Poznań: wyjątkowe wykonanie Koronki do Miłosierdzia Bożego
27 kwietnia 2014 | 08:39 | bt Ⓒ Ⓟ
Uczczeniem kanonizacji Jana Pawła II oraz ustanowionej przez niego uroczystości Miłosierdzia Bożego, było wyjątkowe wykonanie Koronki do Miłosierdzia Bożego. Odbyło się ono wieczorem w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego w archidiecezjalnym sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Poznaniu.
Koronkę do Miłosierdzia Bożego wykonano pod kierunkiem kompozytora Wojciecha Zięby, z udziałem solistów, chóru i orkiestry. Podczas wydarzenia, które jak podkreślano, nie tyle miało być koncertem, ale wspólną modlitwą, wykonano także inne utwory, m.in. „Modlitwę Siostry Faustyny”, „Modlitwę Matki Teresy” czy „Błogosławieni miłosierni”.
Jak podkreśla w rozmowie z KAI Wojciecha Zięba, ich treść jest dla nas wszystkich wezwaniem do czynnego miłosierdzia, zgodnie ze słowami Pana Jezusa, skierowanymi do św. s. Faustyny, a zapisanymi w 742. punkcie jej „Dzienniczka”: „Żądam od ciebie uczynków miłosierdzia, które mają wypływać z miłości ku Mnie. Miłosierdzie masz okazywać zawsze i wszędzie bliźnim, nie możesz się od tego usunąć, ani wymówić, ani uniewinnić”.
Podczas wieczoru wykonano też po raz pierwszy utwór „Święty Janie Pawle, módl się za nami”. W koncercie-modlitwie udział wzięli soliści: Beata Panfil, Małgorzata Woltman-Żebrowska, Marcin Steczkowski, Marek Chmiel oraz chór Cantanti i orkiestra kameralna Poznańskiej Ogólnokształcące Szkoły Muzycznej II stopnia im. M. Karłowicza w Poznaniu.
Po wydarzeniu przygotowanym prze Stowarzyszenie „Gloria in Musica” działające przy parafii Miłosierdzia Bożego w Poznaniu przy wsparciu Miasta Poznania, w sanktuarium do północy trwała adoracja Najświętszego Sakramentu będąca elementem przeżywanych właśnie uroczystości odpustowych i przygotowania do niedzielnej kanonizacji.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.