Poznań: Projekt misyjny „Gwiazda Betlejemska” na rzecz sierocińca w Jerozolimie
04 stycznia 2014 | 17:53 | bt Ⓒ Ⓟ
Składając w uroczystość Objawienia Pańskiego dobrowolne ofiary za torebkę z kredą, kadzidłem i węgielkiem, wierni z prawie trzydziestu parafii archidiecezji poznańskiej będą mogli wspomóc sierociniec Dom Pokoju, prowadzony przez polskie siostry elżbietanki na Górze Oliwnej w Jerozolimie. Inicjatywa ta to projekt misyjny pod nazwą „Gwiazda Betlejemska” realizowany już po raz czwarty przez Akademickie Koło Misjologiczne, działające przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Jak wyjaśnia w rozmowie z KAI Małgorzata Kozierska, prezes Akademickiego Koła Misjologicznego (AKM), w ramach akcji „Gwiazda Betlejemska 2014” jego członkowie własnoręcznie przygotowali około 10 tys. torebek z kredą, kadzidłem i zawiniętym w folię aluminiową węglem, poświęcając na to wiele godzin pracy. „W tym roku w naszym projekcie weźmie udział 29 parafii z archidiecezji poznańskiej i parafia z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej” – wyjaśnia Kozierska.
Projekt „Gwiazda Betlejemska” realizowany jest pod patronatem abp. Stanisława Gądeckiego we współpracy ze stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie. To kontynuacja letniego projektu „Jerozolima”, w ramach którego członkowie AKM co roku przez miesiąc pracują jako wolontariusze przy renowacji Domu Pokoju na Górze Oliwnej. Mając świadomość kosztów potrzebnych na utrzymanie sierocińca oraz konieczności opłacania szkół, do których uczęszczają mieszkające w nim dzieci, studenci z Poznania starają się także materialnie wspierać siostry elżbietanki w realizacji ich dzieła.
Akademickie Koło Misjologiczne to koło naukowe działające przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, jedno z dwóch tego typu w kraju, skupiające studentów, którym bliska jest tematyka misyjna. Stanowi ono kontynuację powstałego w 1927 r. Akademickiego Koła Misyjnego działającego przy Uniwersytecie Poznańskim, którego członkinią była także dr Wanda Błeńska − Matka Trędowatych. Więcej o poznańskim AKM można znaleźć na stronie: www.misja.info.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.