Płock: zwiedzanie zabytków sakralnych z Płockim Paszportem Turystycznym
10 lipca 2014 | 12:42 | eg Ⓒ Ⓟ
Płocką bazylikę katedralną, kościół farny, Muzeum Diecezjalne, kościół podominikański, katedrę Kościoła Starokatolickiego Mariawitów i cerkiew prawosławną można zwiedzać w czasie letnich miesięcy z Płockim Paszportem Turystycznym. Bezpłatne zwiedzanie odbywa się w ramach projektu „Odkryj z nami Płock” Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.
Po raz czwarty w czasie wakacji Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna zaprosiła turystów na spacery z Płockim Paszportem Turystycznym. Jest to okazja do bezpłatnego zwiedzenia, pod okiem wykwalifikowanego przewodnika, najważniejszych obiektów turystycznych miasta m.in. Muzeum Mazowieckiego z ekspozycją „Dziesięć wieków Płocka”, Ratusza, Teatru Dramatycznego, Muzeum Żydów Mazowieckich z Dzielnicą Żydowską czy Szlaku Gotyku Ceglanego.
W gronie zabytków do zwiedzenia znajdą się także, podobnie jak w roku ubiegłym, obiekty sakralne: Muzeum Diecezjalne im. bł. abp. A.J. Nowowiejskiego, bazylika katedralna, katedra Starokatolickiego Kościoła Mariawitów. W tym roku oferta wzbogacona została o kolejne obiekty: kościół farny św. Bartłomieja, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, kościół i klasztor podominikański, cerkiew prawosławna.
Dokładny program zwiedzania znajduje się na stronie internetowej PLOT: www.turystykaplock.eu. Towarzyszący mu Płocki Paszport Turystyczny można odebrać w Centrum Informacji Turystycznej oraz w biurze Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej przy Starym Rynku 8. Dokument ten stanowi rodzaj przewodnika, ułatwiającego zwiedzanie konkretnych obiektów w mieście, z pieczęcią potwierdzającą wizytę turysty w danym miejscu.
Organizatorzy zapowiadają, że na wszystkich, którzy dostarczą do biura PLOT paszport z potwierdzonymi wszystkimi wizytami, czekają pamiątki związane z miastem.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.