tańców afrykańskich i gry na bębnach, a także wziąć udział w loterii fantowej.
Jezuickie Centrum Społeczne, które jest organizatorem Festiwalu Wielu Kultur w Jastrzębiej Górze zajmuje się m.in. niesieniem pomocy materialnej uchodźcom, promowaniem wiary i sprawiedliwości oraz „rozwojem ludzi poprzez wolontariat”. Swoją siedzibę ma w Warszawie, przy ul. Narbutta 21.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.