O. Corsini z Peru budzi powołania misyjne
16 grudnia 2013 | 10:04 | bt / pm Ⓒ Ⓟ
W Poznaniu swój pobyt rozpoczął włoski misjonarz pracujący w Peru o. Walter Corsini, należący do wspólnoty Misjonarzy Sług Ubogich Trzeciego Świata.
Do stolicy Wielkopolski przybył na zaproszenie Polskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwego Handlu „Trzeci Świat i My”. W programie wizyty przewidziano m.in. spotkanie z abp. Stanisławem Gądeckim oraz uczniami poznańskich szkół i osobami zainteresowanymi tematyką misyjną.
Jak wyjaśnia w rozmowie z KAI Wojciech Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwego Handlu „Trzeci Świat i My”, o. Waltera Corsini zaproszono, aby poprzez spotkania z osobami w różnym wieku budził powołania misyjne wśród ludzi świeckich.
W sobotę 14 grudnia o. Corsini spotkał się z abp. Gądeckim, w niedzielę natomiast głosi homilie w poznańskiej parafii pw. św. Wojciecha. W poniedziałek odwiedzi młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego, a następnie z Liceum Ogólnokształcącego prowadzonego przez siostry urszulanki.
Wszystkie osoby zainteresowane tematyką misyjną będą mogły natomiast spotkać się z o. Walterem Corsini podczas wieczoru zorganizowanego w Cafe Misja Centrum Kultury Fara. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19, a składać się będzie na nie również projekcja filmu przedstawiającego posługę Misjonarzy Sług Ubogich Trzeciego Świata wobec najbiedniejszych mieszkańców peruwiańskich Andów.
Wspólnotę Misjonarzy Sług Ubogich Trzeciego Świata, założył w 1986 r. włoski kapłan i lekarz, o. Giovanni Salerno. Ten misyjny ruch kościelny obecnie działa w Ameryce Łacińskiej i na Węgrzech. Należy do niego ponad 150 misjonarzy 18 narodowości, którzy podejmują się opieki, kształcenia i wychowywania w duchu chrześcijańskim ubogich i porzuconych dzieci posługując ok. 1500 dzieciom w szkołach, stołówkach, ambulatoriach medycznych i warsztatach zawodowych. Misjonarze ewangelizują również wielkie rzesze ludzi żyjących w ubóstwie.
Na ruch składają się cztery odrębne wspólnoty: kapłani i bracia zakonni, siostry zakonne, kontemplatycy oraz osoby świeckie, zarówno samotne, jak i małżeństwa oraz rodziny z dziećmi. W różnych krajach świata działają także grupy wsparcia Misjonarzy Sług Ubogich Trzeciego Świata, które regularnie się spotykają, aby duchowo i materialnie wspierać wysiłki misyjne. W Polsce patronat nad ruchem sprawują ojcowie benedyktyni z Tyńca.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.