Łódź: Marsz dla Jana Pawła II przeszedł ulicami miasta
14 października 2013 | 15:10 | lg Ⓒ Ⓟ
Marsz dla Jana Pawła II przeszedł 13 października ulicami Łodzi. Zorganizowana przez młodzież marszruta prowadziła sprzed dawnych zakładów Uniontex poprzez ulicę Abramowskiego do katedry. W trakcie marszu abp Jędraszewski zachęcił zebranych do uśmiechu.
Łodzianie zebrali się pod Nową Tkalnią Karola Scheiblera przy ul. Kilińskiego 187. "To symboliczne miejsce, w którym w 1987 roku nasz święty papież Jan Paweł II spotkał się z włókniarkami" – mówiła jedna z uczestniczek spotkania. O godz. 20.00 pochód ruszył w stronę ulicy Abramowskiego, gdzie przed domem, w którym mieszkała w młodości Helena Kowalska, późniejsza św. Faustyna, wierni odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Celem marszu była katedra i stojący przed nią pomnik Jana Pawła II. Tam wszyscy odśpiewali ulubioną piosenkę papieża-Polaka, "Barkę". Z głośników brzmiał głos Jana Pawła II, zestawiony z wyliczanymi przez młodych ludzi postawami życiowymi – często spotykanymi, ale niezgodnymi z nauczaniem papieskim.
Ostatnim elementem marszu było wejście do katedry, w której abp Marek Jędraszewski zachęcał młodych do… uśmiechu. "Przez ostatnią godzinę prowadziliśmy dialog z Janem Pawłem II" – mówił metropolita łódzki. Zaapelował, aby czas, jaki pozostał do kanonizacja papieża-Polaka, dobrze wykorzystać. "Nie bójcie się żyć blisko Chrystusa, w Jego łasce. Dążcie do świętości, bo to najlepsza droga do przyjaźni z Bogiem i drugim człowiekiem" – powtarzał słowa Jana Pawła II.
Jako jedną z metod przypomniał proponowane przez św. Urszulę Ledóchowską "apostolstwo uśmiechu". "Jeżeli już nie mamy innego słowa, by trafić do tych, których twarze są kamienne, a serca zimne, pozostaje uśmiech, poprzez który chcemy powiedzieć: »Bóg cię kocha«. Starajmy się czas pozostały do kanonizacji tak właśnie przeżyć" – podsumował abp Jędraszewski.
W marszu uczestniczyło kilkaset osób.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.