Gorzów Wlkp. włącza się do światowej modlitwy „Koronki do Bożego Miłosierdzia” na ulicach miast
24 września 2013 | 17:48 | wm Ⓒ Ⓟ
Po raz pierwszy Gorzów Wielkopolski włącza się do światowej modlitwy „Koronki do Bożego Miłosierdzia”, którą już po raz szósty odmawiać będą wierni 28 września na ulicach miast. Inicjatywa modlitewna zrodziła się po beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika i kontynuatora misji s. Faustyny.
Organizatorkami modlitwy w Gorzowie Wlkp. są siostry ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, których Dom Generalny znajduje się w tym mieście. Od ponad 20 lat mieszka tu s. Bernadetta Sopoćko, bratanica bł. ks. Michała Sopoćki.
Przełożona s. Samuela powiedziała w rozmowie z KAI, że wyznaczonych jest w mieście 5 miejsc, w których grupy ludzi będą odmawiały Koronkę. Są to: Rondo Myśliborskie, Rondo Santockie, Św. Jerzego, przy ul. Warszawskiej oraz na skrzyżowaniu ulic przy katedrze. Przełożona sióstr powiedziała, że zgłaszają się osoby, które zapewniają o modlitwie także w innych częściach miasta. Także gorzowscy kapłani zachęcają parafian do zatrzymania się o godz. 15 w wyznaczonych miejscach i włączenia się do modlitwy.
Uliczni animatorzy „Koronki do Miłosierdzia Bożego” będą stali na chodnikach z wielką białą planszą opatrzoną czerwonym napisem: „Jezu, Ufam Tobie”. – „Godzina 15.00 to godzina konania Jezusa na krzyżu – Godzina Miłosierdzia – gdy wszystkie grzechy świata zostały odkupione. Stając na 10 minut do tej szczególnej modlitwy we wszystkich strefach czasowych chrześcijanie otaczają glob i zbawiają swoją ziemię, swoje miasto, swoją ulicę” – informują organizatorzy modlitewnej akcji.
W światową modlitwę na ulicach miast włączyły się także m.in.: Chorwacja, Szwecja, Ukraina, Włochy, Kanada oraz Republika Konga. W Polsce do akcji włączyło się już wiele miast, m.in.: Bydgoszcz, Ciechanów, Cieszyn, Grudziądz, Poznań, Kłodzko i Lublin.
Już trzeci rok w diecezji zielonogórsko–gorzowskiej trwa peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego. Na obrazie przedstawiony jest Jezus ubrany w białą szatę z uniesioną prawą rękę w geście błogosławieństwa, lewą ręką wskazuje na przebity bok, z którego wychodzą promienie: jasny i czerwony. Jasny oznacza wodę, usprawiedliwiającą duszę, czerwony to krew, która jest życiem dusz.
Wizerunek Jezusa Miłosiernego został namalowany według projektu s. Faustyny Kowalskiej i dzięki pomocy księdza Michała Sopoćki. Według "Dzienniczka" siostry Faustyny, Jezus objawił się jej 22 lutego 1931 roku w celi płockiego klasztoru, nakazał namalować obraz i obiecał, że dusza, która będzie czciła ten obraz, nie zginie.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.