Ostrowiec Świętokrzyski: rozpoczęła się kwesta na wyposażenie hospicjum
31 października 2013 | 18:49 | apis Ⓒ Ⓟ
W Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczęła się 31 października kwesta na cmentarzach – komunalnym i parafialnym. Ponad 100 wolontariuszy zbiera pieniądze na wyposażenie Domu Ulgi w Cierpieniu im. Bł. Jana Pawła II, który jest, jak podkreśla inicjator kwesty ks. Paweł Anioł, „żywym pomnikiem i wotum wdzięczności za pontyfikat polskiego papieża”.
Jest to już siódma kwesta prowadzona w okresie uroczystości Wszystkich Świętych. Trwać ona będzie do 3 listopada włącznie. Jej inicjatorem jest ks. Paweł Anioł, pomysłodawca i twórca hospicjum. Wolontariusze rekrutują się spośród uczniów ostrowieckich szkół i osób korzystających już z pomocy, jaką oferuje Dom Ulgi w Cierpieniu.
Każdy wolontariusz jest wyposażony w specjalnie oznakowaną puszkę oraz ulotki informujące o celu akcji. Kwesta będzie prowadzona w godzinach od 7.00 do 19.00. Podczas ubiegłorocznej zebrano ponad 10 tysięcy złotych.
Inicjatywa utworzenia Hospicjum im. Jana Pawła II zrodziła się w 2005 r. z inicjatywy ostrowieckiego oddziału Akcji Katolickiej przy parafii św. Michała Archanioła. Pomysł wsparł ówczesny biskup sandomierski Andrzej Dzięga.
Dom Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II zlokalizowano w dawnym szpitalu przy ul. Focha. W 2007 r. dokonano pierwszych adaptacji pomieszczeń. Organem prowadzącym inwestycję został Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.
Hospicjum służy wszystkim ludziom, niezależnie od wyznawanej wiary i nie tylko z miasta, powiatu ostrowieckiego, ale całego regionu świętokrzyskiego. W 2012 r. placówkę wsparło podczas różnego rodzaju licznych kwest prawie 7 tys. osób na kwotę 290 tys. zł. Znajduje w niej pracę ponad 70 osób.
Dyrektor ks. Paweł Anioł myśli o utworzeniu w przyszłości Świętokrzyskiego Centrum Rehabilitacji.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.