Bp Nitkiewicz: św. Pio nie przestaje fascynować swoją osobowością
07 grudnia 2013 | 16:37 | apis Ⓒ Ⓟ
O tym, że święty ojciec Pio nie przestaje fascynować swoją osobowością oraz że świat potrzebuje ducha służby i ewangelijnej dyspozycyjności – mówił bp Krzysztof Nitkiewicz 7 grudnia br. w Stalowej Woli. W parafii św. Floriana odbyło się modlitewne spotkanie czcicieli Grup Modlitwy Świętego Ojca Pio z diecezji sandomierskiej.
Drugie adwentowe spotkanie czcicieli św. ojca Pio przebiegało pod hasłem „Wierzę w Syna Bożego”. Mszy św. przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz. Uczestniczący w niej czciciele świętego z Pietralciny polecali Bogu przez jego wstawiennictwo osobiste intencje.
W homilii biskup sandomierski podkreślił doniosłość duchowego daru, jakim jest modlitwa i pełnienie czynów miłosierdzia przez członków grup modlitewnych. – Święty Ojciec Pio nie przestaje fascynować swoją osobowością i nadzwyczajnymi darami, jakie otrzymał od Boga. Tym, co szczególnie zwraca uwagę, jest duch służby, bycie do dyspozycji wszystkich potrzebujących duchowej pomocy. Św. Pio był ojcem dla grzeszników, dla poszukujących Boga i dążących do świętości, troszczył się o cierpiących i chorych – mówił bp Nitkiewicz.
– Na tym polegało jego podobieństwo do Chrystusa, obok ubóstwa, daru stygmatów i drogi krzyża, którą przemierzał. Taka ewangeliczna dyspozycyjność, duch służby, wrażliwość, powinny charakteryzować także członków i sympatyków grup Ojca Pio. Potrzebuje jej świat i nasza diecezja, potrzebują jej rzesze ludzi samotnych i pozbawionych nadziei – podkreślił hierarcha.
Następnie podczas godziny świadectw ukazana została niezwykła skuteczność modlitwy za wstawiennictwem świętego z Pietrelciny. Zakończeniem wspólnego spotkania była modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego, po której przybyli czciciele mieli możliwość indywidualnej adoracji relikwii św. o. Pio.
Eucharystię poprzedziła konferencja pt. „Dlaczego wierzę?”, którą wygłosił kapucyn o. Robert Kozłowski, kustosz sanktuarium ojca. Pio w Terliczce.
W diecezji sandomierskiej obecnie działa 21 Grup Modlitwy Ojca Pio, do których przynależy blisko 150 osób. Głównym ich celem jest modlitwa oraz pełnienie dzieł miłosierdzia wobec potrzebujących i cierpiących.
– W ciągu roku spotykamy się kilkakrotnie na zjazdach formacyjnych, rekolekcyjnych czy spotkaniach wspólnotowych oraz uczestniczymy w zlotach ogólnokrajowych – poinformował ks. Leszek Biłas, diecezjalny koordynator Grup Modlitwy św. Ojca Pio.
Pierwsze Grupy Modlitwy Ojca Pio powstały około 1947 roku we Włoszech. Od początku były one związane z Domem Ulgi w Cierpieniu w San Giovanni Rotondo. Z czasem zaczęły powstawać w różnych parafiach Włoch, a także poza ich granicami. Obecnie działają w wielu parafiach, zakonach, klasztorach i szpitalach na świecie.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.