Kobyłka: VI Międzynarodowy Festiwal „Perła Baroku – Koncert Mistrzów”
10 czerwca 2013 | 16:38 | mag Ⓒ Ⓟ
VI Międzynarodowy Festiwal „Perła Baroku – Koncert Mistrzów” rozpoczął się 9 czerwca w bazylice Świętej Trójcy w Kobyłce k. Warszawy. W świątyni uważanej za jeden z najpiękniejszych barokowych budynków sakralnych w Europie melomani mogą słuchać utworów barokowych w wykonaniu światowej sławy muzyków.
– Wsłuchując się w poszczególne utwory z epoki baroku i patrząc na architekturę świątyni z tego samego okresu człowiek ma możliwość dużo głębiej wejść w ducha tamtej epoki. Koncerty są także doskonałą okazją do refleksji religijno-duchowych –zaznacza kustosz bazyliki ks. prałat Jan Andrzejewski.
Festiwal zainaugurowała 9 czerwca jedna z najwybitniejszych współczesnych sopranistek Olga Pasiecznik”. Jest ona laureatką m.in. prestiżowego konkursu wokalnego im. Królowej Elżbiety Belgijskiej w Brukseli (III Nagroda i Nagroda Publiczności). Była także dwukrotnie nominowana przez międzynarodowe gremium Opernwelt do nagrody dla najlepszej śpiewaczki sezonu artystycznego, czyli najlepszej artystki operowej na świecie. W Kobyłce zaśpiewała Pieśń Roxany z opery "Król Roger" Karola Szymanowskiego.
We wtorek 11 czerwca melomani będą mogli wysłuchać Psalmów Wacława z Szamotuł i Mikołaja Gomółki – arcydzieł polskiej muzyki wokalnej, oraz pieśni świeckie – perełki autorstwa m.in. Orlanda di Lasso i Johna Dowlanda w wykonaniu Chóru Proavitus, dwukrotnego zdobywcy Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Interpretacji Muzyki Dawnej.
W czwartek 13 czerwca zagra Polish Brass Quintet, a w niedzielę 16 czerwca jeden z najlepszych flecistów na świecie, muzyczny spadkobierca kultowego flecisty XX w – Jeanna Pierra Rampala.
Honorowy patronat nad tegorocznym – VI Międzynarodowym Festiwalem "Perła Baroku – Koncerty Mistrzów" objęli: abp Henryk Hoser – biskup warszawsko-praski oraz burmistrz miasta Kobyłki Robert Roguski.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.