Bydgoszcz: mieszkańcy miasta przeszli w procesji różańcowej
13 października 2013 | 01:13 | jm Ⓒ Ⓟ
Mieszkańcy Bydgoszczy przeszli w sobotę wieczorem ulicami miasta w procesji różańcowej. W wigilię XIII Dnia Papieskiego uczestnicy rozważali jego hasło „Jan Paweł II – Papież dialogu”. Trasa biegła od Zespołu Szkół Katolickich – Pomnika Jana Pawła II do katedry.
Modlitwę, która rozpoczęła się na dziedzińcu szkoły, poprowadzili uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz różne wspólnoty. – Sensem każdej takiej procesji czy wyjścia na ulice jest to, aby pokazać, że swojej wiary się nie wstydzimy. W Roku Wiary dajemy świadectwo mocy tej modlitwy. W tym wszystkim łączy nas papież Jan Paweł II, który był człowiekiem dialogu, który wychodził do ludzi, zdobywał ich dla Chrystusa – powiedział prefekt szkoły ks. Dariusz Białkowski.
Wśród uczestników procesji była uczennica Paula Ufnal. – Jan Paweł II chciał, aby pomimo różnic światopoglądowych, religijnych, panował pokój budowany na dialogu. Być człowiekiem dialogu to rozmawiać w sposób rzeczowy, bez złości, dając konkretne argumenty. Chcemy tego od Ojca Świętego się uczyć – powiedziała.
Uczestnicy dotarli do bydgoskiej katedry, gdzie uczestniczyli w specjalnym nabożeństwie. W jego przygotowanie włączyli się stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. – Dzień Papieski dla nas stypendystów, jest jednym z najważniejszych wydarzeń zarówno pod względem duchowym, jak i materialnym. Jesteśmy zdolną młodzieżą, która pochodzi z ubogich rodzin, z małych miejscowości. Wyróżniamy się również tym, że łączą nas wspólne wartości oparte o nauczaniu naszego Jana Pawła II. W Bydgoszczy nasza wspólnota składa się z 33 studentów – powiedziała Monika Kocińska.
Spotkanie było okazją do dziękczynienia za decyzję Ojca Świętego o kanonizacji Jana Pawła II, która będzie miała miejsce 27 kwietnia.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.